KK uniewaznil drugie przykazanie

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Poco ksiądz ma się tłumaczyć że usunęli niewygodne przykazanie ;-)
2 Moj. 20:4
4. Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.
(BG)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Patryk

Post autor: Patryk »

O tym, że Kościół Katolicki odwrócił się od Słowa Bożego do swoich wymysłów wiadomo od dawna.

Historia Kościoła Rzymskokatolickiego to sprzedawanie odpustów, krwawe krucjaty, mordy, tortury, herezje, inkwizycja, surowe karanie za posiadanie Biblii, bogacenie się kosztem biednych ludzi. To jest wspólnota, która jak już wspomniałem wyżej - odwróciła się od Bożego nauczania do swoich (...) Ciągną za sobą nieświadomych wiernych, ale na szczęście Biblia zapowiada upadek Wielkiego Babilonu. Nawet sama przepowiednia KRK mówi o zniszczeniu Rzymu.

Oto ona:

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."


Ta przepowiednia dotyczy końca świata według Malachiasza.
Jak widać - koniec Kościoła Rzymskokatolickiego jest przepowiadany! Mało tego - jest już naprawdę bliski! :-)
(...) - usunięto ; naruszenie pkt 7 Regulaminu Forum
Proszę nie używać tego typu określeń pod niczyim adresem.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 14:58 przez Patryk, łącznie zmieniany 2 razy.

Rimar
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2012, 12:08

Post autor: Rimar »

Głównie kierowałem tego posta do obrońców KK, bo te wersje ja znam ;)

Patryk

Post autor: Patryk »

Rimar pisze:Głównie kierowałem tego posta do obrońców KK, bo te wersje ja znam ;)
Spoko, ale ja też się chciałem wypowiedzieć. ;-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Rimar pisze:Jestem nowy na forum, więc witajcie ;).

Chodze do gimnazjum (które nie jest rejonowe, ma wyższy poziom nauczania od "normalnych"), uczęszczam na lekcje religii prowadzone przez księdza mającego 37 lat. ZAWSZE słucham księdza.
Wciąż intryguje mnie jedna sprawa.
Dlaczego ksiądź uczy nas 10 przykazań w wersji skróconej? (Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną; Nie będziesz wymawiał imienia Pana Boga Twego nadaremno itp).
Nigdy nawet NIE WSPOMNIAŁ o wersji dłuższej.
Wyjaśnienie, że łatwiej sie nauczyć jakoś do mnie nie przemawia. Bo co, potrafimy sie nauczyć 140 słówek z angielskiego bądź niemieckiego z dnia na dzień, a 10 dłuższych przykazań już nie? ;)
Witaj - mądry z ciebie chłopak, że cię nie przekonuje!
Pokaż jeszcze, że jesteś odważny i odrób zadane przeze mnie zadanie - dlaczego nas pytasz? - spytaj księdza :idea:
a nam proszę opisz wiernie co ci odpowiedział - to nie tylko "zadanie" ale taka moja wielka prośba - uwierz mi na słowo, że bardzo wielu ludzi na forum z wypiekami czekać będzie na odpowiedź - tylko nie mów księdzu, że to na forum - przecież ty sam, też chcesz wiedzieć - prawda?
pozdrawiam i czekam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Rimar
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2012, 12:08

Post autor: Rimar »

Pytanie zadane, odpowiedź uzyskana.
Mniej więcej chodziło w niej o tym, że ta "usunięta" część jest przedstawiona w 1 przykazaniu. Bowiem według księdza ta część odnosi sie jedynie do figur/malowideł bogów innych. Przywołał też sytuacje, kiedy Mojżesz zszedł z wzgórza i spotkał lud oddający cześć cielcowi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Rimar pisze:Pytanie zadane, odpowiedź uzyskana.
Mniej więcej chodziło w niej o tym, że ta "usunięta" część jest przedstawiona w 1 przykazaniu. Bowiem według księdza ta część odnosi sie jedynie do figur/malowideł bogów innych. Przywołał też sytuacje, kiedy Mojżesz zszedł z wzgórza i spotkał lud oddający cześć cielcowi.
jak bym miał cię ocenić z wykonania tego "zadania" to byś dostał 3- ;-)
a katecheta dostałby 2
Zwróć mu uwagę, że Żydzi uczynili sobie posąg złotego cielca jako obraz JHWH a nie jakiegoś innego boga a zostali ostro potępieni!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Yarpen Zirgin pisze:Kłamstwo protestanckie pt. "KK usunął II przykazanie" obalono już wielokrotnie zarówno na tym forum, jak i w innych miejscach w sieci.
Niestety, ludzie tacy jak Ty nigdy nie przyznają, że się w tej kwestii dali oszukać swoim przywódcom, ponieważ wiara w kłamstwo, że "KK usunął II przykazanie", jest jednym z filarów waszego antykatolicyzmu.
oto foteczka którą zrobiłem przed Kościołem Rzymsko Katolickim przy rynku w Wodzisławiu Śląskim

Obrazek

jak widać niebiblijna i zmanipulowana wersja z usuniętym drugim przykazaniem ma się tam całkiem dobrze... muszę dodać, że te tablice zostały postawione kilka tygodni temu, więc jak widać jest to aktualne nauczanie KRK... i jeśli ktoś dał się oszukać przez swoich przywódców to jesteś ty YZ jak i wielu innych katolików, albo wiesz o tym doskonale i oszukujesz innych... ja właśnie przedstawiłem dowód na to, że KRK usunął drugie przykazanie

99,99% katolików z którymi rozmawiałem zna tylko taką wersję i doznaje szoku gdy pokazuję im w Biblii prawdziwą, np. moja ciotka wywaliła wszystkie bałwochwalcze obrazeczki i figureczki gdy zobaczyła co naucza Biblia a co ksiądz na mszy, no i przestała chodzić do KRK
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Hardi, Bardzo ładne,zapewne niedługo te tablice będą relikwiami kolejnymi :lol: i dojdzie się do wniosku,że tekst z Biblii jest sfałszowany,bo tak jest na tych tablicach.

Hardi nieźle się nazwiedzałeś :-D
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Pełna, Biblijna wersja Dekalogu znajduje się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie mniej II Przykazanie interpretowane jest tak, jak to tłumaczy ksiądz-katecheta w szkole użytkownika Rimar KLIK. W KKK Przykazanie to jest częścią przykazanie Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie i polega na zakazie tworzenia i posiadania figur i obrazów nawiązujących do innych religii, np. posążka Buddy.
Inne tłumaczenie, z którym się spotkałam to takie, że Chrystus wraz z wcieleniem zapoczątkował nową ekumenię obrazów.
Mnie jednak takie tłumaczenie średnio przekonują.

Co ciekawe, Muzułmanie rozumieją to przykazanie podobnie jak Żydzi. Ich meczety zdobione są zawsze motywami roślinnymi. Nie ma tam postaci ludzkich, a już na pewno obrazów przedstawiających Boga.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Hardi
cóż mam powiedzieć ... :-? - zapytam tylko z nadzieją
a może to była instalacja z okazji I komunii i stąd ta dziecięca "katechizmowa" wersja?
bo że w KKK i Bibliach katolickich jest pełna i właściwa wersja to nie ma wątpliwości!
ShadowLady86 pisze:Pełna, Biblijna wersja Dekalogu znajduje się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie mniej II Przykazanie interpretowane jest tak, jak to tłumaczy ksiądz-katecheta w szkole użytkownika Rimar KLIK. W KKK Przykazanie to jest częścią przykazanie Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie i polega na zakazie tworzenia i posiadania figur i obrazów nawiązujących do innych religii, np. posążka Buddy.
Inne tłumaczenie, z którym się spotkałam to takie, że Chrystus wraz z wcieleniem zapoczątkował nową ekumenię obrazów.
Mnie jednak takie tłumaczenie średnio przekonują.
Mówisz, że cię nie przekonuje, ale przecież sam Bóg zdecydował, że pokaże swój obraz i podobieństwo w postaci Syna Bożego Jezusa Chrystusa - czyż nie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”