Współczesne Bałwochwalstwo

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda
Posty: 290
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: magda »

No pioseneczka i co to ma do bałwochwalstwa?
magda

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

magda pisze:No pioseneczka i co to ma do bałwochwalstwa?
Wiesz... ja nie jestem "bałwanem"!
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

magda
Posty: 290
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: magda »

Qeza30 pisze:
magda pisze:No pioseneczka i co to ma do bałwochwalstwa?
Wiesz... ja nie jestem "bałwanem"!
Może ja jestem za tępa bo niestety nie rozumiem tego co piszesz.
magda

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

I tak niech zostanie. :choinka:
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ARTI83M
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2012, 8:07

Post autor: ARTI83M »

magda pisze: Oczywiście ,że z aniołem można rozmawiać Abraham i Lot też rozmawiali nawet ich częstowali jedzeniem . Ale rozmowa to nie kult i nie modlitwa.

Z Biblii wynika że z inicjatywą wychodził anioł(z woli Boga)a nie człowiek gdy dochodziło między nimi do kontaktów i rozmów.
Więc byłbym ostrożny w pisaniu że można rozmawiać z aniołem czy go o coś prosić a tym bardziej modlić się do niego.
Kto wie i nie wie że wie - śpi, obudź go...kto nie wie i wie że nie wie - jest dzieckiem, wychowaj go...kto nie wie i nie wie że nie wie - jest głupcem, omijaj go...
(arabski mędrzec przed tysiącem lat)

magda
Posty: 290
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: magda »

ARTI83M pisze:
magda pisze: Oczywiście ,że z aniołem można rozmawiać Abraham i Lot też rozmawiali nawet ich częstowali jedzeniem . Ale rozmowa to nie kult i nie modlitwa.

Z Biblii wynika że z inicjatywą wychodził anioł(z woli Boga)a nie człowiek gdy dochodziło między nimi do kontaktów i rozmów.
Więc byłbym ostrożny w pisaniu że można rozmawiać z aniołem czy go o coś prosić a tym bardziej modlić się do niego.
Wielokrotnie człowiek nie wie ,że rozmawiał z aniłem tak jak Abraham na początku nie wiedział ,wziął aniołow za zwykłych wędrowców. Anioł czasem może sie nie przedstawiac oficjalnie ,że jest aniołem , mysle ,że to robi jak ma oficjalnie do przekazania coś od Boga. Często zaś pomaga a my o tym nawet nie wiemy. Już modlitwa to na pewno nie nie o modleniu się do anioła pisałam a o zwykłej rozmowie.
magda

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Ps. 103:20
20. Błogosławcie Panu, aniołowie jego, Potężni siłą, wykonujący słowo jego, Aby słuchano głosu słowa jego!
(BW)
Ps. 148:2
2. Chwalcie go, wszyscy aniołowie jego, Chwalcie go, wszystkie zastępy jego!
(BW)


Co to było jeśli chodzi o psalmistę? Bałwochwalstwo nie.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

magda
Posty: 290
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: magda »

leszed pisze:Ps. 103:20
20. Błogosławcie Panu, aniołowie jego, Potężni siłą, wykonujący słowo jego, Aby słuchano głosu słowa jego!
(BW)
Ps. 148:2
2. Chwalcie go, wszyscy aniołowie jego, Chwalcie go, wszystkie zastępy jego!
(BW)


Co to było jeśli chodzi o psalmistę? Bałwochwalstwo nie.
Ps 103:20-22 bw "(20) Błogosławcie Panu, aniołowie jego,Potężni siłą, wykonujący słowo jego,Aby słuchano głosu słowa jego! (21) Błogosławcie Panu wszystkie zastępy jego,Słudzy jego pełniący wolę Jego! (22) Błogosławcie Panu, wszystkie dzieła jego Na wszystkich miejscach panowania jego! Błogosław, duszo moja, Panu!"

Nie tylko aniołowie np. też "wszystkie dzieła jego" "duszo moja"


To nie jest modlitwa do aniołow ,ani do dzieł Bożych ,ani do duszy ale uwielbienie Boga a to róznica.


Ps 148:1-13 bt "(1) Alleluja. Chwalcie Pana z niebios, chwalcie Go na wysokościach! (2) Chwalcie Go, wszyscy Jego aniołowie, chwalcie Go, wszystkie Jego zastępy! (3) Chwalcie Go, słońce i księżycu, chwalcie Go, wszystkie gwiazdy świecące. (4) Chwalcie Go, nieba najwyższe i wody, co są ponad niebem: (5) niech imię Pana wychwalają, On bowiem nakazał i zostały stworzone, (6) utwierdził je na zawsze, na wieki; nadał im prawo, które nie przeminie. (7) Chwalcie Pana z ziemi, potwory i wszystkie morskie głębiny, (8) ogniu i gradzie, śniegu i mgło, gwałtowny huraganie, co pełnisz Jego słowo, (9) góry i wszelkie pagórki, drzewa rodzące owoc i wszystkie cedry, (10) dzikie zwierzęta i bydło wszelakie, to, co się roi na ziemi, i ptactwo skrzydlate, (11) królowie ziemscy i wszystkie narody, władcy i wszyscy sędziowie na ziemi, (12) młodzieńcy, a także dziewice, starcy wraz z młodzieżą (13) niech imię Pana wychwalają, bo tylko Jego imię jest wzniosłe, majestat Jego góruje nad ziemią i niebem"

Nie wyrywaj z kontekstu bo za chwilę się zamotasz i zapytasz czy:


(7) Chwalcie Pana z ziemi, potwory i wszystkie morskie głębiny, (8) ogniu i gradzie, śniegu i mgło, gwałtowny huraganie,


to modlitwa do potworów,ognia,gradu, śniegu,mgły i huraganów.



To nie modlitwa do żadnej z tych rzeczy a uwielbienie Boga
magda

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Cały psalm ma za zadanie uwielbienie Boga, tylko ja pytałem konkretnie o werset, dowiedziałem tylko, że to nie modlitwa. A co?
Tak w ogóle na tej zasadzie, cała Biblia ma za zadanie uwielbienie Boga. Całe pisanie na forum a nawet życie chrześcijańskie. Nie wyrywajmy więc niczego z całości naszego świata.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

magda
Posty: 290
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: magda »

pytałeś czy psalmieta uprawia bałwochwalstwo i czy to modlitwa do aniołow wiec ci napisałam ,że nie
magda

Awatar użytkownika
leszed
Posty: 3616
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:11
Lokalizacja: dostępny tylko na pw/www
Kontakt:

Post autor: leszed »

Nie, nie Nie. Pytałem co to było, co robili psalmiści. Sam powiedziałem że nie bałwochwalstwo. Rozumiem, że nie pasowało Ci to pytanie.
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”