Dekalog - Fałszerstwo Boga

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pietras
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 14:24
Kontakt:

Dekalog - Fałszerstwo Boga

Post autor: Pietras »

Fałszerstwo Boga
Dekalog

Obrazek

*************************************************************

Dekalog (10 przykazań Bożych) - Dowodem na Fałszerstwo Boga
Według twojej logiki może rzeczywiście Bóg nie jest miłosierny. Jest za to potężny. Może zniszczyć twoje ciało w ułamku sekundy, odebrać wszystko, co kochasz, a duszę strącić do piekła aż do końca świata. Dlaczego się więc przed nim nie korzysz i nie dziękujesz za to, że jednak pozwala ci żyć?
Autor: Macknull (użytkownik ezoforum.pl)
Widzisz i oto właśnie chodzi - aby wzbudzić mój strach, abym uklęknął się jego zgrozy i był mu posłuży. To właśnie takie sztuczki stosuje Bóg na ludziach, aby dochować ich wierności i utrzymać nad nimi kontrolę.
Według twojej logiki może rzeczywiście Bóg nie jest miłosierny
I właśnie z tego powodu nie jest miłosierny. Bo gdyby był miłosierny nie wzbudzał strachu, ani nie zabijał.

Miłosierdzie - manifestuje się pod postacią przebaczania, a Litościwość - pod postacią darowania życia, kolejną szansą nauczki.

Niestety Bóg wielokrotnie swoimi słowami i czynami łamie ten zakaz, a już na pewno 5 piąte z własnego dekalogu.

Dekalog narzucony przez tego inteligentnego manipulanta tak naprawdę w 10 podpunktach dotyczy te cechy, które dotyczą prawdziwej natury Boga. - Zanim jednak przejdziemy do dekalogu silnie zwróć uwagę na jeden pewien szczegół, a mianowicie - każdy człowiek bliźni drugiemu innemu człowiekowi.

Nie wierzysz? To patrz na to:

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Wpłyniecie na wolną wolę człowieka

2. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Bo inaczej? zgrzeszę, zawinię? mam się bać? - to gdzie ta wolna wola nadana przez Boga? Pytam: nadana czy zakazana?

3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
I tak oto w naszym kalendarzu znajdują się tradycje, których zadaniem jest zapewnienie długotrwałości wiary w istnienie miłosiernego Boga.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
(Księga Ozeasza 14. 1)
"Samaria odpokutuje za bunt przeciw Bogu swojemu: poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a niewiasty ciężarne rozprute."

Czcij czy Zabijaj? (Jeśli zabijam swoich bliźnich to również swoich własnych braci i siostrę, matkę i ojca, dzieci i rodzinę)

5. Nie zabijaj.
(Księga Liczb 31. 7)
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

(Księga Ezechiela 9.5)
Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni! I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. Następnie rzekł do nich: Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami! Wyszli oni i zabijali w mieście.

(Ks. Rodzaju 6:1-13, Biblia Tysiąclecia)
"...Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie
postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego: Postanowiłem położyć
kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw
mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią."

Nie dość, że Bóg zabija to jeszcze sam nakłania do zabijania mimo, że nakazuje, aby nie zabijać - ciekawe prawda?

6. Nie cudzołóż.
Cudzołóstwo potępiane jest przez wiele religii. W chrześcijaństwie uznawane za grzech (w katolicyzmie grzech śmiertelny) i wykroczenie przeciwko jednemu z dziesięciu przykazań. Również w islamie cudzołóstwo (زناء zina) jest uznane za ciężki grzech jako złamanie kontraktu małżeńskiego i jest karane ukamienowaniem lub chłostą, jeśli znajdzie się czterech dorosłych świadków tego czynu.

A teraz patrzcie na to:

(Izajasz 13, 9,15-16)
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników. (...)Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone

Po raz kolejny łamie przykazanie: 4, 5 i 6 (swoje własne), ponieważ nakłania do gwałtu. (nie mówiąc już o tym, że po raz kolejny łamie zasadę wolnej woli człowieka)

7. Nie kradnij.
(Księga Liczb 31. 7)
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

Odbiera życie

(Księga Liczb 31. 17)
"Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

Odbiera miłość

(Ks. Mądrości (w) 14:25, Biblia Tysiąclecia)
Wszędzie się wmieszały krew i morderstwo, kradzież i podstęp, zniszczenie, zdrada, gwałt, krzywoprzysięstwo,

I jeszcze zastanawiacie się przez kogo?

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Fałszywym świadectwem jest sam dekalog, który przekazuje nam Bóg - a który sam nakazuje do przeciwstawienia się bliźniemu swemu. To z kolei świadczy o jego fałszywym miłosierdziu jako świadectwie o jego własnej fałszywości.

9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Tyle, że te pokusy u Boga przejawiają się wielokrotnie. Bóg narzuca ludziom swoje własne wady.

10. Ani żadnej rzeczy, która jego (bliźniego) jest.
Najpierw zakazuje , a potem sam nakazuje to robić? (manewrowanie wolą człowieka)

(Księga Liczb 31. 17)
"Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

(Izajasz 13, 9,15-16)
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników. (...)Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone

Oto wersety, które świadczą o:

-Zabijaniu
-Kradzieży
-Cudzołożeniu

I to czynach dokonanych przez samego Boga, które całkowicie odzwierciedlają naturę samego Boga.

Nie wierzycie?

To nie wierzcie - w końcu to Bogu macie ufać, wierzyć i kochać za wszystko.

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Wpłyniecie na wolną wolę człowieka

2. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Bo inaczej? zgrzeszę, zawinię? mam się bać? - to gdzie ta wolna wola nadana przez Boga? Pytam: nadana czy zakazana?
Z filozofią jak ja to mówię to kolego"na drzewo" i bez osmieszania się bo na wstępie dajesz takie świadectwo aż włos się jeży :lol:

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Pietras nie znasz Pism ani mocy Bożej, takim tonem pisania to długo tu nie zbawisz i Amen.

Awatar użytkownika
Pietras
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 14:24
Kontakt:

Post autor: Pietras »

Erhard pisze:
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Wpłyniecie na wolną wolę człowieka

2. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Bo inaczej? zgrzeszę, zawinię? mam się bać? - to gdzie ta wolna wola nadana przez Boga? Pytam: nadana czy zakazana?
Z filozofią jak ja to mówię to kolego"na drzewo" i bez osmieszania się bo na wstępie dajesz takie świadectwo aż włos się jeży :lol:
Nie życzę sobie obrażania mojej osoby.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Pietras pisze:
Erhard pisze:
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Wpłyniecie na wolną wolę człowieka

2. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Bo inaczej? zgrzeszę, zawinię? mam się bać? - to gdzie ta wolna wola nadana przez Boga? Pytam: nadana czy zakazana?
Z filozofią jak ja to mówię to kolego"na drzewo" i bez osmieszania się bo na wstępie dajesz takie świadectwo aż włos się jeży :lol:
Nie życzę sobie obrażania mojej osoby.

A ja nie życzę sobie obrażania Boga,

Awatar użytkownika
Pietras
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 14:24
Kontakt:

Post autor: Pietras »

(Księga Liczb 31. 7)
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

W Twoich zainteresowaniach pisze:

Miłuj bliźniego jak siebie samego

Boga też się to tyczy?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Pietras,do Erhard,
Pietras pisze:Nie życzę sobie obrażania mojej osoby.
Twojej osoby powiadasz? Oto twoje słowa Fałszerstwo Boga Dekalog

To forum jest forum biblijnym, i wszyscy którzy tutaj piszą wierzą w Boga. wiec wstrzymaj się z zarzutami przeciw Bogu oki. nike

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Ktoś kto krytykuje dekalog musi
wiedzieć że Bóg ustanowił go
ze względu na swoją świętość...

Sam zaś Bóg ma prawo postępować
tak jak nie zawsze nam się wydaje
z nim zgodne..

Tak ja to widze..

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Pietras pisze:Nie życzę sobie obrażania mojej osoby.
Patrz, jaki drazliwy. :crazy:
Gdybyś sam moralnie i uczciwie postępował - nigdy nie krytykowałbyś Dekalogu.
Co nie podoba sie Tobie w nim?
Zakaz kradzieży? Zakaz krzywdzenia innych? Może nakaz szanowania innych?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 7:01 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Pietras pisze:(Księga Liczb 31. 7)
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

W Twoich zainteresowaniach pisze:

Miłuj bliźniego jak siebie samego

Boga też się to tyczy?

Oczywiście, Bóg robi co chce, a ty kim jesteś że sądzisz Boga ??

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Pietras jest na zakręcie na ... prostą do Boga

ja też tak miałam - wiem co on czuje
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

amaculatio
Posty: 122
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:17

Najbardziej wężowa doktryna jest wśród monoteistów!

Post autor: amaculatio »

din pisze:Ktoś kto krytykuje dekalog musi
wiedzieć że Bóg ustanowił go
ze względu na swoją świętość...

Sam zaś Bóg ma prawo postępować
tak jak nie zawsze nam się wydaje
z nim zgodne..

Tak ja to widze..
Za najbardziej złą i szatańską doktrynę można uznać nie pogaństwo czy ateizm, ale tyranoteistyczne formy monoteizmu (oparte głównie na Biblii czy Koranie)! Stwórca przedstawiony jest przez te malteistyczne poglądy jako istota okrutna, niepodlegająca prawom etycznym i moralnym (jej świętość ma polegać według tych teologii m.in. na tym, że powoduje dobrowolnie i celowo wszelkie zło, sprowadzając ból, potępienie i anihilację na biedne stworzenia). Pod płaszczykiem abrahamizmu narodziła się naprawdę paskudna bestia. Strach przed karą bożą (niestety) wygląda na jej główny oręż.

Monoteizm jest prawdziwy, ale wydaje mi się, że większość monoteistów na świecie myśli właśnie według tej obłudnej teologii tyranoteizmu. Malofilia, malewolencja, czyli m.in. życzenie jakiejkolwiek istocie bólu czy anihilacji (zwłaszcza z woli Stwórcy!) wygląda mi na naprawdę obrzydliwe, coś gorszego od rozpusty, egoizmu, bałwochwalstwa! Malteistyczna interpretacja Pism to główna przyczyna rozplemienia się szatańskiego wizerunku Stwórcy.

Niestety, obraz Pana przedstawiany przez większość abrahamistów wygląda na arcyszatański. Jeżeli ktoś logicznie pomyśli nad przedstawianym przez te poglądy rzekomym postępowaniem Stwórcy, to łatwo wykonkluduje, że Stwórca musi być kimś malewolentnym, o wiele gorszym od Szatana, nieskończenie złym, egoistycznym, obłudnym! Oczywiście Pan taki nie jest! Najbardziej bestialskie doktryny (wzbudzające u mnie wrogość) spotkałem właśnie u abrahamistów. Oskarżyciel i Przeciwnik Boga i człowieka dokonał "znakomitego" podstępu, fałszując naturę, atrybuty i czyny Stwórcy. Monoteizm stał się bardziej przekleństwem ludzkości niż jej wybawieniem. Monoteizm jest tak podzielony, że trudno to opisać. "Popularne" i zainspirowane przez szatanów wyobrażenie Stwórcy przedstawia go tak naprawdę jako czyste, osobowe Zło, istotę pozbawioną moralności i etyki - niszczyciela, psotnika, okrutnika. Nic dziwnego, że tyle ateistów i pogan. Pospolity obraz Stwórcy jest po prostu odrażający. To arcydzieło złych duchów. Zamiast Miłości do boga wzbudza do Niego nienawiść.

To przykład strony (ateistycznej, po angielsku) opisującej szatańską karykaturę Stwórcy. Pojawiają się wpisy obrażające Boga. Ktoś (słusznie!) dochodzi do wniosku, że Szatan jest lepszym bytem niż nieistniejący malewolentny Stwórca (istnieje tylko jeden Bóg, ale nie jest taki, jak przedstawił to opis na tej stronie):

http://www.thethinkingatheist.com/forum ... nstruction

Zbawienie dla każdego, a cierpienie do anihilacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”