Czy Sabat i "prawo" dalej obowiazuje?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bob
Posty: 1165
Rejestracja: 28 mar 2013, 11:07

Post autor: Bob »

woroniecka pisze:skad wiesz ze listek nie nosi tych fredzli//
No własnie chcemy się dowiedzieć czy nosi.

Szlachcic

Post autor: Szlachcic »

Do pana Listka:

Szanowny panie!

Jako, że pańskie odpowiedzi są całkowicie niepoważne,
wykazujące brak szacunku wobec interlokutorów, oraz
nadużywające bezcelowo Słowa Bożego - co jest także
brakiem szacunku wobec jego Autora, dalszą wymianę
postów uważam za bezcelową. Mam prawo także sądzić,
jak i każdy uczestnik tego wątku, iż nie przestrzega pan
Tory mojżeszowej, której wypełnianiem tak pan się chełpi.

Pozdrawiam
Szlachcic

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

woroniecka pisze:gdybys miala racje bog by powiedial; i beda sie kochac i milosc bedie panowala
Weroniko ja interpretuje S.T z perspektywy Nowego..gdyz nie jestem Zydowka..

Ty mimo..ze tez nie jestes..interpretujesz Nowy z perspektywy starego..i daltego..nic Ci sie nie zgadza,,i gotowa jestes go odrzucic..

ja w N.T czytajac ostatnie wersy hymnu o milosci znajduje wyjesnienie..
Ty odrzucajac je..masz spory problem..


i bedziesz go miala dopoki nie wejdziesz pod Laske Chrystusa..;)

S.T..byl pisany do ludzi,ktorym Milosc Boga w postaci milosiernej ofiary Chrystusa nie byla jeszcze objawiona..tak samo i duch Sw..
wiec przekaz Prawa Bozego mial inna forme..

forme zakazow i nakazow oraz sankcji prawnych za nietrzymanie sie tej formy prawa..

dzis mamy objawiona wpelni Milosc Boga do czlowieka..
i jego wymagania wzrosly..

dzis Bog nie wymaga juz wypelniania Prawa w formie nakazowej..ale wymaga dojrzalosci w Milosci..
dzis prawa Jego sa wypisane w sercach..a serce jest nosnikiem Milosci..

hymn o milosci w koncowce wyraznie mowi iz Milosc przetrwa wszystko..jest bowiem wieczna..wiec jest wnioskujac logicznie rzeczywistoscia Krolestwa Bozego..

Milosc to najdoskonalsze wypelnienie Praw Bozych..:)
tego uczy sam Chrystus i Pawel mowiac kto miluje caly Zakon (doskonale) wypelnia.. :-D


ps:

oj..pojawily sie bledy..ktore wlasnie edytowalam..:)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 22:25 przez ata333, łącznie zmieniany 3 razy.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listku..a Ty jak widze masz z nas najpowazniejszy problem..
gdyz zamiast napomniec Weronike..ktora gotowa jest jako juz raz nawrocona wyrzec sie z premedytacja,,swiadomie Jezusa..

wiedzac doskonale co na ten temat mowi Pawel..iz dla takiego czlowieka..nie ma juz powtornej ofiary na krzyzu..i naprawde moze isc ku zatraceniu..
nie robisz nic w kierunku ratowania jej duszy..a skupiasz sie i napominasz innych..ktorzy sa w Chrystusie i..ktorych laska obejmuje..a wiec ich dusze sa bezpieczne ,,bo chronione krwia Chrystusa..:(
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:
Bob pisze:No ja wolę bez frędzli
Lb 15. (39) Dla was będą te frędzle, a gdy na nie spojrzycie, przypomnicie sobie wszystkie przykazania Pana, aby je wypełnić - a nie pójdziecie za żądzami swego serca i oczu, przez które plamiliście się niewiernością - (40) byście w ten sposób o wszystkich moich przykazaniach pamiętali, pełnili je i tak byli świętymi wobec swojego Boga,

Frędzle mają przypominać przykazania Pana.
Lepiej poczytaj 1 rozdz Izajasza Proroka. Pisze on jak było i jak będzie,-kiedyś,ale nie jest
jeszcze teraz.

oto fragment:
Izaj. 1:11-16
11. Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę.
12. Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptywali moje dziedzińce?
13. Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14. Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.
15. A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
16. Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:Lepiej poczytaj 1 rozdz Izajasza Proroka.
A może lepiej ten:

Izajasz 66,22) Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia, które Ja uczynię, trwać będą przede Mną - wyrocznia Pana - tak będzie trwało wasze potomstwo i wasze imię. (23) Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu i każdego tygodnia w szabat, przyjdzie każdy człowiek, by Mi oddać pokłon - mówi Pan.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Przedmiotem naszego zainteresowania jest prorocza zapowiedz czasów przyszłych,która zawarta jest w sŁowach.Izaj.66;18-24.[B.T],gdzie jest zawarty tekst,który przytoczył Listek.

W pierwszych słowach posiadamy informacje,ze Bóg przybędzie,by zebrać wszystkie narody18w.
Niektórych ocalałych wyśle do wysp dalekich,aby ogłosili moja chwałę,19w.
Przyprowadzą ze wszystkich narodów braci na święta górę w Jerozolimie.20w.
Niektórzy z nich zostaną wzięci jako kapłani i Lewici.21w.
Nowe niebiosa i ziemia trwać będą przede mną22w.
Sprawdzi się ze każdego tygodnia w szabat,przyjdzie każdy oddać mi pokłon 23w.
A gdy wyjdą ujrzą trupy ludzi,bo robak ich nie zginie itd.24w.
Czytajmy,proszę dokładnie ten zapis.

Kiedy przyjmiemy te słowa literalnie i również takie zrozumienie to napotkamy przeciwności,które są nie do przejścia w świetle słowa Bożego,takie jak;
1.Będzie świątynia,w której będą kapłani i Lewici.
2.Jerozolima,fizyczne miasto będzie centrum świata.
3.Będą obchodzone szabaty[ znaczy to ze wszystkie praktyki Mojżesza również]
4.Oraz kiedy wyjdą będą widzieć trupy,które nie zginą.

Ap.Piotr napisał iz''proroctwo nie jest dowolnego wykładu''
to znaczy że nie możemy go tłumaczyć po swojemu,ale posiada ono Biblijne wytłumaczenie.

''Nowe niebiosa i nowa ziemia''-trochę wcześniej Izaj.pisał 65;17.''stwarza nowe niebiosa i nową ziemie'',na te słowa powołuje się Św.Piotr,a potem Św.Jan w Obj.tez je przytacza,przy zstępowaniu na ziemie Nowej Jerozolimy,która wcześniej została założona i składa się z uczni naśladujących Jezusa.

Ponadto Pan Jezus do Samarytanki powiedział słowa,ani na tej górze ani w Jerozolimie,ale w duchu i prawdzie należy oddawać chwałę i cześć Bogu.
Zgodnie z zapisem narody przyjdą,już do Nowego Jeruzalem,aby oddać chwałę Bogu.Obj 21;24.22;2.
W No. Przymierzu i szabat stał się cieniem,czy obrazem,na nowa epokę czasu w której ''sprawiedliwość mieszka'',o czym już wiele razy pisaliśmy.
To proroctwo St.Testamentu,jest tłumaczone przez samą Biblie,i świadczy ono o nowej epoce,o nowych czasach,które przyjdą,ale w J.Chrystusie.
P.S.Proszę nie kopiować mnie,wyrywając słowa z postu,można ale w całości.
Pozdrawiam.
Prorok Boży Izajasz,przepowiadał przyszłość na podstawie czasów w których żył,ale Jezus kiedy przyszedł,umarł i zmartwychwstał,i nadał Izajaszowej rzeczywistości nowe znaczenie,które jest zawarte w No.Przymierzu.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Prorok Boży Izajasz,przepowiadał przyszłość na podstawie czasów w których żył,ale Jezus kiedy przyszedł,umarł i zmartwychwstał,i nadał Izajaszowej rzeczywistości nowe znaczenie,które jest zawarte w No.Przymierzu.
oczywiscie..:)

na stary testament musimy patzrec przez pryzmat Nowego..bo to N.T a dokladnie Jezus Chrystus nadaje wlasciwy sens i zrozumienie Starego..

nie na odwrot..

pisalam o tym w ostatnim poscie do Weroniki..

jak mozna starym objasniac nowe..to nawet wbrew logice..
i o tym Jezus mowi w nauce o buklakach i winie..:)

nowe zawsze niesie za soba glebsze zrozumienie..a wiec jest blizsze PRAWDY..

a nie zapominajmy,,iz PRAWDA i RZECZYWISTOSCIA jest CHRYSTUS, a Pisma hebrajskie sa tylko cieniem owej BOZEJ RZECZYWISTOSCI..:)

kto przedklada stare nad nowe nie daje przyzwolenia Bogu na dojrzewanie..na doskonalenie sie..w Bogu.
.:)

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Ata333.
Pozdrawiam. Tez tak myślę.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Ata333.
Pozdrawiam. Tez tak myślę.
pozdrawiam rowniez Chryzolicie....:)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:W No. Przymierzu i szabat stał się cieniem,czy obrazem,na nowa epokę czasu w której ''sprawiedliwość mieszka'',o czym już wiele razy pisaliśmy.
chryzolit,źle rozumiesz sens słowa cień który w PŚ jest zapowiedzią przyszłych zdarzeń a nie sprawą odchodzącą w cień.

Tak jak ci z Berei trzeba wszystko sprawdzać z Pismami / Tanach/ czy wszystko się zgadza.Jeżeliby ap Paweł głosił treści niezgodnie z Mojżeszem i innymi prorokami byłby fałszywym apostołem.

Bóg nie uczyni niczego jeśli nie zapowie tego swoim prorokom.

Amos 3(7) Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze: chryzolit,źle rozumiesz sens słowa cień który w PŚ jest zapowiedzią przyszłych zdarzeń a nie sprawą odchodzącą w cień.
nie mozemy zapominac jednak..ze Pismo mowi,,iz RZECZYWISTOSCIA jest Chrystus..
wiec jak to Listku rozumiesz..?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Kol.2,(16) Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. (17) Są to cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa.

Święta biblijne są cieniem, który wychodzi przed wielkimi wydarzeniami i które ogłaszają i przypominają o tych wydarzeniach, kiedy obchodzi się święta. Lekceważenie tych ściśle wyznaczonych czasów jest głupotą, gdyż mają one przesłanie prorockie.
Ich roczny cykl obejmuje: cały plan zbawienia/wykupienie/zmartwychwstanie/napełnienie mocą do służby/sądy czasów ostatecznych/porwanie/wielki dzień sądu/Mesjańskie królestwo pokoju/wieczny szabat. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień Bóg potwierdza w te szczególne dni spotkań, że wypełni na pewno Swoje słowo.

I tak, bezgrzeszne życie, śmierć i zmartwychwstanie Mesjasza stało się wypełnieniem święta Paschy, tak wypełniło się święto Szawuot (Pięćdziesiątnica), kiedy Duch św. został wylany na uczniów.
Zostało jeszcze dużo zapowiedzi , czyli cieni do wypełnienia.
.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku już o tym pisaliśmy.[kiedy przyklejając posty,przypisywałeś je sobie]
Co to znaczy cień czy obraz,oraz jak go rozumieć.O tym uczy nas Ap.Paweł np.w liście do Heb.Czytajmy więc.
Pozdrawiam.

Joseph
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, 19:56

Post autor: Joseph »

Witam!
Listek pisze:
Jachu pisze:Nowe Przymierze jeszcze nie zostało zawarte z Żydami. Jeżeli twierdzisz inaczej,to poproszę dowody z realu,-jak one wyglądają.
Apostołowie i żydowscy uczniowie Jezusa to przecież żydzi mesjańscy.
Bardzo ciekawe.

1) Apostołowie i żydowscy uczniowie wywodzili się z Narodu Wybranego - tak, byli Żydami. Ale Jachu wskazuje, że Nowe Przymierze nie zostało zawarte z Narodem. Wieczernik i Golgota (poprzez krew) to zawarcie Nowego Przymierza, ale nie z Narodem (sytuacja inna niż na Synaju, gdzie Przymierze przyjął Naród) tylko z Uczniami. Bo jeżeli uczniem Chrystusa zostaje Grek, to Przymierze jest z Narodem? Nie. Przymierze jest z wierzącym.

2) A kim są żydzi mesjańscy? Ale poważnie. Wierzą w Jezusa? Jest dla nich Panem? Czy nie nazwą Panem Jezusa, bo Panem jest tylko JHWH? Czy żydzi mesjańscy modlą się do JHWH "Ojcze nasz"? Czy boją się ukamienowania za bluźnierstwo wobec Adonai - bo któż może do Niego zwracać się Ojcze? Proszę o konkretną odpowiedź, nie ogólnikową.

Pozdrawiam
Joseph

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”