Co to jest świętość i jak ją osiagnąć?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Steven

Post autor: Steven »

Mnie uczyli że ci trzej Królowie to był Kajko Jajko i Kokosz :D


ba kolega z Anglii mówił że to byli Beatlesi i że bylo ich czterech... Co wcale według mnie daleko nie odbiega od katolickiej wykładni Pisma Świętego :F

skoro u katolików postacie z bajek odwiedzają Jezusa, przypomnę niejaki Baltazar Gąbka oraz Duszek Kacper to ogólnie nieźla szopka :D i jak nie być zauroczony słowem sekta ;>


swoją droga moge się założyć że prędzej był to Struś Pędziwiatr, Kubuś Puchatek i Papa Smerf niż Kacper, Melchior i Baltazar.

mareczek

Post autor: mareczek »

Kajko Jajko czy to już czas na święta wielkanocne :-D
Dobrze ze wspomniales przyjaznego duszka..Zostańmy w temacie.
Moze czas na ghostbusters :-D a jak nie to chociaż gargamel.

To nie szopka tylko dobra Baja. ;-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

ta był temat nie ma tematu
na scene przyszlo 2 klaunow zabawiac publicznosc:P
a tak serio czepiacie sie nazewnictwa ,skutecznie ignorując treść, komu by przyszło sie zastanawiać czy to królowie czy mędrcy oprocz oczywiscie jaśnie uczonych w pismach.
Tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.
Tak sobie tłumaczcie ale mnie nie bierze bo to są ziemskie sprawy, a ja albo mi sie wydaje , albo poruszam troche inną materię :))
no ale oczywiscie wśrod uczonych w piśmie nieumiejętnośc czytania ze zrozumieniem bierze góre nad trescią i zdrowym rozsądkiem .
A ten wasz uraz na punkcie KK mnie rozwala .. Oh na prawde Król nie nazywał sie Kacper tylko wielki Mag ?Tutenahmaon czy mędrzec Mózgowielki
to juz kościół to złooooo ha ha ha śmiechowe.

mareczek

Post autor: mareczek »

Chyba widze TutenGAMONIA..Ktory na argumentacje biblijna tak sie zapieklil ze zaczal BLAZNOWAC i innych sprowadzac do swojego poziomu a przynajmniej taki mial zamiar :-D
Ty juz nie tlumacz jestes wolny od tlumaczen i od PRawa :-D
Lec,Lec ..Lets Fly away :-D

Steven

Post autor: Steven »

Kajko Jajko czy to już czas na święta wielkanocne
Dobrze ze wspomniales przyjaznego duszka..Zostańmy w temacie.
Moze czas na ghostbusters a jak nie to chociaż gargamel.

To nie szopka tylko dobra Baja.
Czas najwyższy :roll:
ta był temat nie ma tematu
Temat Kacpra Duszka i Baltazata Gąbki i Melchiora jest niewyczerpany.
Oni to własnie przybyli do Katolickiej Szopki, nie potrzeba klaunów, ni cryku Monty Pythona. Jest już Szopka w swoim rodzaju jfs300
na scene przyszlo 2 klaunow zabawiac publicznosc:P
Nie dwoch Klaunow tylko Trzech Króli

a tak serio czepiacie sie nazewnictwa ,skutecznie ignorując treść, komu by przyszło sie zastanawiać czy to królowie czy mędrcy oprocz oczywiscie jaśnie uczonych w pismach.
Tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.
Dla Ciebie to nie ma znaczenia, dla mnie Baltazar Gąbka w szopce Katolikiej to nie treść ani nie nazwenictwo, to poprostu dla Ciebie codzienność. Wkoncu masz szopkę na codzien... ja nie mam... :(

Tak sobie tłumaczcie ale mnie nie bierze bo to są ziemskie sprawy, a ja albo mi sie wydaje , albo poruszam troche inną materię :))
Ty poruszyles temat bajek...

no ale oczywiscie wśrod uczonych w piśmie nieumiejętnośc czytania ze zrozumieniem bierze góre nad trescią i zdrowym rozsądkiem .
No oczywiscie, mówisz własciwie o sobie bo to ty wyczytales ze Baltazar Gąbka odwiedził Chrystusa w stajence z Biblii. Na dowod mam ci wstawic tu dzwii z napisem K+M+B ?

A ten wasz uraz na punkcie KK mnie rozwala .. Oh na prawde Król nie nazywał sie Kacper tylko wielki Mag ?Tutenahmaon czy mędrzec Mózgowielki
to juz kościół to złooooo ha ha ha śmiechowe.
Nie mam urazu do KK, wrecz bawi mnie szopka która wystawiacie...
Nie wielki Mag... poprostu mowa tu o medrcach ze wschodu ktorzy zabrali ze soba trzy dary. To ze ty robisz z tego szopkę- doslownie. Tak nazywa sie wrecz ta scena w waszym Kosciele Katolickim "szopka Bozo Narodzeniowa" zastanow sie co ta nazwa oznacza...
To nie ja dodaje postaci z bajek Baltazara Gąbke i Duszka Kacpra...

Steven

Post autor: Steven »

mareczek pisze:Chyba widze TutenGAMONIA..Ktory na argumentacje biblijna tak sie zapieklil ze zaczal BLAZNOWAC i innych sprowadzac do swojego poziomu a przynajmniej taki mial zamiar :-D
Ty juz nie tlumacz jestes wolny od tlumaczen i od PRawa :-D
Lec,Lec ..Lets Fly away :-D
On mowił cos o klaunach a sam wystawił szopkę Bożo Narodzeniową?
Teraz poucza nas o czytaniu ze zrozumieniem... :> coż za obłuda...

mareczek

Post autor: mareczek »

Teraz poucza nas o czytaniu ze zrozumieniem... :> coż za obłuda...
nie pozostaje mi nic innego jak z Toba sie zgodzic :-D

kto sie przezywa ten sie tak sam nazywa

Czy jakos tak :-D

:-D

Steven

Post autor: Steven »

Jfk300 nie zrażaj się czekamy na dalsze przedstawienie z Twojej strony :roll:

jfs300

Post autor: jfs300 »

ta... ci uczeni w piśmie..
Cos mi sie zdaje że historia lubi sie powtarzac:P
Pismo Św , jest ponadczasowe jednak hehe:)
Dla Ciebie to nie ma znaczenia, dla mnie Baltazar Gąbka w szopce Katolikiej to nie treść ani nie nazwenictwo, to poprostu dla Ciebie codzienność. Wkoncu masz szopkę na codzien... ja nie mam... :(
Ano nie ma bo oprocz tej szopki dostaje jeszcze TREŚĆ , a nie zakaz spozywania kaszanki czy przetaczania krwi ha ha.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 20:27 przez jfs300, łącznie zmieniany 1 raz.

Steven

Post autor: Steven »

Wyznanie: Chrześcijanik (KRK)
:roll:

Uwazaj bo zrobisz z siebie udawanego męczennika, a nawet sam w to uwierzysz :aaa:
ta... ci uczeni w piśmie..
Cos mi sie zdaje że historia lubi sie powtarzac:P
Pismo Św , jest ponadczasowe jednak hehe:)
Rozwiń się :D

mareczek

Post autor: mareczek »

jfs300 pisze:ta... ci uczeni w piśmie..
Cos mi sie zdaje że historia lubi sie powtarzac:P
Pismo Św , jest ponadczasowe jednak hehe:)
Dla Ciebie to nie ma znaczenia, dla mnie Baltazar Gąbka w szopce Katolikiej to nie treść ani nie nazwenictwo, to poprostu dla Ciebie codzienność. Wkoncu masz szopkę na codzien... ja nie mam... :(
Ano nie ma bo oprocz tej szopki dostaje jeszcze TREŚĆ , a nie zakaz spozywania kaszanki czy przetaczania krwi ha ha.
Ta Ty to jesteś uczony ze ho ho i jaki dowciapny..Treścią nazywasz jakaś bajeczna tradycje :-D latasz coraz wyżej :-D Totalny odlot..
Tylko nie spłoń jak Ikar :-D

Steven

Post autor: Steven »

Zaczal rozumiec ze wosk u skrzydelek sie topi i ze za chwile spadnie na Ziemię...
Problem w tym, że zamiast myslec o tym ze źle zrobił i porwał się z Motyką na Księżyc to zaczyna fruwać coraz wyzej w Basniach.

Zreszta polecam ten fragment




i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami,
Obrazek

jfs300

Post autor: jfs300 »

Cytat:
i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami
Wlasnie dobrze powiedziales- nie zajmowali się, ja sie tym nie zajmuje:P zlewa mnie to czy to byli królowie, mędrcy , posłowie czy nawet pasikoniki. Was najwyraźniej nie
Wazne ze prowadził ich duch święty :)
Ps. Ile wy macie lat:>>

mareczek

Post autor: mareczek »

jfs300 pisze:
Cytat:
i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami
Wlasnie dobrze powiedziales- nie zajmowali się, ja sie tym nie zajmuje:P zlewa mnie to czy to byli królowie, mędrcy , posłowie czy nawet pasikoniki. Was najwyraźniej nie
Wazne ze prowadził ich duch święty :)
Ps. Ile wy macie lat:>>
A co chcesz się zakolegować :-D
Wybacz nie przepadam za ludźmi Twojego pokroju i nie chodzi mi tu o wyznanie .Moze kiedyś.
Ale masz moje pełne przebaczenie tylko już nie bajaj ;-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

szczerze- jak dla mnie to sie marnujesz na głupotach, ale cóż dobrze napisales moze kiedys...
Duch Św. sie o Ciebie upomni;) a narazie milego trolowania;pp trzymaj sie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”