Czy jesteś pod zakonem? (zmodyfikowana wersja ankiety)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy jesteś pod zakonem?

Nie, jestem zbawiony z łaski przez wiarę.
5
100%
Tak, nadal potrzebuję wypełniać zakon, aby uzyskać zbawienie.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

dabieniek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Czy jesteś pod zakonem? (zmodyfikowana wersja ankiety)

Post autor: dabieniek »

Ankieta podobna do Hardiego, z tą różnicą, że nie ma w niej pułapki, czyli stwierdzenia, że skoro nie jesteśmy pod zakonem, to już nie musimy wypełniać (pułapka jest subtelna, ale jest - przeciwstawne opcje):
ja nie jestem juz pod zakonem, a wy?
1. ja tez juz nie jestem, z wiary zyc bede
2. dalej jestem pod zakonem i bede zyc jesli go w calosci wypełnię
Życie z wiary to całkowite wypełnienie zakonu w Chrystusie w sensie zasług Chrystusa (co nie przeczy też uświęceniu, jako kolejnym działaniu Chrystusa, tym razem w Nas). Niefortunne przeciwstawienie Hardiego. Dlatego inaczej podałem opcje.

Tekst Biblijny pozostawiam:

"(1) O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? (2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą? (3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie? (4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne. (5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą? (6) Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu. (7) Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama. (8) A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. (9) Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem. (10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie, (14) aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę. (15) Bracia, przytoczę przykład ze stosunków ludzkich: Nawet uprawomocnionego testamentu jakiegoś człowieka nikt nie obala ani do niego nic nie dodaje. (16) Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus. (17) Powiadam więc to: Testamentu uprzednio przez Boga uprawomocnionego nie unieważnia zakon, który został nadany czterysta trzydzieści lat później, tak żeby obietnica była unicestwiona. (18) Jeśli bowiem dziedzictwo wywodzi się z zakonu, to już nie z obietnicy. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama przez obietnicę. (19) Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika. (20) Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (21) Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! Gdyby bowiem został nadany zakon, który może ożywić, usprawiedliwienie byłoby istotnie z zakonu. (22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. (23) Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona. (24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. (25) A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika. (26) Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. (29) A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy." List do Galacjan 3 rozdzial

Pozdrawiam.
Dariusz Bieniek http://chrystus.com.pl
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 15:10 przez dabieniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

gdzie ty widzisz jakas pulapke :?:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

dabieniek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: dabieniek »

Hardi pisze:gdzie ty widzisz jakas pulapke :?:
Tak ja wcześniej uzasadniłem? Ale kontrankieta nie jest żadnym atakiem w Twoją stronę. Po prostu uznałem, że będzie lepiej, jeśli ją przeredaguję.

Pozdrawiam.
Dariusz Bieniek http://chrystus.com.pl

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

no ja zrobilem ankiete na podstawie 3 rozdzialu listu do galacjan :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

dabieniek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: dabieniek »

Hardi pisze:no ja zrobilem ankiete na podstawie 3 rozdzialu listu do galacjan :-)
Nie neguję tego, w mojej wersji zmodernizowałem ją tylko zakresie : opcje odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Dariusz Bieniek http://chrystus.com.pl

Pietr
Posty: 233
Rejestracja: 06 paź 2009, 2:28

Post autor: Pietr »

Jestem pod nowym zakonem, który dał nam Jezus Chrystus, pod zakonem miłości.
Nowe przykazanie aby kochać bliżniego tak jak Jezus nas umiłował jak najbardziej mnie obowiązuje.
"Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Pietr.
Fajnie napisane. Pozdrawiam.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ewangelista Jan zanotował w Jana 15 rozdz.
Jan. 15:15-19
15. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.
16. Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.
17. To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali.
18. Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.
19. Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
(BW)
A zaraz potem:
Jan. 15:20
20. Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.
(BW).
Pod Zakonem miłości,to raczej są/byli ci,których Pan wybrał,a nie ci,ktorzy sie sami czynią wybranymi.

Cierpicie jak Pan,tak aż do śmierci,-nawet haniebnej? Poświeciliście swoje życie ludzkie aż na śmierć i to na wieczność? jeżeli nie i nie pod Pana kierownictwem,to próżne wasze deklaracje.

Ps. 50:5
5. Zgromadźcie mi wiernych moich, Którzy zawarli ze mną przymierze przez ofiarę.
(BW)
Kto się ofiarował przez ofiarę z życia jak Pan? Znacie chociaż jednego obecnie?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”