Nikogo nie nazywajcie Ojcem...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

Ryszardzie - przeczytałem też wiele twoich postów.
Bardzo dziękuję Panu za takich jak Ty.

Prawda jest przecież bardzo prosta - w końcu ewangelię Jezus opowiedział Nikodemowi w 36 wersetach, lecz kto się nie narodził na nowo ten tych słów nie przyjmie i nie zrozumie.
Wszystko co ponad to, jest od oszczerczego.

"Zaś człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych Ducha Boga, bo są mu głupotą i nie może zrozumieć, że są badane duchowo. Ale duchowy bada wszystko, zaś sam nie jest osądzany z powodu niczego. Bowiem kto poznał myśl Pana, kto Go pouczy? A my mamy sposób myślenia Chrystusa."

Ja walczę wciąż z tym aby nie popadać w dyskusje takie jak niektóre na forum. Czasem mi się udaje czasem nie. Pan jednak uczył nas wyraźnie:

"A jeśli którzykolwiek by was nie przyjęli, ani was nie słuchali, wychodząc stamtąd, otrząśnijcie im na świadectwo proch spod waszych nóg. Zaprawdę, powiadam wam, że w dniu sądu lżej będzie Sodomie i Gomorze niż owemu miastu"

Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich Świętych Wybranych w Wielkim Imieniu Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Amen

P.S.
trudno jest walczyć z grecją i rzymem, od dawna są to potężne imperia...

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Bobo pisze:Yarpen... KOGO nie nie nazwiesz Ojcem...? KOGO dotyczy ten zakaz...?
Bobo, ta dyskusja już miała miejsce.
Nie odpowiadam za to, że dosłownie rozumiesz zakaz, którego nawet apostołowie nie rozumieli dosłownie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Izraelito
Niech Duch Pański spoczywa na Tobie w kosztownym Imieniu Jezus Chrystus
pozdrawiam Brata w Chrystusie
Zle człowiekowi gdy jest sam
cieszy mnie to że jest jeszcze jeden myślący o Panu podobnie do mnie

pawelm
Posty: 965
Rejestracja: 18 lut 2008, 17:48

Post autor: pawelm »

Płaskowicki Rys, etam ;-) Jest pewnie wielu takich jak Ty Rysiu ;-)

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Pawelm
dzięki za podniesienie na Duchu
pozdrawiam

Sivis Amariama
Posty: 753
Rejestracja: 10 cze 2008, 1:51

Post autor: Sivis Amariama »

piszcie na temat, a czułe słówka zachowajcie na PW :-P

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

izraelita:

Moim Ojcem Świętym jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Stwórca i Zbawca.
A ty Yarpen napisz:
KTO JEST TWOIM OJCEM ŚWIĘTYM?
Nie twej instytucji religijnej a TWOIM?
Proste pytania więc oczekuję prostych odpowiedzi.

Odpowiedz sobie, a może i innym, a będziesz wiedział kogo nazywać Ojcem a kogo nie.[/quote]


EMET:
Rozumiem zatem, że Twoim, izraelito, Bogiem i Ojcem jest JHVH, jak to i czytamy w Wyjścia 3:6a: "Potem mówił dalej: "Ja jestem Bogiem twego ojca. Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba." - Ks. Wyjścia, Tom II, Edycja [wielotomowa] "św. Paweł". Por. też: wg Mateusza 22:32; Dzieje Ap 7:32.
Na Boga JHVH [w Edycji 'św. Paweł' mamy pisownię per "JHWH"] wskazuje kontekst.

Czy tak?


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

EMET pisze:izraelita:

Moim Ojcem Świętym jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Stwórca i Zbawca.
A ty Yarpen napisz:
KTO JEST TWOIM OJCEM ŚWIĘTYM?
Nie twej instytucji religijnej a TWOIM?
Proste pytania więc oczekuję prostych odpowiedzi.

Odpowiedz sobie, a może i innym, a będziesz wiedział kogo nazywać Ojcem a kogo nie.
EMET:
Rozumiem zatem, że Twoim, izraelito, Bogiem i Ojcem jest JHVH, jak to i czytamy w Wyjścia 3:6a: "Potem mówił dalej: "Ja jestem Bogiem twego ojca. Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba." - Ks. Wyjścia, Tom II, Edycja [wielotomowa] "św. Paweł". Por. też: wg Mateusza 22:32; Dzieje Ap 7:32.
Na Boga JHVH [w Edycji 'św. Paweł' mamy pisownię per "JHWH"] wskazuje kontekst.

Czy tak?


Stephanos, ps. EMET
EMET - trochę nietrafione - nie wierzę imieniu, wierzę Bogu.

Moim Bogiem jest Bóg Jedyny, Ten Który Jest, gdyż nie ma innego.
Jeden jest Bóg, ten który o sobie powiedział Ja Jestem Który Jestem.
&#1497;&#1492;&#1493;&#1492;, Wiekuisty Izraelski, Ojciec Święty, w człowieku - Jeshua, Elohim, El Shaddai, Stwórca, Jedyny, Który Nie Ma Imienia, Przyczyna Nie Skutek, Nie Stworzenie, Bóg którego wyznaje Abraham, Izaak, Jakub, Adam, Henoch, Noe, Izajasz, Piotr, Tomasz itd.
Moim Bogiem nie są literki, posągi, obrazy nie ma żadnego zmysłowego przedstawienia mojego Boga poza objawieniem w Jeshua.
Literki &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; nie określają mojego Boga, niestety. Gdyż określić się Go nie da.

Cieszę się jednak, że już niedługo Go poznam twarzą w Twarz, słowem w Słowo, zobaczę Go Ukochanego, uraduje się moje serce w Panu moim.
Amen

P.S.
Jeśli ktoś chce niech nazywa ojcem świętym kogo ma ochotę, ja wiem kto jest moim Ojcem.

"Kto kocha ojca albo matkę ponad mnie - nie jest mnie godny; i kto kocha syna albo córkę ponad mnie - nie jest mnie godny;"

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

izraelita pisze:
EMET pisze:izraelita:

Moim Ojcem Świętym jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Stwórca i Zbawca.
A ty Yarpen napisz:
KTO JEST TWOIM OJCEM ŚWIĘTYM?
Nie twej instytucji religijnej a TWOIM?
Proste pytania więc oczekuję prostych odpowiedzi.

Odpowiedz sobie, a może i innym, a będziesz wiedział kogo nazywać Ojcem a kogo nie.
EMET:
Rozumiem zatem, że Twoim, izraelito, Bogiem i Ojcem jest JHVH, jak to i czytamy w Wyjścia 3:6a: "Potem mówił dalej: "Ja jestem Bogiem twego ojca. Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba." - Ks. Wyjścia, Tom II, Edycja [wielotomowa] "św. Paweł". Por. też: wg Mateusza 22:32; Dzieje Ap 7:32.
Na Boga JHVH [w Edycji 'św. Paweł' mamy pisownię per "JHWH"] wskazuje kontekst.

Czy tak?


Stephanos, ps. EMET
EMET - trochę nietrafione - nie wierzę imieniu, wierzę Bogu.

Moim Bogiem jest Bóg Jedyny, Ten Który Jest, gdyż nie ma innego.
Jeden jest Bóg, ten który o sobie powiedział Ja Jestem Który Jestem.
&#1497;&#1492;&#1493;&#1492;, Wiekuisty Izraelski, Ojciec Święty, w człowieku - Jeshua, Elohim, El Shaddai, Stwórca, Jedyny, Który Nie Ma Imienia, Przyczyna Nie Skutek, Nie Stworzenie, Bóg którego wyznaje Abraham, Izaak, Jakub, Adam, Henoch, Noe, Izajasz, Piotr, Tomasz itd.
Moim Bogiem nie są literki, posągi, obrazy nie ma żadnego zmysłowego przedstawienia mojego Boga poza objawieniem w Jeshua.
Literki &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; nie określają mojego Boga, niestety. Gdyż określić się Go nie da.

Cieszę się jednak, że już niedługo Go poznam twarzą w Twarz, słowem w Słowo, zobaczę Go Ukochanego, uraduje się moje serce w Panu moim.
Amen

P.S.
Jeśli ktoś chce niech nazywa ojcem świętym kogo ma ochotę, ja wiem kto jest moim Ojcem.

"Kto kocha ojca albo matkę ponad mnie - nie jest mnie godny; i kto kocha syna albo córkę ponad mnie - nie jest mnie godny;"

EMET:
Rozumując tak, to również &#1497;&#1492;&#1493;&#1513;&#1506;... 'literki'.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

EMET pisze:
izraelita pisze:
EMET pisze:izraelita:

Moim Ojcem Świętym jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Stwórca i Zbawca.
A ty Yarpen napisz:
KTO JEST TWOIM OJCEM ŚWIĘTYM?
Nie twej instytucji religijnej a TWOIM?
Proste pytania więc oczekuję prostych odpowiedzi.

Odpowiedz sobie, a może i innym, a będziesz wiedział kogo nazywać Ojcem a kogo nie.
EMET:
Rozumiem zatem, że Twoim, izraelito, Bogiem i Ojcem jest JHVH, jak to i czytamy w Wyjścia 3:6a: "Potem mówił dalej: "Ja jestem Bogiem twego ojca. Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba." - Ks. Wyjścia, Tom II, Edycja [wielotomowa] "św. Paweł". Por. też: wg Mateusza 22:32; Dzieje Ap 7:32.
Na Boga JHVH [w Edycji 'św. Paweł' mamy pisownię per "JHWH"] wskazuje kontekst.

Czy tak?


Stephanos, ps. EMET
EMET - trochę nietrafione - nie wierzę imieniu, wierzę Bogu.

Moim Bogiem jest Bóg Jedyny, Ten Który Jest, gdyż nie ma innego.
Jeden jest Bóg, ten który o sobie powiedział Ja Jestem Który Jestem.
&#1497;&#1492;&#1493;&#1492;, Wiekuisty Izraelski, Ojciec Święty, w człowieku - Jeshua, Elohim, El Shaddai, Stwórca, Jedyny, Który Nie Ma Imienia, Przyczyna Nie Skutek, Nie Stworzenie, Bóg którego wyznaje Abraham, Izaak, Jakub, Adam, Henoch, Noe, Izajasz, Piotr, Tomasz itd.
Moim Bogiem nie są literki, posągi, obrazy nie ma żadnego zmysłowego przedstawienia mojego Boga poza objawieniem w Jeshua.
Literki &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; nie określają mojego Boga, niestety. Gdyż określić się Go nie da.

Cieszę się jednak, że już niedługo Go poznam twarzą w Twarz, słowem w Słowo, zobaczę Go Ukochanego, uraduje się moje serce w Panu moim.
Amen

P.S.
Jeśli ktoś chce niech nazywa ojcem świętym kogo ma ochotę, ja wiem kto jest moim Ojcem.

"Kto kocha ojca albo matkę ponad mnie - nie jest mnie godny; i kto kocha syna albo córkę ponad mnie - nie jest mnie godny;"

EMET:
Rozumując tak, to również &#1497;&#1492;&#1493;&#1513;&#1506;... 'literki'.


Stephanos, ps. EMET
Tak Jehoshua/Jeshua jest tym samym Bogiem !
Chwała Mu za to, Sprawiedliwemu i Niewinnemu!

Trochę nie wiem o co pytasz...
Jestem uczniem Jeshua, nie wyznawcą judaizmu - o to?

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

izraelita:

EMET:
Rozumując tak, to również &#1497;&#1492;&#1493;&#1513;&#1506;... 'literki'.


Stephanos, ps. EMET[/quote]


Tak Jehoshua/Jeshua jest tym samym Bogiem !
Chwała Mu za to, Sprawiedliwemu i Niewinnemu!

Trochę nie wiem o co pytasz...
Jestem uczniem Jeshua, nie wyznawcą judaizmu - o to?[/quote]


EMET:
To co tak epatujesz owymi określeniami hebrajskimi w połączeniu z teologią i filozofią?

Co zaś tyczy 'literek' JHVH, jak je łaskawie nazwałeś, to przepatrz ok. 7000 miejsc w Biblii Hebrajskiej i zobaczysz co się kryje za owymi... 'literkami'...

Imię "Jehoszua", przypomnę, nosiły w Biblii Hebrajskiej 4 osoby; jest to też pełna forma imienia Syna Bożego - Jezusa.

Imię Boże zapisane spółgłoskowo - jako JHVH - nosił tylko jeden jedyny prawdziwy Bóg: Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba, Bóg Jezusa, Bóg pierwszych chrześcijan,...


Ciekawe, że JHVH to dla Ciebie, izraelito, "literki", podczas gdy Jehoszua lub Jeszua - to już nie...(?)
Oczywiście: mógłbym zapodać wg notacji spółgłoskowej hebrajskiej; ale to nic nie zmieni.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

EMET pisze:izraelita:

EMET:
Rozumując tak, to również &#1497;&#1492;&#1493;&#1513;&#1506;... 'literki'.


Stephanos, ps. EMET

Tak Jehoshua/Jeshua jest tym samym Bogiem !
Chwała Mu za to, Sprawiedliwemu i Niewinnemu!

Trochę nie wiem o co pytasz...
Jestem uczniem Jeshua, nie wyznawcą judaizmu - o to?

EMET:
To co tak epatujesz owymi określeniami hebrajskimi w połączeniu z teologią i filozofią?

Co zaś tyczy 'literek' JHVH, jak je łaskawie nazwałeś, to przepatrz ok. 7000 miejsc w Biblii Hebrajskiej i zobaczysz co się kryje za owymi... 'literkami'...

Imię "Jehoszua", przypomnę, nosiły w Biblii Hebrajskiej 4 osoby; jest to też pełna forma imienia Syna Bożego - Jezusa.

Imię Boże zapisane spółgłoskowo - jako JHVH - nosił tylko jeden jedyny prawdziwy Bóg: Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba, Bóg Jezusa, Bóg pierwszych chrześcijan,...


Ciekawe, że JHVH to dla Ciebie, izraelito, "literki", podczas gdy Jehoszua lub Jeszua - to już nie...(?)
Oczywiście: mógłbym zapodać wg notacji spółgłoskowej hebrajskiej; ale to nic nie zmieni.


Stephanos, ps. EMET
[/quote]

Powiem tak:

Dla Ciebie Zbawiciel ma greckie imię.
Dla Ciebie potomstwo Jakuba zabiło Jeshuę, a nie ty sam.
Dla Ciebie Mesjasz objawił się w rzymie i grecji nie w Narodzie Wybranym.
Dla Ciebie Naród Wybrany jest odrzucony przez Boga.

Czy tak jest? Mam nadzieję, że nie jest tak ...

Dla mnie tak nie jest...
Hebrajski język jest językiem wybranym i uświęconym przez Boga tak jak ten naród.
Dla mnie potomkowie Jakuba są kochanymi braćmi, Wybranymi tak jak ja, Świętym Narodem Świętego Boga tak jak ja jestem święty, wszczepiony, adoptowany.

Zawsze będę epatował tym, że Bóg objawił się Izraelowi nie polakom czy chińczykom.

Dziękuję Mu za to jak za wszystko każdego dnia.
Amen

P.S.
A poza tym to nie rozumiem twoich wypowiedzi, więc moja jest odpowiedź jest intuicyjna.
Ty pytasz o coś, zarzucasz coś? Czy chcesz wyrazić swoją opinię?
Aha i jeszcze jedno filozofia i teologia mnie nie interesują, to bzdury, kłamstwo i bełkot wymyślone przez ludzi.
No i daruj sobie ten protekcjonalny ton wiedzącego więcej - nie znasz mnie.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Izraelito
W tym objawieniu nie ma greka -nie ma żyda -istnieje Izrael duchowy przez Jezusa
ale przywrócenie ponowne naszych Braci z Izraela cielesnego -będzie wielką radością.
O nawrócenie resztki Izraela nie ustaję w modlitwie w Imieniu Jezus -bo to będzie oznaczało Jego powrót -On wróci do swoich
pozdrawiam

izraelita
Posty: 1245
Rejestracja: 07 kwie 2009, 9:39
Kontakt:

Post autor: izraelita »

Płaskowicki Rys pisze:Izraelito
W tym objawieniu nie ma greka -nie ma żyda -istnieje Izrael duchowy przez Jezusa
ale przywrócenie ponowne naszych Braci z Izraela cielesnego -będzie wielką radością.
O nawrócenie resztki Izraela nie ustaję w modlitwie w Imieniu Jezus -bo to będzie oznaczało Jego powrót -On wróci do swoich
pozdrawiam
Wszystko co napisałeś to prawda - nie myślę ani joty inaczej.
Tylko, że prawda została przesłonięta ludzkimi wymysłami, filozofiami i teologiami, które nie pochodzą od objawiającego Boga. Trudno jest czasem ludziom odsłonić prawdziwego Mesjasza spod tych warstw uczynionych przez pomysły wywodzące się z rzymu i grecji.
Nie ma żyda ani greka jest tylko Izrael duchowy i cielesny.
Nasi bracia z cielesnego Izraela przyjmują powoli Jeshuę.
Żydów mesjańskich jeszcze 150 lat temu nie było. Zbliża się najwspanialszy dzień dla nas.
Przyjdź Panie!

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

izraelita:

P.S.
A poza tym to nie rozumiem twoich wypowiedzi, więc moja jest odpowiedź jest intuicyjna.
Ty pytasz o coś, zarzucasz coś? Czy chcesz wyrazić swoją opinię?
Aha i jeszcze jedno filozofia i teologia mnie nie interesują, to bzdury, kłamstwo i bełkot wymyślone przez ludzi.
No i daruj sobie ten protekcjonalny ton wiedzącego więcej - nie znasz mnie.[/quote]


EMET:
Tak się składa, że wnioskujemy z tego, co ktoś pisze i, rzecz jasna: ani ja nie znam Ciebie, ani Ty, izraelito, nie znasz mnie; jeśli już o to chodzi...

Wnioskuję z tego, co czytam i tyle.

Jeśli już, to osobiście wierzę - jak najbardziej - w Boga Abrahama, w Boga Izaaka, w Boga Jakuba, w Boga pierwszych chrześcijan i w Boga Pana naszego Jezusa Chrystusa - Tego, który sam sobie nadał Imię, które w zapisie spółgłoskowym oddano w tzw. formule Tetragrammatonu - JHVH.

Twój pogląd, iż ma miejsce jakby tożsamość typu: Jezus = JHVH -- nie jest mnie nieznany; nie jest to jednak mój pogląd na jednego jedynego Boga prawdziwego, o którym mamy w wypowiedzi Jezusa w wg Jana 17:3.

To ten sam Bóg, którego wzywał Jezus, Syn Boży, gdy był przybity do narzędzia kaźni; por. wg Mateusza 27:46. To ten sam Bóg JHVH, o którym czytamy w Psalmie 22, na który to Psalm powołał się właśnie Jezus. Także na ten Psalm 22 powołuje się pisarz do Hebrajczyków 2:12, gdzie mamy przyswojoną wypowiedź samego Syna Bożego wobec 'jego braci' - por. Psalm 22:22/23/.
Jezus jest arcykapłanem Nowego Przymierza, lecz nie jest samym Bogiem; tak, jak np. arcykapłan w Izraelu nie był samym Bogiem - por. wypowiedzi z [Listu] do Hebrajczyków.
Ponadto zasada z wg Jana 13:16.

Proszę nie pisać mnie o tzw. 'protekcjonalnym tonie', bo pisuję, jak zawsze, w swoim stylu. Staram się nikogo nie obrażać, co nie znaczy, żebym nie artykułował swoich poglądów i odczuć po treści tego, co czytam; w tym i w Twoich, izraelito, post/ach/...

Podobnie i Ty pisz co uważasz i też bez osądzania mnie, bowiem... nie znamy się przecież.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”