Zwiedzenie w naszym życiu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Wiem czym jest cierpienie ,w swoim życiu. przeszlem
bardzo dużo .

Ale dzieki Bibli i Wam (Pesona non gata ) zaczymam
widzieć i słyszeć co jest złe a dobre w moim życiu .

Rozumiem dużo i chodź chciałbym powiedzieć co
mam w swojej głowie jeszcze nie umiem.

Dlaczego nie wiem ?
Uczę się Tory i mogę dzisiaj powiedzieć jedno;
Listek i Vaderski macie raje uczycie mnie i na tym
polega gloszenie EWANGELI bez pardonu , żadnych
ustępstw .
Pozdrawiam Was piotrek.

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

NADZIEJA W PANU I KRÓLU JEZUSIE CHRYSTUSIE.

Po co jest te FORUM ?

Byy uczyć i pomagać .

Co jest podstawą. przecztaj nagłówek firum !

Moi drodzy. ! czym są zwady ludzkiej natury?

GLUPOTĄ. !!!
O czym mówi Pan ?
Jest mi przykro pisać w ten sposób , ale Bracia i Siostry
każde slowo które ublirza BLIZNIEMU JEST GRZECHEM !!!

Są sprawy dużo. ważniejsze niż niesnski miedzydzy bliznimi.
Mam nadIeje że. moje niedoleżne wpisy dadzą Wam do
myslenia.

Z całym SZACUNKIEM I NADZIEJĄ POZDRAWIAM WAS piotrek.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Po co jest te FORUM ?

Byy uczyć i pomagać .
Moim zdaniem forum dyskusyjne jest po to aby dyskutowali na nim ludzie o odmiennych poglądach.
Natomiast myślę że nie jest to dobre miejsce dla osób które chciałyby się czegoś uczyć ( chyba że mowa samodzielnym pogłębianiu wiedzy wymuszonym przez dyskusję) bo można się nauczyć różnych głupot i ulec zwiedzeniu albo popaść w jeszcze większe.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Piotr Pawlak

Studiuj Słowo Boże, każdego dnia i wprowadzaj w czyn. Módl się do jedynego prawdziwego Boga jakim jest JEHOWAH poprzez Jezusa Chrystusa ( hebr. Jeszua Mesjasz ) i proś Boga o Jego światło i świętego ducha. Powodzenia !


_______________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Piotr Pawlak pisze:Czy walka z własnym synem nie jest czasem jakimś
obłędem ?
Odpowiedzcie mi na to pytanie!
To na pewno nie jest żaden obłęd.

Mi 7:6 "Bo syn znieważa ojca, córka powstaje przeciw swej matce, synowa przeciw swej teściowej: nieprzyjaciółmi człowieka są jego domownicy."

Mt 10:36 nbg-pl "więc będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

Ze względu na prawdę przyjdzie wiele nieprzyjemności ze strony najbliższych.Wiem ,że to bardzo boli.

Jezus powiedział:

Mt.10,(34) Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; (36) i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Piotrek trzymaj się!

Ps 70:5 Niech zawsze mówią: „Bóg jest wielki!" ci, którzy pragną Jego pomocy."

Prz 16:7 bw "Gdy drogi człowieka podobają się Panu, wtedy godzi on z nim nawet jego nieprzyjaciół."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

:-)
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Tak Listku godzi nasz Pan.

Ale zostawiam to Królowi , widocznie dopiero
przyjdzie czas aby zobaczył , usłyszał .

Bez Króla nie mogę zrobić nic ,
- cichy i pokornego serca
- cierpliwy , miłujący

Ja jako tata chcę zrobić co mogę aby zrozumiał .

Dziękuję Listku , jest dobrze .

Nie jestem sam.

Pozdrawiam Cię

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

najbardziej zwodzą Ci, którzy twierdzą, że Przykazania dzisiaj nie obowiązują ludzi !

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Tropiciel pisze:Módl się do jedynego prawdziwego Boga jakim jest JEHOWAH poprzez Jezusa Chrystusa
Módl się do Boga Ojca, Tego którego cechuje miłosierdzie, łaska i wybaczanie. Od modlitwy do Jehowah nabawisz się chciwości, żądzy odwetu i wstrętu do Jezusa.
Najbardziej zaś jest zwodnicza obłuda. Chodzi mi o nawoływania do przestrzegania przykazań, z których większość to zabytki starożytnej religijności.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

RM
Módl się do Boga Ojca, Tego którego cechuje miłosierdzie, łaska i wybaczanie. Od modlitwy do Jehowah nabawisz się chciwości, żądzy odwetu i wstrętu do Jezusa.
Wstręt do Jezusa to mają ci, którzy są w synagodze szatana. A to co piszesz pod moim adresem to jest obelga i łamanie regulaminu tego forum !
Najbardziej zaś jest zwodnicza obłuda. Chodzi mi o nawoływania do przestrzegania przykazań, z których większość to zabytki starożytnej religijności.
to poszukaj tego w kościołach i wspólnotach t.zw. chrześcijaństwa, które z Chrystusem poza nazwą nie mają nic wspólnego.

__________________________________

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Tropiciel pisze:Wstręt do Jezusa to mają ci, którzy są w synagodze szatana. A to co piszesz pod moim adresem to jest obelga i łamanie regulaminu tego forum !


Nie rozumiem, co to jest synagoga szatana. W niczym Ci nie ubliżam, ani nie łamię regulaminu. Po co miałbym to robić? Jedną z podstawowych lekcji, jakiej nauczyły mnie religie, jest ta podstawowa i fundamentalna prawda, że wszyscy, którzy powołują się na Jehowah, Jehowę, Jahwe, w najlepszym wypadku, nie znają Jezusa, a przeważnie są jego nieprzyjaciółmi. Jest tak, ponieważ pomiędzy JHWH i Jezusem jest antagonizm i o tym jest w pismach.
to poszukaj tego w kościołach i wspólnotach t.zw. chrześcijaństwa, które z Chrystusem poza nazwą nie mają nic wspólnego.
Ja jestem pozostałością po działalności ks. Blachnickiego. Tam mnie tak "zarazili" Jezusem, że nie ma na to odwyku. Muszę z tym żyć i polubiłem to, bo nie dało się tego porzucić. Nie znam sposobu, aby żyć z Jezusem i być obłudnym. Ale w pełni się zgadzam, że kościoły religijne godzą obłudę z wiarą.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

RM
Nie rozumiem, co to jest synagoga szatana. W niczym Ci nie ubliżam, ani nie łamię regulaminu. Po co miałbym to robić?
albo jesteś nieprzytomny i sam nie wiesz co piszesz, albo to robisz złośliwie ! Poprzednio robiłeś aluzje i wycieczki personalne pod moim adresem, a nic o mnie nie wiesz. Regulamin zabrania takich uwag.
Jedną z podstawowych lekcji, jakiej nauczyły mnie religie, jest ta podstawowa i fundamentalna prawda, że wszyscy, którzy powołują się na Jehowah, Jehowę, Jahwe, w najlepszym wypadku, nie znają Jezusa, a przeważnie są jego nieprzyjaciółmi. Jest tak, ponieważ pomiędzy JHWH i Jezusem jest antagonizm i o tym jest w pismach.
No to Cię nauczyli kłamstwa, które bezmyślnie powtarzasz nie sprawdziwszy tego. Nigdzie w takim środowisku nie spotkałem ludzi, którzy by wrogo odnosili się do Jezusa.

Pomiędzy Bogiem Biblii do którego odnosi się Tetragran JHWH a Jezusem nie ma żadnego antagonizmu. Ktoś Ci bzdur naopowiadał. Sprawdź dobrze w Biblii.

Ja jestem pozostałością po działalności ks. Blachnickiego. Tam mnie tak "zarazili" Jezusem, że nie ma na to odwyku. Muszę z tym żyć i polubiłem to, bo nie dało się tego porzucić. Nie znam sposobu, aby żyć z Jezusem i być obłudnym. Ale w pełni się zgadzam, że kościoły religijne godzą obłudę z wiarą.
Warto by było jeszcze zwrócić uwagę, czy oby ów Jezus to na pewno ten Jezus, o którym mówi Biblia, bo w przeciwnym razie - trud daremny. Ostrzeżenie w Gal 1 : 8 jest wyraźne !

______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

No to Cię nauczyli kłamstwa, które bezmyślnie powtarzasz nie sprawdziwszy tego.
Właściwie to żal mi Ciebie. Sugerowanie w moim kierunku bezmyślności..., nawet nie potrafię się do tego odnieść. Jak wpadłeś na to, żeby mnie próbować skonfrontować z bezmyślnością?

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

RM
Właściwie to żal mi Ciebie.
Użalaj się nad sobą !
Sugerowanie w moim kierunku bezmyślności..., nawet nie potrafię się do tego odnieść.


jeśli ubliżasz mi i za chwilę piszesz, że w niczym mi nie ubliżasz, to albo jesteś nieprzytomny i sam nie wiesz co piszesz, albo to robisz złośliwie.
Jak wpadłeś na to, żeby mnie próbować skonfrontować z bezmyślnością?
napisalem tylko, że bezmyślnie powtarzasz bzdury po kimś na temat Boga i Jezusa. Zakładam, że tego nie sprawdziłeś, bo w przeciwnym razie musiałbym powiedzieć nie tylko, że bezmyślnie coś powtarzasz, ale że jesteś bezmyślny.

_________________________________

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

No cóż, niczego nie powtarzam za nikim, nawet jeśli treści moich wypowiedzi pokrywają się z czyimiś. Wszystko co napisałem, jest mojego autorstwa, poza cytatami.
Skorzystam jednak z okazji i zdefiniuję bezmyślność.
Bezmyślność to taka sytuacja, w której ktoś posiadający intelekt gimnazjalisty, wkleja profesjonalnie tendencyjne opracowania historyczne, jako własne i myśli, że jest mądry.

Wyjaśnię, co oznacza profesjonalnie tendencyjne - chodzi o manipulację na poziomie ekspert.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”