Inni bogowie...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jak najbardziej rzeczywisty anie przemijajacy jak proch tej Ziemi.
Nieziemski jak najbardziej ,ale widze ,ze i tobie udzieliła sie doktryna ziemskiego edenu
no bo przeciez nie do pojecia zeby Stwóca gdzies we wszech swiecie stworzył cos
zywego .
Dla ciebie ta Ziemia to centum istnien ?

dla mnie czysciec.
z Edenu zostali wyruceni Adam Ewa i Wąż .

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

tola pisze:Jak najbardziej rzeczywisty anie przemijajacy jak proch tej Ziemi.
Nieziemski jak najbardziej ,ale widze ,ze i tobie udzieliła sie doktryna ziemskiego edenu
no bo przeciez nie do pojecia zeby Stwóca gdzies we wszech swiecie stworzył cos
zywego .
Dla ciebie ta Ziemia to centum istnien ?

dla mnie czysciec.
z Edenu zostali wyruceni Adam Ewa i Wąż .
Bo stwarzanie życia jest celem Boga, a tym samym człowieka połączonego z nim wartościami.
To Dekalog jest łącznikiem i separatorem od świata innych bogów, w tym takich gdzie wartością jest "czyściec". Gdzie masz w Dekalogu pojęcie "czyśćca"? Nie ma, bo masz wizje obcych światów innych bogów.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Daniel_dn pisze:Gdzie masz w Dekalogu pojęcie "czyśćca"?
Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

Rev 6:9-11 eib "(9) Po otwarciu przez Baranka piątej pieczęci, zauważyłem poniżej ołtarza dusze zabitych za Słowo Boże i za świadectwo, które składali. (10) Zawołały one donośnie: Władco święty i prawdziwy, jak długo jeszcze ma to trwać?! Czy nie zamierzasz sądzić mieszkańców ziemi? Czy nie wymierzysz im kary za naszą krew? (11) Każdej z tych dusz dano białą szatę. Powiedziano im też, że jeszcze przez pewien krótki czas mają odpoczywać, aż się dopełni liczba ich braci, którzy podobnie jak oni byli sługami i podobnie mieli ponieść śmierć."
Obrazek

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"
Ale pojechałeś Radku ;-)


bonhart
ss

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

A od kiedy Apokalipsa jest częścią Dekalogu?
To właśnie Dekalog unicestwia tą wizję, jako wizję innych bogów. Bo wprowadza wartości, których nie w Dekalogu. Dla mnie jasne, a do waszej świadomości jakoś nie może się przebić.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Daniel-dn
A od kiedy Apokalipsa jest częścią Dekalogu?
To właśnie Dekalog unicestwia tą wizję, jako wizję innych bogów. Bo wprowadza wartości, których nie w Dekalogu. Dla mnie jasne, a do waszej świadomości jakoś nie może się przebić.
Danielu świetnie to wyłuszczyłeś. :-)

Miałem napisać podobnie! troszkę innymi słowami zapewne.

bonhart
ss

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Daniel_dn pisze:A od kiedy Apokalipsa jest częścią Dekalogu?
Masz rację Apokalipsa nie jest częścią dekalogu, ale dekalog wymaga bycia użytecznym dla Boga, a Apokalipsa wskazuje co ma nastąpić. Jeśli chodzi o wiedzę na temat Boga, to nikt jej nie ma, bo kto by Go znał byłby większym od Niego, a to kłóci się z ludzką definicją Boga. Dla mnie Bóg jest "Pielęgnującym Prawo"

Quran 17:110
powiedz: "Módlcie się do Boga albo módlcie się do Miłosiernego! Jakkolwiek byście Go wzywali, On posiada najpiękniejsze imiona." Nie bądź zbyt głośny w swojej modlitwie ani też nie bądź w niej za cichy! Poszukaj drogi pośredniej.
Obrazek

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

radek pisze:
Daniel_dn pisze:A od kiedy Apokalipsa jest częścią Dekalogu?
Masz rację Apokalipsa nie jest częścią dekalogu, ale dekalog wymaga bycia użytecznym dla Boga, a Apokalipsa wskazuje co ma nastąpić. Jeśli chodzi o wiedzę na temat Boga, to nikt jej nie ma, bo kto by Go znał byłby większym od Niego, a to kłóci się z ludzką definicją Boga. Dla mnie Bóg jest "Pielęgnującym Prawo"

Quran 17:110
powiedz: "Módlcie się do Boga albo módlcie się do Miłosiernego! Jakkolwiek byście Go wzywali, On posiada najpiękniejsze imiona." Nie bądź zbyt głośny w swojej modlitwie ani też nie bądź w niej za cichy! Poszukaj drogi pośredniej.
Wiedza o Bogu powinna ograniczać się tylko do tego co mówi Dekalog. To on wprowadza nagrodę dla tych co Go miłują, a tego nie można zrobić bez myślenia stanowiącego podstawy wszelkiej wiedzy. Dlatego Bóg wie kto go miłuje, a kto nienawidzi i do takiej samej wiedzy mają zmierzać wszyscy służący mu.
Zatem, kto szuka wyjaśnień u innych bogów, to tym samym oddala się od Boga Dekalogu, autora Dekalogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

tola pisze:
Eden, to miejsce gdzie niepodzielnie rządzi Bóg.
Oczywiscie ijest strzezony dostep do Edenu 3 Niebo.
To też miejsce na Ziemi, ale nie można go wskazać. Jest tu i tam, a za chwile gdzie indziej.
Nie natej Ziemi .
Nie skacze jak konik polny
Jest Stabilny Patrz Apokalipsa.
To da się także wytłumaczyć kierując spojrzenie na los tego, od którego pochodzi pięcioksiąg

Jud 1:9 eib "Tymczasem nawet archanioł Michał, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się go dotknąć obraźliwym oskarżeniem. Powiedział tylko: Niech cię Pan ukarze !"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”