Obchodzenie Szabatu

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

ata333 pisze:do PRAWDY.. ;-)
Więc... myślisz, że cię do niej przekona? ;-)

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Bobo pisze:Więc... myślisz, że cię do niej przekona?
zawsze moze pomoc w pobudzeniu do refleksji..gdybym jednak nie miala racji..wtedy by juz bylo 2 przeciw jednej..

chodzi mi bowiem o zdanie nie S.J.. :-D
Ostatnio zmieniony 14 sie 2013, 11:27 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Obchodzenie Szabatu --- tzn . jak obejść , okrążyć , wymigać się od Szabatu ?
bo i tak też to zdanie można zinterpretować .

-----
I odpoczął Bóg siódmego dnia od wszystkich swoich dzieł ---- tzn. co? biorę sobie wolne a wy róbta co chceta ?

A jeżeli Bóg nie odpoczywa a wszystkim steruje to ma Stwórca swój Szabat ? Co więc wtedy czcimy skoro Bóg nie odpoczywa ?

----
Prawie każda książka na początku ma spis treści , może więc siedem dni stworzenia jest spisem treści stwarzania i historii ludzkiej duszy a ostatni , siódmy rozdział mówi o odpocznieniu duszy i Stwórcy po trudach wspinaczki duszy do poziomu boskości ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A Jezus mówi:

Jn 5:16-17
16. I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w szabat.
17. Lecz Jezus im odpowiedział: Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam.
(BT)

No to jakim sabacie/odpoczynku jest mowa,skoro Bóg i Jezus pracują.?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

woroniecka
Posty: 536
Rejestracja: 06 paź 2012, 22:10

Post autor: woroniecka »

Jachu pisze:o to jakim sabacie/odpoczynku jest mowa,skoro Bóg i Jezus pracują.?
szabat jest dla człowieka, nie dla Boga

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »


Siódmy Dzień Człowieka

Ten wielki, siedmio tysięczny okres, stanowiący siódmy dzień, czyli sabat u Boga, podzielony jest dla człowieka na siedem wielkich dni, po tysiąc lat każdy. Przez sześć tych tysiącletnich dni, człowiek; znajdując się pod panowaniem grzechu i śmierci, pracował, mozolił się i cierpiał; lecz siódmy dzień – siódme tysiąclecie – naznaczony został jako sabat, dla jego odpoczynku. W dniu tym ludzkość zostanie wybawiona, podniesiona i ubłogosławiona.

Tego chwalebnego Sabatu, czyli siódmego tysiąclecia, Jezus jest Panem. Będzie to on wielki pozafiguralny dzień Sabatu a także wielki pozafiguralny Jubileusz dla ludzkości. Sześć dni mozołu i pracy dla człowieka, zakończy się wielkim Sabatem chwalebnego królowania Chrystusowego i błogosławieniem wszystkich rodzajów ziemi.

Sabat Kościoła

Św. Paweł daje do zrozumienia dość wyraźnie, że dla Kościoła, dla członków Nowego Stworzenia, każdy dzień jest dniem sabatu w tym znaczeniu, że ludzie poświęceni Bogu odpoczywają, tak jak i Bóg odpoczywa; odpoczywają w wierze, w nadziei, w ufności, że Jezus ostatecznie uwolni wzdychające stworzenie ludzkie i wszystkich, co zechcą, wprowadzi do chwalebnego sabatu, czyli do pożądanego pokoju i odpoczynku. Św. Paweł mówi: „Albowiem wnijdziemy do odpocznienia, którzyśmy uwierzyli” (Żyd. 4:3); co w rzeczywistości oznaczą, że ci, co wierzą, mają ustawiczny sabat – ustawiczne odpoczywanie. Siedem dni w tygodniu i pięćdziesiąt dwa tygodnie w roku, serca nasze odpoczywają w Panu wiarą, radując się chwalebnymi obietnicami Jego Słowa. Tym sposobem odpoczywamy od jakichkolwiek odpowiedzialności lub obaw, co się tyczy wybawienia tego świata, w taki sam sposób jak odpoczywa Ojciec Niebieski.

Na podobieństwo Ojca Niebieskiego, ufamy w zupełności, że Odkupiciel dokona obiecanego błogosławienia wszystkich rodzajów ziemi i wprowadzi wszystkich chętnych i posłusznych do odpoczynku, w Swoim Tysiącletnim królestwie, kiedy to świat zostanie uwolniony z niewoli szatana, grzechu i śmierci. Wtedy wzdychające i bolejące stworzenie ludzkie, czyli wszyscy, którzy zechcą i okażą się posłuszni, zostaną „stworzenie będzie uwolnione z niewoli skażenia na wolność chwały dziatek Bożych” (Rzym. 8:21).

Chociaż członkowie Kościoła w czasie obecnym odpoczywają wiarą, spodziewając się przez ponoszone uciski, dostąpić działu w królestwie, to jednak Apostoł wykazuje, że „ zostaje jeszcze odpocznienie ludowi Bożemu” (Żyd. 4:9) – że będzie jeszcze inny odpoczynek, oprócz tego, jaki już teraz mają wierzący. Istotnym odpoczynkiem, czyli sabatem, nie będzie tylko odpoczynek serca w wierze, ale będzie odpoczynkiem od wszelkich prac, uczynki nasze pójdą za nami. Innymi słowy mówiąc: Przemiana w zmartwychwstaniu, uwolni w zupełności od wszystkich doświadczeń i mozołów na tej drodze i wprowadzi nas do zupełnego stanu duchowych błogosławieństw i chwały.
źródło: W.T. R-4995-1912
Straż 01/1952 str.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jezus pytany o to, co czynić, aby dostąpić życia wiecznego, odpowiedział: „Przestrzegaj przykazań Bożych” (Mt 19:16-19). Z kolei przy innej okazji z dezaprobatą odniósł się do zmiany przykazań Bożych, mówiąc: „Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. I mówił im: Chytrze uchylacie przykazania Boże, aby naukę swoją zachować” (Mk 7:6-9).
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

To wydarzylo sie w 1519 roku w Lipsku. Tam odbylo sie spotkanie miedzy dwoma katolickimi doktorami. Spotkanie odbylo sie miedzy Dr. Marcinem Lutrem ktory reprezentowal siebie i wyslannikiem Rzymu Dr. Eckiem. Dr. Eck namawial Lutra do wycofania swoich nauk, a Dr. Luter odmowil dowodzac ze jako Chrzescijanin musi opierac sie na Pismie Swietym czyli Sola Scriptura (Wylacznie Pismo). To Dr. Eck zapytal Dr. Lutra, (parafrazujac) "Jesli trzymasz sie nauk Pisma Swietego to dlaczego nie swietujesz Sabatu, tylko Niedziele ktora jest wytworem Kosciola Katolickiego?"

Żródło : prof A Krawczuk Kościół i Cesarze wyd Iskry
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do Kol.1;9.
''abyście doszli do pełnego poznania woli jego,we wszelkiej mądrości i duchowym zrozumieniu.''

Ostatnie dwa wyrazy wskazują na duchowe zrozumienie.
Kim jest J.Chrystus ?.
Do Kol.1;14-23.
''w którym mamy odkupienie,odpuszczenie grzechów.
On jest obrazem Boga niewidzialnego,pierworodnym wszelkiego stworzenia,ponieważ w Nim zostało stworzone wszystko,co jest na niebie i na ziemi,,rzeczy widzialne i niewidzialne,czy to trony czy panowania,czy nadziemskie władze,czy zwierzchności,wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
On jest tez przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane.
On także jest Głową Ciała Kościoła,On jest początkiem,pierworodnym z umarłych,aby we wszystkim był pierwszy.
Ponieważ upodobał sobie Bóg aby w Nim zamieszkała cała pełnia boskości.
20w.
i żeby przez Niego wszystko,co jest na ziemi i na niebie,pojednało się w Nim,dzięki przywróceniu pokoju,przez krew krzyża Jego.
23w.
....i nie zachwiejecie się w nadziei,opartej na ewangelii,którą usłyszeliście,która jest zwiastowana wszelkiemu stworzeniu pod niebem,a której ja Paweł zostałem sługą.''
Proszę, czytajmy też 1 roz.do Heb.

Przez wiarę w Jezusa zostaliśmy uczestnikami ewangelii,którą usłyszeliśmy,słowa powyższe pokazują do kogo podeszliśmy i z kim zawarliśmy przymierze. W nim tez zostaliśmy''obrzezani obrzezką,dokonaną nie ręką ludzką'',oraz ''w Nim zostaliśmy pogrzebani w chrzcie,w którym tez zostaliśmy wespół wzbudzeni przez wiarę.'' Dlatego to jest zobowiązanie wynikające z nowo narodzenia,czy wzbudzenia [bo zostaliśmy pogrzebani],ale wzbudzeni już do nowego życia w Chrystusie. Do.Kol.2;11-12.
Do.Kol.3;10.
''zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,a przyoblekli nowego,który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego ,który go stworzył.''

Widzimy przeto jak ciężka drogę musieli pokonywać wpierw Apostołowie,potem pierwsi uczniowie,uwalniając się z wielowiekowego tradycyjnego sposobu myślenia,zachowania oraz przyzwyczajenia,do nowego życia,nowych wartości,nowego przesłania w Chrystusie.Dlatego Ap.nazwali przeszłość Zakonu ciężarem którego nikt nie mógł unieść,dlatego w umysłach tych ludzi,to nie tylko zmiana myślenia ale rewolucyjna całkowita przebudowa siebie w Chrystusie,to nowo narodzenie.Potrzeba czujności i nie wracania do przeszłości
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

I co chryzolit ,uwolniłeś się od Prawa Bożego więc mam rozumieć,że teraz kłaniasz się posągom ,bezcześcisz sobotę, kradniesz,składasz fałszywe zeznania,pożądasz żony bliźniego ,a słowo Pana nie trwa na wieki.Czy tak?

Mam nadzieję ,że znów żartujesz..Ap Paweł pisze ,że Prawo Boże jest święte , dobre i duchowe.Na pewno go przestrzegasz i dałeś je wpisać naszemu Bogu do swego serca.
Jako nowe stworzenie w Chrystusie jesteś posłuszny Bogu i jego przykazaniom, które dał człowiekowi na zawsze.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

I co chryzolit ,uwolniłeś się od Prawa Bożego więc mam rozumieć,że teraz kłaniasz się posągom ,bezcześcisz sobotę, kradniesz,składasz fałszywe zeznania,pożądasz żony bliźniego ,a słowo Pana nie trwa na wieki.Czy tak?

Mam nadzieję ,że znów żartujesz..Ap Paweł pisze ,że Prawo Boże jest święte , dobre i duchowe.Na pewno go przestrzegasz i dałeś je wpisać naszemu Bogu do swego serca.
Jako nowe stworzenie w Chrystusie jesteś posłuszny Bogu i jego przykazaniom, które dał człowiekowi na zawsze.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.

Rzym.7;12.
''Tak więc zakon jest święty [użyteczny]i przykazanie jest święte i sprawiedliwe i dobre''
Ale następnego tekstu już nie czytasz.
13w,
''To właśnie grzech ,żeby się okazać grzechem,posłużył się rzeczą dobrą,by spowodować moją śmierć,aby grzech przez przykazanie,okazał ogrom swej grzeszności.''

Bóg dał do wykonania Izraelowi rzecz doskonałą,świętą i dlatego że zakon był taki,a człowiek grzeszny,nigdy go nie wykonał,nikt,poza doskonałym człowiekiem Jezusem go nie wypełnił.Zakon wszystkich skazywał na śmierć.Czyli to co było święte zamiast pomóc,potępiało.Apostoł tą drogą szedł osobiście,doświadczalnie i co napisał o sobie
,,co do sprawiedliwości,opartej na zakonie człowiek bez nagany,ale wszystko to,co mi było zyskiem uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę........
8w.
''i wszystko uznaje za śmiecie,żeby zyskać Chrystusa,i znależć się w nim,nie mając własnej sprawiedliwości,opartej na zakonie,lecz tę która się wywodzi z wiary w Chrystusa,sprawiedliwość z Boga na podstawie wiary'' Do Fil.3;7-9.
Dlaczego zachęcasz mnie abym szukał sprawiedliwości,doskonałości tam gdzie jej nie można znależć ?.
Zachęcasz mnie do wypełniania przykazań których sam nie przestrzegasz.

Zawarliśmy przymierze z Bogiem przy ofierze J.Chrystusa,''którą złożył raz na zawsze'' i jest ona wystarczająca,aby przez wiarę w nią, uzyskać przebaczenie grzechów,pojednanie z Bogiem i życie wieczne.Przez fakt korzystania z krwi J.Chrystusa,stajemy sie uczestnikami No. Przymierza,ponieważ ta krew jest krwią No.Przymierza.Łuk.22;20.Również w Chrystusie stajemy się nowym stworzeniem,
Kol.3 roz.
Apostoł daje przykazania o zasadach świętego życia [użytecznego],w 14w,pisze.
''A ponad to wszystko,przyobleczcie się w miłość,która jest spójnia doskonałości.''
P.S.
Jezus Chrystus wartość moralną Zakonu Mojżesza,sprowadził do dwóch przykazań,to samo czynią autorzy No.Testamentu,przy czym wyjaśniają jak żyć,co robić aby wejść do Królestwa Bożego,a droga do niego jest jedynie w Chrystusie.Przykazania,to nauka jaka oni nam pozostawili.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit ,przez cały czas zapłatą za grzech jest śnierć.Rz.6,25


Jeżeli po przyjęciu łaski świadomie grzeszysz obrażasz ducha łaski. i nie ma już dla ciebie ofiary przebłagalnej za grzechy.Hbr.10 .Kto jest z Boga ten nie grzeszy.

Nie grzeszyć to znaczy nie łamać przykazań Prawa Bożego.

I Kor.6,9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą Królestwa Bożego.Ani rozpustnicy,ani bałwochwalcy,ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą,ani złodzieje,,ani chciwi, ani pijacy ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedzicza Królestwa Bożego.

Ap. Paweł wymienia tu ludzi , którzy łamią Boże przykazania.

chryzolit jak możesz żyć nie stosując zasad Bożych.Na pewno żartujesz

Hbr.10,(26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. (28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. .
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, 10:02 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Kol.3 roz.
Apostoł daje przykazania o zasadach świętego życia [użytecznego],w 14w,pisze.
''A ponad to wszystko,przyobleczcie się w miłość,która jest spójnia doskonałości.''
P.S.
Jezus
Chrystus wartość moralną Zakonu Mojżesza,sprowadził do dwóch przykazań,to samo czynią autorzy No.Testamentu,przy czym wyjaśniają jak żyć,co robić aby wejść do Królestwa Bożego,a droga do niego jest jedynie w Chrystusie.
Listku sam widzisz MILOSC jest spojnia doskonalosci.... ;-)

tak wiec Milosc na pierwszym miejscu...(patrz hymn o milosci..).. ;-)

poza tym dziwie sie listku,,ze zamiast Weronike napominac ..aby nie odrzucala Chrystusa i calego N.T..bo drugiej szansy laski ..moze nie dostac..to jeszcze ja w tym utwierdzasz.. :-/
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, 10:11 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze: Jeżeli po przyjęciu łaski świadomie grzeszysz obrażasz ducha łaski. i nie ma już dla ciebie ofiary przebłagalnej za grzechy.Hbr.10 .Kto jest z Boga ten nie grzeszy.
szkoda ze to mowisz Chryzolitowi,,ktory Jezusa nie odrzuca..a nie tym co naprawde takich wskazowek ptrzebuja gdyz z premedytacja chca Pana wyrzucic ze swojego zycia..:(

Weroniko...:

Hbr.10,


(26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników.
(28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.


w N.PTnie ma juz kary za zlamamie Prawa Mojzesza,,ale za podeptanie Chrystusa i Jego Ducha Laski..Ducha MIlosci..Ducha Sw...(!!!!!!!!!)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”