Pytanie do "chrześcijan - pacyfistów"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rethel

Post autor: Rethel »

bartek212701 pisze:Wyleciałeś nie za pedalstwo, czy inne tego typu rzeczy, a za to, ze
No i widzisz - piszesz kompletnie nie na temat.
Nie mówiłem, za co wyleciałem, a za co się obraziłeś.
Gdybyś się raczył wypierać - no to od tamtego momentu
zmieniła się twoja postawa - a napisałem wówczas jedynie
co Biblia na ten temat podaje - a to że się uwziąłeś i w swej
własnej sprawie potem dawałeś warny, to konsekwencja twego
nastawienia, które było wyraźnie widoczne. :-D Samo to, że
mylisz te dwie rzeczy, pokazuje że podświadomie, wylałeś mnie
właśnie za to, że się obraziłeś - podświadomości nie oszukasz...
Więc sam ujawniłeś za co dałeś bana - za swoje własne ego. :-D

Ergo - cała reszta twojego wywodu jest bez sensu.

Tylko że teraz tak całkiem prywatnie, w duchu, zastanawiam się:
jeśli polonista czyta co innego niż napisano, to co z całą resztą? :roll:
Traktuj innych tak, jak sam byś chciał być przez nich traktowany.
Ja tu nie jestem od dyskusji personalnych, a dla dyskusji o Biblii.

Jako jeden z wielu w tym wątku właśnie pokazałeś, że na podany
temat nie umiesz nic powiedzieć - za to w personalnych atakach
jesteś znakomity. Wyrwałeś się jak filip z konopi tylko po to, by
wyładować swoją złość na mnie. Każdy kto śledzi wątek to widzi.
bartek212701 pisze:Obecnie ludzi masz za śmieci, więc po co jesteś na tym forum? Ania Ci robi tym krzywde, bo utwierdza Cie w przekonaniu, że nienawidzić i krzywdzić innych jest czymś dobrym.
A to bardzo ciekawe... jakimż to sposobem pisząc,
że Biblia zawiera taką a taką treść krzywdzę kogoś?
Jeśli szukasz pomocy dla osób specjalnej troski, to
pomyliłeś fora - na tym dyskutuje się na określony
temat +/-. Może poszukaj innego, np. o giender... :crazy:
Nigdy nie będziesz chrześcijaninem jesli będziesz nienawidzić Bożego stworzenia.
Bardzo ciekawe masz projekcje na mój temat, niczym Manna.
W personalizacji tego forum nie macie sobie równych. Centrum
zawsze zajmuje wasze JA, a w okół wszyscy inni, którzy są źli
i zepsuci, a wy wiecznie jesteście pokrzywdzeni przez zło świata.

A twoje stwierdzenia, co znaczy być chrześcijaninem zostaw dla
siebie, bo akurat ty masz z tym pojęciem niewiele wspólnego.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Rethel pisze: Ja tu nie jestem od dyskusji personalnych, a dla dyskusji o Biblii.
O dziwo 3/4 Twoich wpisów na forum nie tyczy się Biblii, a poniżania ludzi :-)
Rethel pisze:Może poszukaj innego, np. o giender... :crazy:
No i się dziwisz, że ludzie Cie nie szanują? Jak tu Cie szanować, jak ty nie dość, że prowokator to jeszcze ignorant :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Osobiście życze Ci wszystkiego dobrego :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

W rozważaniach dotyczących konfliktów zbrojnych, wojen religijnych itp, należy odróżniać naszych osobistych wrogów od wrogów Boga.

O naszych osobistych wrogów,którzy są często wśród braci wierzących ,trzeba się modlić i wybaczać im przewinienia.

A jak się ma sprawa z wrogami Boga? To zupełnie inne, ciekawe zagadnienie.


1Sm 15:2 bg "
"Tak mówi Pan zastępów: Wspomniałem na to, co uczynił Amalek Izraelowi, jako się nań zasadził na drodze gdy wychodził z Egiptu.
Przetoż idź, a pobij Amaleka, i wytrać jako przeklęte wszystko, co ma; nie folguj mu, ale wybij od męża aż do niewiasty , od małego aż do ssącego, od wołu aż do owcy, od wielbłąda aż do osła."



Pwt 25:19 bt "Gdy Pan, Bóg twój, zapewni ci bezpieczeństwo od wszystkich twoich wrogów okolicznych, w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, w posiadanie, wytępisz imię Amaleka spod nieba. Nie zapomnij o tym!"

Pozdrawiam.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Rethel

Post autor: Rethel »

bartek212701 pisze:
Rethel pisze: Ja tu nie jestem od dyskusji personalnych, a dla dyskusji o Biblii.
O dziwo 3/4 Twoich wpisów na forum nie tyczy się Biblii, a poniżania ludzi :-)
Bo niestety jestem wciągany w takie głupie dyskusje jak np. z tobą w tej chwili. Co do poniżania:
ja nikogo nie poniżam. Niektóre osoby robią to same swoimi wpisami. A że same się potem czuja
poniżone tym co napisały, to trudno mieć o to do mnie pretensję. Jak ktoś np pisze, że zachowanie
x jest cacy, a zacytuje się takiemu werset że jest bardzo be, to nie dziwota, że czuje się poniżony.
To nie jest niczyja wina jak tylko tego, który to napisał.

Jak chcesz być taki merytoryczny, odpowiedz na zadane pytanie.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Prócz ciebie wszyscy są winni. Ponizają się swoimi wpisami, ty natomiast się wywyższasz.
Zadajesz prowokacyjne pytania, po to aby móc się po wyżywiać nad innymi. Twoje pytania są takie, że dwojakie odpowiedzi będą pociągnięte pod twój jedynie mądry osąd.
Ten osąd zawsze będzie negatywny. :-D

Rethel

Post autor: Rethel »

Wnikliwy pisze:Prócz ciebie wszyscy są winni. Ponizają się swoimi wpisami, ty natomiast się wywyższasz.
Zadajesz prowokacyjne pytania, po to aby móc się po wyżywiać nad innymi. Twoje pytania są takie, że dwojakie odpowiedzi będą pociągnięte pod twój jedynie mądry osąd.
Ten osąd zawsze będzie negatywny. :-D
Czy ja z tobą rozmawiam? Czy masz tak niski iloraz inteligencji, że nie rozumiesz,
gdy ktoś prosi ciebie abyś się do niego nie odzywał? Czy na co dzień też chodzisz
namolnie za ludźmi którzy nie chcą z tobą gadać i nawijasz im swoja litanię? Nie
bądź upierdliwy bo twoje bezmyślne komentarze nikogo nie bawią...

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Już to pisałeś i nic. Proponuję zmianę adresu w swojej przeglądarce. Jak ci nie pasuje - wyłącz komputer :usta:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Rethel pisze:Bo niestety jestem wciągany w takie głupie dyskusje jak np. z tobą w tej chwili. Co do poniżania:
ja nikogo nie poniżam.
Ależ oczywiście, bo to ja założyłem temat z osobą Krystiana w temacie i rozpocząłem spór :-)
Przede wszystkim to ja ubliżam innym, zapomniałem :-( wybacz.
Rethel pisze: Jak chcesz być taki merytoryczny, odpowiedz na zadane pytanie.
merytoryczny? :lol: a to Ty wiesz w ogóle co to znaczy? Patrząc na Twoje posty mm pewność, że nie.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Może nie do końca w temacie, ale tak mi się skojarzyło
http://www.youtube.com/watch?v=0MtdyRDy4fU
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

jfs300

Post autor: jfs300 »

bartek212701 pisze: merytoryczny? :lol: a to Ty wiesz w ogóle co to znaczy? Patrząc na Twoje posty mm pewność, że nie.

definicja słownikowa:
merytoryczny «dotyczący treści sprawy, a nie jej strony formalnej»



Rethela wpisy są jak najbardziej merytoryczne , Twoje niestety nie.
kluczysz wokół strony formalnej, a konkretniej - osoby autora zagadnienia.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

We wpisach Rethela jest tyle treści dotyczącej sprawy co kot napłakał, a że mam trzy to tego trochę jest :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jfs300 pisze: Rethela wpisy są jak najbardziej merytoryczne , Twoje niestety nie.
Twoje nie dość, że niemerytoryczne, to jeszcze emocjonalnie subiektywne. Stoisz murem za kimś kto Twoje wierzenia ma za nic :-) Jesteś, jak te kwoki, które bronią swego oprawcy, bo je karmi.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

I znowu kłótnia zamiast dyskusji !!!!!! :evil:
Co to w ogóle ma znaczyć !!!!!!!!!!???????????

WNIKLIWY ! JEŚLI NIC SENSOWNEGO NIE MASZ DO POWIEDZENIA, TO PO CO MIESZASZ SIĘ W TEMAT ???!!! JESTEŚ ZADYMIARZEM I NIC WIĘCEJ ! WTYKASZ SZPILE, A POTEM NARZEKASZ, ŻE KTOŚ TOBIE TĄ SAMĄ SZPILĘ ŚMIE WETKNĄĆ ! TY WTYKASZ, TO JEST DOBRZE, TOBIE WETKNĄ .... CIERPISZ ZA WIARĘ !
JESZCZE RAZ CI POWTARZAM ! JEŚLI NIE MASZ NIC MERYTORYCZNEGO DO POWIEDZENIA W DANYM TEMACIE, TO DLA SWOJEGO DOBRA (swojej wiarygodności jako ŚJ - nieskory do kłótni) NIE PISZ !!!!
BARTEK ! TO SAMO DO CIEBIE !!! Oczywiście bez "(swojej wiarygodności jako ŚJ - nieskory do kłótni)" i "CIERPISZ ZA WIARĘ !"
PRZENOSZENIE KŁÓTNI Z INNYCH FOR SUROWO ZABRONIONE !!!
RETHEL !!! TWOJE CHAMSTWO ZABIJA KAŻDĄ ROZMOWĘ ! JAK WIDZISZ, PRZEZ TO UWAGA KONCENTRUJE SIĘ NIE NA TYM CO PISZESZ , A W JAKI SPOSÓB ODNOSISZ SIĘ DO LUDZI !!!
CZY POZWOLISZ, BY TWOJE CHAMSTWO PRZYKRYŁO WIEDZĘ ? CZY PRZEZ SWOJE CHAMSTWO, CHCESZ STRACIĆ MOŻLIWOŚĆ PISANIA CIEKAWYCH I MERYTORYCZNYCH POSTÓW - KTÓRYCH NA FORUM JEST JAK NA LEKARSTWO ???
JFS300
DOSTAJESZ POCHWAŁĘ :serce: ZA SŁOWA:
jfs300 pisze:bartek nie rozumiem Cię Temat jest normalny poruszający dość ciekawe zagadnienie, jak stosować Biblie w praktyce w trudnych sytuacjach ;
Skoro sam taki wątek was przeraża, to co to dopiero będzie , gdy taka sytuacja zdarzy się naprawdę?
Jak się starasz pisać poprawnie, to nareszcie zaczynam Cię rozumieć.
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio otrzymałam wiele gorzkich słów na temat forum.
Zarzucano mi "niebiblijność forum biblijnego", jeden z moderatorów z tego powodu nawet odszedł.
Krystian przestał pisywać między innymi dlatego, że RN jako jeden z nielicznych ......pisze w oparciu o wersety biblijne.

Powiedzcie mi JAK MA WYGLĄDAĆ FORUM BIBLIJNE, SKORO ZDEKLAROWANI WIERZĄCY W TĄ BIBLIĘ - CHRZEŚCIJANIE (!!!), ZAMIAST O NIEJ I W OPARCIU O NIĄ PISAĆ MERYTORYCZNE POSTY........ WOLĄ SOBIE DOKOPYWAĆ, WYMYŚLAĆ, ZAJMOWAĆ SIĘ JAKIMIŚ DURNYMI DOCINKAMI, WYWLEKAĆ STARE HISTORIE ???!!!
POWIEM WAM JEDNO --- URĄGACIE SWOIM ZACHOWANIEM I BIBLII I CHRZEŚCIJAŃSTWU !!!
TAK WYŚMIEWANI - PRZEZ NIEKTÓRYCH ATEIŚCI - MAJĄ POLEWKĘ DZIĘKI WAM !


A TERAZ PRZECHODZIMY DO TEMATU !
Jeśli ktoś nie ma nic konkretnego do powiedzenia, to niech nie zabiera głosu.

Każda prowokacja, kłótnia czy chamskie odzywki będą karane WARNEM.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Rethel

Post autor: Rethel »

Anna01 pisze:że RN jako jeden z nielicznych ......pisze w oparciu o wersety biblijne.
Tak.
I póki się trzyma samych wersów, nie można mieć o to do niego pretensji.
Wręcz przeciwnie - pobudza swymi pytaniami do myślenia... tylko czy da
się pobudzić coś, co w wielu przypadkach nie istnieje... :roll:

Podobnie gdy pisze informująco o tym, czym jest deizm i kto go wyznawał.
Ok., co do tego ja nie mam pretensji, zwłaszcza, że pisze na poziomie.

Co innego natomiast gdy zaczyna atakować chrześcijaństwo i promować
deizm jako doskonalszą alternatywę zgniłego per se jahwizmu ab origine.

Na to zgody być nie może.

Podobnie nie może być zgody na ciągłe epatowanie rzekomymi czy prawdziwymi
mordami, pedofilią, itp, zwłaszcza, że ta nienawistna narracja doszła do takiego
poziomu, że wyśmiewa i obraża się osoby ze świata religii za to, że postępują
biblijnie, głoszą biblijne nauki - i to wszystko przez rzekomo biblijnie wierzących.

To jest już absurd do kwadratu, przy którym nieliczne ataki RN są głaskaniem.

Nie może tez być zgody na bezczelne kłamanie i podawanie nieprawdziwych informacyj,
wraz z tolerowaniem osób, które w swej obłudzie i zakłamaniu idą w zaparte ani myśląc
przeprosić czy zmienić treść podawanych danych, co w dodatku ma przyzwolenie strony
administracji - a można było niedawno obserwować. To już w ogóle uwłacza postawie nie
tylko biblijnej czy chrześcijańskiej, ale ogólnoludzkim wartościom.
TAK WYŚMIEWANI - PRZEZ NIEKTÓRYCH ATEIŚCI - MAJĄ POLEWKĘ DZIĘKI WAM !
Oczywiście, ze tak, wcale się nie dziwię. Przy takiej ilości głupoty, każdy zdrowo
myślący człowiek wolałby zostać ateistą. Dlatego przeciętna osoba która nie zna
Biblii (no bo nie ma takiego obowiązku) widząc tony emitowanych przez rzekomo
wierzących bredni, przestaje wierzyć. Z tego wynika, że najgorszym wrogiem jest
przeciętny najprawdziwszy chrześcijanin, który swoją ignorancją, butą, pychą oraz
bezmyślnością obrzydza ludziom inteligentnym wiarę w Boga - zwłaszcza przez to
że zamiast wyjaśnienia wierzeń rzuca się w osoby wątpiące określeniami typu słów
wulgarnych, jakie zaserwował nam niedawno Krystian - rzekomo najprawdziwszy
chrześcijanin mający wszystkich innych za pogan i satanistów, a sam wiedzący mniej
niż dzieci z podstawówki, jednak mający się za pępek świata chrześcijańskiego...
A TERAZ PRZECHODZIMY DO TEMATU !
Jeśli ktoś nie ma nic konkretnego do powiedzenia, to niech nie zabiera głosu.

Każda prowokacja, kłótnia czy chamskie odzywki będą karane WARNEM.
Nie spodziewam się żadnych rewelacyj, no ale może... kto wie... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”