Czy Sabat i "prawo" dalej obowiazuje?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Twoje przebudzenie będzie straszne już ci współczuję .
Ale o co chodzi :-D
Może sam śpisz..
Od 35 lat z żoną !!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Skoro tak, to we wszystkim przyznaję ci rację :-D

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:Skoro tak, to we wszystkim przyznaję ci rację :-D
Tylko niewierzący mąż opuszcza swoją żonę i tylko niewierząca kobieta opuszcza swojego męża .
My z żoną wiele przeszliśmy ale wybaczenie sobie na wzajem pozwala nam dalej trwać w związku !! Bo wybaczenie to siła która zespala związek , bez niego żaden związek się nie utrzyma
I oboje wiemy o tym bo oboje tego doświadczyliśmy !!!
. (10) Tym zaś, którzy trwają w związkach małżeńskich, nakazuję nie ja, lecz Pan: Żona niech nie odchodzi od swego męża. (11) Gdyby zaś odeszła, niech pozostanie samotną albo niech się pojedna ze swym mężem. Mąż również niech nie oddala żony. (12) Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli któryś z braci ma żonę niewierzącą i ta chce razem z nim mieszkać, niech jej nie oddala. (13) Podobnie jeśli jakaś żona ma niewierzącego męża i ten chce razem z nią mieszkać, niech się z nim nie rozstaje. (14) Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez brata. W przeciwnym wypadku dzieci wasze byłyby nieczyste, teraz zaś są święte. (15) Lecz jeśliby strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie. Nie jest skrępowany ani brat, ani siostra w tym wypadku. Albowiem do życia w pokoju powołał nas Bóg.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:ylko niewierzący mąż opuszcza swoją żonę i tylko niewierząca kobieta opuszcza swojego męża .
No ale jeśli ktoś wierzy, że nie wierzy, to jest wierzący, czy niewierzący? :roll:

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:ylko niewierzący mąż opuszcza swoją żonę i tylko niewierząca kobieta opuszcza swojego męża .
No ale jeśli ktoś wierzy, że nie wierzy, to jest wierzący, czy niewierzący? :roll:
Wszyscy są wierzący jedni wierzą w Boga Izraela inni w innych Bogów a jeszcze inni w mamonę i służą cielcowi Samarii itd.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:Wszyscy są wierzący jedni wierzą w Boga Izraela inni w innych Bogów a jeszcze inni w mamonę i służą cielcowi Samarii itd.
A jak się służy cielcowi Samarii?
Chciałbym, abyś mi to wyjaśnił..
Bardzo proszę. Krok po kroku. Jak mu służyć temu cielcowi Samarii.....

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Wszyscy są wierzący jedni wierzą w Boga Izraela inni w innych Bogów a jeszcze inni w mamonę i służą cielcowi Samarii itd.
A jak się służy cielcowi Samarii?
Chciałbym, abyś mi to wyjaśnił..
Bardzo proszę. Krok po kroku. Jak mu służyć temu cielcowi Samarii.....
Są na świecie narody dla których złoto i srebro nie ma znaczenia ale są takie które dla kasy rabują mordują ,depczą ubogiego itd. Tacy dla których jedyny cel to bogacenie się ! Ci służą cielcowi !!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:
nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Wszyscy są wierzący jedni wierzą w Boga Izraela inni w innych Bogów a jeszcze inni w mamonę i służą cielcowi Samarii itd.
A jak się służy cielcowi Samarii?
Chciałbym, abyś mi to wyjaśnił..
Bardzo proszę. Krok po kroku. Jak mu służyć temu cielcowi Samarii.....
Są na świecie narody dla których złoto i srebro nie ma znaczenia ale są takie które dla kasy rabują mordują ,depczą ubogiego itd. Tacy dla których jedyny cel to bogacenie się ! Ci służą cielcowi !!
Nadal nie wiem jak mu służyć i gdzie go szukać. Bo jak "bogacenie się" powiązać z Samarią i owym cielcem? To chyba twoja nadinterpretacja.. Wytłumacz skąd taki wniosek?
Czy nadal cielec znajduje się w Samarii? :roll: żarcik.

ps.
Czy używasz pieniędzy, czy za swoja pracę przyjmujesz jedynie strawę i jedzenie?

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:
nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Wszyscy są wierzący jedni wierzą w Boga Izraela inni w innych Bogów a jeszcze inni w mamonę i służą cielcowi Samarii itd.
A jak się służy cielcowi Samarii?
Chciałbym, abyś mi to wyjaśnił..
Bardzo proszę. Krok po kroku. Jak mu służyć temu cielcowi Samarii.....
Są na świecie narody dla których złoto i srebro nie ma znaczenia ale są takie które dla kasy rabują mordują ,depczą ubogiego itd. Tacy dla których jedyny cel to bogacenie się ! Ci służą cielcowi !!
Nadal nie wiem jak mu służyć i gdzie go szukać. Bo jak "bogacenie się" powiązać z Samarią i owym cielcem? To chyba twoja nadinterpretacja.. Wytłumacz skąd taki wniosek?
Czy nadal cielec znajduje się w Samarii? :roll: żarcik.

ps.
Czy używasz pieniędzy, czy za swoja pracę przyjmujesz jedynie strawę i jedzenie?
Ja pracuję na chleb powszedni !!!!
Bo kto nie pracuje nie powinien jeść chleba !!
Oz 8:6 bp "synowie Izraela? Rzemieślnik go wykonał, nie jest on Bogiem; toteż w kawałki się rozleci cielec Samarii."
Ci co znają biblię wiedzą co napisałem i o czym mówię !

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:Ci co znają biblię wiedzą co napisałem i o czym mówię !
Bynajmniej.
Mowa jest o bożkach wykonywanych przez ludzi, takich jak obraz tzw. Matki Boskiej Częstochowskiej (np).
Nie chodzi o mamonę. Pieniądze są w innej bajce biblijnej, całkiem trafnej z resztą...

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

nesto pisze:
janwisniewski68 pisze:Ci co znają biblię wiedzą co napisałem i o czym mówię !
Bynajmniej.
Mowa jest o bożkach wykonywanych przez ludzi, takich jak obraz tzw. Matki Boskiej Częstochowskiej (np).
Nie chodzi o mamonę. Pieniądze są w innej bajce biblijnej, całkiem trafnej z resztą...
Niestety nie !!!!
To jest ten cielec którego zbudowali Izraelici pod górą Synaj .. I jest symbolem służenia mamonie a nie Bogu !!! Symbolizuje system finansowy świata zachodniego który się niebawem rozleci i już nie będzie sprzedających ani kupujących . Tak jak Daniel mówił ofiara ustawiczna zostanie zabrana . Oczywiście słowo ofiara jest słowem wstawionym fałszywym .
Ludzie za pracę będą dostawali prowiant i zacznie się to z wielkim uciskiem .

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

janwisniewski68 pisze:To jest ten cielec którego zbudowali Izraelici pod górą Synaj .. I jest symbolem służenia mamonie a nie Bogu !!!
Nie masz racji co do tego naszego Cielca z Samarii :-D

Cielec symbolizuje bożka, wykonanego przez człowieka:

"Rzemieślnik go zrobił! Zaiste - w drzazgi rozleci się cielec Samarii."

Natomiast mamona oznacza bogactwo czyli "służyć mamonie" oznacza służyć "pieniądzu" sprzedawać się, zatracać itp. Symbolizuje bożka tego świata, którym są pieniądze.

"(24) Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. (25) Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? (26) Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? (27) Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? "


Tamten - bożka wykonanego rekami ludzkimi.
Ten - bożka zatracenia, tj. kasę i życie dla kasy...

Tymczasem idę do Cielca z Samarii pograć z nim w szachy :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”