Dekalog w NT

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

chryzolit napisał/a:
Kto może posiadać wyższy autorytet nad Mojżesza w tych kwestiach.
efroni-odpisał.

Mesjasz ?

Co jest końcem Prawa ?
Tak zgadzam się z Tobą
Dlatego Pan Jezus mówił o przykazaniach jako o swoich.Których,często nie znamy.
Ap.Paweł pisał.
Kol.2;17.
''Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta,lub nowiu księzyca bądz szabatu.
Wszystko to sa tylko cieńie rzeczy przyszłych.Rzeczywistością natomiast jest Chrystus.''
Końcem prawa jest Jezus.
Pozdrawiam.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Listek pisze:Jeżeli Jezus obie części wierzącej ludzkości tj. Żydów i nie -żydów połączył w jedno Swe ciało,to jedni i drudzy do uświęcenia życia potrzebują tych samych Bożych przykazań,tej samej drogi ( Tory), którą On sam pokazał we właściwym świetle.
To nie Jezus obie części wierzącej ludzkości tj. Żydów i nie -żydów połączył w jedno Swe ciało,
to sprawił Duch Boży który zamieszkał w ciałach jednych jak i drugich .

To Duch Boży mieszkający w ich ciałach /Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego,
który w was jest,a którego macie od Boga
/ sprawił że obrzezany i nieobrzezany padli sobie w ramiona i powiedzieli do siebie - "bracie"
Wypełnili tym samym Prawo Tory, które streszcza się tym zdaniem : Kochaj
drugiego człowieka jak siebie samego .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta,lub nowiu księżyca bądź Szabatu.
Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych. Rzeczywistością natomiast jest mesjanizm .
Mesjanizm / miłość nieobłudna/ jest końcem Prawa
.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Kol. 2:16-17
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
(BW)

Kol. 2:18-19
18. Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,
19. A nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Tak dokładnie-rzeczywistością jest Chrystus,tak przekazuje tekst.

Mesjanizm to okres Tysiąca lat jak pisze o tym kilka razy św.Jan w Obj.
Ten czas był przepowiadany przez proroków,jako okres odnowienia wszechrzeczy. Dz.Ap.3-21
Nauczanie bardzo popularne w początkowym okresie chrześcijaństwa czemu wydają świadectwo tak zwani ..Ojcowie Koscioła''.
To przepowiadanie przyjścia pięknego,błogosławionego czasu dla ludzkości,którego cieniem stał się szabat. [Ostatnie rozdziały Objawienia].
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

chryzolit pisze:Tak dokładnie-rzeczywistością jest Chrystus,tak przekazuje tekst.
Czyli na Nim trzeba skupić swoją uwagę a nie na szabacie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

SABAT – OBRAZ PRZYSZŁOŚCI.

Pojęcie „sabat” ma też obrazowe znaczenie. Tak jak figuralne Królestwo Boże – Izrael, był odniesieniem do Królestwa Bożego, tak i sabat jest odniesieniem do odpoczynku całej ludzkości w Tysiącleciu, a szczególnie w wiekach przyszłych. Już Izajasz w cytowanym wyżej wersecie zapowiedział: „Wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły”. Objawiciel Jan, nawiązując do tych nowych czasów, mówi: „I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi, i otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły”. Obj. 21:3,4 – „Przybytek Boży (Kościół) będzie między ludźmi” – szczęśliwe narody będą w odpoczynku – w sabacie. I dodaje: „I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe, i rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem” – Obj. 21:5-7. Czy można sobie wyobrazić lepszy sabat dla narodów?

Obj. 21:24 – „I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją”.

Bolesław Wyłuda
Więcej tu:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/2005_6_06.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Pan Jezus jest droga do zbawienia a nie tora.
chryzolicie drogi oczywiście ,że to Jezus jest drogą ,czyli słowem Boga do zbawienia i uświęcenia nawróconego człowieka.
Nie znając słowa Boga nic nie wiemy o Jezusie ani Jego dziele. Bez słowa Boga nie wiemy jak pobożnie żyć.
Bez słowa Boga nie mamy mądrości ani rozsądku. Bez słowa Boga nie moglibyśmy wzrastać w bojaźni Bożej.
Tylko naśladując Jezusa we właściwym wypełnianiu Tory,czyli nauki Boga jesteśmy w stanie powrócić do naszego Ojca Niebieskiego.
Jesteś blisko, o Panie,
i wszystkie Twoje przykazania są prawdą.
Ps.119,151

Tylko idąc za Jezusem drogą przykazań Boga opisanych w Jego Torze dochodzimy do prawdy, która może nas wyzwolić.
Duch Syna Bożego pokazuje nam prawdę,którą jest słowo niezmiennego Boga.Pokazuje jak doskonałe prawo wypełniać na wzór Syna Bożego.

Narodzony z Boga człowiek mówi jak Jezus jego Pan:
Jest moją rozkoszą, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu"
Ps.40
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Daniel dn.-napisał.
Zastanawiam się nad tym: czy Listek to osoba czy program trollowski?
Listek.
Czy możesz to jakoś wyjaśnic.???
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Listek pisze:
chryzolit pisze:Pan Jezus jest droga do zbawienia a nie tora.
chryzolicie drogi oczywiście ,że to Jezus jest drogą ,czyli słowem Boga do zbawienia i uświęcenia nawróconego człowieka.
Nie znając słowa Boga nic nie wiemy o Jezusie ani Jego dziele. Bez słowa Boga nie wiemy jak pobożnie żyć.
Bez słowa Boga nie mamy mądrości ani rozsądku. Bez słowa Boga nie moglibyśmy wzrastać w bojaźni Bożej.
Tylko naśladując Jezusa we właściwym wypełnianiu Tory,czyli nauki Boga jesteśmy w stanie powrócić do naszego Ojca Niebieskiego.
Jezus jest prawdziwym odpocznieniem, sabatem. On mówi: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Mt 11.28. Nie ma żadnego innego odpocznienia poza Nim, On jedynie wypełnił wszystkie wymogi Bożego prawa i On jedynie zapewnia ofiarę, która odkupuje nasz grzech.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

chryzolit pisze:Daniel dn.-napisał.
Zastanawiam się nad tym: czy Listek to osoba czy program trollowski?
Listek.
Czy możesz to jakoś wyjaśnic.???
Pozdrawiam.
Program Ci nie odpowie. Nie są jeszcze tak zaawansowane.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Queza pisze:Nie ma żadnego innego odpocznienia poza Nim,
Tzn, że jak chcesz się przespać, to "wchodzisz w Jezusa"? Czy jak to mam rozumieć?
Czy Ty oszalałaś? Piszesz frazesy. To głupie, że w starożytnym żydzie, który opowiadał bajki szukasz odpoczynku.
Nie wiadomo nawet, czy ów żyd żył, bo nigdzie nie ma o nim nawet wzmianki w niezależnych źródłach.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

nesto pisze:
Queza pisze:Nie ma żadnego innego odpocznienia poza Nim,
Tzn, że jak chcesz się przespać, to "wchodzisz w Jezusa"? Czy jak to mam rozumieć?
To jest metafizyczne. My jesteśmy w Nim a On w nas.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Queza pisze:To jest metafizyczne. My jesteśmy w Nim a On w nas.
Wiem przecież, że nie rzeczywiste.
Tyle, że to frazesy.

Cóż to ma znaczyć niby? Pełno pustosłowia i religijnego bełkotu.
Życie ludzkie podobne jest do życia innych bytów. Nie wiemy czym jest i nie znamy po co jest.
Żyjemy, umieramy i tak w kółko.
Jeśli nie odlecimy na inne planety, to ulegniemy zagładzie jako rasa.
To jest fakt.
Tyle, że to niczego nie wyjaśnia.
Nie wiemy PO CO to wszystko.
I się nie dowiemy.

Religia jest narkotykiem. Podobnie jak narkotyk ogłupia i uzależnia.
Można mieć podobne odloty, zwidy, omamy.
W rzeczywistości jednak hinduskie, indiańskie, żydowskie czy arabskie mity to tylko bajki.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Queza pisze:Nie ma żadnego innego odpocznienia poza Nim,
Życie wieczne jest łaską, którą możemy dostać jeżeli się upamiętamy z grzechów i jeśli będziemy prowadzić życie na wzór świętego Jezusa Chrystusa.

Izajasz 42,21
Bóg chciał,aby dla szczęścia swojego rozpowszechnił zakon i wsławił go.
1Jan 3,4
grzech jest przestępstwem zakonu.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”