Obchodzenie Szabatu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ezechiel 36,(26) I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Wśród tych przykazań Bożych jest odchodzenie soboty, świętego dnia naszego Boga.
I żadna teologia nie jest w stanie tego zmienić.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze: Ezechiel 36,(26) I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Wśród tych przykazań Bożych jest odchodzenie soboty, świętego dnia naszego Boga.
I żadna teologia nie jest w stanie tego zmienić.
serce kamienne mieli Ci..ktorzy podchodzilo legalistyczne..BEZDUSZNIE..do kwestii Prawa Bozego..czyli do kwestii Milosci..
inna sprawa,,ze owa PRAWDA.czyli Milosc byla celowo zakryta przez Boga,,az do pojawienia sie Chrystusa..

czyli innymi slowy jako..ze Prawo bez swego legalizmu Prawem nie jest..

po prostu byli pod Prawem..zamiat pod Milsocia ..

Ci zas co sa "pod Miloscia",,,to wlasnie Ci..co maja miec serca z ciala..czyli po prostu serca zamiast kamieni
..;)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Raczej chodzi o to co Jezus głosił,że duch Prawa Bożego jest ważniejszy niż litera Prawa .

Mt,23,Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać

Mt.23,26 Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

[ Jezus } : Wtedy rzekłem: Oto idę-
w zwoju księgi napisano o Mnie-
abym spełniał wolę Twoją Boże. /Hbr,10,7, Ps. 40,7/
Jest moja rozkoszą mój Boże czynić Twoja wolę
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu./Ps 40,8/
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze: Mt,23,Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać

Mt.23,26 Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

[ Jezus } : Wtedy rzekłem: Oto idę-
w zwoju księgi napisano o Mnie-
abym spełniał wolę Twoją Boże. /Hbr,10,7, Ps. 40,7/
Jest moja rozkoszą mój Boże czynić Twoja wolę
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu./Ps 40,8/
ja pozwolilam sobie tylko to co napisales i to co podaje Slowo Boze..strescic..za przykladem Jezusa,,ktory cale Prawo..strescil w slowie MIlosc..:)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:ja pozwolilam sobie tylko to co napisales i to co podaje Slowo Boze..strescic..za przykladem Jezusa,,ktory cale Prawo..strescil w slowie MIlosc..:)
Masz rację, jednak za miłością muszą iść czyny i owoce tej miłości.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Masz rację, jednak za miłością muszą iść czyny i owoce tej miłości.
..ale pzreciez nikt temu nie przeczy Listku..:)

owoce ducha zostaly w biblii wymienione..i wszystkie one skladaja sie na MILOSC.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Anowi pisze:la mnie szabatem jest każda chwila tu spędzona
Ale nasz Bóg wyznaczył konkretny dzień jako święty
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Ale nasz Bóg wyznaczył konkretny dzień jako święty
I wiele innych rzeczy. Jeśli kochasz Boga - szanuj Jego przykazania. On nie dał przykazań by nam utrudnić życie, ale by je ułatwić, jako dowód swojej miłości dla nas, wiara nie wystarczy, wiara bez uczynków nie jest wiarą, a uczynkami jest między innymi szacunek wobec Jego przykazań i ustaw

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

woroniecka pisze:
Ale nasz Bóg wyznaczył konkretny dzień jako święty
I wiele innych rzeczy. Jeśli kochasz Boga - szanuj Jego przykazania. On nie dał przykazań by nam utrudnić życie, ale by je ułatwić, jako dowód swojej miłości dla nas, wiara nie wystarczy, wiara bez uczynków nie jest wiarą, a uczynkami jest między innymi szacunek wobec Jego przykazań i ustaw
Masz rację.

Żyjąc według przykazań Bożych wychodzących z miłością z naszego serca idziemy drogą Mesjasza .
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Kamila
Posty: 27
Rejestracja: 11 sie 2013, 19:56

Post autor: Kamila »

Listek pisze:Ale nasz Bóg wyznaczył konkretny dzień jako święty
Pan Bog nie wyznaczal zadnego konkretnego dnia, powiedzial ze mamy odpoczywac siodmego dnia.W Jego obecnosci, przed Jego Obliczem.I wszystko co stworzyl jest swiete bo On sam jest swiety.Kazdy dzien jest swiety.Ja nie czekam do soboty czy niedzieli zeby Go uwielbic.Robie to codziennie.Swiety, czyli oddzielony.Mozna w kazdym dniu modlic sie do Boga i kazdy dzien oddzielic dla Niego.Nas nie obowiazuja nakazy i przykazy.Dlatego zaslona w swiatyni zostala rozerwana; abysmy mieli dostep bezposrednio do Niego mogli Go wielbic codziennie w Duchu i Prawdzie.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Kamila pisze:Pan Bog nie wyznaczal zadnego konkretnego dnia, powiedzial ze mamy odpoczywac siodmego dnia.W Jego obecnosci, przed Jego Obliczem.I wszystko co stworzyl jest swiete bo On sam jest swiety.Kazdy dzien jest swiety.Ja nie czekam do soboty czy niedzieli zeby Go uwielbic.Robie to codziennie.Swiety, czyli oddzielony.Mozna w kazdym dniu modlic sie do Boga i kazdy dzien oddzielic dla Niego.Nas nie obowiazuja nakazy i przykazy.Dlatego zaslona w swiatyni zostala rozerwana; abysmy mieli dostep bezposrednio do Niego mogli Go wielbic codziennie w Duchu i Prawdzie.
znowu: dokladnie.. ;-)
On nam wskazuje droge nie poprzez nakazy i zakazy..ale bezposrednia relacje...

dzieki Temu..wiemy co jest dobre..a co nie..
co jest zrodlem zycia dla blizniego..

uczy nas Milosci :-D ..

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Ładnie napisane.
Pozdrawiam.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Ładnie napisane.
Pozdrawiam.
dziekuje ..pozdrawiam.. ;-)

ps:

zapraszam tutaj

moze masz wiekszy dar przekonywania..i to obojetnie,,ktorej ze stron.. :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ata333 pisze:moze masz wiekszy dar przekonywania..i to obojetnie,,ktorej ze stron.. :-D
Ale do czego miałby przekonywać? :aaa:

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:Ale do czego miałby przekonywać?
do PRAWDY.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”