kto jest realnym panem śmierci?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

kto jest realnym panem śmierci?

Post autor: jfs300 »

chiciałbym rozważyć kto jest realnym panem śmierci Bóg czy szatan?
moje rozważania co do tego:

1. dzięki Chrystusowi śmierć ziemska nie jest ostateczna , podobnie jak budzimy się ze snu przechodzimy w inną rzeczywistość, tak po ziemskiej śmierci mozemy obudzić się w lepszym świecie (jedni uważają ze to ten sam świat w przyszłości inni ze nowa rzeczywistość-> czyli niebo);
2. szatan może nierozważnych ludzi zaprosić do zaniku życia na ziemi przez wydumane przepisy, nawet posługując się słodką mową , a nawet uzurpować Pismem Świętym bierność w narodzinach, posunąć do dpowiedzialności za życie drugiego a tym samym nieroztropnego człowieka postawić przed sąd.
3. szatan jest pozornym władcą tej planety , więc także śmierć jest w naszych zmysłach odczuwalna jako ostateczność i szatańska ręka, coś najgorszego co moze sie przydażyć. (tu tkwi najwiekszy błąd myśleniowy)
4. prawdą jest ze realna władza nad śmiercią spoczywa w Bożych rękach, gdy się wierzy śmierc jest duchowo gładkim przejsciem podobnie jak obudzenie sie ze snu
niektorzy są ktorzy nawety czekają na śmierć (ale są też świadomi ze decyzje o odpowiednim i najlepszym czasie ZAWSZE Bóg i nie chcą tego samemu regulować!)
dodatkowo- mozna umrzeć za Chrystusa/ z Chrystusem ku większej chwale


ps.
Mówie tu o ziemskiej śmierci, drugiej śmierci biblijnej nie jestem w stanie zgłębić i niech nikt nawet nie żartuje ze liznął ten temat tu na ziemi hehe

tabasz

Post autor: tabasz »

(37) Któż rzekł i stało się, gdy Pan tego nie nakazał? (38) Czyż nie pochodzi z ust Najwyższego i niedola, i szczęście? (39) Czemu się skarży człowiek żyjący? Mąż - na [karę za] grzechy? (40) Rozważmy, oceńmy swe drogi, powróćmy do Pana; (41) wraz z dłońmi wznieśmy i serca do Boga w niebiosach; (42) myśmy grzesznicy - odstępcy: A Ty nie przebaczyłeś. (43) Odziałeś się w gniew, by nas ścigać, zabijałeś, nie miałeś litości. (44)


Jedynie Bóg jest suwerenny i sam wyznacza nam czas naszej śmierci. Ani anioł ani żaden demon (upadły anioł) nie są przyczyną ludzkiej śmierci, jeśli Bóg tego nie zaplanował. Zgodnie z Rzymian 6.23 oraz Księgą Objawienia 20.11-15 śmierć jest oddzieleniem naszej duszy od ciała (śmierć cielesna) oraz- w przypadku osób niewierzących- wiecznym oddzieleniem od Boga (śmierć na wieki). Śmierć jest czymś, co spotyka każdego człowieka. Śmierć nie jest duchem, demonem, osobą czy jakąś inną istotą.

yyyyyyy wychodzi na to że Bóg :roll:

jfs300

Post autor: jfs300 »

no tak , ale to nie jest takie straszne , jak malują :)
a nasze zmysly krzyczą co innego jak to ogarnąc <olaboga>
Gorzej jakby faktycznie szatan był panem śmierci to mielibyśmy przerąbane :-/

Tez jeszcze jest ciekawostka, jakbyśmy byli nieśmiertelni to bysmy sie dopiero niezle zawiesili jak niektorzy po tych kilkunastu-kilkudziesieciu latach chcą se wieszać umierać,
aaa tu ... śmierci nie ma :shock:

Mnie z pozycji ''ziemianina '' przeraża ta długoletniość Adama hehe chyba bym umarł z nudów
naszczescie to tylko krótka wyobraznia moja
iiiii... (nie)smaczny owoc z poznania dobra i zła :mrgreen:

tabasz

Post autor: tabasz »

no tak , ale to nie jest takie straszne , jak malują :)
a nasze zmysly krzyczą co innego jak to ogarnąc <olaboga>
Gorzej jakby faktycznie szatan był panem śmierci to mielibyśmy przerąbane
Przez tego wężownika to mamy przechlapane :-/
Tez jeszcze jest ciekawostka, jakbyśmy byli nieśmiertelni to bysmy sie dopiero niezle zawiesili jak niektorzy po tych kilkunastu-kilkudziesieciu latach chcą se wieszać umierać,
aaa tu ... śmierci nie ma :shock:
eee myślę że nie byłoby tak źle :-D
Pomyśl nic by cie nie obchodziło
jedzenie,spanie,zarabianie,..
Mnie z pozycji ''ziemianina '' przeraża ta długoletniość Adama hehe chyba bym umarł z nudów
naszczescie to tylko krótka wyobraznia moja
iiiii... (nie)smaczny owoc z poznania dobra i zła
Ja to mu tam trochę zazdroszczę :-D
Teraz to mamy psie lata w porównaniu
z tym ile żyli kiedyś(jeśli wierzyć PŚ)
Chyba dlatego zawsze lubiłem filmy
o wapirach ;-)

jfs300

Post autor: jfs300 »

jedzenie,spanie,zarabianie,..
no byloby inaczej a moze nawet tak samo tylko bez czarnego zakapiora i juz by była inna bajka?:) W raju Adam i Ewa z radością uprawali rolę
Adam sobie nazywał to co zobaczył a teraz co?
uprawiac role to ....byle do wieczora:PP
Wszystko jest inaczej
apropo spania jak ja sobie śpie to tez jest to samo tylko inaczej tylko ta nasza ziemia to ...
pole do popisu szatana?? EEEE ?NIE !
Po co on tu siedzi?? Dla zabawy? Raczej po to zebysmy ta bestie ujażmili :mrgreen: (nie mylić z obłaskawili!! )
Świadkowie mnie bawią bo uważają że Bóg wpuscił szatana na ziemie po to , zeby być fair wobec niego , wystawił się na proces a my mamy być tacy sędzipwie co Boga ocenią czy sie nadaje na władce czy nie hehe (*i potem tak czysto przez kurtuazję czują wstręty do tego swiata niby ze to Boga kochaja sic)

tabasz

Post autor: tabasz »

To oni coś tam musieli robić :-D?
Bestie z buta i jeszcze raz buta
na dobitkę poskakać po głowie :-D
Świadkowie mnie bawią bo uważają że Bóg wpuscił szatana na ziemie po to , zeby być fair wobec niego , wystawił się na proces a my mamy być tacy sędzipwie co Boga ocenią czy sie nadaje na władce czy nie hehe (*i potem tak czysto przez kurtuazję czują wstręty do tego swiata niby ze to Boga kochaja sic)
O tego to ja nie słyszałem :-D

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Bóg i tyle. Przecież do Niego należy tchnienie i losy...

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

wiesia pisze:Bóg i tyle. Przecież do Niego należy tchnienie i losy...
tchnienie na pewno, losy to już nie wiem, ja tam wierzę w wolną wolę
daj Boże, by to Bóg był Panem śmierci
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dusza”