Jak wyjaśniać 1 Piotra 3:18-20 i 1 Piotra 4:5-6?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bhakta Jezusa
Posty: 265
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bhakta Jezusa »

Bobo, powiedziałem, że drugi werset wyjaśniam odmiennie niż świadkowie Jehowy. Uczyniłem tak dlatego iż wcześniej zaznaczyłem, że zgadzam się z wykładnią świadków Jehowy pierwszego wersetu. Wyraźnie pochwaliłem ich za to, że jako jedyni prawidłowo wyjaśniają fragment z 1 Listu Piotra 3:18-20. To jest pochwała i pochylenie czoła przed nimi jak powiedziałem a nie przygana czy zaznaczenie że odcinam się od nich. Ale zaznaczyłem, jako wyjaśnienie, że chociaż zgadzam się z pierwszą ich fenomenalną wykładnią, nie zgadzam się jednocześnie z drugą w tym samym Liście Piotra 4:5-6. Nie chciałbym aby pomyslano, że zgadzam się tym samym z drugą wykładnią. Czy to coś złego takie wyjaśnienie? Wykładnię katolicko-prawosławną i protestancką różnych wyznań to chyba każdy zna, a świadków Jehowy, nie, pomimo dość dużego spopularyzowania się tego wyznania w dzisiejszych czasach, i zaznaczenie, że się z czyms z nimi zgadzam lub nie jest raczej naprowadzaniem na zrozumienie mojego czytelnika niż jakieś rzekome moje działania wobec świadków Jehowy czy stosunek do nich. Co do odróżnienienia zbuntowanych aniołów za dni Noego, którzy z kobietami ludzkimi wydawali mieszane potomstwo anielsko-ludzkie od pozostałych zbuntowanych aniołów, to uważam że takie odróżnienie jest uzasadnione biblijnie. Ci pierwsi zgrzeszyli w powyżej opisany sposób a pozostali aniołowie zbuntowali się wraz z diabłem prawdopodobnie zanim nastąpiły wydarzenia w Edenie. Uważam tak dlatego iż szatan i jego aniołowie są na wolności, i swobodnie grasują na ziemi, i nie są w ciemnych lochach, spętani więzami w Tartarze, tak jak własnie ci którzy wydawali na świat Nefilimów. Szatan i jego aniołowie zostaną związani dopiero przed rozpoczęciem się 1000-letniego Dnia Sądu Bożego. I dlatego własnie odróżniam jednych od drugich. Nie wszyscy przecież zbuntowani aniołowie zbuntowali się w taki sposób jak ci opisani w Rodzaju 6...
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”