Śmierć kliniczna

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R., Jezus był Katolikiem ? Bo on korzystał z Pism ST i co tez je ustalili Katolicy ? :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:D. R., Jezus był Katolikiem ? Bo on korzystał z Pism ST i co tez je ustalili Katolicy ? :-)
Jezus był katolikiem, tak. Założył Kościół Powszechny.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
Jezus był katolikiem, tak. Założył Kościół Powszechny.
:shock: poprosze o dowody,bo ja takich nie znam w Piśmie ich nie ma.Historia tez mówi o rok 325 chyba,albo i późniejszym

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:D. R.,
Jezus był katolikiem, tak. Założył Kościół Powszechny.
:shock: poprosze o dowody,bo ja takich nie znam w Piśmie ich nie ma.Historia tez mówi o rok 325 chyba,albo i późniejszym
No to był trochę żart z mojej strony, ale z drugiej strony- jeśli Kościół Katolicki jest Chrystusowy, to i Jezus Chrystus był katolikiem ;)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
jeśli Kościół Katolicki jest Chrystusowy, to i Jezus Chrystus był katolikiem ;)
Jeśli Kalwiniści uważają się za Chrystusowych i swój Kościół to Jezus też był Kalwinistą ;) [dobre myślenie]
No to był trochę żart z mojej strony,
hehe czasami lepiej zażartowac i rozluźnić atmosferę jestem za ;-) i się szanujmy bo lepiej zyć w zgodzie niż się kłócić nawet gdy ma się inne poglady,życze najlepszego.

balon000
Posty: 236
Rejestracja: 05 sie 2011, 13:20

Post autor: balon000 »

Jezus już "był" świadkiem Jehowy,kosmitą,komunistą,niemcem etc właściwie KAŻDYM.

A jakiego Jezus używał ST nie wiemy.

Wtedy kiedy poszczególne księgi były w oddzielnych zwojach kwestia kanonu była bardziej rozmyta.

Apostołowie cytowali przekład zwany Septuagintą. Nigdzie nie krytykowali umieszczonych w nich ksiąg deuterkanonicznych.

A dodam że jedynym z dużych kościołów który używa kanonu Septuaginty są prawosławni.

Protestanci używają takiego kanonu jakiego używali żydzi w czasach reformacji(nie jest takie pewne jaki używali w czasach Jezusa).

Katolicy obecny kanon mają za Wulgatą.

To co mówię dotyczy ST.

Z NT na początku też były kłopoty.

Np wielu uważało Objawienie sw Jana za apokryf.

Wielu obok objawienia Jana uznawało też objawienie Piotra(była taka księga).

Z listami był duży bałagan.

Chyba tylko co do Ewangelii była zgodność.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Mnie bardzo ciekawiła zawsze kwestia ksiegi Henocha :-) ale to nie ten temat heh tak tylko wspomniałem.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

D. R.

Post autor: D. R. »

bartek212701 pisze:D. R.,
jeśli Kościół Katolicki jest Chrystusowy, to i Jezus Chrystus był katolikiem ;)
Jeśli Kalwiniści uważają się za Chrystusowych i swój Kościół to Jezus też był Kalwinistą ;) [dobre myślenie]
No to był trochę żart z mojej strony,
hehe czasami lepiej zażartowac i rozluźnić atmosferę jestem za ;-) i się szanujmy bo lepiej zyć w zgodzie niż się kłócić nawet gdy ma się inne poglady,życze najlepszego.
Pewnie, że tak każdy może powiedzieć. Ba! Tak mówią. Każda herezja powstawała w oparciu o Biblię, BEZ WYJĄTKU. Nie mogli opierać się o Tradycję i ciągłość Apostolską bo zwyczajnie jej nie mieli, oderwali się od KK albo całkiem niedawno powstali, zatem pozostała Biblia. A na niej można sobie używać do woli. Najlepiej na Ks. Daniela proroka i Apokalipsie Jana. Jest tam tyle trudnych i niejasnych proroctw, że można hasać ile wlezie. Kto im co zrobi? A jakie chwytliwe teksty tam są! Tylko brać i atakować Kościół. Nikt im nie udowodni, że racji nie mają. Ale prędzej czy pózniej Prawda sama się obroni.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

D. R.,
Ale prędzej czy pózniej Prawda sama się obroni.
dokładnie
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Życie po życiu film dokumentalny 6 odcinków

Udowodnijcie mi, że życie osobnicze po śmierci ciała zanika.
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

D. R. pisze:Udowodnij, że Kanon ustalił ktoś inny, a nie Kościół Katolicki.
A cóż tu jest do udowadniania? Kościół Katolicki powstał w IV n.e. Do tego czasu kanon Biblii został już ustalony. A to, że KK na swoich synodach i soborach ustalał to, czy tamto, zupełnie mnie nie interesuje.
Poza tym to temat na inny wątek, ale ja i tak nie mam zamiaru spierać się w tym temacie.
Servant

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

Al Mudrasim pisze: Udowodnijcie mi, że życie osobnicze po śmierci ciała zanika.
Jeśli o mnie chodzi, udowadniać niczego nie mam zamiaru. Wszelako zapytam: Czy bierzesz pod uwagę oszustwa dokonywane przez siły duchowe?

Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (Efezjan 6:12 BW)
Servant

Awatar użytkownika
Al Mudrasim
Posty: 1176
Rejestracja: 15 paź 2007, 23:10

Post autor: Al Mudrasim »

Servant pisze: Jeśli o mnie chodzi, udowadniać niczego nie mam zamiaru. Wszelako zapytam: Czy bierzesz pod uwagę oszustwa dokonywane przez siły duchowe?

Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (Efezjan 6:12 BW)
No widzisz Servant, nawet na myśl ci nie przychodzi że może być zupełnie odwrotnie. Że owe siły wmówiły ci , że po śmierci nic nie ma , czyniąc cię bezbronnym i podatnym na manipulację i zniewolenie. Czym ryzykujesz jeśli przygotujesz się na to, że jednak żyjesz po śmierci? Niczym. Jeśli po śmierci ciała , dalej żyjesz jako duch i przyjmiesz takie założenie, to masz szansę się na to przygotować, jeśli nic dalej nie ma, to i tak nie ma to najmniejszego znaczenia. Jednak, jeśli dalej istniejesz to ty jesteś na to nieprzygotowany i bardzo łatwo możesz wpaść w pułapkę. W świetle mojej wiedzy mnóstwo ludzi właśnie wpada w tą pułapkę, niewiara i niewiedza ich osłabia w bardzo istotny sposób, dają się zwieść bo znajdując się nagle w nowej rzeczywistości nie umieją się w niej odnaleźć i są wykorzystywani przez istoty wielowymiarowe w nierzadko makabryczny sposób.
Bóg, który stworzył Wszechświat, nie stworzył człowieka. Bóg, który stworzył człowieka, nie stworzył Wszechświata.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

Al Mudrasim pisze:No widzisz Servant, nawet na myśl ci nie przychodzi że może być zupełnie odwrotnie.

Oczywiście, że nie.
Al Mudrasim pisze:Że owe siły wmówiły ci , że po śmierci nic nie ma, czyniąc cię bezbronnym i podatnym na manipulację i zniewolenie.

Niestety, ale chybiłeś. Prawdę o stanie umarłych poznałem z Biblii, co do której przekonałem się, że jest Słowem Boga, a nie przez osobiste kontakty z dziedzina duchową.
Al Mudrasim pisze:Czym ryzykujesz jeśli przygotujesz się na to, że jednak żyjesz po śmierci? Niczym.
Tylko Tobie się tak wydaje, że niczym nie ryzykuję.
Czyżbyś uważał, że Biblia powstała pod natchnieniem złych sił duchowych, a te objawienia podczas śmierci klinicznej pochodzą od Prawdziwego Boga?
Czy takie myślenie miało by sens?
Jeżeli jednak Biblia jest Słowem Stwórcy, to uznając za prawdę to, co Pismo Święte przedstawia jako kłamstwo, tracę wszystko.
Al Mudrasim pisze:znajdując się nagle w nowej rzeczywistości nie umieją się w niej odnaleźć i są wykorzystywani przez istoty wielowymiarowe w nierzadko makabryczny sposób.
Uff! Zaleciało profesorem Pająkiem :xhehe:
Servant

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Jest ciało fizyczne i ciało duchowe , jest śmierć ciała fizycznego i ciała duchowego biblia mówi o pierwszej śmierci i drugiej pierwsza to śmierć ciała fizycznego druga to ciała duchowego bo człowiek jest duchem który wypełnia ciało fizyczne i które to ciało fizyczne po jego fizycznej śmierci opuszcza dalej księga Henocha...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”