Dekalog w bblii ...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Po co więc zacytował taki tekst RN?
Po to, żeby Wam wyjaśnić w jakim jesteście błędzie. Nurt badacki bardzo odszedł od Biblii
Biblia zamiast inspiracji,stała się dla nich przeszkodą. :-(
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

booris pisze:
Henryk pisze:A nawet takiego szczegółu jak nakaz święcenia sabatu dla tych, co poszli śladami Jezusa.
Sprawdz rozdzial 4 listu do Hebrajczykow.
A gdzie jest tam o nakazie święcenia szabatu?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze: Poniewaz miedzy nami jest zbyt mala roznica plci,wnioskuje ze ten calus to w moj pierscien. :-D
Wnioskuj intensywnie. 8-)

RN napisał/a:
Nurt badacki bardzo odszedł od Biblii
No i wydało się... :bardzo_smutny:
:xhehe:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

chryzolit pisze:booris-dokładnie.
O tym że RN-prowokuje to wiem,zawsze ma inny cel niż naprawdę coś zrozumieć ,czy naprawde wyjaśnić.
Pozdrawiam.
A na czym ta prowokacja polega?Na tym,ze cytatami z Biblii pokazuje jaka ona jest niespojna?Wystarczy,ze wklei sprzeczne ze soba teksty biblijne,a wy zamiast sie do nich rzeczowo odniesc,wieszacie na nim psy.Czy to RN napisal Biblie?Czy zmienil cos w tekstach ktore cytuje?Czesto wkleja same cytaty,nawet ich nie komentujac,a wy juz wiecie ze to prowokacja i obrazoburstwo.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

booris
A na czym ta prowokacja polega?Na tym,ze cytatami z Biblii pokazuje jaka ona jest niespojna?Wystarczy,ze wklei sprzeczne ze soba teksty biblijne,a wy zamiast sie do nich rzeczowo odniesc,wieszacie na nim psy.Czy to RN napisal Biblie?Czy zmienil cos w tekstach ktore cytuje?Czesto wkleja same cytaty,nawet ich nie komentujac,a wy już wiecie ze to prowokacja i obrazoburstwo.
Pokazuje nieudolność i nieprzygotowanie gdzie niespójnośc jest tylko w umyśle RN.
Każdą obelgą można obrzucić Biblie,w imie celów jakie się ma bo celem jest niszczenie tej księgi i Boga którego ona opisuje.
Nie przpadkowo za nauczycieli i mentorów duchowych ma RN-wybranych,oświeceniowych Deistów,którzy byli nie tylko ideologami,ale praktykami, którzy fizycznym mieczem niszczyli swych przeciwników,gdzie również za nic miano Boga przez Jezusa wskazanego o którym uczy Biblia.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wybacz chryzolicie,ale to co napisales brzmi dla mnie jak teoria spiskowa. :-D
chryzolit pisze:Pokazuje nieudolność i nieprzygotowanie gdzie niespójnośc jest tylko w umyśle RN.
W jaki sposob pokazuje ta nieudolnosc i nieprzygotowanie? Porownujac tlumaczenia z roznych przekladow Biblii,nie dodajac do tego zadnego komentarza? Dla mnie to raczej Ty jestes nieprzygotowany i nieudolny,gdyz zamiast odniesc sie merytorycznie uciekasz sie do oceny umyslu RN-a.
chryzolit pisze:Każdą obelgą można obrzucić Biblie,w imie celów jakie się ma bo celem jest niszczenie tej księgi i Boga którego ona opisuje.
Czy fakt,ze w Biblii sa wersety ktore przecza sobie nawzajem,lub tez tlumaczenia ktore roznia sie zasadniczo,jest obrzucaniem tejze Biblii obelgami i jej niszczenie?
chryzolit pisze:Nie przpadkowo za nauczycieli i mentorów duchowych ma RN-wybranych,oświeceniowych Deistów,którzy byli nie tylko ideologami,ale praktykami, którzy fizycznym mieczem niszczyli swych przeciwników,gdzie również za nic miano Boga przez Jezusa wskazanego o którym uczy Biblia
No coz,takze i Ty nieprzypadkowo masz za mentorow chrzescijan,ktorzy zbudowali swoja idee na pocie,krwi i lzach niewinnych ludzi.Nie wiem kogo deisci nawracali mieczem,natomiast mam spora wiedze o czyniacych w ten sposob chrzescijanach.
Pozdrawiam rowniez.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:No coz,takze i Ty nieprzypadkowo masz za mentorow chrzescijan,ktorzy zbudowali swoja idee na pocie,krwi i lzach niewinnych ludzi.
Mam nadzieję, że piszesz to wyłącznie z powodu swej niewiedzy.
- A nie z jakiejś tam niechęci.
To tak, jakby oskarżać Jezusa za morderstwa tych, którzy sami nazywali się Jego imieniem.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

booris.-Napisał.
Wybacz chryzolicie,ale to co napisales brzmi dla mnie jak teoria spiskowa. :-
D
Czy teorią spiskową jest fakt,że RN-powołuje się na cytaty,i które są dla niego wzorcem i tworzą mentalna zachęte ich wyznawania?,praktycznych rewolucjonistów,takich,którzy brali udział w krwawych rewolucjach,które niszczyły przeciwników,ale nie tylko.
Powinniśmy wiedzieć że wszystko to co stało się w krwawym wymiarze rewolucji Francuskiej w wydaniu jej bohaterów,jest dzisiaj przez wielu historyków porównywanych z Faszyzmem Hitlera i Komunizmem Stalina.
Oczywiście aby nie było to gołosłowne,będę cytował w dalszej rozmowie,o ile to jest komuś obce.
Czy ja, jak będę cytował Stalina i Hitlera w wymiarze akceptacji i popularyzacji,będzie to czymś wzniosłym i pięknym?
Jak to by świadczyło o mnie?
booris-Napisał.
W jaki sposob pokazuje ta nieudolnosc i nieprzygotowanie? Porownujac tlumaczenia z roznych przekladow Biblii,nie dodajac do tego zadnego komentarza? Dla mnie to raczej Ty jestes nieprzygotowany i nieudolny,gdyz zamiast odniesc sie merytorycznie uciekasz sie do oceny umyslu RN-a.
Tak,ponieważ to co robi RN-jest stanem umysłu i z tego stanu wynika.
Umysłu w którym jest cel.
Zobacz proszę,czy Zenon Kosidowski,ateista,bo rewolucja Komunistyczna w Polsce i nie tylko , oparta była na nim.
Kiedy pisał swoje książki,które krytykowały Biblie,gdzie kierował się wymyślonymi przez siebie koncepcjami które uderzały w tekst biblijny ,miały służyć poznaniu,czy też walce ze wszystkim co biblijne i Bogiem,ale tez ogólnie z chrześcijaństwem.
On nie rozdzielał zła,które było w Kościele Rzymskim poprzez wieki,od Biblii,tylko uderzał w przesłanie biblijne,po to aby w imię ateizmu ja poniżyć i obalić.Rzekome interesowanie się Biblią było tylko narzędziem.
Wojujący ateizm tak postępuje ciągle.
booris-Napisał
Czy fakt,ze w Biblii sa wersety ktore przecza sobie nawzajem,lub tez tlumaczenia ktore roznia sie zasadniczo,jest obrzucaniem tejze Biblii obelgami i jej niszczenie?
Tak Biblia posiada trudne miejsca do zrozumienia,ale kiedy uświadamiamy sobie,że i takie posiada inna księgo natury,która swoja potęgą sławi Stwórce,jest tylko w części zrozumiała przez człowieka.
A przecież mamy do czynienia ze światem fizycznym.
Czy świat,który w większości dotyczy ducha,którego opisuje przekaz Biblijny,nie będzie całkiem zrozumiany nawet przez człowieka wiary,bo gdyby tak było,to czy naprawde mielibyśmy do czynienia z boskim objawieniam?,czy tylko z czymś wymyślonym przez człowieka.
Wiadomo że wszystkiego nie zrozumiemy,ale czy to co nie rozumiemy może być wykorzystane,aby ośmieszać to co rozumiemy.
Czy tez powinno uczyć zwykłej pokory.
Ale w przypadku RN,czy innych totalnych krytyków Boskiego objawienia,wszystko jest nie spójne i sprzeczne,bo tak ma być,nawet najbardziej proste przekazy,bo to jest stan umysłu,który ma cel niszczyć,poprzez wymyślone przez siebie problemy.
booris-Napisał.
No coz,takze i Ty nieprzypadkowo masz za mentorow chrzescijan,ktorzy zbudowali swoja idee na pocie,krwi i lzach niewinnych ludzi.Nie wiem kogo deisci nawracali mieczem,natomiast mam spora wiedze o czyniacych w ten sposob chrzescijanach
.
I tutaj całkowicie sie mylisz,takich chrześcian tylko z imienia,krytykuje,oni nie są wzorcem,nie są moimi mentorami,ani przykładem,tylko przynoszą wiele zła samej ideii.
Ale to nie Jezus,czy Apostołowie są twórcami takich ideii,które prowadza do takiego zachowania.
Tak historia odstępczego chrześcijaństwa,zna wiele przypadków,nawracania mieczem,wiele miejsc histori ,podlega i powinno podlegać totalnej krytyce,jako zło,złe zachowania,które nie wypływają z nauki Jezusa i przekazu jego nauczania.
Tak samo jak postawy rewolucyjnych przywódców,których to RN przyjmuje jako swoje autorytety.
Po prostu zło jest złem i przeciw niemu występuje Jezus.
Cytat.
Podczas amerykańskiej i francuskiej rewolucji - wolnomyśliciele poszli znacznie dalej, kwestionując prawdziwość całej Biblii i ogłaszając chrześcijaństwo za fałszywy przesąd i instrument opresji. Zrodziła się nowa minimalistyczna wiara – „deizm”, w której bóg-stwórca nie odgrywał żadnej bezpośredniej roli w sprawach ludzkich.
Żadna idee,nie upoważnia człowieka do zabijania jej przeciwników i prze.śladowania.

Twórcy tej rewolucji i ateistycznej -Komunistycznej rewolucji pózniej,nie uczynili minimalnego wysiłku,aby oddzielić i zobaczyć czego nauczał Jezus i co przekazuje No.Przymierze.
Tylko na równo traktował zło istniejące w chrześcijanstwie z Jezusem i Bblią,co jest świadectwem braku rozeznania i dyletanctwa w tej materii.
Dlatego te idee jak i świat który został poddany obróbce przez nie nie bedzie posiadał długiego okresu istnienia,tylko upadnie jak i wszystkie poprzednie istniejące cywilizacje z jednego powodu,które możemy krótko streścić,bunt przeciw Stwórcy -Bogu.

Pozdrawiam.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Jesli ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa niby biblijnych chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .

Marcin Luter a Sobota

To wydarzylo sie w 1519 roku w Lipsku. Tam odbylo sie spotkanie miedzy dwoma katolickimi doktorami. Spotkanie odbylo sie miedzy Dr. Marcinem Lutrem ktory reprezentowal siebie i wyslannikiem Rzymu Dr. Eckiem. Dr. Eck namawial Lutra do wycofania swoich nauk, a Dr. Luter odmowil dowodzac ze jako Chrzescijanin musi opierac sie na Pismie Swietym czyli Sola Scriptura (Wylacznie Pismo). To Dr. Eck zapytal Dr. Lutra, (parafrazujac) "Jesli trzymasz sie nauk Pisma Swietego to dlaczego nie swietujesz Sabatu, tylko Niedziele ktora jest wytworem Kosciola Katolickiego?" Cos w tym sensie. Dr. Marcin Luter nie umial na to pytanie odpowiedziec. Dr. Marcin Luter zostal pozniej ekskomunikowany (wydalony) z Kosciola Katolickiego. I tak zaczal sie ruch protestancki "Luteranizm". Wbrew woli Kosciola Katolickiego wydrukowano Biblie w Jezyku Niemieckim. I tak dalej... Slowo doktor pochiodzi od slowa doktryna - nauka. Tak wiec Dr.Eck i Dr. Marcin Luter byli nauczycielami najpierw Kosciola Katolickiego a potem Dr. Luter stal sie nauczycielem w Kosciele Ewangelickio- Augburskim.


Jakub 2:10-11
10. Chocby ktos przestrzegal calego Prawa, a przestapilby jedno tylko
przykazanie, ponosi wine za wszystkie.
11. Ten bowiem, ktory powiedzial: Nie cudzoloz, powiedzial takze: Nie
zabijaj. Jezeli wiec nie popelniasz cudzolostwa, jednak dopuszczasz sie
zabojstwa, jestes przestepca wobec Prawa.

(BW)


Sabat pod obstrzalem

http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/trud_sab.htm

Dekalog ale ktory ....

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/kosowski/dekal1.htm
tom68

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

tom68.
Namawiasz do przestrzegania szabatu a sam go nie przestrzegasz?
Ty samym okłamujesz innych.
Pozdrawiam.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ja sabat przestrzegam jest w sabat w zborze osobiście lub przez internet i nie robię w sabat tego co mogę zrobić w tygodniu a może czasem w sabat pisze coś na forum w ramach ewangelizacji :-D
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze: nie robię w sabat tego co mogę zrobić w tygodniu
A czego nie możesz robić w sabat? Konkretnie. (nie wiem czemu wdaje się w takie dysputy bez sensu?).
Oszołomstwu mówię NIE!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

tom68-Ale pytam jak powinieneś zachowywać sie w sobotę zgodnie z nakazem prawa,czy wypęłniasz prawo dekalogu-które dokładnie jest opisane przez Mojżesza.?
Pozdrawiam.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

W sobote mozna a nawet trzeba dobrze czynic nie robimy tylko tego co mozna zrobic w tygodniu....
tak uczyl Jezus ... ale np ADS itp nie chodza do pracy w sobote lub nie robia zakupow i nie podrozoja w sobote....poza tymi co usluguja w sobote kazaniem ...
( gdy pracujemy w sobote np w szpitalu moze byc to wolontariat
lub opiekujemy sie chorymi..... mozemy dawac te sobotnie pieniadze potrzebujacym albo na misje ....)
Mateusz 5:17-18. Marka 3:1-5 Marek 10:17-20 ...
Sabat to czas modlitwy i odpoczynku oraz rodziny czy przyjaciol :-D
tom68

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

tom68.
Ty piszesz czego uczą Twoi liderzy,ale to nie oni są Mojżeszem,jeżeli należy zachowywać dekalog,a szabat jest jego częścią,to powiedz jak go należy zachowywać zgodnie z tym,czego uczył Mojżesz.?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”