Znak Kosciola Bozego ...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Znak Kosciola Bozego ...

Post autor: tom68 »

Znak Kosciola Bozego ...

Biblia uczy jasno ze na swiecie byl zawsze Kosciol Bozy i lud Bozy oraz Bablinon.... czyli grzeszny swiat ktory lamie prawo Boze ( nazwy kosciolow czy podzialy organizacji wyznaniowych itp. sa tu bez wiekszego znaczenia ) znakiem prawdziwego Kosciola Bozego byla zawsze wiara w Jezusa i przestrzeganie 10 biblijnych przykazan Bozych w tym tez swiecenie soboty . W ST kosciolem Bozym byli najpierw sprawiedliwi potomkowie Adama i Noego oraz Abrahama a potem Izrael ktory wierzyl w Boga i przestrzegal prawa Bozego np swiecenia soboty itp. Na swiecie byl i jest tez lud Bozy ktory zyl lub zyje zawsze wedlug takiego swiatla jakie mial lub ma i tylko Bog bedzie ich i nas sadzil sprawiedliwe w dzien sadu ( a ktory nie poznal nie ze swojej winy innych prawd biblijnych ) takim wlasnie ludziom byla i jest gloszona ewangelia jesli jest to tylko mozliwe i wierzymy ze kiedys .... tuz przed powrotem Jezusa .... lud Bozy wyjdzie duchowo z Babilonu i polaczy sie z Kosciolem Bozym w wierze w Boga i przestrzeganiu jego prawa . Jezus i ap Pawel itp nie mogli wzywac ludzi do lamania dekalogu (bo byliby falszywymi prorokami ) mogli co najwyzej krytykowac faryzeiski sposob obchodzenia sabatu itp swiat ....Jezus jak i ap Pawel w NT wykladaja nam oraz powtarzaja i przypominaja tylko nauki podane juz przez Boga prorokom i Mojzeszowi a poza tym ciekawe ze wielu chrzescijan woli nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa .... a mimo to uwaza sie za wierzacych w Jezusa ....

Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.
Jesli szukasz w Biblii potwierdzenia dla swiecenia tego dnia [niedzieli], nie znajdziesz go tam. Dobrze jest przypomniec kalwinom, metodystom, baptystom, i innym chrzescijanom, ktorzy znalezli sie poza Matka Kosciolem, ze Biblia nie wspiera ich nigdzie w sprawie swiecenia niedzieli. Adwentysci Dnia Siodmego sa jedynymi protestantami, ktorzy poprawnie rozumieja termin „sabat”, gdyz jako dzien odpoczynku swieca siodmy dzien tygodnia, a nie pierwszy.” — The Clifton Tracts, New York: P. J. Kenedy, Excelsior Catholic Publishing House, b.d., czesc 4, s. 15; cyt. w: Mark Finley, The Almost Forgotten Day, Siloam Springs, Arkansas, 1988, s. 102.

Ezech. 20:19-20

19. Ja, Pan, jestem waszym Bogiem. Postepujcie wedlug moich przykazan i przestrzegajcie moich praw, i wykonujcie je!
20. Swieccie moje sabaty i niech beda znakiem miedzy mna a wami, aby wiedziano, ze Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!

Izaj. 56:4-6
4. Bo tak mowi Pan: Trzebiencom, ktorzy przestrzegaja sabatu i wybieraja to, w czym mam upodobanie, i trzymaja sie mojego przymierza,
5. Przyznam w moim domu i w obrebie moich murow miejsce i dam im imie lepsze niz maja synowie i corki, imie wieczne, ktore nie bedzie starte.
6. Cudzoziemcow zas, ktorzy przystali do Pana, aby mu sluzyc i aby milowac imie Pana, byc jego slugami, wszystkich, ktorzy przestrzegaja sabatu, nie bezczeszczac go, i trzymaja sie mojego przymierza,

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sadzcie, ze przyszedlem zniesc Prawo albo Prorokow. Nie przyszedlem
zniesc, ale wypelnic.
18. Zaprawde bowiem powiadam wam: Dopoki niebo i ziemia nie przemina, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, az sie wszystko
spelni.

Obj. 12:17
17. I zawrzal smok gniewem na niewiaste, i odszedl, aby podjac walke z reszta jej potomstwa, ktore strzeze przykazan Bozych i trwa przy swiadectwie o Jezusie.

(BW)


ps :

Filmy ktory warto obejrzec .....

Pamietaj o dniu sabatu

https://www.youtube.com/watch?v=opOSFRL ... e=youtu.be

Ktorym Dniem Tygodnia Jest Dzien Sabatu w Biblii?

https://youtu.be/yQm7fmMqVXY
tom68

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

tom68
(...)
Uważasz że znakiem Kościoła Bożego jest sabat? ;-)


bonhart
ss

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....
tom68

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Tom68 walczysz z Bogiem...zebys predko się nie wykonczyl i nie bo nie wiesz z kim walczysz...

Władza pochodzi od Boga...a nie nasza wina tj co robi się z Kościołem Chrystusowym! Serio

Eucharystia piekniejszego Słowa nie widział nikt...to Przemienienie Eliasz i Mojźesz nawet był...
A ty walczysz z Pamiątką Bożą :)
Nie walcz sam nie chce zebyś umierał i nie walcz bo umrzesz...

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

W KRK nie ma Eucharystii jest tylko ludożerstwo :-P
tom68

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

karol210 pisze:
Eucharystia piekniejszego Słowa nie widział nikt...to Przemienienie Eliasz i Mojźesz nawet był...
EMET:
O greckim terminie „eucharistia” pisałem w post/ach/ ---
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#14078
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#384833
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... tia#421405

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Wieczerza Pańska jest uczestnictwem w symbolach ciała i krwi Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. W doświadczeniu takiej wspólnoty Chrystus jest obecny, aby spotkać się ze swym ludem i wzmacniać go. Uczestnicząc w owym obrzędzie, radośnie zwiastujemy śmierć Pańską, aż przyjdzie On znowu. Przygotowanie do Wieczerzy polega na dokonaniu rachunku sumienia, opamiętaniu się i wyznaniu grzechów. Mistrz ustanowił obrzęd umywania nóg na znak ponowienia oczyszczenia, a równocześnie jako wyraz gotowości służenia bliźniemu na wzór Chrystusowego uniżenia oraz w tym celu, aby pojednać nasze serca w miłości braterskiej. W obrzędzie komunijnym mogą uczestniczyć wszyscy wierzący chrześcijanie.

Mat. 26,17-30; 1 Kor. 11,23-30; 10,16.17; Jan 6,48-63; 13,1-7; Obj. 3,20.

http://www.adwent.pl/index.php
tom68

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Zeby nie wąż nie byłoby krzyża..... Przemyśl sam... Po drugie wiem ze tam takie miasto jest :-D. Ale to nie żarty

Śmieli sie śmieci z Baby Wanga nazywając ją.... Znam te demony i wspolczuje Jej rak i niedała sie operować za grzechy...a by żyła Babcia

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Krew Woda Duch

Jehowy spotkac ma to samo jak z 2 wojny swiatowej?
Trójca a reszta to....Bóg wybiera najlepszą drogę z wielowymiarów ....
To jest Twój świat uronie kłębka tajemnicy ale z Bogiem nie walcz chlopie bo zginiesz ....

Tu i teraz

Wiem że Bóg pozbierać ma lud do gościny a tam Jezus szykuje i uszykował miejsca a ilu jeszcze dotrze...

Sercem chce ozdabiać każdy zakątek...gdzie bedzie

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 18:21 przez karol210, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 i znów wprowadzasz czytelników w błąd... po raz kolejny.
Od kiedy to umycie nóg, Jezus ustanowił obrzędem na ZNAK PONOWIENIA OCZYSZCZENIA?
Oczywiście, że możesz zalać nas swoim 'bełkotem' adwentystycznym, ale chyba nawet Twoi Bracia Adwentyści, nie pochwalą twojej MANII na ten temat.
Możesz napisać JAK ADWENTYŚCI wywodzą 'znak ponowieniaoczyszczenia'?
Bo z tego co mi wiadomo, to w SABAT Adwentyści raczej NIE GŁOSZĄ PUBLICZNIE, czyli... jak mam rozumieć, że to WYRAZ 'gotowości służenia bliźniemu'? Jakim bliźnim służysz w sabat?
Bobo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Brawo !
Po drugie mycie rąk znaczy zaręczenie życia duchowo!
A umycie stóp to duchowo do nieba!!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Karol210... Ciebie też TRUDNO zrozumieć. 'Zaręczenie'? 'Duchowo do nieba'?
Dla mnie to też jakiś 'bełkot'. Możesz JAŚNIEJ? :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Dla mnie to też jakiś 'bełkot'. Możesz JAŚNIEJ? :roll:
Oj Bobo...
Nie wywołuj demona z lasu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

A Ty opanuj demona...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”