Dekalog zostal zmieniony.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Chcesz być mądrzejszy nie tylko od swoich duchownych ale nawet od Biblii czyli jak zawsze katolik czesto wiele lepiej niż papież -:)
tom68

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dezerter pisze:Nie będziesz zabijał - czyli nasz zakaz mordowania wszystkich ludzi również tych "szerzących zgorszenie" - np prostytutki, geje, dziewczyny z połową biustu na wierzchu
Przecież Ci zapodałam odnośnik do wersetu biblijnego, gdzie mamy wręcz nakaz zabijania homoseksualistów. Mamy tam też nakazy zabijania za inne grzechy przeciwko Prawu. Jak widzisz według Prawa Mojżeszowego gorszyciela (geja) nie tylko można było zabić, ale wręcz trzeba było zabić.

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. [Kpł 20: 13]

Tryb rozkazujący.

Masz też analogiczne "przykazanie" co w Koranie:

(7) Oddalisz sprawę kłamliwą i nie wydasz wyroku śmierci na niewinnego i sprawiedliwego, bo Ja nie uniewinnię nieprawego. [Wj 23: 7]

W Biblii masz wymienione "przestępstwa", które podlegały karze śmierci, mimo przykazania: "nie zabijaj/ nie morduj". Jak widać taki gej według Prawa Mojżeszowego niewinny nie był i należało go zabić. Zapewne siał zgorszenie.

Podobnie masz w Koranie. Nie wolno zabijać niewinnego, ale jest długa lista określająca, co nie jest niewinne.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Nawet Jezus radzi by gorszyciel sie sam utopił ...
tom68

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

ale czepiłaś się tego geja - a to jest mój przykład
a wymowa przykazania 6 jest jednoznaczna - nie morduj
natomiast wymowa przykazania z Koranu jest taka możesz zamordować wszystkich, którzy cię gorszą
...na prawdę nie widzisz różnicy?
mi nie chodzi wcale o udowodnienie , że mam racje
z gejem i być może z prostytutką myliłem się
a co z dziewczyną w super mini, lub z połową pośladków na wierzchu - widziałem takie spodenki - byłem zachwycony widokiem i nie przyszło mi do głowy by to dziewczę zabić, a obywatel państwa islamskiego patrząc na to samo dziewczę i znając przykazanie z Koranu ...
pewnie też by się zachwycił
niech ci będzie :roll: :-? - przekonałaś mnie ;-)
Ostatnio zmieniony 20 lip 2015, 20:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

tom68 pisze:Nawet Jezus radzi by gorszyciel sie sam utopił ...
Jakoś sobie tego nie przypominam. Zabicie siebie jest też zabójstwem i łamie Prawo Boga, którego Chrystus nazywał Ojcem.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Dezerter pisze: ...bo według Koranu możesz gorszyciela zabić ... :!:
ale według Biblii NIE :idea:
W Biblii oprócz Dekalogu jest jeszcze Prawo Mojżeszowe. Oba prawa są ze sobą sprzeczne. Nie można więc twierdzić, że coś jest zgodne z Biblią, bo ona sama jest wewnętrznie nie spójna.

Tylko Chrześcijaństwo w swych oficjalnych naukach nie propaguje zabijania ludzi z jakiegokolwiek powodu. To, że w swej historii dopuszczono się zbrodni i nadal dopuszcza, to już inna sprawa.
Natomiast Judaizm i Islam wręcz w swych doktrynach ma wpisane zabijanie ludzi z różnych powodów. Zabijają się więc nawzajem w imieniu boga, w którego wierzą.

Dlatego z uporem twierdzę, że kto zabija, ten nie ma nic wspólnego z Dekalogiem. Zatem wszystkie te religie nie uznają Dekalogu, a tym samym Boga Dekalogu. Mają własnych bogów, którym nie przeszkadza zabijanie i okradanie.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dezerter pisze:a wymowa przykazania 6 jest jednoznaczna - nie morduj
natomiast wymowa przykazania z Koranu jest taka możesz zamordować wszystkich, którzy cię gorszą
...na prawdę nie widzisz różnicy?
Nie widzę. Prawo Mojżeszowe nakazuje zabijanie w określonych przypadkach, Koran także. Według Prawa Mojżeszowego zabijanie geja nie było morderstwem, w Koranie również nie jest. Według Prawa Mojżeszowego zabijanie określonych grzeszników było nakazem od JHWH, więc nie było morderstwem. W Koranie zabijanie w określonych wypadkach też nie jest morderstwem, tylko wypełnianiem nakazów Allaha.

Różnica jest jedna. Dzisiaj praktycznie nikt nie przestrzega Prawa Mojżeszowego i nie ma państwa, które miałoby Prawo Mojżeszowe, jako prawo nadrzędne. Natomiast kraje posiadające szariat istnieją, a określone grupy Muzułmanów czują "potrzebę" zabijania niewiernych. I trzeba to zwalczać każdym kosztem. Ale z ręką na sercu pomyśl, czy czułbyś się dobrze, gdybyś żył w kraju, w którym obowiązuje Prawo Mojżeszowe.
Dezerter pisze:a co z dziewczyną w super mini, lub z połową pośladków na wierzchu - widziałem takie spodenki - byłem zachwycony widokiem i nie przyszło mi do głowy by to dziewczę zabić, a obywatel państwa islamskiego patrząc na to samo dziewczę i znając przykazanie z Koranu ...
W Koranie jest zasada, że kobieta powinna "zasłaniać swoje ozdoby". Czym są te ozdoby, kwestia interpretacji. Nie ma w Biblii żadnej kary śmierci za "frywolny" ubiór kobiecy, ale gwarantuje Ci, że gdyby ówczesna kobieta wyszła tak ubrana, to nie czekałoby ją nic dobrego.

Żeby nie było niejasności. Jestem przeciwko zachowaniu, jakiego dopuszczają się Muzułmańscy terroryści.
Daniel_dn pisze:Jakoś sobie tego nie przypominam. Zabicie siebie jest też zabójstwem i łamie Prawo Boga, którego Chrystus nazywał Ojcem.
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. [Mk 9: 42 Biblia Tysiąclecia]

(42) A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza. [Mk 9: 42 Biblia Warszawska

(42) A jeśli ktoś stanie się gorszycielem jednego z tych małych, którzy mają wiarę, to lepiej dla niego będzie, jeśli mu uwiążą kamień młyński u szyi i wrzucą go do morza. [Mk 9: 42 Biblia Warszawsko-Praska

Śmiem twierdzić, że przywiązanie sobie kamienia młyńskiego do szyi i rzucenie się do morza zaskutkowałoby szybkim utopieniem się "gorszyciela".

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Przyznaję, że to przeoczyłem. Teraz mam problem, bo z tego tekstu wynika, że Chrystus występuje przeciwko swemu Ojcu. Jak to wytłumaczyć?

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Dekalog jest sednem prawa Mojżesza a Jezus jak ap Paweł chocby dlatego że byli Żydami nigdy nie negowali znaczenia prawa zrobił to dopiero KRK w czasach cesarza Konstantyna Wielkiego i tak jest do dziś ...
tom68

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

tom68 pisze:Dekalog jest sednem prawa Mojżesza a Jezus jak ap Paweł chocby dlatego że byli Żydami nigdy nie negowali znaczenia prawa zrobił to dopiero KRK w czasach cesarza Konstantyna Wielkiego i tak jest do dziś ...
Nieprawda i uwłacza logice. Dekalog chroni życie, a Prawo Mojżeszowe je odbiera. Jezus wielokrotnie kwestionował Prawo Mojżeszowe, ale jak wynika z powyższego postu, nie zawsze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Lady wyraziłem się nieprecyzyjnie ( a ty to skwapliwie wykorzystałaś :-? :roll: )pisałem cały czas nie o 613 przykazaniach judaizmu a o 10 przykazaniach - proszę odróżniaj
po drugie ja nie wyznaję judaizmu ze ST a chrześcijaństwo - jestem katolikiem i o takiej religii i jej " duchu" i literze i interpretacji przykazań się wypowiadam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

tom68 pisze:Dekalog jest sednem prawa Mojżesza a Jezus jak ap Paweł chocby dlatego że byli Żydami nigdy nie negowali znaczenia prawa zrobił to dopiero KRK w czasach cesarza Konstantyna Wielkiego i tak jest do dziś ...
bzdura bez pokrycia w rzeczywistości historycznej
co łatwo mogę udowodnić!
podaj chociaż jedno źródło historyczne z czasów Konstantyna uwiarygadniające twoje zmyślenia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ShadowLady86 pisze:czy czułbyś się dobrze, gdybyś żył w kraju, w którym obowiązuje Prawo Mojżeszowe.
Prawo Boże,które Bóg podał przez proroka Mojżesza jest doskonałe,Wymaga 2 lub 3 świadków do każdej sprawy sądowej.Pokazuje jak kochać Boga i bliźniego,pomaga wykryć grzech. Życie według Prawa Mojżeszowego uświęca człowieka,gdyż prawo to nie pozwala nikogo krzywdzić.

Zarówno w ST jak NT jest mowa o tym,że zapłatą za grzech jest śmierć .
Jest czas łaski dzięki Jezusowi, który uwolnił od kary wiecznego potępienia, a nie zniósł ani joty z Prawa , a nawet zaostrzył niektóre przykazania.

Wypełnianie przykazań Prawa Mojżeszowego przynosi człowiekowi błogosławieństwo Boże.

A jeżeli ktoś chciałby bez sądu wykonywać jakiekolwiek wyroki to jest zwolennikiem linczu i propaguje bezprawie. Każdemu oskarżonemu o złamanie prawa obiecany jest przez Boga sąd z zeznaniami 2 lub 3 świadków.

Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników.
(28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
Hbr.10

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Wystarczy obejrzeć film w internecie pt Światło w mroku lub przeczytać książkę Wielki Bój lub książki A Krawczuka pt Kościół i Cesarze by poznać zmiany jakie zaszły w kościele w czasach Konstantyna W .,. Mat 5,17 tam Jezus mówi o swoim stosunku do prawa Mojżesza ...
tom68

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dezerter pisze:Lady wyraziłem się nieprecyzyjnie ( a ty to skwapliwie wykorzystałaś :-? :roll: )pisałem cały czas nie o 613 przykazaniach judaizmu a o 10 przykazaniach - proszę odróżniaj
po drugie ja nie wyznaję judaizmu ze ST a chrześcijaństwo - jestem katolikiem i o takiej religii i jej " duchu" i literze i interpretacji przykazań się wypowiadam
Czyli wydaje mi się, że jest zgoda co do tego, że różnica między prawem Koranicznym a Prawem Mojżeszowym jest taka, że nie ma obecnie kraju i raczej nie ma też takich wyznawców, którzy bezwzględnie przestrzegają zasad Prawa Mojżeszowego. Chrześcijanie nie przestrzegają już Prawa, ale przestrzegał go naród wybrany przez setki lat i to z nakazu Boga. Zanim nadeszło Chrześcijaństwo był Judaizm.

Chrześcijaństwo odeszło od Prawa. Ale jeśli wierzyć w absolutne natchnienie Biblii, o Bóg ustanowił, a przynajmniej tolerował większość zasad Prawa. W tym zabijanie przez setki lat np. za homoseksualizm czy bałwochwalstwo. Dał przykazanie: "nie zabijaj/ nie morduj", a jednocześnie nakazywał wykonywanie kary śmierci np. na cudzołożnikach i aktywnych homoseksualistach. Jednocześnie dał zakaz zabijania niewinnych. Taki sam zakaz zabijania niewinnych/ nie siejących zgorszenia masz w Koranie. Tyle że zarówno PM jak i Koran jasno precyzują, co niewinne nie jest i co jest gorszące.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”