Czy Sabat i "prawo" dalej obowiazuje?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Joseph
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, 19:56

Post autor: Joseph »

Witam ponownie!
Listek pisze:Tora to nauka Boża, to instrukcja życia w sprawiedliwości dla człowieka wierzącego w Boga .
.
Szanowny Listku.

Rozumiem, że przestrzegasz Tory? Albo chociaż próbujesz? Tak? Nie?

Rozumiem, że Jezus (Joshua) jest dla Ciebie Mesjaszem i Zbawicielem? Tak? Nie?

To jak Ci mija dzisiejszy dzień? Mam nadzieje, że dobrze. Święcisz? Podwójnie?
Jak to podwójnie? Dziś jest szabat (7. dzień) a na dodatek święto? Jom Kipur!

Cóż to za święto?

Jom Kipur (pełna nazwa: Jom Hakipurim, Święto Pojednania, a jeszcze ściślej Dzień Przebłagań). Poprzedza go Erew Jom Kipur – dzień przeznaczony na ostateczną analizę swojego postępowania w minionym roku.

Wszystkie czynności, które są zabronione w Szabat, są zakazane także w Jom Kipur. Dodatkowo całkowity post wymaga zrezygnowania z jedzenia jakichkolwiek pokarmów i z picia.
Pościsz? Ale szczerze! Tak? Nie?

Rozumiem, że obchodzisz WIECZNE ŚWIĘTO?

[Jom Kippur] będzie dla was bezwzględnym, wiecznym nakazem (Ks. Liczb/Wajikra 16:29)
Jest to ustawa wieczysta!!

Jeżeli zgodnie z Prawem obchodzisz Jom Kipur - to tylko dziś Bóg Ci wybacza grzechy? To na cóż Ci Jeshua z Nazaretu? Na cóż Ci Mesjasz? Masz Jom Kipur - czyż nie?

PS. Ponieważ nasz Pan JHWH nie nakłada na nas niemożliwych do realizacji ciężarów, głęboko wierzę, że ralizujesz polecenia Ks. Kapłańskiej, rozdział 16? Tylko BŁAGAM nie pisz, że tamto było kiedyś (byli Lewici) a już nie ma (bo na pewno są) - bo PRAWO wg Twojej opini jest WIECZNE i NIEZMIENNE więc nie ma odstepstwa.

Z Bogiem.

Pozdrawiam
Joseph

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Joseph pisze:Apostołowie i żydowscy uczniowie wywodzili się z Narodu Wybranego - tak, byli Żydami. Ale Jachu wskazuje, że Nowe Przymierze nie zostało zawarte z Narodem
Jeremiasz pisze, ze nowe przymierze będzie ustanowione nad domem Izraela i nad domem Judy.Nie pisze, że Bóg ustanowi nowe przymierze z nie-żydami.Jer.31,31-33

Jezus wprowadził w Nowe Przymierze wyłącznie samych Żydów podczas wieczerzy paschalnej / Łk.22,15-20/.Mówiąc konkretnie, obwieścił to przymierze swoim 12 uczniom, którzy - jak zaraz potem Jezus wyjaśnił - są w szczególny sposób powiązani z dwunastoma plemionami Izraela jako ich sędziowie / Łk.22,30; por.Mt. 19,28; Ap.21,12-14/. To dwanaście plemion Izraela jako całość ma na myśli Jeremiasz, gdy pisze o domu Izraela i domu Judy.

Wierzący z narodów, nie- żydzi stają się uczestnikami tego nowego przymierza tylko pod warunkiem "wszczepienia w Izrael ' / Rz.11,17-24 ; Ef. 2,11-16 /
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Joseph pisze:Rozumiem, że przestrzegasz Tory?
„Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?” B.T(Ew Jana) 5:46-47


Te słowa Mesjasza mówią nam, żeby uważnie czytać Mojżesza i aby wierzyć temu co on napisał. Tam jest napisane o Nim.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Joseph
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, 19:56

Post autor: Joseph »

Listek pisze:
Joseph pisze:Rozumiem, że przestrzegasz Tory?
„Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?” B.T(Ew Jana) 5:46-47


Te słowa Mesjasza mówią nam, żeby uważnie czytać Mojżesza i aby wierzyć temu co on napisał. Tam jest napisane o Nim.
Pozdrawiam
I są skierowane do Żydów. Gdyby Żydzi uwierzyli Mojżeszowi - i Prawu - przyjęliby Jezusa. Ponieważ nie uwierzyli Prawu, a tylko je przestrzegali - tak Listku, można tak, uważaj proszę na siebie - nie uwierzyli Jezusowi.

A Ty Listku, czemu wierzysz w Jezusa? Który wers Tory Cię przekonał? Tylko nie pisz o łasce... specjalnie dostosowuje tryb dyskusji dla Ciebie.

Pozdrawiam,
Joseph

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Joseph pisze:„Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?” B.T(Ew Jana) 5:46-47

Listek:
Te słowa Mesjasza mówią nam, żeby uważnie czytać Mojżesza i aby wierzyć temu co on napisał. Tam jest napisane o Nim.

Joseph:

I są skierowane do Żydów.
Prawie wszystko co mówił Jezus było kierowane do Żydów.
Czy uważasz,że jeżeli Jezus mówił do Żydów to Jego słowa są nieważne ?

Joseph jak rozumiesz słowa Jezusa :
Jan 6,45 Każdy kto od Ojca usłyszał i nauczył się , przyjdzie do Mnie. ?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Tyle już w tym wątku bzdur napisano, że jeden post jest za mało na polemikę. Pominę więc ją, także z powodu braku czasu na takową. Czuje się jednak w obowiązku, w związku SIŻ, do wypowiedzenia się w tej tematyce.

Po pierwsze domyślam się, że tematem tego wątku jest szabat, dzień odpoczynku uświęcony przez Boga, a nie sabat czarownic.
Po drugie przez "prawo" rozumieć należy Prawo Boskie.

Dla SIŻ jest jednoznaczne, że Prawo Boga, które zawarte jest tylko w Dekalogu zawsze obowiązywało i będzie obowiązywać. Zgodnie z tym szabat jako uświęcony dzień odpoczynku wynikający z cyklu pracy twórczej jest obowiązkiem każdej rodziny. Za jego przestrzeganie w rodzinie Bóg obciążył głowę rodziny i to od niej zależy w jakim dniu tygodnia wypadnie szabat. W każdej rodzinie może on być święcony w innym dniu tygodnia. Przestrzeganie więc szabatu tylko w dniu wyznaczonym przez religie jest naruszenie woli Boga i złamaniem zasad Dekalogu. Z tego też powodu dyskusja o tym czy szabat wypada w sobotę czy w niedzielę jest bezprzedmiotowa.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

DEKALOG BIBLIJNY W KATOLICKIM PRZEKŁADZIE KS. JAKUBA WUJKA, II KS. MOJŻ. (WYJŚCIA), ROZDZ. 20:


IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje, ale dnia siódmego jest sabat Pana, Boga twego: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty... Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię... a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dzień siódmy i poświęcił go.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:DEKALOG BIBLIJNY W KATOLICKIM PRZEKŁADZIE KS. JAKUBA WUJKA, II KS. MOJŻ. (WYJŚCIA), ROZDZ. 20:


IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje, ale dnia siódmego jest sabat Pana, Boga twego: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty... Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię... a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dzień siódmy i poświęcił go.

Czy wtedy jak Bóg tworzył Ziemie, to już wtedy było wiadome kiedy wypadnie sobota?
Kalendarz jest dziełem człowieka i najpierw był Dekalog, który wytyczył reguły czyli cykl powtarzalności. Bóg w Dekalogu nie wyznaczył momentu kiedy zaczął się kalendarz i pozostawił to człowiekowi, ale nie każdemu. Na pewno nie jest to tłumacz, a jeszcze taki co nie rozumie, że takie pojęcie jak sobota nie istniało gdy był już Dekalog, a więc nie może go w nim być.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Czy szabat i Prawo Boże nadal obowiązuje ?

Post autor: Listek »

Tak.Szabat i Prawo Boże są obowiązujące za ludzi wierzących.

W nowym przymierzu Bóg swoje Prawo wpisuje w serca oddanych sobie ludzi i daje im Ducha Świętego ,który sprawia, że postępują według zaleceń Bożych .

Ezechiel36. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Re: Czy szabat i Prawo Boże nadal obowiązuje ?

Post autor: Daniel_dn »

Listek pisze:Tak.Szabat i Prawo Boże są obowiązujące za ludzi wierzących.

W nowym przymierzu Bóg swoje Prawo wpisuje w serca oddanych sobie ludzi i daje im Ducha Świętego ,który sprawia, że postępują według zaleceń Bożych .

Ezechiel36. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Nie ma jakiegoś nowego przymierza. Bóg to nie marionetka. Raz ustalone Prawo nigdy nie ulega zmianie. Jest jednakowe dla wszystkich pokoleń ludzkich byłych i przyszłych. Jezus tylko Dekalog przestrzegał, a Prawo Mojżeszowe łamał na każdym kroku bo to nie Ojca prawo tylko ludzkie. Mówił, że przyszedł wypełnić Prawo, a nie go zmienić, co zaprzecza bezpodstawnym twierdzeniu o nowym przymierzu.

Dekalog jest prawem opartym na miłości i nie da się go przestrzegać połowicznie. Trzeba dać z siebie całe serce aby zalecenia w nim zawarte w pełni realizować. Nie jest to jednak nic nowego i od początku te Prawo istniejo, trzeba je tylko wypełnić, a nie tworzyć nowe zalecenia, nowe przykazania i nowego boga.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Daniel_dn pisze:Raz ustalone Prawo nigdy nie ulega zmianie. Jest jednakowe dla wszystkich pokoleń ludzkich byłych i przyszłych.
Rz 3:31 bt "Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy

Daniel jak rozumiesz ten werset ?

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Musisz sobie najpierw uświadomić czy chcesz mieć Boga. Jeżeli tak, to jakiego?
Jeżeli wybierasz Boga, to tym samym zawiązujesz z Nim relację pokory. Ta natomiast wymusza, że wartości Boga są ważniejsze od każdych innych.
Bóg Dekalogu jest Bogiem zazdrosnym i nie dopuszcza do dualizmu. Nie można więc mieć "innych bogów obok Niego". Oznacza to, że Bóg Dekalogu dopuszcza istnienie innych bogów. Nie jest więc On jedyny i nie jest też absolutem. Każdy bóg ma swoje wartości, a wartości mojego Boga są zapisane w Dekalogu. Miłując go nie mogę więc uznawać innych poza tymi z Dekalogu, bo złamałbym pierwsze przykazanie. Ty z tym nie masz problemu, bo cała Biblia jest dla Ciebie wartością. Nie przeszkadza Ci sprzeczność logiczna, bo Twój Bóg dopuszcza dualizm. Wierzymy więc w innego Boga.

Nie przytaczaj więcej Dekalogu bo kradniesz przez to wartości należące do Boga Dekalogu. Co gorsza, wykorzystujesz je przeciwko Niemu.
Nie rozumiem Boga Listka dopuszczającego kradzież nie swoich wartości.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Obrazek
Obrazek

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Czy w Dekalogu Bóg wskazuje w jakim dniu tygodnia rozpoczął dzieło stworzenia?
Nie. To dlaczego jakiś człowiek czy grupa ludzi chce narzucić innym ludziom własny punkt wiedzenia. Czy to nie jest przypadkiem zniewolenie.

To człowiek stworzył kalendarz i to nie jeden. Czy wiedział kiedy wypada ten pierwszy dzień, od którego wynikają dni tygodnia?

Bóg Dekalogu jest Bogiem Wolności i każde zniewolenie nie od niego pochodzi, a takim jest niewątpliwie narzucanie innym własnych przekonań.

Jeżeli ktoś twierdzi, że szabat wypada w sobotę albo w niedzielę, to oznacza, że służy innemu Bogu.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. Wyjś.20.(8)

Kogo Bóg wszczepił do drzewa Izraela, ten święci szabat razem z całym ludem Bożym.

Pozdrawiam :-D
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”