Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?

Post autor: Listek »

Czy PŚ pokazuje nam drogę do świętości ?
Bóg powiedział: Bądźcie święci , bo Ja jestem święty.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Ponoć tak, bo w odpowiedzi kim jest święty znajdują ludzie cytaty z Biblii:
http://www.gotquestions.org/Polski/Chrz ... wieci.html
http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?op ... ew&id=1422
Skoro wiadomo jakim człowiekiem jest święty to również jak nim zostać - tak mi się wydaje.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Droga do świętosci to droga Jezusa Chrystusa. Kto dziś Go naśladuje?
Po czym poznajemy, że ktoś idzie drogą Mesjasza?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Naśladuje czy słucha?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Dżej pisze:Naśladuje czy słucha?
Jak naśladować, jeśli wcześniej najpierw nie słuchać? :roll:

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Bobo pisze:
Dżej pisze:Naśladuje czy słucha?
Jak naśladować, jeśli wcześniej najpierw nie słuchać? :roll:
co z tego, że słuchają jak nie naśladują
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Listek pisze:Droga do świętosci to droga Jezusa Chrystusa. Kto dziś Go naśladuje?
Po czym poznajemy, że ktoś idzie drogą Mesjasza?
1 Tes. 4:3 Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa.

Droga do świętości,jest to podążanie do zbawienia za Chrystusem,obecnym w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.

Jan.14.6.Odpowiedział mu Chrystus:Ja Jestem Drogą,Prawdą i Życiem,nikt nie przychodzi do Ojca (samemu lub dzięki pośrednikom),tylko dzięki mnie.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Zadanie uczniów:


Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. Mt 5.14-16
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Błogosławiony jesteś Boże, Królu Wszechświata ,który uświęciłeś nas swoimi przykazaniami
Jakie to przykazania nas uświęcają?

Przestrzeganie przykazań Bożych jest owocem zbawienia w Jezusie Chrystusie.Nie jest natomiast środkiem do zbawienia. Kto kocha Boga ,ten nie grzeszy czyli nie żyje w bezprawiu.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A czymże jest?
Którego Boga?
Czy sama miłość starczy?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Trzeba rozważać PŚ by poznać na czym polega miłość , której wymaga od nas Bóg.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:Czy PŚ pokazuje nam drogę do świętości ?
Bóg powiedział: Bądźcie święci , bo Ja jestem święty.
Bóg jest Miłością
więc i my kierujmy się miłością w życiu codziennym, a zyskamy miano ludzi świętych
... to tak najprościej jak się da
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Tylko jak czytam List do Koryntian jest to miłość nieodwzajemniona.
Wymaga od nas byśmy nie pamiętali złego, ale on pamięta w takim razie.
Jeżeli chce byśmy się kierowali tą miłością.
Dla mnie to niesprawiedliwe - zawsze od innych wymagam tyle ile od siebie.
Aby zmienić świat należy zacząć od siebie.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Tylko jak czytam List do Koryntian jest to miłość nieodwzajemniona.
Wymaga od nas byśmy nie pamiętali złego, ale on pamięta w takim razie.
Jeżeli chce byśmy się kierowali tą miłością.
Dla mnie to niesprawiedliwe - zawsze od innych wymagam tyle ile od siebie.
Aby zmienić świat należy zacząć od siebie
Zgadzam się z tobą.Dodam,że na podstawie życia własnego i innych ludzi wcale nie postrzegam Boga jako" miłość". Mam raczej wrażenie,że pojawiłam się na świecie /zostałam stworzona/ bez żadnej instrukcji obsługi, a wywalono mnie na środku oceanu i kazano dopłynąć do brzegu. Jak już dopłynęłam żabką, to Bóg powiedział,że wymagał "na pieska" lub motylkiem. Ukarana będę tak czy siak,bo cokolwiek zrobię czy nie zrobię i tak przegram,jeśli taka jest Jego wola. A jak się zbuntuję,to mam odpowiedni "cytat": kim jesteś aby dyskutować z Bogiem.
Bardzo często myślę o samobójstwie. Jestem po prostu zmęczona i wypalona i wiem,że na kogo jak na kogo, ale na Boga nie mam co liczyć. No chyba,że na kolejne kopniaki.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Kochana Wiesiu, nasz Bóg dał nam instrukcję obsługi - TORĘ, która doprowadza nas do Jezusa .Wskazuje nam także drogę Pańską.
Jezus pokazuje nam jak stosować tą instrukcję by dotrzeć do celu- do zbawienia i do wpadnięcia w ramiona kochającego Ciebie bardzo Ojca Niebiańskiego. Jezus usprawiedliwił Cię na krzyżu .A teraz prosi Cię byś wypełniała wolę Bożą i uświęcała się.W każdym Twoim kroku odwrócenia się od grzechu On będzie z Tobą i na pewno pomoże..
Pozdrawiam Listek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”