Dekalog w NT

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Listek pisze:
chryzolit pisze: istotne jest aby go przestrzegać tak,jak polecił
Należy go spędzać w miłości do Boga i do bliźniego, czyli rodzinnie.
Nie pracować w ten święty dzień.Nie załatwiać swoich interesów i innych osobistych spraw.Iść na zgromadzenie ludu Bożego.Biesiadować w radości z rodziną i braćmi.Dziękować Bogu za ten święty dzień,który ustanowił dla człowieka, by odpoczął od pracy i świadczył o Bogu jako Stwórcy.

Iz 56:2 nbg-pl
"Szczęśliwy człowiek, który to czyni; syn Adama, który się tego trzyma; który przestrzega szabatu, aby go nie znieważyć oraz strzeże swej ręki, by nie spełniła nic złego."
Niech radość szabatu i światło Mesjasza zagości w naszych sercach i naszych umysłach, byśmy byli tak posłuszni Ojcu Niebieskiemu jak On.

1P 1:2 bg
"Wybranym według przejrzenia Boga Ojca przez poświęcenie Ducha, ku posłuszeństwu i pokropieniu krwi Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będzie rozmnożony."
EMET:
Dopiero co wczoraj wypożyczyłem z Biblioteki ciekawą, jak uważam, książkę pt. „SZABAT i jego znaczenie dla współczesnego człowieka”. Autor: Abraham Joshua Heschel; w przekładzie Henryka Halkowskiego; z drzeworytami Ilyi Schora; ze wstępem Susannah Heschel. Kraków 2009, wyd. pierwsze. Wydawnictwo ESPRIT SC. Księgarnia Internetowa: www.esprit.com.pl

Sephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jestem w trakcie lektury tej książki , polecam książkę tego samego autora : "Bóg szuka człowieka"
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

W takiej małej książeczce: Szabat Cel i znaczenie dzisiaj, K. Barczuk, E. Machnicki, A. Wieja przeczytałam:

(...) Jezus powiedział: "Jeżeli jesteś zmęczony, przyjdź do Mnie, a Ja dam ci ukojenie". Bez Pana szabatu nie ma mowy o szabacie. Czas szabatu daje nam przede wszystkim możliwość nawiązania bardzo bliskiej więzi z Tym, który jest Panem szabatu - Jezusem Chrystusem. Prawdziwy szabat to intymne przebywanie z Nim. (...) Prawdziwym odpocznieniem dla człowieka jest rozkoszowanie się Bogiem i radowanie w Jego obecności. (...) Szabat jest również wyrażeniem wdzięczności Bogu za zbawienie, przypomina nam o dziele zbawienia dokonanym przez Jezusa Chrystusa. (...) Szabat to dzień osobistego rozkoszowania się Bogiem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

ale zdaniem niektórych, którzy błędnie interpretują Rzym. 14 : 5 - 6 wszystko jedno kiedy ktoś pracuje i kiedy odpoczywa. Ciekawe tylko gdyby przyjąć tygodniowy okres ciężkiej pracy rolnika w polu KIEDY będzie ów rolnik wypoczywał i podobnie kiedy będzie wypoczywał jego koń ??? czy oby nie w niedzielę ( Dies Solis ) ???


_____________________

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tropiciel pisze:kiedy będzie wypoczywał jego koń ??? czy oby nie w niedzielę ( Dies Solis ) ???
To konie również muszą odpoczywać w soboty? :aaa:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”