Pytanie do "chrześcijan - pacyfistów"

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rethel

Pytanie do "chrześcijan - pacyfistów"

Post autor: Rethel »

:idea:
:arrow: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kurdyjk ... dowi/36hcl


Rozumiem, ze według waszych wywrotowych teoryj, owe kobiety okropnie grzeszą, ucząc
się obsługiwać broń i biorąc udział w wojnie - tak samo zapewne grzeszą ich mężowie oraz
Amerykanie, którzy bombardują pozycje dżihadystów. Jaki oni mają ciężki grzech! :roll:
W ogóle nie słuchają Jezusa, lecz zabijają biednych muzułmanów... :roll:
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 22:58 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Rozumiem, że chcesz prowokować ale udało Ci się ledwo pisnąć...

Rethel

Post autor: Rethel »

Bobo pisze:Rozumiem, że chcesz prowokować ale udało Ci się ledwo pisnąć...
A ja rozumiem, ze jak zwykle nabrałeś wody w usta i nie masz nic rzeczowego
do powiedzenia, poza namolnym sianiem swej świadkistycznej frustracji... :roll:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Rethel pisze:A ja rozumiem, ze jak zwykle nabrałeś wody w usta i nie masz nic rzeczowego
do powiedzenia, poza namolnym sianiem swej świadkistycznej frustracji... :roll:
To nie woda w ustach tylko ubaw bez poważnego potraktowania. Ubaw z frustracji odstępcy, który koniecznie chce zaistnieć w wirtualnym świecie.
Frustrację bardziej wyładowuje, jeśli czasem ją mam, podczas gry pt.: 'Bierki' lub 'Pchełki'. :crazy:
Produkuj, produkuj... może ktoś cię w końcu zauważy :-D
Wszak o to tylko chodzi... ;-)

Rethel

Post autor: Rethel »

Słaby jesteś w te klocki, więc daj se siana, bo dostaniesz w bańkę za śmiecenie.

Nadal nie masz zupełnie nic do powiedzenia w przedmiotowej sprawie w świetle swojej własnej teologii.
Po raz kolejny kompromitujesz swoje wyznanie całkowicie.
Ludzie cierpią, a twoje wyznanie każe swoją teologia cierpieć im dalej ku chwale Allaha.
Super.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Rethel jak pytasz akurat śJ o te sprawy to można powiedzieć, że jest to prowokacja.
Zapytaj muzułmanów, czy grzeszą ich siostry, a nie nas. :-D

Rethel

Post autor: Rethel »

Wnikliwy pisze:Rethel jak pytasz akurat śJ o te sprawy to można powiedzieć, że jest to prowokacja.
Zapytaj muzułmanów, czy grzeszą ich siostry, a nie nas. :-D
Śmiejesz się z własnej bezmyślności, bowiem to nie są muzułmanki a jazydki i chrześcijanki.

Poza tym, głosicie religię uniwersalną - podobno we wszystkich krajach. Jednym z zadań religii jest rozwiązywanie problemów doczesnych. Jeżeli nie umiecie jako wyznanie zająć żadnego stanowiska, tylko zbywacie problem głupimi docinkami, to znaczy, ze wasza religia nadaje się do kosza, bowiem nie umie zaproponować rozwiązania tak poważnegio problemu. Umiecie oczywiście zajmować się dyrdymałami, zwalczać jakieś zło urojone (jak np. rzekome pogańskie symbole wszechmogące, zakaz dla dzieci zwiedzania muzeów z bronią) a w obliczu prawdziwego zła i ludzkiego nieszczęścia w skali olbrzymiej nie jesteście w stanie nic powiedzieć? Żadnej rady? Nic w tej Biblii nie umiecie wyczytać? To na co komu taka badziewiasta religia, która nie wie jak chronić swoich wyznawców przed złem, ani jak zło zwalczać? W zwalczaniu martwego od 2700 lat Mitry jesteście dobrzy, a co z "Allahem"? Mitra nikomu już nie zaszkodzi. Zatem wasza religia kończy się tam, gdzie kończy się fantazja a zaczyna realne życie. A skoro wasza teologia nie potrafi udzielić żadnej odpowiedzi na tak poważny problem, to nie tylko, że cały system jest warty tyle co sterta śmieci, ale powinna być zdelegalizowana, z powodu dezorganizacji samozachowawczych odruchów społecznych i jednostkowych.

A ty jeszcze z ludzkiego nieszczęścia się cieszysz i robisz sobie kpiny!?

Z tak niegodziwymi i zakłamanymi rzekomymi chrześcijanami nie chcę mieć nic do czynienia.
Proszę się Wnikusiu nigdy więcej do mnie nie odzywać dopóki się nie zmienisz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Gdzie ja się cieszę a robię kpiny?
Nie wybielaj się, zdecydowanie - mówię - skończ z tymi prowokacjami.
Pamiętaj ja nigdy nie czytam, ani nie słucham linków które podajesz.
Dlaczego to pytanie jest nam zadane - skoro tyczy się to wszystkich ? Odpowiem ci -
To prowokacja. Chcesz w dwóch postach wykazać moją ( naszą ) nienawiść do innych. Łapią się na to ludzie typu JFS lub Żyd. Szukasz zamętu - i już go masz . Cieszysz się?
Tylko nie próbuj swoich numerów ze słowem KŁAMSTWO. :-D

Rethel

Post autor: Rethel »

Wnikliwy pisze:Pamiętaj ja nigdy nie czytam, ani nie słucham linków które podajesz.
Po raz kolejny szczycisz się swoją głupotą. :roll:

Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim
jej wysłucha, jest to jego głupota i upokorzenie.

Przysłów 18:13.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Rethel pisze:to nie są muzułmanki a jazydki
A Ty chyba jesteś naczelnym jazydem, gdyż lubisz 'jazdę' :-D
Rethel pisze:głosicie religię uniwersalną
Tak, nadaje się i do pralki i do piekarnika. Ponoć do lodówki też, ale nie sprawdzałem ;-)
Jednym z zadań religii jest rozwiązywanie problemów doczesnych.
A to niełatwo. Moim problemem jest cieknąca uszczelka. Kurcze i naprawdę nie łatwo! Eh ta doczesność...!
znaczy, ze wasza religia nadaje się do kosza
No rzeczywiście uniwersalna! Do pralki, piekarnika a nawet do kosza! :aaa: :mrgreen:
To na co komu taka badziewiasta religia
No właśnie, na ci ona była potrzebna, że sam nie chciałeś z niej wyleźć tylko cię wywalili... ;-)
a co z "Allahem"?
Nie wiem, może cię zatrudnimy? Swoim jęzorem popsujesz wszystko. Może i to...? :mysli:
powinna być zdelegalizowana, z powodu dezorganizacji samozachowawczych odruchów społecznych i jednostkowych.
...gdy Hitler i Stali zrobili co swoje... Gdzie wiosna spaliną oddycha (T.Love).
Marzy się niektórym powtórka. :-D
Z tak niegodziwymi i zakłamanymi rzekomymi chrześcijanami nie chcę mieć nic do czynienia.
No chyba się popłaczę! :-(
Ale i tak nie wierzę, bez ŚJ nie istniejesz. Są siłą napędową twojej nienawiści, frustracji, zapału i gniewu. Bez nich cię nie ma.
Proszę się Wnikusiu nigdy więcej do mnie nie odzywać dopóki się nie zmienisz.
A niech to! Aleś mu zajechał! teraz pewnie Wnikliwy będzie tydzień ryczał w poduchę! :-|

Hydralik

PS. A w d..ę to ci nikt nigdy nie dał, że tak wrzeszczysz na ludzi?

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Moja odpowiedź , na ten prowokacyjny post w formie pytania nie zobowiązywała mnie do czytania linku.
To coś w takiej formie :
Janek!!
Słucham ?
Nie wiesz jaką koszulę chce założyć dziś, Andrzej?
Zapytaj jego ?

Na czym polega głupota Janka? :-D

jfs300

Post autor: jfs300 »

Rethel szacun za wpis z Wysłany: Dzisiaj 15:35
Poza tym, głosicie religię uniwersalną - podobno we wszystkich krajach. Jednym z zadań religii jest rozwiązywanie problemów doczesnych. Jeżeli nie umiecie jako wyznanie zająć żadnego stanowiska, tylko zbywacie problem głupimi docinkami, to znaczy, ze wasza religia nadaje się do kosza, bowiem nie umie zaproponować rozwiązania tak poważnegio problemu. Umiecie oczywiście zajmować się dyrdymałami, zwalczać jakieś zło urojone (jak np. rzekome pogańskie symbole wszechmogące, zakaz dla dzieci zwiedzania muzeów z bronią) a w obliczu prawdziwego zła i ludzkiego nieszczęścia w skali olbrzymiej nie jesteście w stanie nic powiedzieć? Żadnej rady? Nic w tej Biblii nie umiecie wyczytać? To na co komu taka badziewiasta religia, która nie wie jak chronić swoich wyznawców przed złem, ani jak zło zwalczać? W zwalczaniu martwego od 2700 lat Mitry jesteście dobrzy, a co z "Allahem"? Mitra nikomu już nie zaszkodzi. Zatem wasza religia kończy się tam, gdzie kończy się fantazja a zaczyna realne życie. A skoro wasza teologia nie potrafi udzielić żadnej odpowiedzi na tak poważny problem, to nie tylko, że cały system jest warty tyle co sterta śmieci, ale powinna być zdelegalizowana, z powodu dezorganizacji samozachowawczych odruchów społecznych i jednostkowych.
Właśnie sądze tak samo i nie nie nauczyłem sie tego od Rethela, wbrew temu co pisze
Wnikliwy

To wie każdy normalny czlowiek ,ktorego obchodzi to co się dzieje dookoła a nie czeka tylko na magiczną rękę Pana , tylko chce mieć udział w jego dziele.
Tak postępowali wszyscy męzowie ST i NT ktorzy zasłyneli oddaniem Panu.
Działali , chodzili , dowodzili , prorokowali , a nie tylko czekali.
Wiec ich postawa i nauka
jest dla mnei ważniejsza aniżeli tych ktorzy stali obok

Do tego Faryszeusze również ukrzyżowlali Mesjasza miedzy innymi za to , ze nie tak sobie go wyobrazali tylko ze z mieczem w ręku powyżyna grzesznikow (wszystkich oprocz nich w ich mniemaniu)
Kólko się zamyka panowie.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

No proszę mi pokazać jak kościół powszechny zajmuje się i co najważniejsze zwalcza doczesne problemy. Ja bardzo chciałbym to widzieć, jak ludzie pod wpływem tych wspaniałych religii zaczynają zmieniać swoją osobowość zaczynając naśladować Jezusa.
Proszę mi to pokazać, a nie tylko czczo gadać.
Proszę wykazać ile dobra proporcjonalnie do zła czynią wyznawcy kościoła choćby w naszym kraju. Patrzmy na całość nie na jednostki których nie brakuje i to w każdym wyznaniu. Co pan Rethel wyzwalając się spod macek tej badziewiastej religii zrobił dobrego? Jak swoim postępowaniem pokazał, że naśladuje swojego nauczyciela. :-D

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Rethel pisze:Rozumiem, ze według waszych wywrotowych teoryj, owe kobiety okropnie grzeszą,
Coś w temacie Rethelu.
Film oparty na prawdziwej historii.
Opowieść o nawróconym na wiarę w Jezusa misjonarzu, byłym bandycie, który postanawia z karabinem na ramieniu pomóc dzieciom na drugim końcu świata.

Człowiek, który wybudował sierociniec w Afryce.
Kaznodzieja, ktory wziął karabin i poszedł na wojnę w obronie mordowanych dzieci. Bajka z Hollywood?
W pewnym sensie tak.
Jednak oparta na prawdziwej i niezwykłej historii.
Dla każdego oglądającego film Fostera wizerunek uzbrojonego po zęby chrześcijanina musi budzić sprzeciw.


"Czy strzelanie przez chrześcijanina do wrogów, nawet tych, którzy porywają dzieci i je bestialsko mordują, okaleczają kobiety i eksterminują całe wioski, jest zgodne z nauką Jezusa? A co jeżeli inaczej nie da się obronić niewinnych istot ludzkich przed masowymi mordercami? Czyż nawet Kościół katolicki, który jest o wiele mniej bojowo nastawiony do wojny niż zbory protestanckie w USA, nie dopuszcza tzw. wojny sprawiedliwej, która polega na obronie przed napastnikiem? „Wielu ludzi pyta, czy to właściwe, że człowiek głoszący słowo Boże posługuje się bronią” – mówił w jednym z wywiadów Childers. ”Spójrzcie na Stary Testament – przeczytacie tam o wielu żołnierzach i wojownikach, którzy służyli Bogu. Nie twierdzę, że wszystko, co zrobiłem, było szlachetne, ale gdyby ci porwali dzieciaka, nie zrobiłbyś co w twojej mocy, by go odzyskać?”- dodawał. A ty, drogi czytelniku, co byś zrobił na jego miejscu? Na szczęście nie musimy podejmować takich decyzji. Jednak film Fostera pomaga nam zrozumieć metody działalności Childersa. Twórcom udało się bowiem pokazać niebywały dramat wojny w Sudanie oraz narysować dramatyczne wybory przed jakimi stają chrześcijańscy misjonarze w tych krajach. W swojej książce “Another Man’s War: The True Story of One Man’s Battle to Save Children in the Sudan” pastor pisze, że w 1998 roku pojechał do Afryki tylko jako wolontariusz przy budowie jednego z obiektów. Podróż, która miała trwać kilka tygodni zmieniła na zawsze jego życie i życie setek dzieci w południowym Sudanie. Po tym jak zobaczył przemoc rebeliantów, którzy palili całe wioski, obcinali ludziom członki i zmuszali dzieci do bycia żołnierzami, postanowił zostać w Afryce.... "
http://www.fronda.pl/a/kaznodzieja-idzi ... 21847.html


Czy ta opowieść przypomina sytuację tą z Twojego linku?

"Po przeszkoleniu młode Kurdyjki kierowane są na front przebiegający obecnie na południowy zachód od Irbilu - mówi komendantka rekrutek Nahida Ahmed Rashid. - Nasze bojowniczki nie boją się IS. To Peszmergowie, nauczyły się obsługiwania i lekkiej, i ciężkiej broni, i rwą się na front - stwierdza dowódczyni."

Jak uniknąć przemyśleń i podejmowania decyzji?
Myślę, że trafny jest komentarz:"A ty, drogi czytelniku, co byś zrobił na jego/jej miejscu? Na szczęście nie musimy podejmować takich decyzji."

I mamy jeszcze słowa Jezusa....kto mieczem wojuje od miecza ginie....
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Rethel

Post autor: Rethel »

Ja nie pytam o kolejne kopiuj-wklej artykuły i głupkowate konkluzje typu: mnie to nie dotyczy, kto
mieczem od miecza, bo to już tu się przetoczyło tysiące razy i każdy to słyszał, naprawdę. Pytam o
jasne wyrażenie rozwiązania problemu - dla nas teoretycznego dla tych ludzi praktycznego.

Proszę o jasne stwierdzenie: albo, ze ci ludzie grzeszą, albo, że robią dobrze i tak wolno.
ŚJ już pokazali, ze nie mają kompletnie nic do zaoferowania, a nawet zachowali
się karygodnie, poniżej jakiegokolwiek poziomu. Czekam na Krystiana, a także innych z
pacyfherezji. Proszę podać rozwiązanie problemu, ocenę zachowania i rady dla tych ludzi.

Jak ktoś jest na tyle tępy, że podobnie jak Bobo z Wnikliwym nadal nie rozumie o co chodzi,
to niech da się najpierw sto razy zgwałcić na ochotnika, pozwoli zabić pół swojej rodziny, a
potem niech zabiera głos - bo to co tu wypisujecie, to się po prostu w głowie nie mieści.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”