Dobre i złe uczynki wg. Pawła

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:„Nienawiść” w tym miejscu, dla mnie oznacza nic innego, jak podrzędność woli rodziców względem woli Jezusa.
To dobrze, że nie oznacza "w tym miejscu" żyrafy albo susła. Tłumaczyło by się wówczas zdanie tak:

(26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w żyrafie swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Henryk pisze:nie warto zajmować się szydercami
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian pisze:
Henryk pisze:nie warto zajmować się szydercami
To oczywiście wymówka - bo twoje Słowo Boże, a poprzez nie twój Bóg Wszechmogący - Jezus Chrystus NAKAZUJE ci jasno, abyś nienawidził swoich rodziców i innych bliskich.
Tłumaczysz, że "nienawidzić" oznacza "piec placek" albo, że oznacza "suszyć włosy".
Ale tak naprawdę nienawidzić oznacza nienawidzić.
To proste słowo.
Jesteś w kropce i nie masz nic mądrego do powiedzenia.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze:To dobrze, że nie oznacza "w tym miejscu" żyrafy albo susła. Tłumaczyło by się wówczas zdanie tak: [...]
Słuchaj Przyjacielu.
Inni choć starają się byś śmieszni, tak, abyśmy wszyscy wspólnie mogli pośmiać się.
Tobie brak Weny, lub jesteś leniwy… Szkoda.

Z dedykacją od Henryka:
"Dla czystych wszystko jest czyste, natomiast dla skalanych i niewierzących nie ma nic czystego, lecz skalany jest zarówno ich umysł, jak i sumienie."Tt 1:15

Za co nie chwycisz się- wszędzie sprzeczności, głupoty, niedorzeczności… :aaa:
To jakaś obsesja. Poważnie zamartwiam się o Ciebie, ponieważ i ja mogę być przyczyną Twych dolegliwości.
Jakby co, to ja niechcący. :-?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Henryk pisze:Za co nie chwycisz się- wszędzie sprzeczności, głupoty, niedorzeczności… :aaa:
Nie ja napisałem Biblię. Nie miej do mnie pretensji, że pełno tam głupot i niedorzeczności.

Jasia
Posty: 30
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:45

Post autor: Jasia »

Myślę,że nesto chce po prostu zrozumieć,jak chrześcijanie praktykują to przykazanie Pana Jezusa.
I wcale mnie to nie dziwi,bo jest trudne do pojęcia. Zbywanie go /nesto/,obrzucanie epitetami /szyderca-być może?/ niczego nie załatwi.
Może więc ktoś się pokusi i wytłumaczy,jak rozumieć ten werset?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jasia pisze:Może więc ktoś się pokusi i wytłumaczy,jak rozumieć ten werset?
Jasiu.
Ile razy można to samo powtarzać? :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jasia pisze: Może więc ktoś się pokusi i wytłumaczy,jak rozumieć ten werset?
Na co Ty Jaśka liczysz :-) Co tam można wytłumaczyć :?:
Takich miejsc w Biblii, gdzie niekonsekwencja jej treści jest wręcz absurdalnie prowokacyjna jest całkiem sporo.

Czy Biblie tłumaczyli ateiści lub deiści, albo inne osoby jej nieprzychylne :?: Nie :!: :!: :!:

Biblie tłumaczyły zespoły osób, które co prawda według wyznania mogły przeciagąć na jedną lub drugą stronę - mam tu na myśli głównie kwestie człowieczeństwa lub boskości Jezusa -
ale na pewno nie byli to ludzie, którzy Biblii jako takiej chcieli zaszkodzić, podważyć jej boskie pochodzenie czy odebrać jej swą wyjątkowość.
To na pewno nie :!: :!: :!:

Jeżeli więc takim tłumaczom wychodzi, że np. w interesującym nas miejscu zostało zapisane słowo ''nienawiść'' to tak chyba jest.
Trudno posądzać tych ludzi o jakąś zmowę lub jakieś zbiorowe i to na dodatek wielowiekowe zaślepienie. Zaślepienie, które przez setki lat, a nawet milenia uniemożliwiło właściwe odczytanie jednego wyrazu. :roll:

Zresztą to i tak już nie ma większego znaczenia, bo skoro Biblia ma być ''Słowem Boga'', Jego listem i zarazem dyrektywą na podstawie której miałby oceniać ludzi, to takie ''Słowo'', taki list, taka dyrektywa musiałaby być przynajmniej
1. bezbłędna
2. zrozumiała dla każdego niezależnie od czasu i miejsca zamieszkania.
3. dostępna dla każdego niezależnie od czasu i miejsca zamieszkania.

Czy Biblia spełniała któryś z tych punktów :?:
Nie spełniała żadnego :!: :!: :!:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

RN, i weź tutaj nie łam punktu 8 regulaminu.. :-D
No "nie chcem, ale muszem" ;-)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

nesto pisze:RN, i weź tutaj nie łam punktu 8 regulaminu.. :-D
No "nie chcem, ale muszem" ;-)
Nesto
Masz specjalnie utworzony dział Inne spojrzenie na Biblię i wydarzenia biblijne. , abyś mógł wyrażać swoje zdanie gdy nie chcesz, ale musisz.
Proponuje, wstawiać cytaty z innych tematów TUTAJ i dyskutować.
Myślę, że to dobry pomysł i nikt "ortodoksyjny" nie będzie urażony.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Oczywiście masz rację, ale czasami tak bardzo mnie paluszki świerzbią :roll:
Spróbuję zachować więcej dystansu.
Pozdrawiam...
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”