Dekalog w NT

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Budujecie swoje życie i poglądy na podstawie starożytnych mitów obcego kulturowo plemienia, a na temat swoich przodków i przykazań, które przecież istniały nie wiecie chyba nic..

Biblia nie jest ani książką naukową, ani historyczną .

Jest uniwersalna nauką , pouczeniem , wskazówką Bożą /która jest zawarta w tych "starożytnych mitach"/
daną każdemu człowiekowi , narodowi, plemieniu niezależnie od kręgu kulturowego ,
do naprawy swej zepsutej natury / postawy etycznej /
pożyteczna ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości;
Aby człowiek Boży był doskonały, ku wszelkiej sprawie dobrej, dostatecznie wyćwiczony.



Ona dotyka zupełnie innych rejonów egzystencji człowieka, niż książki historyczne czy naukowe
i grubym nieporozumienie jest wtłaczać tą wyjątkową Księgę Ksiąg pomiędzy książki historyczne czy naukowe .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

„W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy.” /Dz 20,7/
„Niechaj pierwszego dnia tygodnia każdy z was coś odłoży według tego, co uzna za właściwe, żeby nie zarządzać zbiórek dopiero wtedy, kiedy przybędę.” /1 Kor 16,2/

Powyżej zapisy No.Przymierza.

efroni - na temat szabatu piszesz na bazie przemyśleń rabinicznych,talmudycznych czy własnych przemyśleń.
Pytam,ponieważ to nie jest nauka biblijna.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6303
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

efroni pisze:Wg. kalendarza hebrajskiego mamy szóste tysiąclecie / jest on liczony od pojawienia się pierwszego Człowieka na ziemi/
Czytałam publikację około 10 lat temu, gdzie autor udowodnił na podstawie Biblii, chronologii biblijnej (od pierwszego człowieka), że wkraczamy w siódme tysiąclecie. Przetoczyłabym tę stronę, bo wszystko było ładnie opisane ale komuś zależało żeby znikła z internetu, czego autor strony się spodziewał.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6303
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Daniel_dn pisze:Queza - daleka droga przed Tobą. Masz ogromne serce, ale jeszcze mało rozumu, który jest bardziej potrzebny aby iść właściwą drogą.
Widocznie w zamierzeniu Boga Ewa nie była zbyt mądra, czy inteligentna, a stanowiła jedynie pomoc dla mężczyzny:

Potem Pan Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc". Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział:
"Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta" Ks. Rodzaju 2.18-23
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Queza pisze:
Daniel_dn pisze:Queza - daleka droga przed Tobą. Masz ogromne serce, ale jeszcze mało rozumu, który jest bardziej potrzebny aby iść właściwą drogą.
Widocznie w zamierzeniu Boga Ewa nie była zbyt mądra, czy inteligentna, a stanowiła jedynie pomoc dla mężczyzny:

Potem Pan Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc". Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.
Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział:
"Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta" Ks. Rodzaju 2.18-23
Czyli niewiasta została stworzona dla mężczyzny, a nie odwrotnie.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

chryzolit pisze:„W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy.” /Dz 20,7/
„Niechaj pierwszego dnia tygodnia każdy z was coś odłoży według tego, co uzna za właściwe, żeby nie zarządzać zbiórek dopiero wtedy, kiedy przybędę.” /1 Kor 16,2/

Powyżej zapisy No.Przymierza.

efroni - na temat szabatu piszesz na bazie przemyśleń rabinicznych,talmudycznych czy własnych przemyśleń.
Pytam,ponieważ to nie jest nauka biblijna.
Pozdrawiam.
A ja się pytam co nie jest nauką biblijną z tego co napisałem ? :-o
I dlaczego to stwierdzasz w sposób tak autorytarny ? :-/

Po pierwsze, przemyślenia rabinów są jak najbardziej biblijne .
Po drugie, Talmud to nic innego jak szczegółowe wyjaśnienie , komentarz praw Tory ,
/ dawniej była to Tora Ustna , teraz została spisana a spisana Tora Ustna to Talmud/
więc przemyślenia talmudyczne są jak najbardziej biblijne .
Po trzecie , dlaczego to co napisałem na temat Szabatu i ósmego dnia a pierwszego dnia Szabatu nie mającego końca , nie jest nauką biblijną ?
Na podstawie czego tak twierdzisz?

Tak , to co piszę to są moje przemyślenia w oparciu o całą Biblię , tą hebrajską też .
Dla mnie, to co Ty nazywasz Starym Testamentem , jest Pierwszym Przymierzem zawartym ze sprawiedliwymi / ten kto wypełni Prawo osiągnie zbawienie/
A to co Ty nazywasz Nowym Testamentem , jest Drugim Przymierzem zawartym z grzesznikami .
A ponieważ nie ma sprawiedliwego który by nie zgrzeszył , tak więc Drugie Przymierze
obejmuje i tych i tych - obejmuje swym zasięgiem wszystkich ludzi .

Ponawiam więc pytanie : Co z tego co piszę nie jest nauką biblijną i dlaczego nią nie jest ?
Pytam z czystej ciekawości :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Paraszat Balak

„Wtedy strach ogarnął Moab przed tym ludem, który był tak liczny, i lękał się Moab Izraelitów. Rzekł więc Moab do starszych spośród Madianitów: ‘Teraz to mnóstwo pożre wszystko wokół nas, jak wół żre trawę na polu.’ Wówczas królem Moabu był Balak, syn Sippora. On też wysłał posłów do Balaama, syna Beora, do Petor nad Rzeką w kraju Ammawitów, aby go zaprosili tymi słowami: ‘Oto lud, który wyszedł z Egiptu, okrył powierzchnię ziemi i osiadł naprzeciw mnie. Przyjdź więc, proszę, i przeklnij mi ten lud, bo jest silniejszy ode mnie. Być może, uda się go pokonać i z kraju wypędzić. Wiem bowiem, że kogo ty błogosławisz, będzie błogosławiony, a kogo ty przeklniesz, będzie przeklęty’.”(Bamidbar 22:1-7)

Baalam chciałby przyjąć owe polecenie, gdyby nie to, że nie może go spełnić –
„Balaam odpowiedział sługom Balaka tymi słowami: ‘Choćby mi Balak dawał tyle srebra i złota, ile pałac jego pomieści, to przecież nie mogę przekroczyć rozkazu Pana, Boga mojego, zarówno w małych rzeczach, jak i wielkich.” (Bamidbar 22:18)

Historia rozwija się następnie w kierunku pobłogosławienia Izraela, to właśnie robi ostatecznie Baalam, my jednak zatrzymamy się na powyższym wersecie.
Baalam przedstawiany jest w pismach Hazal jako wyjątkowa osobistość, charakteryzująca się wieloma mocami.
Pasuk z Księgi Dwarim (34:10): „Nie powstał więcej w Izraelu prorok podobny do Mojżesza, który by poznał Wiekuistego twarzą w twarz”, Hazal interpretują słowami: „Podobny do Mojżesza w Izraelu nie powstał, ale w innych narodach powstał. Jaki ich prorok podobny był do Mojżesza? Balaam, syn Beora…” (Midrasz Raba Bamidbar 14:19).
Z pism Rabina Klonimusa Kalmana dowiadujemy się także, że Baalam był wielkim kabalistą , tzn. znawcą tajemnic Tory /ukrytej Tory/
Powróćmy na chwilę do kwestii podstawowych. Świat kierowany jest prawami natury. Tak ustanowił to Stwórca. Pośród sztywnych praw natury istnieje kierownictwo Stwórcy, kierownictwo ukryte i nie widoczne. Prawa natury są absulutne i bezkompromisowe, i są to atrybuty sfiry Din, nie idącej na kompromisy i nie przebaczającej. Tymczasem kierownictwo Stwórcy, ukryte w naturze, jest kierownictwem dobroci i miłosierdzia.
Stwórca objawia się elementom swego stworzenia poprzez różne imiona. Dwa najbardziej znane imiona to: Tetragrammaton, czyli czteroliterowe Jud-Hej-Waw-Hej, a także imię boskości – „Elochim” (Bóg).

Kierownictwo świata odbywa się za pomocą tych dwóch imion, gdzie „Elochim” reprezentuje kierownictwo natury, sfiry Din. Znaczenie „Elochim” to: siły, moce, kompetencje. Słowo „elochim” w gematrii posiada taką samą wartość numeryczną jak hebrajskie słowo „hatewa” (natura). „Elochim” to wartość 86, „hatewa” – również 86.
Tymczasem imię Jud-Hej-Waw-Hej to imię dobroci, sfiry Chesed, ukryte pośród świata natury.

Zadaniem cadyka jest objawienie mocy imienia Jud-Hej-Waw-Hej, imienia dobroci, w imieniu „Elochim”, w naturze. Wraz z ujawnianiem się i umacnianiem imienia Tetragrammaton, imię „Elochim”, imię sił Din, osłabia się.
Działanie cadyka polega na ustanawianiu połączenia, połączenia pomiędzy imieniem „Jud-Hej-Waw-Hej” z imieniem „Elochim”. („cadyk” to każdy człowiek, który dokonuje dobre uczynki).

Działanie złej osoby to przeciwstawny proces – rozdzielanie imion, tak by jedynie siły „Elochim” zostały ujanwione, tj. atrybuty natury, a ukryte atrybuty imienia „Jud-Hej-Waw-Hej” ukryły się jeszcze bardziej – oto cel złej osoby.

Im bardziej objawa się imię „Jud-Hej-Waw-Hej”, tym bardziej redukują się siły imienia „Elochim”. Następuje wtedy zamiana imienia „Elochim” na „Elochaj” (mój Bóg).
Imię „Elochim” reprezentuje globalną boskość, transcendentalną, nie osobową, nie możliwą do zrozumienia, i jest to imię „ogólne”, w liczbie mnogiej. Tymczasem imię „Elochaj” wyrażone jest w liczbie pojedycznej, mój Bóg, prywatny, osobisty, intymny, możliwy do objęcia intelektem i do zrozumienia.

Stąd wywodzi się kilka osobistych modlitw zawartych w Sidurze, takich jak: „Elochaj, neszama szenatata bi tahora hi…”(Boże mój, moja dusza, którą mi dałeś, jest czysta…) – znajdująca się w serii błogosławieństw porannych, lub „Elochaj, necor leszonej mera…”(Mój Boże, strzeż mój język przed złem…”(zakończenie modlitwy Amida).

Celem Baalama było zredukowanie objawienia Szchiny (Boskiej obecności) w tym świecie, i uwydatnienie sił natury, za pomocą rozdzielenia imion „Elochim” i „Jud-Hej-Waw-Hej”, tak by „Elochim” (reprezentujący siły natury), dominować mógł nad imieniem „Jud-Hej-Waw-Hej” (reprezentującym objawienie sił Stwórcy). Baalam chciał wykreować sytuację panowania Din, która umożliwi mu przeklęcie Izraela.

Ostatecznie, jak wiedzą wszyscy którzy czytali Parszę, Baalamowi nie udaje się ów plan i zmuszony jest pobłogosławić Izrael.
Rabin Klonimus Kalman powraca do wyjaśnienia pasuku: „Choćby mi Balak dawał tyle srebra i złota, ile pałac jego pomieści, to przecież nie mogę przekroczyć rozkazu Pana, Boga mojego, zarówno w małych rzeczach, jak i wielkich.” ((Bamidbar 22:18)

„..W małych rzeczach, jak i wielkich” – intencją jest tutaj zredukowanie sił imienia „Jud-Hej-Waw-Hej” i oddzielenie go od imienia „Elochim”, wzmacniając tym samym siły „Elochim” i eliminując siły imienia „Jud-Hej-Waw-Hej”. To było zamiarem Baalama. Ku jego przykrości, zmuszony był on doświadczyć rozczarowania i oznajmić wysłannikom Balaka: „nie mogę przekroczyć rozkazu Pana, Boga mojego”. Baalam wypowiada” Elochaj” (mój Bóg) – będące imieniem wskazującym na zredukowane i skurczone siły „Gwura” (męstwa) i imię to nie pozwala na zdominowanie „Chasidim” (dobroci) poprzez „Gwura” (męstwo), co umożliwiłoby przekleństwo, stąd też Balam zmuszony jest do wykorzystania sił Chesed i pobłogosławienia Izraela.
Rabin Klonimus Kalman kontynuuje dalej swe wyjaśnienia, ponieważ jego nauki dotyczą tajemnic świętych imion, poprzestaniemy w tym miejscu.

Rabin Boaz Pash - Tłumaczyła Daniela Malec
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Sobota czy niedziela?

http://zboryboze.pl/?page_id=143
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6303
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ja lubię sobotę bardziej niż niedzielę, chociaż się w niedzielę urodziłam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Z Paraszat Balak , na dzisiejszy czas /przynajmniej dla mnie/ nauka wynika taka że;
"król Moabu" to przykład różnego typu organizacji religijno-wyznaniowych
a Balak to nauki które te organizacje głoszą .

Która organizacja religijno-wyznaniowa głosi, że Bóg jako ,Jud-Hej-Waw-Hej, jest miłosiernym, łaskawym , nie skorym do gniewu Ojcem ?
Wprost przeciwnie . Każda denominacja głosi, że Bóg jest surowym Sędzią (Elochim) i surowo ukaże grzeszników .
A grzesznikami są wszyscy ci , którzy nie należą do naszej , jedynie słusznej organizacji .
Tym samym "przeklinają" oni /a nie błogosławią/ tych wszystkich, którzy do ich organizacji nie należą .
Czego przykład , co i rusz, widzimy na tym forum.
Jezus objawił grzesznikom Boga jako dobrego , miłosiernego , nie skorego do gniewu, Ojca .
Ta dysproporcja , pomiędzy denominacjami a Jezusem, którego zwą Mesjaszem / w objawianiu Boga/ jest aż nadto widoczna .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

efroni -napisał.
Po pierwsze, przemyślenia rabinów są jak najbardziej biblijne .
Po drugie, Talmud to nic innego jak szczegółowe wyjaśnienie , komentarz praw Tory ,
/ dawniej była to Tora Ustna , teraz została spisana a spisana Tora Ustna to Talmud/
więc przemyślenia talmudyczne są jak najbardziej biblijne .
Jeżeli przemyślenia Rabinów są biblijne i Talmud jest biblijny.

To dlaczego uczy inaczej niż Mojżesz.
Nasz temat dotyczy ''szabatu'' - czytajmy co pisze Mojżesz.
K.Wyjscia.31-14.
''Przeto zachowujcie szabat,który winien być dla was świętością. I ktokolwiek by go znieważył będzie ukarany śmiercią i każdy kto by wykonywał pracę w tym dniu będzie wykluczony ze swojego ludu.
Przez sześć dni będzie wykonywać się pracę,ale dzień siódmy będzie dniem odpoczynku,poświęconym dla Jahwe i dlatego,ktokolwiek by wykonywał pracę w dniu szabatu winien być ukarany smiercią.''

Rok szabatowy.
K.Wyjścia.23-10.
''Przez sześć lat będziesz obsiewał ziemię i zbierał jej płody a siódmego pozwolisz jej leżec odłogiem i nie dokonasz zbioru itd.''
Również Bóg przez Mojżesza polecił również przestrzegać jubileusze.
Te polecenia [o wszystkich jeszcze nie napisałem] były dane tylko Izraelowi z którym Bóg zawarł przymierze.
To przymierze i warunki tego przymierza nie dotyczyły i nie dotyczą ludzi z innych narodów.
Przekaz zapisany jest wyrażny.
W czasach Pana Jezusa też byli uczeni w Piśmie,a jaki stosunek miał On do nich???.
Każde interpretacje,wyjaśniania wbrew Torze,są zadawanym gwałtem na jej treść.
Kto może posiadać wyższy autorytet nad Mojżesza w tych kwestiach.

Pytam więc tych którzy zachęcają mnie do przestrzegania szabatu dlaczego nie mówią prawdy jak należy to czynić i sami go nie przestrzegają.
Zadawanie wyroków śmierci na tych co nie przestrzegają szabatu jest częścią przykazania o szabacie.
A gdzie rok szabatowy a gdzie jubileusze,które należało przestrzegać.?
Dlaczego również przekazuje się nieprawdę,ucząc,że fizyczny szabat dotyczy ludzi z narodów.

Pozdrawiam.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

chryzolit pisze:Kto może posiadać wyższy autorytet nad Mojżesza w tych kwestiach.
Mesjasz ?

Co jest końcem Prawa ?

Ci chrześcijanie, którzy którzy czczą dzień /czas/ zmartwychwstania Jezusa, którego zwą Mesjaszem ,
dowodzą iż wierzą, że Jezus zdołał wymknąć się z tego zaklętego cyklu życia i śmierci /koła samsary/
Ten dzień /czas/ jest kolejnym, ósmym dniem i jednocześnie pierwszym dniem nieustającego , wiecznego Szabatu ku czci i chwale niewysłowionego Boga .
Ten Wieczny Szabat ma początek /zmartwychwstanie/ ale nie ma końca
/możne dlatego Mesjasz jest nazwany "Ojcem Wieczności" - otwiera ,zamkniętą Wieczność dla człowieka/

Są Żydzi, którzy wierzą w zmartwychwstanie, ale nie wierzą, że Jezus z Nazaretu był tym oczekiwanym Mesjaszem
Nadal więc trwają w tym siódemkowym cyklu a Szabat/ w tym cyklu/ jest dla nich jednym dniem, wyjętym z tego Wiecznego Szabatu .
/i dlatego w tak , wyjątkowy sposób go przeżywają/

Ci chrześcijanie którzy czczą ósmy dzień /czas/ dowodzą iż wierzą iż czas się wypełnił .
Nie ma już nawrotów / cykli/ - jest ciąg dalszy, aż do całkowitego zlania się ze swym Bogiem-Stwórcą


http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... &start=105 (wysłany 2017-07-06, 08:39)

Kto Cię zachęca do przestrzegania Szabatu ? :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Efezjan 2,12-14
Dlatego pamiętajcie, że niegdyś wy - poganie co do ciała, zwani "nieobrzezaniem" przez tych, którzy zowią się "obrzezaniem" od znaku dokonanego ręką na ciele - w owym czasie byliście poza Chrystusem, obcy względem społeczności Izraela i bez udziału w przymierzach obietnicy, nie mający nadziei ani Boga na tym świecie.

Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość. W swym ciele.
Jeżeli Jezus obie części wierzącej ludzkości tj. Żydów i nie -żydów połączył w jedno Swe ciało,to jedni i drudzy do uświęcenia życia potrzebują tych samych Bożych przykazań,tej samej drogi ( Tory), którą On sam pokazał we właściwym świetle.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Ap.Paweł w swoim wpisie o czym innym a Ty o czym innym.

Pan Jezus jest droga do zbawienia a nie tora.
Ja jestem droga,prawda i życie - wypowiedzi Pana sa jednoznaczne.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”