Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Anno - tu może tez do myśli ulotnych to przeniesiesz, bo gigantyczna kaszana się robi z tego watku :-D

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

jfs300 pisze:Św Piotrowi np we śnie kazał Bóg zjadać pokarmy ''nieczyste''
To widzenie Piotra zostało dokładnie wytłumaczone w PŚ, że nie chodzi tu o pokarmy tylko o poselstwo by żadnego człowieka, którego Bóg oczyścił nie traktować jako nieczystego.Chodziło tu o ludzi z narodów, którzy przyjęli łaskę zbawienia w Chrystusie.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

mareczek

Post autor: mareczek »

A co Ty wypisujesz...Sie czepiliscie tego stejka !! :-D

11 I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
12 Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
13 I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
14 Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
15 A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.
16 A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.


Mozna wyciagnac wniosek ze Piotr po tym objawieniu mogl zjesc nawet stejka :-D

Choć wymowa tego fragmentu dotyczy bezpośrednio oczyszczenia pogan w Panu Jezusie to jednak można rozciągnąć to na sferę jedzenia, tak jak to zostało pokazane w wizji Piotra. Jedzenie jest częścią kultury, tutaj kultury pogan, którzy jedli nieczyste zwierzęta, a ta część kultury - jedzenie nie stanowi przeszkody w społeczności z Bogiem.

:crazy:

Steven

Post autor: Steven »

No to kiedy robimy grilla? ;>
Wszystko wyjasnione teraz pora cos wszamac...
Gdyby tak podchodzic do pisma to w lato miesa by nie mozna bylo jesc i robic grilla.
Teorie ŚJ, Mormonskie, Szyicko-Sunnickie i inne to terorie demoniczno-zywieniowe.

Przecietny Europejczyk moze sobie pozwolic na komfort tego ze nie wierzy w dziwaczne religje i wierzenia zakazujace spozywania czegos z gory. Kazdy wie co jest dobre... pozatym chodzi o diete... czasy grzeszenia przez wkladanie czegos do buzi (w sensie pokarmu) to czasy przeszle. Rzeczywiscie byl czas kiedy Żydow obowiazywalo Prawo aby wystrzegac sie np spozywania krwii w nadmiarze zeby usuwac ja z zwierzat.

No ale to bardzo zle swiadczy o religjii jesli wymasla sobie nakazy lub zakazy szczegolnie zywieniowe... Jesli to juz nie ma poparcia w Pismach czy wynika z tradycjii to jest to juz niezdrowe. No ale jak mowie nie smieje sie z nikogo i niech kazdy robi sobie co chce... tylko innych tak atakowac i wmawiac im ze czeka ich potepienie.... No przeciez dlaczego muzumanie nie wmawiaja mi ze zostane potepiony jak jem wieprzowine? Bo oni juz mysla ze jestem po tysiackroc potepiony, odstepca... no wiec nawet nie mysli zeby mi zwrocic uwage czy nauczac o tym....

No a ŚJ chca tego nauczyc wszystkich. Po pierwsze pycha, po drugie tylko tak moga sie wyroznic a to w sektach wazne, wyrzuty sumienia dla osob ktore kiedys to robily czy nie udaje im sie zachowac... swietne pole do manipulacjii uczuciami i poczuciem winy, jesli komus zle naucza Pisma Świetego i powiedza tylko zeby uwazal na krew to po dluzszym czasie bedzie czul sie obco w swoim kosciele. Wiec latwiej wciagnac... po ostatnie sens walki... szukanie przeciwnikow... Apokalips, szatanow w jedzeniu w innych nie w sobie... Ciagla walka... czyli wspolny wrog. A wspolny wrog laczy...

Czyli ogolnie mozna powiedziec ze religje typu islam, ŚJ, Mormoni etc to bardzo niebezpieczne religje.

mareczek

Post autor: mareczek »

No to kiedy robimy grilla? ;>
Wszystko wyjasnione teraz pora cos wszamac...
Gdyby tak podchodzic do pisma to w lato miesa by nie mozna bylo jesc i robic grilla.
Teorie ŚJ, Mormonskie, Szyicko-Sunnickie i inne to terorie demoniczno-zywieniowe
Narazie pogoda nie dopisuje ale spokojnie :-D
Wlasnie te teorie..myslisz ze sa jakos powiazane :-D ?
No a ŚJ chca tego nauczyc wszystkich. Po pierwsze pycha, po drugie tylko tak moga sie wyroznic a to w sektach wazne, wyrzuty sumienia dla osob ktore kiedys to robily czy nie udaje im sie zachowac... swietne pole do manipulacjii uczuciami i poczuciem winy, jesli komus zle naucza Pisma Świetego i powiedza tylko zeby uwazal na krew to po dluzszym czasie bedzie czul sie obco w swoim kosciele. Wiec latwiej wciagnac... po ostatnie sens walki... szukanie przeciwnikow... Apokalips, szatanow w jedzeniu w innych nie w sobie... Ciagla walka... czyli wspolny wrog. A wspolny wrog laczy...

Czyli ogolnie mozna powiedziec ze religje typu islam, ŚJ, Mormoni etc to bardzo niebezpieczne religje.
Kazda religia poniekad jest niebezpieczna :-P
A tak wogle to strazacy bardzo lubia gasic ogien..Sa bardzo dzielni i w kazdym calu unikatowi :-D

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Wnikliwy pisze:Anno - tu może tez do myśli ulotnych to przeniesiesz, bo gigantyczna kaszana się robi z tego watku :-D
Wnikusiu, POMÓŻ !!!!!!! :prosze:
Od którego postu ???
Napisz na PW, proszę.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

mareczek pisze:Choć wymowa tego fragmentu dotyczy bezpośrednio oczyszczenia pogan w Panu Jezusie to jednak można rozciągnąć to na sferę jedzenia, tak jak to zostało pokazane w wizji Piotra. Jedzenie jest częścią kultury, tutaj kultury pogan, którzy jedli nieczyste zwierzęta, a ta część kultury - jedzenie nie stanowi przeszkody w społeczności z Bogiem.
podoba mi sie... :-P
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

jfs300

Post autor: jfs300 »

Listek pisze:
jfs300 pisze:Św Piotrowi np we śnie kazał Bóg zjadać pokarmy ''nieczyste''
To widzenie Piotra zostało dokładnie wytłumaczone w PŚ, że nie chodzi tu o pokarmy tylko o poselstwo by żadnego człowieka, którego Bóg oczyścił nie traktować jako nieczystego.Chodziło tu o ludzi z narodów, którzy przyjęli łaskę zbawienia w Chrystusie.
no wiem , dobrze ale chodzi o sposób w jaki to było przekazane , nie zgodnie z jakimiś normami , Św Piotr dobrze zrozumiał , ale mógł się też zaprzeć i myśleć po staremu

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rz 6:22 bt "Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie. A końcem tego – życie wieczne."

1Tes 4:3 bt "Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie:

A jak tu wyjść z grzechu kiedy nie zna siię Prawa Bożego i nie wie się ,że grzech to łamanie zakonu ?

Jak się uświęcać wypełnianiem z serca przykazań Bożych jeśli wkoło trąbią ,że zakon , który Bóg podał Mojżeszowi jest nieważny ?


Ps. 111,(7) Dzieła rąk Jego [Boga] są sprawiedliwe i trwałe, niezmienne są także przykazania Jego. (8) Będą one trwać zawsze na wieki, bo są ustanowione w wierności i prawdzie.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

Nikt nie przeczy , ze będą trwać, tylko to nie znaczy ze trzeba je poznać werbalnie , a czasem nawet przeszkadza, wiem że ciężko w to uwierzyć tymbardziej ze sie tyle zła dookoła dzieje:(
ale wszyscy każdy z nas dostał taki prezent od Chrystusa i jest nim nowe serce, problem tylko jak go aktywować, niektórzy miesiącami i latami oszukują siebie budując fałszywe ja itp.

papi777

Post autor: papi777 »

Moze trzeba wcisnac enter? Niektorzy oszuakaja sami siebie a drugich oszukuja inni i kolo sie zamyka...

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Uświęca nas zakon wypisany przez Boga na sercu wierzącego.

Trzeba żyć w posłuszeństwie do Boga , w miłości do Boga i bliźniego ,naśladując w ten sposób Chrystusa.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

Listek pisze:Uświęca nas zakon wypisany przez Boga na sercu wierzącego.

Trzeba żyć w posłuszeństwie do Boga , w miłości do Boga i bliźniego ,naśladując w ten sposób Chrystusa.
W posłuszeństwie, to można sobie psa wychowywać.
Jak ma się do wyboru miłość takiego posłusznego psa, oraz miłość nieposłusznego człowieka, który jak palniemy głupotę, to nam mówi, żebyśmy se puknęli się w czółko, to ja wybieram miłość osoby, która mi wytknie moje potknięcia. Osoby, która będzie porównywalnie doskonała jak ja i która będzie dążyła, jak ja, do doskonałości.
A nie jakiegoś durnego psa, którego jedyną zaletą jest posłuszeństwo.
Co za bzdura.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Harry Poter
czy nam sie to podoba czy nie posłuszenstwo Bogu nie dość sie podoba, to i nam popłaca ;-) , ale nie takie bezwarunkowe i bezmyślne o jakim mowisz , kiedyś a żydach ze ST i apostołach dokonywały się wieksze dzieła ,wszystko było jasne- co Bóg polecił to sie działo i wiadomo ze płyneło od Boga, wszystko było łatwiejsze:) Teraz już mistycy nie zawsze są pewni ale też wiele się można od nich nauczyć tylko nie żryć wsyzstkiego. Zważmy ,ze teraz już jest inaczej bo mamy tutaj armie zwodników w tych czasach ktorzy przy pomocy Pisma nieraz chcą człowieka urabiać... np wbrew Boskiej miłości
Bóg nie zabronił się poznawać, raczej do tego zachęca tylko co mądrego odkrywasz to właśnie od Boga pochodzi:)
Ale wypaczanie nakazów fundamentalnych prowadzi tylko na manowce, to tak jakby piłowanie gałężi na której się siedzi. Już lepiej grzesz
niz masz udowadniać ze przykazania są nieważne na przykład.
Albo bo np jakis ksiądz ich nie przestrzega. Pamietaj nie szydercz, bo on głosi Ewangelię Chrystusową a nie własną. A człowiek jest zawsze grzeszny

Przeczytaj sobie List Apokaliptyczny do Anioła z Laodycei
(Ap 3,14)

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9584
i to też Ci polecam :)) Tylko tytuł pokazuje nature nie bierz tego do siebie i odrazu nie skreślaj posłuchaj:p

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Teraz każdy wierzący w Mesjasza i idący Jego drogą, ma Ducha świętego,a Bóg sprawia ,że wypełniamy wszystkie przykazania Boże. Nie tylko 2 królewskie, nie tylko 10.Wszystkie przykazania, które nas dotyczą.pamiętając ,że w związku z doskonałą ofiarą Jezusa zaniknął świątynno-kapłański system ofiarniczy. Hbr.

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Bóg swoje przykazania zapisał nam na sercu, a my z własnej woli żyjemy według nich, każdego dnia uświęcając się.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”