Dekalog w NT

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Listek pisze:ycie wieczne jest łaską
Chyba nie wiesz co piszesz i co to jest wieczność.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze: co to jest wieczność
To coś z czego możesz zrezygnować.

PP 30.19
Oto kładę dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz życie! Żyj ty i twoje potomstwo!"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Pełno jest w starych księgach frazesów. Przytocz coś z Iliady...
Prawda jest natomiast taka, że wszyscy ludzie umierają w różnym wieku i już nigdy ci sami się nie rodzą.
Wobec tego nie żyją.
To co zostaje, to duch wytworzony przez owe istoty. Dobro, zło itp.
Ten duch tylko jest nieśmiertelny.
Zabić ducha nie można, podobnie jak muzyki, twierdzeń matematycznych, myśli czy spojrzenia.
Można je jedynie kształtować.
W tym sensie ludzkie życie jest potrzebne.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze: nesto napisał/a:
co to jest wieczność


To coś z czego możesz zrezygnować.
Kazn. 3:10-15
10. Widziałem żmudne zadania, które Bóg zadał ludziom, aby się nimi trudzili.
11. Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.
12. Poznałem więc, że dla ludzi nie ma nic lepszego, jak tylko radować się i używać, póki żyją.
13. Również to jest darem Bożym, że człowiek może jeść i pić, i dogadzać sobie przy całym swoim trudzie.
14. Wiem, że wszystko, cokolwiek Bóg czyni, trwa na wieki: Nic nie można do tego dodać i nic z tego ująć; a Bóg czyni to, aby się go bano.
15. To, co jest, było już dawno, a to, co będzie, też już jest od dawna; bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

nesto pisze:Prawda jest natomiast taka, że wszyscy ludzie umierają w różnym wieku i już nigdy ci sami się nie rodzą.
Wobec tego nie żyją.
To co zostaje, to duch wytworzony przez owe istoty. Dobro, zło itp.
Ten duch tylko jest nieśmiertelny.
Zabić ducha nie można, podobnie jak muzyki, twierdzeń matematycznych, myśli czy spojrzenia.
Można je jedynie kształtować.
W tym sensie ludzkie życie jest potrzebne.
Brawo nesto , nic dodać nic ująć .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ezech. 18:4
4. Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nesto pisze:Pełno jest w starych księgach frazesów. Przytocz coś z Iliady...
Prawda jest natomiast taka, że wszyscy ludzie umierają w różnym wieku i już nigdy ci sami się nie rodzą.
Wobec tego nie żyją.
To co zostaje, to duch wytworzony przez owe istoty. Dobro, zło itp.
Ten duch tylko jest nieśmiertelny.
Zabić ducha nie można, podobnie jak muzyki, twierdzeń matematycznych, myśli czy spojrzenia.
Można je jedynie kształtować.
W tym sensie ludzkie życie jest potrzebne.
Niektórzy nie mogą się z tym pogodzić i przekonują innych co to takiego będzie po śmierci, a przecież sami nic o tym nie wiedzą!
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

J 4:14 bpd
"ale kto się napije wody, którą Ja mu dam, nie zazna pragnienia na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej w życie wieczne."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Manna z nieba,
W końcu trzeba uznać, że musi w tym wszystkim być sens, ale nie musimy go znać.
Róbmy swoje i starajmy się być dobrzy, choć nie zawsze to nam wychodzi.
Nikt nie wie co i czy w ogóle coś jest przewidziane dla człowieka po śmierci.

Listek, cytat, kolejny frazes.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nesto pisze:Manna z nieba,
W końcu trzeba uznać, że musi w tym wszystkim być sens, ale nie musimy go znać.
Róbmy swoje i starajmy się być dobrzy, choć nie zawsze to nam wychodzi.
Nikt nie wie co i czy w ogóle coś jest przewidziane dla człowieka po śmierci.
Jeżeli nie wiemy to uczciwie należałoby powiedzieć, że nie wiemy.
Na świecie istnieje mnóstwo religii i poglądów na to co będzie ewentualnie po śmierci.
Ludzie zawsze zastanawiali się co jest po śmierci.

Faktem jest, że ciało gnije w ziemi.
I nie wiem kto by to był, czy robotnik, czy księgowy, czy prezydent, czy ksiądz, czy papież, czy święty, czy członek ciała kierowniczego SJ.
Faktem jest, że żaden człowiek nie jest nieśmiertelny.
I tyle.

Reszta to tylko domniemania, wiara, różne poglądy.
Jedno jest natomiast pewne, że religię stworzyli ludzie.
Wszelkie pisma nazywane świętymi stworzyli ludzie.

Mówienie , że zna się jedyną prawdę jest kłamstwem.
Zawsze to było wykorzystywane do władzy jednego człowieka nad drugim.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

nesto pisze:Pełno jest w starych księgach frazesów. Przytocz coś z Iliady...
Prawda jest natomiast taka, że wszyscy ludzie umierają w różnym wieku i już nigdy ci sami się nie rodzą.
Wobec tego nie żyją.
To co zostaje, to duch wytworzony przez owe istoty. Dobro, zło itp.
Ten duch tylko jest nieśmiertelny.
Zabić ducha nie można, podobnie jak muzyki, twierdzeń matematycznych, myśli czy spojrzenia.
Można je jedynie kształtować.
W tym sensie ludzkie życie jest potrzebne.
Pod warunkiem, że połączone jest Bogiem więzami miłości. Tylko człowiek połączony z Bogiem staje jego Synem, staje się nim samym i staje się duchem, który jest nieśmiertelny. Gdy żyje tylko dla siebie zatopiony we własnych wartościach, to czeka go cierpienie jak będzie tracił je jedne po drugich. Wtedy uzmysłowi sobie, że w jego życiu nie ma Boga, a miejsce w którym się znajduje, to piekło.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Daniel_dn pisze:Pod warunkiem, że połączone jest Bogiem więzami miłości. Tylko człowiek połączony z Bogiem staje jego Synem, staje się nim samym i staje się duchem, który jest nieśmiertelny. Gdy żyje tylko dla siebie zatopiony we własnych wartościach, to czeka go cierpienie jak będzie tracił je jedne po drugich. Wtedy uzmysłowi sobie, że w jego życiu nie ma Boga, a miejsce w którym się znajduje, to piekło.
Nie ma żadnych "warunków".
Los każdej istoty ludzkiej i zwierząt jest taki sam. Śmierć.
Co dalej - nie wiadomo.
Piszesz kolejne "prawdy" zaczerpnięte z mitów, zamiast pomyśleć i to samo powiedzieć - "nie wiadomo".
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

nesto pisze:
Daniel_dn pisze:Pod warunkiem, że połączone jest Bogiem więzami miłości. Tylko człowiek połączony z Bogiem staje jego Synem, staje się nim samym i staje się duchem, który jest nieśmiertelny. Gdy żyje tylko dla siebie zatopiony we własnych wartościach, to czeka go cierpienie jak będzie tracił je jedne po drugich. Wtedy uzmysłowi sobie, że w jego życiu nie ma Boga, a miejsce w którym się znajduje, to piekło.
Nie ma żadnych "warunków".
Los każdej istoty ludzkiej i zwierząt jest taki sam. Śmierć.
Co dalej - nie wiadomo.
Piszesz kolejne "prawdy" zaczerpnięte z mitów, zamiast pomyśleć i to samo powiedzieć - "nie wiadomo".
Tylko Dekalog stwarza warunki, aby zmienić los człowieka. To chrześcijaństwo chce, aby człowiek mógł być nieśmiertelny, a z Dekalogu to nie wynika. Tylko Bóg i jego Królestwo jest nieśmiertelne. Od Twojego wyboru zależy czy wejdziesz do tego Królestwa albo pozostaniesz przy cierpieniu i śmierci.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Daniel_dn pisze:Tylko Dekalog stwarza warunki, aby zmienić los człowieka. To chrześcijaństwo chce, aby człowiek mógł być nieśmiertelny, a z Dekalogu to nie wynika. Tylko Bóg i jego Królestwo jest nieśmiertelne. Od Twojego wyboru zależy czy wejdziesz do tego Królestwa albo pozostaniesz przy cierpieniu i śmierci.
No ręce opadają :aaa:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Los człowieka jest w rękach człowieka .
Gdyby było inaczej to rację miała by Ata /mówiąca/ że człowiek nie ma wolnej woli .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”