Dekalog w bblii ...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze:ale np ADS nie chodzą do pracy w sobote lub nie podrozoja w sobote....
Dlaczego nie podróżują?
tom68 pisze:( gdy pracujemy w sobote np w szpitalu moze byc to wolontariat
lub opiekujemy sie chorymi..... mozemy dawac te sobotnie pieniadze potrzebujacym albo na misje ....)
Skoro sabat wg ADS jest obowiązkowy to i te pieniądze nie MOŻEMY, ale mają obowiązek dawać potrzebującym. I tu zaczynają się schodzy, bo... wolontariusz nie dostaje pieniędzy za swoją pracę...
Ściemniasz... jak zawsze zresztą. Myślę, że ze względu na twoje inwalidztwo nie jesteś nawet zorientowany co do funkcjonowania twojego kościoła. Tylko teoretyzujesz na podstawie czytanek.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze: Myślę, że ze względu na twoje inwalidztwo nie jesteś nawet zorientowany co do funkcjonowania twojego kościoła.
Te slowa byly raczej zbyteczne.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Izaj. 58:12-14
12. Twoi ludzie odbudują prastare gruzy, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiaczem wyłomów, odnowicielem, aby w nich można było mieszkać.
13. Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy,
14. Wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły.
(BW)

Czasem nie można załatwić woluntariatu w jakieś placówce zdrowia nie tylko w Polsce dlatego wtedy można oddać zarobek sobotni innym w potrzebie jeśli ktoś uważa że ktoś może być nie zorientowany w czymś np w tym co dotycznych jego zasad wiary bo jest np na wózku to się może pomylić :-D
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 14:54 przez tom68, łącznie zmieniany 1 raz.
tom68

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

chryzolit pisze: Cytat:
Podczas amerykańskiej i francuskiej rewolucji - wolnomyśliciele poszli znacznie dalej, kwestionując prawdziwość całej Biblii i ogłaszając chrześcijaństwo za fałszywy przesąd i instrument opresji. Zrodziła się nowa minimalistyczna wiara – „deizm”, w której bóg-stwórca nie odgrywał żadnej bezpośredniej roli w sprawach ludzkich.
Mozesz podac zrodlo tego cytatu?
chryzolit pisze: Cytat:
Cytat:
W jaki sposob pokazuje ta nieudolnosc i nieprzygotowanie? Porownujac tlumaczenia z roznych przekladow Biblii,nie dodajac do tego zadnego komentarza? Dla mnie to raczej Ty jestes nieprzygotowany i nieudolny,gdyz zamiast odniesc sie merytorycznie uciekasz sie do oceny umyslu RN-a.

Tak,ponieważ to co robi RN-jest stanem umysłu i z tego stanu wynika.
Umysłu w którym jest cel.
Zobacz proszę,czy Zenon Kosidowski,ateista,bo rewolucja Komunistyczna w Polsce i nie tylko , oparta była na nim.
Kiedy pisał swoje książki,które krytykowały Biblie,gdzie kierował się wymyślonymi przez siebie koncepcjami które uderzały w tekst biblijny ,miały służyć poznaniu,czy też walce ze wszystkim co biblijne i Bogiem,ale tez ogólnie z chrześcijaństwem.
On nie rozdzielał zła,które było w Kościele Rzymskim poprzez wieki,od Biblii,tylko uderzał w przesłanie biblijne,po to aby w imię ateizmu ja poniżyć i obalić.Rzekome interesowanie się Biblią było tylko narzędziem.
Wojujący ateizm tak postępuje ciągle.
Wybacz,ale ja nie pisalem o Kosidowskim,a o tym ze Ty jestes nieprzygotowany merytorycznie by odniesc sie do tego co cytuje RN.Natomiast bardzo czesto odnosisz sie do stanu umyslu RN-a,jednoczesnie zaciemniajac obraz dyskusji wtretami o rewolucji francuskiej,Stalinie i Hitlerze oraz Kosidowskim,ktory mialby byc tworca rewolucji komunistycznej.
Milego dnia.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

To taki na styl żydowski wybieg, żeby robić swoje ale niby nie łamiąc przykazania.
Przykazanie zabrania PRACY w sabat. Natomiast ty piszesz, że niektórzy AD7 w sabat pracują, tylko nie zarabiają.
Przeinaczasz przykazanie.
W Biblii opisano przykład, jak człowiek zbierał drzewo na opał w sabat. Został ukamienowany. Przecież nie zarabiał na tym pieniędzy, żeby potem je oddać ubogim.
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Zawsze mnie zastanawia jak można uważać się za chrześcijanina lub być na forum biblijnym i negować biblie dla mnie to jakaś duchowa schizofrenia ;-)
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze:Zawsze mnie zastanawia
Zastanawiaj się, zastanawiaj, tylko zrób to mądrze.
Odpowiesz czy będziesz uniki robił?
Biblia zabraniała PRACY czy ZARABIANIA w sabat?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 15:10 przez Bobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Takie rady stosuj do siebie :-D
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Odpowiesz czy będziesz uniki robił?
Biblia zabraniała PRACY czy ZARABIANIA w sabat?
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

2 Moj. 20:9-11
9. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę,
10. Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach.
11. Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.
(BW)

Ps Skoro się pracuje to się i zarabia przynajmniej tak jest obecnie według Prawa Pracy a jeśli nie bierze się pieniędzy dla siebie ( pracują np w służbie zdrowia ) to mamy wolontariat :-D
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze:Skoro się pracuje to się i zarabia przynajmniej tak jest obecnie według Prawa Pracy a jeśli nie bierze się pieniędzy dla siebie ( pracują np w służbie zdrowia ) to mamy wolontariat
Błądzisz synu! I to fatalnie. Nie zawsze się pracuje by zarobić pieniądze.
Biblia mówi o zakazie pracy. Ty to sprowadzasz do zarabiania. Przykazanie w ogóle nie nawiązuje do zarabiania.
Nawiązałem do przykładu biblijnego:

32 Kiedy synowie Izraela dalej przebywali na pustkowiu, pewnego razu spotkali człowieka zbierającego drwa wdzień sabatu. 33 Wtedy ci, którzy spotkali go, gdy zbierał drwa, przyprowadzili go do Mojżesza iAarona oraz do całego zgromadzenia. 34 Ioddali go pod straż, gdyż nie było wyraźnie powiedziane, co należy znim zrobić.
35 Po jakimś czasie Jehowa rzekł do Mojżesza: „Człowiek ten ma być bezwarunkowo uśmiercony, ukamienowany kamieniami przez całe zgromadzenie na zewnątrz obozu”. 36 Toteż całe zgromadzenie wyprowadziło go poza obóz iukamienowało go kamieniami, tak iż umarł, jak to Jehowa nakazał Mojżeszowi. (Liczb 15:32-36)

Myślisz, że twoje argumenty o wolontariacie by przekonały Boga, że choć ten człowiek pracował, ale nie zarabiał? No bo nie zarabiał ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Biblia zabraniała PRACY czy ZARABIANIA w sabat?
I po tworzysz problemy? :evil:

I co mam teraz zrobić z emeryturą?
1/7 oddać na Caritas? :-?
Listek rentę za soboty też zapewne przeznacza na cele charytatywne. ;-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:I po tworzysz problemy?
Ty nie jesteś sobotnikiem, ale jak chcesz, możesz 1/7 zarobków oddawać mnie.
Podać nr konta? :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ja oddaje dobrowolnie 10% swoich dochodów na kościół oraz inne dary w miarę możliwości na inne cele a poza tym po co w takim razie Nehemiasz gonił w sabat handlarzy z Jerozolimy przecież oni w sabat tylko zarabiali pieniądze :-D
tom68

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

tom68 pisze:po co w takim razie Nehemiasz gonił w sabat handlarzy z Jerozolimy przecież oni w sabat tylko zarabiali pieniądze
Jakie 'tylko'?
PRACOWALI i ZARABIALI. Dlaczego Nehemiasz nie nawoływał do pracy bez zarobku?
Twój pomysł z wolontariatem pewnie miałby wtedy wzięcie. Mogli rozdawać za darmo, figi, chleby, winogrona, rodzynki...

Myśl tom68, myśl.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”