Czyste i nieczyste

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Grzech jest łamaniem Prawa Boga,przestępstwem zakonu.
(4) Każdy, co czyni grzech, ten i zakon przestępuje; albowiem grzech jest przestępstwo zakonu. (5) A wiecie, iż się on objawił, aby grzechy nasze zgładził, a grzechu w nim nie masz. (6) Wszelki tedy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; ale ktokolwiek grzeszy, nie widział go, ani go poznał.
1 Jan 3,4

1Tes 5:22
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."
Prz 30:6
"Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Grzech jest łamaniem Prawa Boga,przestępstwem zakonu.
(4) Każdy, co czyni grzech, ten i zakon przestępuje; albowiem grzech jest przestępstwo zakonu. (5) A wiecie, iż się on objawił, aby grzechy nasze zgładził, a grzechu w nim nie masz. (6) Wszelki tedy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; ale ktokolwiek grzeszy, nie widział go, ani go poznał.
1 Jan 3,4

1Tes 5:22
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."
Pytam zatem jeszcze raz jasno i konkretnie:

Czy nie przestrzeganie przepisów Prawa co do litery jest grzechem?

czy noszenie ubrań z dwóch rodzajów nici jest grzechem?

czy ty przestrzegasz wszystkich przepisów Prawa co do litery i świadomie ich nie łamiesz?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

A i jeszcze takie pytanie:

Czy uprawiasz ziemię? Albo jakiś ogródek?

Czy co siedem lat ta ziemia leży odłogiem?

A jak nie leży to grzech?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Prawo Boże wypełniasz dla uświęcenia Twojego życia, bo żaden Twój czyn nie zdoła usprawiedliwić Cię przed Bogiem.

Dopiero rozważając całe Prawo Boga widzisz swój marny stan i potrzebę Zbawiciela.Tylko On może uwolnić Cię od grzechów i śmierci.A Ty ze swej strony możesz pragnąć odwrócenia się od złych czynów i podążać do świętości za Mesjaszem.

(30)
Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz.17
Wszystkie przykazania Jego są trwałe,
ustalone na wieki, na zawsze,
nadane ze słusznością i mocą.
Ps.111,8
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Prawo Boże wypełniasz dla uświęcenia Twojego życia, bo żaden Twój czyn nie zdoła usprawiedliwić Cię przed Bogiem.

Dopiero rozważając całe Prawo Boga widzisz swój marny stan i potrzebę Zbawiciela.Tylko On może uwolnić Cię od grzechów i śmierci.A Ty ze swej strony możesz pragnąć odwrócenia się od złych czynów i podążać do świętości za Mesjaszem.

(30)
Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.
Dz.17
Wszystkie przykazania Jego są trwałe,
ustalone na wieki, na zawsze,
nadane ze słusznością i mocą.
Ps.111,8
Pozdrawiam
Niestety brak z twojej strony konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania.

Jakiś problem?

Skąd ta ucieczka przed odpowiedzią? Skąd taki lęk przed rozważaniem konkretnych przepisów Prawa w odniesieniu do twojego i mojego życia i praktyki?

Czy twój ogródek leży co siedem lat odłogiem?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Czy twój ogródek leży co siedem lat odłogiem?
Oczywiście.

Wszystkie przykazania Boga uświęcają człowieka wierzącego w Boga.
Mt 4:4
Napisano:
"Nie samym chlebem będzie żył człowiek ale każdym słowem, które wychodzi z ust Boga"."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:Czy twój ogródek leży co siedem lat odłogiem?
Oczywiście.

Wszystkie przykazania Boga uświęcają człowieka wierzącego w Boga.
Mt 4:4
Napisano:
"Nie samym chlebem będzie żył człowiek ale każdym słowem, które wychodzi z ust Boga"."
A zmiana rozumienia przepisu o konieczności obrzezania cielesnego z literalnego na duchowy to bezprawie?

I jeszcze wracam do pytania:

Czy nie nosisz żadnych ubrań utkanych z dwóch rodzajów nici? I czy noszenie takich ubrań to grzech?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Czy nie nosisz żadnych ubrań utkanych z dwóch rodzajów nici?
Pwt 22:11
"Nie będziesz nosił odzieży z wełny połączonej z lnem."
Nie noszę odzieży z wełny połączonej z lnem. :-)
Albertus pisze:A zmiana rozumienia przepisu o konieczności obrzezania cielesnego z literalnego na duchowy to bezprawie?
Bóg zawsze mówił o obrzezaniu serca. Rz 7:14 Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:Czy nie nosisz żadnych ubrań utkanych z dwóch rodzajów nici?
Pwt 22:11
"Nie będziesz nosił odzieży z wełny połączonej z lnem."
Nie noszę odzieży z wełny połączonej z lnem. :-)
Albertus pisze:A zmiana rozumienia przepisu o konieczności obrzezania cielesnego z literalnego na duchowy to bezprawie?
Bóg zawsze mówił o obrzezaniu serca. Rz 7:14 Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe

Muszę cię zmartwić. Księga kapłańska rozszerza ten zakaz na wszelkie różne od siebie rodzaje nici:

Kpł19:19) Będziecie przestrzegać moich ustaw. Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici.

Co do obrzezania to Pismo mówi wyraźnie:

Rdz17:(1) A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się Pan i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący. Służ Mi i bądź nieskazitelny, (2) chcę bowiem zawrzeć moje przymierze pomiędzy Mną a tobą i dać ci niezmiernie liczne potomstwo. (3) Abram padł na oblicze, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (5) Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów. (6) Sprawię, że będziesz niezmiernie płodny, tak że staniesz się ojcem narodów i pochodzić będą od ciebie królowie. (7) Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim, a potem twego potomstwa. (8) I oddaję tobie i twym przyszłym potomkom kraj, w którym przebywasz, cały kraj Kanaan, jako własność na wieki, i będę ich Bogiem. (9) Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną. (10) Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; (11) będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. (12) Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - (13) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze. (14) Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną.

Pytam więc o to co ty się kiedyś pytałeś:

Czy Bóg może sobie przeczyć?

czy duchowe rozumienie tych słów w kwestii obrzezania nie jest bezprawiem i zmianą Prawa?


A wracając do przepisów to bokobrody albo całą brodę oczywiście masz zapuszczoną? Bo jak wiemy prawo zakazuje obcinania włosów z boków brody czy jak to rozumieją żydzi z boków głowy. A może masz pejsy?

A z poważniejszych jeszcze pytań to czy jak spotkasz kobietę która zajmuje się uprawianiem czarów to czy ją zabijesz? Bo tak przecież nakazuje Prawo...

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:Czy twój ogródek leży co siedem lat odłogiem?
Oczywiście.

Wszystkie przykazania Boga uświęcają człowieka wierzącego w Boga.
Mt 4:4
Napisano:
"Nie samym chlebem będzie żył człowiek ale każdym słowem, które wychodzi z ust Boga"."
Ale w ogródku tylko jeden rodzaj ziaren posiany?


A a propos jeszcze ubrań to frędzle u płaszcza oczywiście masz?

Czy może grzeszysz nie mając?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Niestety Albertusie szydzisz z przykazań Boga dlatego pytam:


Co złego dostrzegasz w przykazaniach Boga? Przecież miłość do Boga polega na przestrzeganiu Jego przykazań, które nie są ciężkie.

Okazuje się,że wszystko co zaleca i nakazuje Bóg jest zbawienne dla człowieka i służy uświęceniu jego życia.

Jeśli na razie tego nie widzisz ,czy nie rozumiesz, to dobrze ,że jest czas łaski i możesz się wszystkiego nauczyć ,zrozumieć i zastosować w swoim życiu.

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Życzę powodzenia! :-)

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Niestety Albertusie szydzisz z przykazań Boga dlatego pytam:


Co złego dostrzegasz w przykazaniach Boga? Przecież miłość do Boga polega na przestrzeganiu Jego przykazań, które nie są ciężkie.

Okazuje się,że wszystko co zaleca i nakazuje Bóg jest zbawienne dla człowieka i służy uświęceniu jego życia.

Jeśli na razie tego nie widzisz ,czy nie rozumiesz, to dobrze ,że jest czas łaski i możesz się wszystkiego nauczyć ,zrozumieć i zastosować w swoim życiu.

Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Życzę powodzenia! :-)

Pozdrawiam
Absolutnie nie szydzę z Bożych przykazań ani nie mam takiego zamiaru.

Prawo jest jak najbardziej święte, natchnione przez Ducha Świętego, niezbędne dla nas i jak najbardziej obowiązujące. Tylko że nie według litery a według ducha to znaczy że nie wszystkie przepisy Prawa powinniśmy przestrzegać literalnie co nie oznacza tego że nie są ważne w ogóle.

Wielokrotnie już zresztą mój stosunek do Prawa wyjaśniałem.

Jak widzę masz dużą łatwość w rzucaniu bezpodstawnych oskarżeń - raz oskarżasz mnie o bezprawie - czy możesz wyjaśnić na jakiej konkretnie podstawie?

A potem o to że szydzę z przykazań Boga. - Czy możesz wyjaśnić na jakiej konkretnie podstawie?

Jeśli ty twierdzisz że należy przestrzegać przepisów Prawa według litery to ja zadaję pytania żeby sprawdzić czy faktycznie tak czynisz i czy faktycznie konieczność przestrzegania literalnego przepisów Prawa odnosisz do całego Prawa czy też tylko do wybranych przez siebie przepisów które ci pasują według swego widzimisię?

Moje pytania mają na celu zbadanie twojej szczerości i czy faktycznie robisz to co głosisz.

Jeśli bowiem oskarżasz innych o bezprawie tylko dlatego że nie przestrzegają wszystkich przepisów Prawa według litery to ty chyba powinieneś go przestrzegań co do litery. Czyż nie?

Tak więc moje pytania nie są żadnym szydzeniem z Prawa tylko badaniem twojej szczerości. Czy to doprowadza cię do gniewu?

Twierdzisz że czegoś nie widzę i nie rozumiem. A zatem pytam ciebie aby zrozumieć w co i jak wierzysz. Zadaję konkretne pytania i oczekuję konkretnych odpowiedzi.

Jaki masz z tym problem?

Dlaczego uciekasz przed odpowiedziami?

Czy konkretne pytanie o to czy powinniśmy nosić pejsy albo bokobrody skoro tak nakazuje litera Prawa i czy nie noszenie ich to grzech uznajesz za szydzenie z przykazań Bożych?

Dlaczego?

Może nie masz ani pejsów ani brody ani bokobrodów i chcesz odwrócić od tego faktu uwagę oskarżając mnie o szydzenie z przykazań Bożych?.

Tymczasem moje pytanie, podobnie jak poprzednie są całkowicie poważne bez śladu szyderstwa.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Albertus pisze:
Twierdzisz że czegoś nie widzę i nie rozumiem. A zatem pytam ciebie aby zrozumieć w co i jak wierzysz. Zadaję konkretne pytania i oczekuję konkretnych odpowiedzi.

Jaki masz z tym problem?

Dlaczego uciekasz przed odpowiedziami?

Czy konkretne pytanie o to czy powinniśmy nosić pejsy albo bokobrody skoro tak nakazuje litera Prawa i czy nie noszenie ich to grzech uznajesz za szydzenie z przykazań Bożych?

Dlaczego?

Może nie masz ani pejsów ani brody ani bokobrodów i chcesz odwrócić od tego faktu uwagę oskarżając mnie o szydzenie z przykazań Bożych?.

Tymczasem moje pytanie, podobnie jak poprzednie są całkowicie poważne bez śladu szyderstwa.
EMET:
Pisząc teraz, nie tyle jakby wtrącam się w dyskurs Userów, co rad bym się dowiedzieć --
Czy poza przestrzeganiem ‘Szabbatu’ oraz kwestią ‘pokarmów czystych i nieczystych’ -- są jeszcze inne kwestie, Userze ‘Listku’, które przestrzegasz i do których się stosujesz: poprzez stosowne zapisy w Starym Przymierzu? Chodzi nie tyle o tzw. ‘ogólne wzniosłości’, co o KONKRETY!
Czy - podobnie jak np. &#8216;ADS&#8217; - stosujesz nomenklaturę typu: >>Prawo [inni: Zakon] Moralne i Ceremonialne<<?

Co się zaś tyczy tego, czy Ty osobiście, jak pisujesz na Forum, w swoim życiu przestrzegasz i stosujesz wszelkie te praktyki, jak to i w ujęciu: polegamy wszak na Twoich oznajmieniach i zapewnieniach. Nikogo, bowiem, o &#8216;złą wolę&#8217; nie śmiem posądzać. :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Znalazłem w twoich postach filmiki z wypowiedziami jak na przykład tutaj

czy to ty Listku?

Jeśli tak to powtarzam pytanie:

Dlaczego nie przestrzegasz następującego przepisu Prawa:

(27) Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.

Czy grzeszysz łamiąc ten przepis Prawa?

Dlaczego głosisz innym że należy przestrzegać wszystkich przepisów Prawa podczas gdy sam wszystkich przepisów Prawa nie wypełniasz?

Pytam całkowicie poważnie i bez żadnego szyderstwa ani wobec ciebie ani przede wszystkim wobec Prawa mojżeszowego.

Bardzo cię proszę o jasne i konkretne odpowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”