Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

mareczek

Post autor: mareczek »

Dezerter pisze:kaszanki nie jem, krwi nie piję, ale jutro jadę po 3 pstrągi i 2 karpie - już mi ślinka cieknie
No i gitara.Uwolnic Orke :-D
Ktos pija sama krew? nosferatu :-D?
A co powiesz na stejka :->

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

... z dzieciakami nie dyskutuje, bo dzieci i karpie głosu nie mają :-P
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 22:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

mareczek

Post autor: mareczek »

jfs300 pisze:
HarryPotter pisze:
wikipedia pisze: (...)
Mimo wielkiej obrazy, jaką była taka propozycja, sułtan zapytał Franciszka, co uczyni, by dowieść prawdziwości swojej wiary. Franciszek zaproponował, by sułtan rozpalił wielki ogień, przez który przejdą Franciszek i derwisze sułtana, a Bóg uczyni sąd i jeśli zechce, to Franciszek przejdzie nietknięty. (...)
Zróbmy powtórkę z rozrywki.
Rozpalmy ogień i przejdźmy po nim. Miejsce nie gra roli. Wsiądę na rower i dojadę.
Bo widzę że samym gadaniem nie ustalimy tego.
hehe dobre:))) Tylko ta reakcja gapiow nie byłaby zbyt interesujacaa :xble: A w szczególności służb porządkowych :lol:
Chetnie bym to zobaczyl.Miejsce tez odpowiednie by sie znalazlo :-D

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

mareczek pisze:
jfs300 pisze:
HarryPotter pisze:
wikipedia pisze: (...)
Mimo wielkiej obrazy, jaką była taka propozycja, sułtan zapytał Franciszka, co uczyni, by dowieść prawdziwości swojej wiary. Franciszek zaproponował, by sułtan rozpalił wielki ogień, przez który przejdą Franciszek i derwisze sułtana, a Bóg uczyni sąd i jeśli zechce, to Franciszek przejdzie nietknięty. (...)
Zróbmy powtórkę z rozrywki.
Rozpalmy ogień i przejdźmy po nim. Miejsce nie gra roli. Wsiądę na rower i dojadę.
Bo widzę że samym gadaniem nie ustalimy tego.
hehe dobre:))) Tylko ta reakcja gapiow nie byłaby zbyt interesujacaa :xble: A w szczególności służb porządkowych :lol:
Chetnie bym to zobaczyl.Miejsce tez odpowiednie by sie znalazlo :-D
Tu nie chodzi o pokaz, bo tak samo w modlitwie nie chodzi o to, żeby pokazać, kto ładniej się modli.
Chodzi o uwierzenie.
Jeśli przejdę przez ogień, to nie na pokaz, ale w obronie zwierząt. Chcesz bronić swoich racji, to przejdźmy razem.
Czy jeśli przejdę, przestaniesz je jeść?
Dezerter pisze:... z dzieciakami nie dyskutuje, bo dzieci i karpie głosu nie mają :-P
Św. Franciszka z Asyżu zaliczasz do dzieci, czy do karpi?

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Mt 15:11
Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym.

http://www.youtube.com/watch?v=FGE6QmCAfng

mareczek

Post autor: mareczek »

Dezerter pisze:... z dzieciakami nie dyskutuje, bo dzieci i karpie głosu nie mają :-P
Ach Ci katolicy..pierw chca pozbawic cie zbawienia a potem nawet glosu :roll:
Swiat schodzi na karpie :-P
Ostatnio zmieniony 22 gru 2013, 23:06 przez mareczek, łącznie zmieniany 1 raz.

mareczek

Post autor: mareczek »

Jeśli przejdę przez ogień, to nie na pokaz, ale w obronie zwierząt. Chcesz bronić swoich racji, to przejdźmy razem.
Czy jeśli przejdę, przestaniesz je jeść?
Nie ja w jedyne co moge w depnac to g...
Ja bez miesa to jak zolnierz bez karabinu :-D
Mozesz chodzic nawet po wodzie a ja dalej bede szamal stejki :-D

HarryPotter
Posty: 349
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:16

Post autor: HarryPotter »

Innym razem na tym samym jeziorze jechał łodzią (por. l C 61).Gdy przybił do przystani, otrzymał w darze wielką rybę, żywą. Swoim zwyczajem nazwał ją bratnim imieniem i umieścił poza łodzią. Ale ryba na oczach Świętego igrała w wodzie, z czego bardzo się uradował i wysławiał Chrystusa Pana. Ryba bowiem nie odpłynęła z tego miejsca, dopóki Święty nie dał jej polecenia odejścia.
http://www.sm.fki.pl/Franciszek/francis ... .php?nr=14
A już siem zastanawiałem, gdzie leży pompka do roweru :-)
Ktoś inny reflektuje?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Lucyfer pisze:3 Moj. 7:27
27. Każdy, kto będzie spożywał jakąkolwiek krew, będzie wytracony spośród swego ludu.
(BW)3 Moj. 17:10-14
10. A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu.
11. Gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie.
12. Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi.
13. Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią.
Człowiek ma wolną wolę ,więc wybiera czy posłucha Boga czy pójdzie swoją drogą.
Ja wybieram posłuszeństwo i nie będę spożywać krwi.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

hmm
Jeśli tak stanowczo podchodzicie do kwestii krwi to moze powinniście też stosować się do zakazu dot. tłuszczów, bo one również były izakazane ''na zawsze'':

Kpł 3:16n
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! 17 To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie"!!"

Czyżbym właśnie objawił wam nowe 'światło' :xhehe:
llolollolololololol

Człowiek ma wolną wolę ,więc wybiera czy posłucha Boga czy pójdzie swoją drogą.
Ja wybieram posłuszeństwo i nie będę spożywać krwi.
Obawiam się ze wybierasz posłuszeństwo- ale raczej nie Bogu, tylko panu śmierci (ktory np uśmiercil wiele niewinnych instnien np przez fanatycznych rodziców ktore dzieciom odmawiają użycia transfuzji

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

jfs300 pisze:hmm
Jeśli tak stanowczo podchodzicie do kwestii krwi to moze powinniście też stosować się do zakazu dot. tłuszczów, bo one również były izakazane ''na zawsze'':

Kpł 3:16n
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! 17 To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie"!!"

Czyżbym właśnie objawił wam nowe 'światło'
llolollolololololol
Kolego sympatyczny...
Być może nie doczytałeś treści całego wątku...
Dlatego uprzejmie wyjaśniam: zakaz spożywania krwi został dany Noemu (on nie był Żydem). Później nastało Prawo Mojżeszowe, które podtrzymało ten zakaz a przy okazji wprowadziło zakaz spożywania tłuszczu.
Chrześcijan Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje dlatego tłuszcz mogą spożywać. Jednak nikt, nigdy nie anulował zakazu danego Noemu.
Mam nadzieję, że pomogłem :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

jfs300

Post autor: jfs300 »

Spoko o mnie sie nie martw ja rozumiem kontekst :P
Tym bardziej ze nagłowek wyraznie mówi:
''Nie wolno jeść krwi ani tłuszczu zwierząt ofiarnych''
Pisałem to zeby pokazac jak mozna pobładzić idąc waszym tokiem rozumowania. Tutaj potraficie czytać nagłowki i konteksty natomiast prostych zaleceń dla nawracających się Pogan ktorzy jak wyraznie napisane 'niektorzy z nich głoszą jeszce słowa Mojzesza" więc to tylko ich dotyczy, tego zrozumiec nie potraficie.
No to skoro zakaz spożywania/przetaczania krwi obowiązuje na wieki , to i spożywania tluszczu również
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! 17 To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie"!!"
Taka ludzka interpretacja Pisma Św, pod konkretne potrzeby
Teraz dla udowodnienia mętnie sam przyznałeś ze Twoim zdaniem nie obowiązuje nas prawo Mojżeszowe,a za drugim razem kłocicie się ze Prawo Mojżeszowe obowiązuje bo krwi nie wolno pić:)

Po za tym proszę ile tego typu nakazów już było Po odkupieniu , czy one obowiązują do teraz?
Strój i nakrycie głowy kobiet
1 Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa. 2 Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycję. 3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg. 4 Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! 7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny. 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów. 11 Zresztą u Pana ani mężczyzna nie jest bez kobiety, ani kobieta nie jest bez mężczyzny. 12 Jak bowiem kobieta powstała z mężczyzny, tak mężczyzna rodzi się przez kobietę. Wszystko zaś pochodzi od Boga. 13 Osądźcie zresztą sami! Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga? 14 Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, 15 podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie. 16 Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże.
Ile tak bedziemy sie ganiać nim zauwazycie ze brniecie w ślepą uliczkę?

POWIEM JEDNO:

Po owocach poznacie - pal licho kaszankę , gdyby to miało jakiekolwiek sens i poparcie wykreśliłbym ją z menu , tutaj owocem jest co najwyżej śmiesznośc ale o zgrozo ile ofiar (niewinnych) dał zakaz przetaczania krwi - przez nakaz 'wystrzegania się krwi'
to powinno dać nauczkę Ciału Kierowniczemu zeby więcej nie bładzić, jak myślisz jak sie pomylili, czy wezmą za to przed Bogiem potem odpowiedzialność?
Czy wykręcą się- '' ja nie wiedziałem'' ''zle zrozumiałem pismo świete''
NIC Z TEGO
Nie słuchaliście Jezusa ktory nie mieszkał w nas i skazaliście na śmierć tyle niewinnych osób , nie ma żadnego tłumaczenia, Jezus nie po to dał serce mięsiste zebyście go obrażali, tylko po to by dobro zwyciężyło nad durnym zwodniczym rozumem , Ja ostrzegam (jako zwykły losowy człowiek Chrystusowy) Nawórccie się poki pora
*A jak juz nie macie żadnego wpływu na CK , opuśccie to stowazyszenie, dla waszego dobra

papi777

Post autor: papi777 »

AEliot pisze:
jfs300 pisze:hmm
Jeśli tak stanowczo podchodzicie do kwestii krwi to moze powinniście też stosować się do zakazu dot. tłuszczów, bo one również były izakazane ''na zawsze'':

Kpł 3:16n
"Cały tłuszcz będzie dla Pana! 17 To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie"!!"

Czyżbym właśnie objawił wam nowe 'światło'
llolollolololololol
Kolego sympatyczny...
Być może nie doczytałeś treści całego wątku...
Dlatego uprzejmie wyjaśniam: zakaz spożywania krwi został dany Noemu (on nie był Żydem). Później nastało Prawo Mojżeszowe, które podtrzymało ten zakaz a przy okazji wprowadziło zakaz spożywania tłuszczu.
Chrześcijan Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje dlatego tłuszcz mogą spożywać. Jednak nikt, nigdy nie anulował zakazu danego Noemu.
Mam nadzieję, że pomogłem :-)
A łyżka na to, niemożliwe!
Sprawy stejka nie odpuszcze! :-D

Na temat pokarmów (dotyczy też kaszanki)(słowa Jezusa):

Mt 15,10-20
Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: "Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym". wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: "Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?" On zaś odrzekł: "Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną".
Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: "Wytłumacz nam tę przypowieść!". On rzekł: "To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym".
http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/15.php


Na temat pokarmów (List do Rzymian):
Rz 14,17
Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.
http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/14.php


Rz 14:14
Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.

1 Kor 6:12-13
12. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
13. Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.

23 Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24 Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego.
25 Wszystko, co się sprzedaje w jatkach, jedzcie, o nic nie pytając dla spokoju sumienia;
26 Albowiem Pańska jest ziemia i to co ją wypełnia.
27 A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
28 A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia;


11 I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
12 Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
13 I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
14 Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
15 A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.
16 A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.


btw:ZAKON NOEGO ? :>


RABINICZNE ZALECENIA DLA POTOMKÓW NOACHA (NOEGO)
Potomkowie Noacha (Noego) są zobowiązani do przestrzegania Siedmiu Uniwersalnych Praw, ale wolno im także przestrzegać większości z 613 przykazań judaizmu.
Wyjątek stanowią:
1. Przestrzeganie szabatu w całkiem identyczny sposób, jak robią to religijni Żydzi.
2. Obchodzenie świąt żydowskich również dokładnie tak, jak obchodzą je Żydzi (noachida może obchodzić żydowskie święta, ale nieco inaczej. Natomiast nie wolno mu ustanawiać nowych, własnych świąt religijnych [zakaz ten nie dotyczy świąt sekularnych].)
3. Spisywanie zwoju Tory.
4. Wytwarzanie, spisywanie i zakładanie tefilin.
5. Spisywanie i umieszczanie mezuzy.

Niektóre źródła dodają do tego także noszenie cicit oraz studiowanie niektórych fragmentów ksiąg zawierających Torę Ustną (jednak studiowanie Tanach, czyli Biblii Hebrajskiej jest dozwolone a nawet zalecane).



hohohoho

krew nigdy nie byla dusza - dusza ciala jest we krwi,
za chwile bede sie kapal i bede w wannie - ale nie bede wanna.
dusza ciala jest we krwi - krew mozesz ze smakiem zjesc jak juz dusza z ciala zwierza wyjdzie (dlatego zwierzat nie zjada sie w chrzescijanskiej Europie zbyt czesto na zywca - pominawszy moze krewetki).

Pismo Swiete nie utozsamia duszy z krwia:
Albowiem dusza wszelkiego ciała we krwi jego jest; a Ja dałem ją wam na ołtarz ku oczyszczeniu dusz waszych; bo krew jest, która duszę oczyszcza. (3 Moj. 17:11)
Wyraznie widac, ze dusza jest we krwi - wiec dusza to nie krew a krew to nie dusza. Krew to bialko - skladnik ciala. A czlowiek sklada sie z ducha, duszy i ciala - sa to trzy rozdzielne elementy

Krew jest symbolem zycia i duszy


LOL


krew czy w kaszance czy w czerninie (zupa zwana "czarna polewka"), watrobce, serduszku czy w innych potrawach jak "krwisty" kotlet - mozna i nalezy jesc - bo krew jest zdrowa i jest zrodlem zelaza, witamin, rzadko alergizuje


Combo.. :-D

1. pokarmów ofiarowanych bożkom,
2. od nierządu,
3. od tego, co uduszone,
4. i od krwi.
Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.
(Dz 15:20-21)

Czemu służy wmianka o czytających Mojżesza w ich miastach? Cy przypadkiem jest to podkreślone w kontekście sporu o żydowskie prawo?

porównaj, jak Paweł stosował zasady tego dekretu w odniesieniu dopokrmów złożonych na ofiarę pogańską:

1 Kor 10:19-32
19. Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś?
20. Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.
21. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.
22. Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego?
23. Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24. Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!
25. Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia.
26. Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia.
27. Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
28. A gdyby ktoś powiedział: To było złożone na ofiarę - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie.
29. Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności?
30. Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię?
31. Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie
32. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego,

Widać więc wyraźnie, że zakaz jedzenia ofiar bałwochwalczych obowiązuje jedynie wtedy, gdy może ono wywołać zgorszenie (np. ŻYDÓW!)
Czy Paweł też wykręca Słowo?!?!


A tak na marginesie: żadne mięso nie jest calkowicie wolne od krwi - jak ktoś chce być konskwentny, to powinien być wegetarianinem, a nie opłukiwać mięso przed przyrądzeniem.



Kontakt z AJWRB - Nowe Światło Na Temat Krwi

http://ajwrb.fm.interia.pl/about/index.html

:xcalus:

http://watchtower.org.pl/ajwrb.php

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

jfs300,
jfs300 pisze:Spoko o mnie sie nie martw ja rozumiem kontekst :P
Tym bardziej ze nagłowek wyraznie mówi:
''Nie wolno jeść krwi ani tłuszczu zwierząt ofiarnych''
Martwię się o Ciebie jeszcze bardziej niż do tej pory, ponieważ z tego co widzę, to Ty kolego czytasz jakieś nagłówki... Pragnę Ci wyjaśnić, że tekst natchniony nie zawiera nagłowków - są one dodatkiem :-> Zerknij do innego przekładu a będziesz miał inne nagłowki, czy też tzw. "żywą paginę".
Jeśli wyciągasz wnioski na podstawie nagłowków to... pozostawię bez komentarza 8-)

Jeszcze raz, jfs300, bo jestem pewien, że potrafisz to zrozumieć:
1. kto dostał zakaz spożywania krwi?
2. kto dostał zakaz spożywania tłuszczu?
3. czy Prawo Mojżeszowe obowiązuje chrześcijan?
4. czy apostołowie mówili o zakazie spożywania krwi czy tłuszczu?

Gdybyś zechciał odowiedzieć na te pytania, to być może uda się Tobie poukładac pewne rzeczy.
jfs300 pisze:o zgrozo ile ofiar (niewinnych) dał zakaz przetaczania krwi - przez nakaz 'wystrzegania się krwi'
Czy temat dotyczy transfuzji? :roll:
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

papi777 pisze:A tak na marginesie: żadne mięso nie jest calkowicie wolne od krwi - jak ktoś chce być konskwentny, to powinien być wegetarianinem, a nie opłukiwać mięso przed przyrądzeniem.
Zachęcam do przeczytania ze zrozumieniem:

Lev 17:10-14 bw "(10) A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu, (11) gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie. (12) Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi. (13) Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. (14) Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony."

W prostych słowach wyjaśniono na czym polega jedzenie mięsa bez krwi. Jeżeli nie chcesz tego przyjąc do wiadomości, to... masz problem :->
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”