KLER SFAŁSZOWAŁ DEKALOG DANY PRZEZ BOGA !

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Co napisales?Bo slabo widze.Te krowiaste litery rozmyly mi sie na monitorze.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Temat brzmi : KLER SFAŁSZOWAŁ DEKALOG DANY PRZEZ BOGA !


___________________________

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

booris
A glowny watek nosi tytul"Dyskusje o obszernych zagadnieniach biblijnych".
Tak, zagadnieniach - (obszernych) :-/

Ale, wątek to
KLER SFAŁSZOWAŁ DEKALOG DANY PRZEZ BOGA !

Co o tym sądzisz booris?

bonhart
ss

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

bonhart pisze:Co o tym sądzisz booris?
Sadze,ze tropiciel slabo sie postaral,bo mogl literki zrobic wieksze i kazda innego koloru.

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Dziecinne. Tropiciel daje do zrozumienia, że mamy bawić się według jego zasad albo wynieść się z jego piaskownicy czyli z tego wątku.

Sądząc, po hebrajskich napisach zamieszczonych w jego profilu mogę domniemywać, że jest Żydem (albo i nie) i w związku z tym czuje wewnętrzną misję ataku na konkurencyjne wyznanie. Mam do tego obojętny stosunek tak jak do bójki osadzonych w więzieniu. Nie muszę udzielać się w tej "piaskownicy" i z chęcią ją opuszczę. Na koniec tylko podsumuję, że Kościół Katolicki nie sfałszował Dekalogu, bo musiał by zmienić jego zapis we wszystkich wydrukowanych Bibliach. On po prostu napisał własny. Nie do przyjęcia jest jednak to, że swoją wersję nazwał tak samo. To już Muzułmanie postąpili bardziej uczciwie, bo również sporządzili sobie własny Dekalog, ale umieścili go w Koranie, który traktują wyżej od Biblii.
Najbardziej perfidnie postąpili jednak Żydzi, bo choć samej treści Dekalogu nie zmienili, ale poszerzyli go o inne prawa czyli Torę. Uważają, że Dekalog oznacza całą Torę. To jest również nadużycie, którego istota polega ja użyciu tego samego słowa do określenia innych wartości.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Dziecinne. Tropiciel daje do zrozumienia, że mamy bawić się według jego zasad albo wynieść się z jego piaskownicy czyli z tego wątku.
niczego takiego nie twierdzę, to co piszesz jest oszczerstwem !
Sądząc, po hebrajskich napisach zamieszczonych w jego profilu mogę domniemywać, że jest Żydem (albo i nie) i w związku z tym czuje wewnętrzną misję ataku na konkurencyjne wyznanie. Mam do tego obojętny stosunek tak jak do bójki osadzonych w więzieniu.
katolicyzm to żadna konkurencja, bo nigdy kler nie został wybrany przez Boga o czym upewnia 1600-letnia historia
Nie muszę udzielać się w tej "piaskownicy" i z chęcią ją opuszczę. Na koniec tylko podsumuję, że Kościół Katolicki nie sfałszował Dekalogu, bo musiał by zmienić jego zapis we wszystkich wydrukowanych Bibliach. On po prostu napisał własny. Nie do przyjęcia jest jednak to, że swoją wersję nazwał tak samo. To już Muzułmanie postąpili bardziej uczciwie, bo również sporządzili sobie własny Dekalog, ale umieścili go w Koranie, który traktują wyżej od Biblii.
niestety jeśli kler powołuje się na Biblię, to sfałszował Boży Dekalog !
Najbardziej perfidnie postąpili jednak Żydzi, bo choć samej treści Dekalogu nie zmienili, ale poszerzyli go o inne prawa czyli Torę. Uważają, że Dekalog oznacza całą Torę. To jest również nadużycie, którego istota polega ja użyciu tego samego słowa do określenia innych wartości.
proponuję obejrzeć film na ten temat i sprawdzić dokładnie wersety tam podane w swoim własnym egzemplarzu Biblii !!!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=b0s8fj1kbcs[/video]

_________________________________

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

tropiciel pisze:
Dziecinne. Tropiciel daje do zrozumienia, że mamy bawić się według jego zasad albo wynieść się z jego piaskownicy czyli z tego wątku.
niczego takiego nie twierdzę, to co piszesz jest oszczerstwem !
Sądząc, po hebrajskich napisach zamieszczonych w jego profilu mogę domniemywać, że jest Żydem (albo i nie) i w związku z tym czuje wewnętrzną misję ataku na konkurencyjne wyznanie. Mam do tego obojętny stosunek tak jak do bójki osadzonych w więzieniu.
katolicyzm to żadna konkurencja, bo nigdy kler nie został wybrany przez Boga o czym upewnia 1600-letnia historia
Nie muszę udzielać się w tej "piaskownicy" i z chęcią ją opuszczę. Na koniec tylko podsumuję, że Kościół Katolicki nie sfałszował Dekalogu, bo musiał by zmienić jego zapis we wszystkich wydrukowanych Bibliach. On po prostu napisał własny. Nie do przyjęcia jest jednak to, że swoją wersję nazwał tak samo. To już Muzułmanie postąpili bardziej uczciwie, bo również sporządzili sobie własny Dekalog, ale umieścili go w Koranie, który traktują wyżej od Biblii.
niestety jeśli kler powołuje się na Biblię, to sfałszował Boży Dekalog !
Najbardziej perfidnie postąpili jednak Żydzi, bo choć samej treści Dekalogu nie zmienili, ale poszerzyli go o inne prawa czyli Torę. Uważają, że Dekalog oznacza całą Torę. To jest również nadużycie, którego istota polega ja użyciu tego samego słowa do określenia innych wartości.
proponuję obejrzeć film na ten temat i sprawdzić dokładnie wersety tam podane w swoim własnym egzemplarzu Biblii !!!

[video]https://www.youtube.com/watch?v=b0s8fj1kbcs[/video]

_________________________________
Twoje subiektywne zdanie nie poparte argumentami pochodzącymi z Dekalogu jest tyle warte co ten film.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Subiektywne to jest dla tych, którzy chyba czytać nie potrafią lub nie chcą. Argumenty podane w filmie wraz z wersetami Biblijnymi są całkowicie wystarczające !

A jeśli katolicki kler powołuje się na Biblię cytując rzekomo Dekalog, to wystarczy przeczytać dokładne tłumaczenie z hebrajskiego Dekalogu Biblijnego. Wniosek jest oczywisty, że kler katolicki sfałszował Dekalog, aby go dopasować do swoich dogmatów i swojej tradycji całkowicie sprzecznej ze Słowem Bożym !


_____________________

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

tropiciel pisze:Subiektywne to jest dla tych, którzy chyba czytać nie potrafią lub nie chcą. Argumenty podane w filmie wraz z wersetami Biblijnymi są całkowicie wystarczające !

A jeśli katolicki kler powołuje się na Biblię cytując rzekomo Dekalog, to wystarczy przeczytać dokładne tłumaczenie z hebrajskiego Dekalogu Biblijnego. Wniosek jest oczywisty, że kler katolicki sfałszował Dekalog, aby go dopasować do swoich dogmatów i swojej tradycji całkowicie sprzecznej ze Słowem Bożym !


_____________________
Wystarczające dla Ciebie. Dla mnie wiarygodny jest tylko Dekalog, a nie cała Biblia. Cytatami z Biblii nie zmienisz tego. Także KK nie zmieni Dekalogu. Może na bazie jego zbudować własny i tak czyni. Nie jest to nowość, bo robią to wszystkie religie. Dopisują nowe prawa zmieniając tym samym fundamentalną logikę Dekalogu.

Nie ekscytuj się tak, chyba że masz jakąś misję do spełnienia. Chcesz koniecznie dokopać KK, a nie robi się tego leżącym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”