Czy chrześcijan obowiązuje Dekalog?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Rozumie że ''77''-oznacza nieskończoność.
Bóg zawsze chciał,aby człowiek dobrze czynił i sądzony będzie również z uczynków..
Ale jak bardzo byśmy chcieli to i tak naszymi uczynkami nie zasłużymy na zbawienie,ponieważ pokazał to zakon Mojżesza-nikt go nie wypełnił,tylko Jezus bo był doskonałym człowiekiem.A więc wszyscy nie maja nadziei życia.
Dopiero w Jezusie Bóg z łasi przez wiarę zbawia i jest to dar Boży.
Efez.2;8-10.
Ale to nie jest tak ,że możemy robić co chcemy,ponieważ jesteśmy stworzeni w Chrystusie,do dobrych uczynków,czytaj proszę 10w.Miłość to dobre uczynki,ale nigdy niewystarczające do zbawienia,dlatego go dostaliśmy i musimy się starać aby go nie stracić. Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Chciałbym krótko odnieść się do postu Adzient.

Tak jest różnica pomiędzy przykazaniami o miłości.
Taka -jaka jest różnica pomiędzy St.Przymierzem[Testamentem] a No. Przymierzem [Testamentem].

To autorzy w Nowym Przymierzu sprowadzili wartość moralną St.Przymierza,tą wyrażoną w 10 przykazaniach,oraz tą co należy do całości Prawa,do dwóch przykazań miłości Boga i blizniego [nie odwrotnie] To oni z Bożego autorytetu i upoważnienia to
uczynili nadając zupełnie nowy wymiar znaczenia ''miłości''.
W prawie Mojżesza pisze o miłości,ale również pisze tam ''oko za oko'' itd.czyli o miłości która jest przepełniona sprawiedliwością.
Celem tego prawa nie było objawienie Boga w miłości,ponieważ następuje to dopiero w Jezusie,w No.Przymierzu.

1Jan 4;9 ''W tym objawiła się miłość Boga do nas,iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat,abyśmy przezeń żyli ''.

1 Jan 3;16''PO tym poznaliśmy miłość,że On za nas oddał życie i my winniśmy życie oddawać za braci''

Ten fakt jest tak wielkim wydarzeniem w Boskim planie,że od tego czasu przez wiarę otrzymujemy ''życie wieczne'' .

1Jana5;13 ''To napisałem wam,którzy wierzycie w imię Syna Bożego,abyście wiedzieli,że macie żywot wieczny''.
Pozdrawiam.

i.

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Witam ( kto lamie zakon Mojzesza , ten poniesie śmierć. Jestem czlowiekiem który wie zpisma swietego że.jesli niezna się prawa Bożego to niezna się grzechu.Więc niemozna wiedzieć naczym polega zwiedzenie.Co to znaczy chodzić. z Bogiem , być. z nim w każdej chwili swego życia .Jest. to niemożliwe .List do Hebrajczykow 10.28-31

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Piotr Pawlak pisze:Jestem czlowiekiem który wie z pisma swietego że.jesli nie zna się prawa Bożego to nie zna się grzechu
Dobrze wyczytałeś i zrozumiałeś.

Rz.3,20 Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.

Rz.7, (7) Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu.

1 Jan 3,4 grzech jest przestępstwem prawa.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

To jest niesamowite,cudowne,tego nie da sie opowiedzieć
nie ma czkowiek takiej mowy.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Piotr Pawlak pisze:To jest niesamowite,cudowne,tego nie da sie opowiedzieć
nie ma czkowiek takiej mowy.
Niebiosa głoszą chwałę Boga,
dzieło rąk Jego nieboskłon obwieszcza.
3 Dzień dniowi głosi opowieść,
a noc nocy przekazuje wiadomość.
4 Nie jest to słowo, nie są to mowy,
których by dźwięku nie usłyszano;
5 ich głos się rozchodzi na całą ziemię
i aż po krańce świata ich mowy.
Ps.19
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Jestem dzieckiem i chce dojrzewać .

Daniel_dn

Post autor: Daniel_dn »

Piotr Pawlak pisze:Jestem dzieckiem i chce dojrzewać .
dokończę
... aby stać się człowiekiem by móc wybrać Boga.

Tylko człowiek dojrzały poprzez uzyskanie zdolności do samodzielnego myślenia potrafi wykorzystać tą moc i skierować ją na drogę miłości, ku drugiemu, ku Bogu. Musi to być świadomy wybór i trwający nieustannie, bo taka jest miłość.

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Gdy zaczolem czytać pismo św.jaka była moja
złość jak odkryłem że nie ma ( pamietaj aby
dzień św. świecić ) tylko PAMIETAJ O DNIU SABATU
ABY GO ŚWIECIĆ ....
Dalsze prawo otworzyło mi oczy to był SZOK.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Piotr Pawlak pisze:odkryłem że nie ma ( pamietaj aby
dzień św. świecić ) tylko PAMIETAJ O DNIU SABATU
ABY GO ŚWIECIĆ ....

Dalsze prawo otworzyło mi oczy to był SZOK.
Dla każdego kto czyta PŚ jest szokiem jak bardzo ludzie odstąpili w praktyce od Boga.

Izajasz 40,8 Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki.


1P 1:24 "Wszelkie ciało jest niczym trawa, a cała jego świetność - jakby kwiat polny: trawa usycha, kwiat opada. A słowo Pańskie trwa na wieki."
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Rdz:

1) A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się Pan i rzekł do niego: Jam jest Bóg Wszechmogący. Służ Mi i bądź nieskazitelny, (2) chcę bowiem zawrzeć moje przymierze pomiędzy Mną a tobą i dać ci niezmiernie liczne potomstwo. (3) Abram padł na oblicze, a Bóg tak do niego mówił: (4) Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (5) Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów. (6) Sprawię, że będziesz niezmiernie płodny, tak że staniesz się ojcem narodów i pochodzić będą od ciebie królowie. (7) Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim, a potem twego potomstwa. (8) I oddaję tobie i twym przyszłym potomkom kraj, w którym przebywasz, cały kraj Kanaan, jako własność na wieki, i będę ich Bogiem. (9) Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną. (10) Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; (11) będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. (12) Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - (13) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze. (14) Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mną.

Mam pytanie:

Czy jesteście obrzezani zgodnie z literą tego Słowa?

A jeśli nie to dlaczego?

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Nie jestem obrzezany na ciele ale w duch
w nowym przymierzu w Jezusie Chrystusie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Piotr Pawlak pisze:Nie jestem obrzezany na ciele ale w duch
w nowym przymierzu w Jezusie Chrystusie.
Czyli nie wypełnianie litery tego przykazania Bożego nie obraża Boga i nie sprawia że zrywamy z Nim Przymierze.

Dlaczego zatem niektórzy uważają że inne przykazania należy wypełniać według litery a nie według Ducha?

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Dekalog jest prawem żyjąc wedlug niego
stajemy się ludźmi czystego serca .
Ofiary krwawe przestały obowiązywać gdyż
Jezus Chrystus złożył wystarczającą ofiare
za nas ludzi.
jest to nowe przymierze w duchu a zarazem obrzezanie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Piotr Pawlak pisze:Dekalog jest prawem żyjąc wedlug niego
stajemy się ludźmi czystego serca .
Ofiary krwawe przestały obowiązywać gdyż
Jezus Chrystus złożył wystarczającą ofiare
za nas ludzi.
jest to nowe przymierze w duchu a zarazem obrzezanie.
całe Prawo jest dobre ale nie według litery ale według Ducha.

Litera bowiem zabija a Duch ożywia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”