UNIA ZIEMI

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daniel_dn

UNIA ZIEMI

Post autor: Daniel_dn »

Zakładam i tu ten sam wątek co na innych forach dyskusyjnych, na których jestem. Ponieważ jestem na razie sam, to nie będę powielać treści zamieszczonych na nich. Podam tylko linki do tych stron:
1. http://gdansk-strzyz...c.php?p=777363�
2. http://forum.nowapra...97-unia-ziemi/�
3. http://www.filozofia...3550.html#58628
Kto będzie zainteresowany, to znajdzie informację i mnie. Podam tylko, że to nie są jeszcze wszystkie fora i to, że na dzień dzisiejszy organizacji jeszcze nie ma.

Dlaczego tutaj i co ma wspólnego Unia Ziemi z Biblią? Na to pytanie użytkownicy tego forum chcieli by poznać odpowiedź. Postaram się więc przynajmniej w skrócie na nie odpowiedzieć.

To, że znalazłem się na tym forum wynika z mojej dążności do bycia porządnym człowiekiem. Zanim zrozumiałem na czym polega realizacja tego zamiaru, to upłynęło w tym czasie całe swoje życie. Jestem już stary i zanim więc umrę, to moją wiedzę postanowiłem przynajmniej zapisać. Stąd ta moja obecność na forum i ten wątek.

Wracając do meritum, to trzeba najpierw wiedzieć: kiedy człowiek staje się porządnym? Kiedy w zasadzie staje się człowiekiem? Jeżeli nim się staje, to jakie wtedy ma cechy odróżniające go od kandydatów na człowieka? To są filozoficzne pytania i na różnych forach rozważałem je, ale z uwagi, że nie sposób w jednym poście na nie odpowiedzieć, to pozostawiam je bez odpowiedzi dla dociekliwych.

W skrócie podam, że bycie porządnym człowiekiem jest tym samym co bycie wolnym człowiekiem. To cecha, która jest niezbędna, aby móc dokonać wyboru Boga. Ponieważ w trakcie filozoficznych dyskusji dostrzegłem zasadnicze różnice w pojmowaniu pojęcia "boga", to nie wnikając w szczegóły podam, że mam na myśli tylko Boga Dekalogu. Gdy mowa o Dekalogu, to już staje jasne, że to dobre miejsce na dyskusję o nim. Jednak się pomyliłem. Jest tak samo martwe jak inne fora. Mimo to, żywi odwiedzają cmentarze i to na nich szczególnie mi zależy.

Unia Ziemi także wymaga od swych członków bycia wolnym człowiekiem. Jednak nie wymaga wybierania Boga, a tym samym nie realizuje żadnych boskich wartości. Nie uznaje i nie realizuje też Dekalogu, którego zresztą nie realizuje żadna religia. Ma jednak mocne korzenie właśnie w nim. Wynika to z pierwszego przykazania, w którym to Bóg Dekalogu uznaje, że nie jest jedynym bogiem, a więc dopuszcza istnienie takowych. Wraz z wyborem przez człowieka boga wiąże się zawsze wybór wartości ściśle z nim związanymi. Człowiek ma prawo więc wybrać takiego boga i takie wartości jakie mu pasują. Problemem staje się to, gdy nie ma prawa wyboru i różne grupy społeczne czynią z niego niewolnika.

Podstawowymi wartościami Unii Ziemi jest ochrona życia biologicznego w szerokim tego słowa pojęciu poprzez stanie na straży mądrego gospodarzenia zasobami naturalnymi naszej planety. Unia Ziemi to nowy sposób organizowania się ludzi, który obrazowo można porównać do układu nerwowego występującego w organizmach żywych. Unia Ziemi zamierza stać się układem nerwowym Ziemi. Oznacza to, że głównym zadaniem będzie zbieranie, magazynowanie i przetwarzanie informacji w wiedzę dla dobra życia na Ziemi.
Ponieważ życie jest celem podstawowym, to tym samym ochrona życia, a szczególnie człowieka, staje się celem głównym. Unia Ziemi zakazuje mordowania ludzi, a ponieważ każde życie wymaga energii, to także okradania ludzi z jej. W praktyce będzie to oznaczało, że potępi każdego, kto chce mordować i okradać innych w sposób jawny czy ukryty. Kończy się więc era dominacji różnych autorytetów czy grup społecznych, w tym także religii.

Unia Ziemi to formuła prawna na pokojowe współistnienie różnych grup społecznych wyznających różne kultury i religie. To minimum utraty wolności jakiej musi poddać się każdy człowiek żyjący na Ziemi. Unia Ziemi to kierunek dla wolności i dla człowieczeństwa.

Zapraszam każdego do budowania struktur Unia Ziemi, jeżeli chce być wolnym, jeżeli chce być porządnym człowiekiem.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Z perspektywy czasu (blisko rok), idea Unii Ziemi nadal ma się dobrze, choć w sensie organizacyjnym nadal jej nie ma. Sytuacja na naszej planecie zmienia się nieustannie, ale kierunek tych zmian jest już wyraźnie ustawiony na tą idei. Coraz bardziej potrzebne są już nam porozumienia ponad narodowe, ponad państwowe czy nawet ponad religijne do rozwiązywania problemów globalnych.

Jak już pisałem w pierwszym poście Unia Ziemi nie realizuje Dekalogu, Prawa Boskiego. Nie jest jednak z tym Dekalogiem sprzeczna. Można powiedzieć, że społeczność oparta na Dekalogu do Unii Ziemi może należeć, ale odwrotnie już nie. Unia Ziemi jest jakby przedsionkiem, zapowiedzią docelowej zmiany jaka dokona się na Ziemi. Używając terminologii chrześcijańskiej, to Unię Ziemi można porównać do Chrztu Janowego, któremu bez obaw poddał się nawet sam Chrystus.

Unia Ziemi opiera się na podstawowej wartości jakim jest życie człowieka, które nierozerwalnie związane jest z Ziemią. Tą wartość uznaje także Dekalog. Natomiast niektóre instytucje, ugrupowania już w swych założeniach dopuszczają zabijanie ludzi. Dopuszczają przemoc człowieka nad człowiekiem. Nie mogą one należeć do Unii Ziemi i brać udział w rozwiązywaniu jej istotnych problemów. Ich stosunek do życia umieszcza ich na marginesie, po stronie zagrożeń, którymi to właśnie Unia Ziemi ma się zająć.

Unia Ziemi od strony celów zrzesza ludzi godzących się uznać życie człowieka za wartość podstawową i umożliwia udział ich w decydowaniu w istotnych sprawach dotyczących życia na Ziemi. Każdy z nich będzie zapisany w Księdze Życia.

Unia Ziemi w sensie organizacji przypominać będzie spółkę akcyjną, której zadaniem będzie organizowanie technicznych narzędzi do realizacji celu podstawowego wraz ze zbieraniem środków (energii) na nie.

Wypadałoby więcej na ten temat napisać, ale moje zasoby energetyczne na tą chwilę uległy wyczerpaniu. Mimo szczerych chęci życie bez energii nie może istnieć, a na pewno rozwijać.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Okazuje się, że Unia Ziemi może mieć ścisłe powiązanie z Dekalogiem. Do takiego wniosku doszedłem po analizie przykazania:
20,12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
Bóg Dekalogu stwórca Ziemi i wszystkiego co ją wypełnia oddaje ją człowiekowi w zarządzanie. Ponieważ Dekalog dotyczy Królestwa Niebieskiego, to pojęcie człowieka ogranicza się do tych, którzy wybrali Boga Dekalogu. Nie jest więc obojętne dla Boga co dzieje się z Ziemią i dlatego nadal będzie ją zarządzać poprzez Swoje Królestwo. Prawowitymi zarządcami Ziemi są więc ci co miłują Boga Dekalogu.
Cała Ziemia nie jest przeznaczona na Królestwo, bo gdzieś muszą się podziać ludzie, którzy zostaną usunięci z Królestwa z powodu nienawiści do Boga. Ziemia jest jeszcze dla tych, którzy nie dojrzeli do człowieczeństwa i nie znają jeszcze Boga Dekalogu, aby Go wybrać. Musi więc istnieć miejsce gdzie Boga jest mało, aby wyraziste było Królestwo.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Daniel_dn pisze:Bóg Dekalogu stwórca Ziemi i wszystkiego co ją wypełnia oddaje ją człowiekowi w zarządzanie. Ponieważ Dekalog dotyczy Królestwa Niebieskiego, to pojęcie człowieka ogranicza się do tych, którzy wybrali Boga Dekalogu
Ponieważ ziemia została przeklęta z powodu buntu człowieka,to tylko wewnętrzna przemiana buntownika na posłuszne dziecko Boga ,może wszystko odwrócić.

Rdz 3:17
Dlatego też z twojego powodu niech będzie przeklęta ziemia.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:
Daniel_dn pisze:Bóg Dekalogu stwórca Ziemi i wszystkiego co ją wypełnia oddaje ją człowiekowi w zarządzanie. Ponieważ Dekalog dotyczy Królestwa Niebieskiego, to pojęcie człowieka ogranicza się do tych, którzy wybrali Boga Dekalogu
Ponieważ ziemia została przeklęta z powodu buntu człowieka,to tylko wewnętrzna przemiana buntownika na posłuszne dziecko Boga ,może wszystko odwrócić.

Rdz 3:17
Dlatego też z twojego powodu niech będzie przeklęta ziemia.
Pozdrawiam

Z Dekalogu nie wynika, że Ziemia została przeklęta. Dopisujesz więc nowe prawa.
Swoją drogą to Księga Rodzaju powstała po Księdze Wyjścia, do takich wniosków doszli historycy.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Swoją drogą to Księga Rodzaju powstała po Księdze Wyjścia, do takich wniosków doszli historycy.
Jacy historycy?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Tekla

Post autor: Tekla »

Unia Ziemi, do czego teraz zmierzacie i dlaczego?

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Tekla pisze:Unia Ziemi, do czego teraz zmierzacie i dlaczego?
Jeszcze nie zmierzamy, bo jej nie ma. Dopiero ją inicjuję i z nowym rokiem powstaną już jej struktury. Zapraszam więc chętnych do udziału w epokowym wydarzeniu.

Głównym celem jest stworzenie warunków na Ziemi pozwalających dojrzewaniu człowieka do człowieczeństwa. To się uwidacznia tym, że człowiekiem stajemy się w tedy gdy jesteśmy wolni i nasza wolna wola nie jest skrępowana lękiem przed utratą życia czy własności. Tylko człowiek wolny potrafi dokonać właściwych wyborów.

Prościej, to tworzenie nowego ustroju, który nie tylko zaistnieje w Polsce, ale zdominuje cały świat zastępując wszechobecną demokrację.

Jest to też przygotowanie warunków do budowania Królestwa Boga Dekalogu, który dopuszcza istnienie innych królestw i innych bogów. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla rozwoju religii wszystkich wyznań.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:
Swoją drogą to Księga Rodzaju powstała po Księdze Wyjścia, do takich wniosków doszli historycy.
Jacy historycy?
Musiałbym przewertować książkę, w której o tym czytałem. Nie mam jednak na to czasu ani ochoty.

Tekla

Post autor: Tekla »

Daniel_dn pisze:
Tekla pisze:Unia Ziemi, do czego teraz zmierzacie i dlaczego?
Jeszcze nie zmierzamy, bo jej nie ma. Dopiero ją inicjuję i z nowym rokiem powstaną już jej struktury. Zapraszam więc chętnych do udziału w epokowym wydarzeniu.

Głównym celem jest stworzenie warunków na Ziemi pozwalających dojrzewaniu człowieka do człowieczeństwa. To się uwidacznia tym, że człowiekiem stajemy się w tedy gdy jesteśmy wolni i nasza wolna wola nie jest skrępowana lękiem przed utratą życia czy własności. Tylko człowiek wolny potrafi dokonać właściwych wyborów.

Prościej, to tworzenie nowego ustroju, który nie tylko zaistnieje w Polsce, ale zdominuje cały świat zastępując wszechobecną demokrację.

Jest to też przygotowanie warunków do budowania Królestwa Boga Dekalogu, który dopuszcza istnienie innych królestw i innych bogów. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla rozwoju religii wszystkich wyznań.
To się nie uda bo jesteśmy zniewoleni na maxa..Gdybyśmy byli wolni sami decydowalibyśmy o tym co dla nas dobre a tak nie jest. Wiele rzeczy nam narzucono.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

To się nie uda bo jesteśmy zniewoleni na maxa..Gdybyśmy byli wolni sami decydowalibyśmy o tym co dla nas dobre a tak nie jest. Wiele rzeczy nam narzucono.
To Twój problem. Każdy sam decyduje czy chce być wolny. Unia pokaże drogę do wolności i wrogów jej, a także sposoby neutralizacji ich.

Tekla

Post autor: Tekla »

To nasz problem bo każdy płaci podatki, prawie każdemu potracają na ZUS itp.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Tekla pisze:To nasz problem bo każdy płaci podatki, prawie każdemu potracają na ZUS itp.
Tak teraz jest, ale tak nie musi być. Jak ktoś chce płacić podatki i akceptuje ZUS, to niech to robi dalej, ale tylko z tymi co chcą tego samego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”