Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Post autor: Listek »

Ponieważ kaszanka wyrabiana jest z kaszy i krwi, czy wolno ją jeść ?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Żydzi nie mogą, a chrześcijan chyba to już nie obowiązuje.

Lucyfer

Re: Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Post autor: Lucyfer »

Listek pisze:Ponieważ kaszanka wyrabiana jest z kaszy i krwi, czy wolno ją jeść ?
Bóg zakazał jeść krew zwierząt pod groźbą kary śmierci. Jeżeli ktoś chce zginąć na zawsze to może jeść krew.
3 Moj. 7:27
27. Każdy, kto będzie spożywał jakąkolwiek krew, będzie wytracony spośród swego ludu.
(BW)3 Moj. 17:10-14
10. A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu.
11. Gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie.
12. Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi.
13. Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią.
14. Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony.
(BW)


Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Aha, w takim razie mam złe wieści dla wierzącego znajomego.
Raz krwawił mu nos i krew dostała się też do przełyku...
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Na soborze jerozolimskich przedstawionym w Dziejach Apostolskich 15 apostołowie polecili by wierzący w Jezusa ludzie z narodów oczyścili się, by mogli wejść do synagogi uczyć się dalej nauki Bożej.Wymagano od nich na początek by wystrzegali się pokarmów poświęconych bożkom, nierządu,od tego co uduszone i od krwi.

Dz.Ap.15 19Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

Z tego wynika jasno , że chrześcijanom nie wolno spożywać krwi.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Post autor: Marius Bienius »

W sobotę zjadłem kaszankę i była wyśmienita :-)
Lucyfer pisze:Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony.
(BW)
[/b]
Listek pisze: Z tego wynika jasno , że chrześcijanom nie wolno spożywać krwi.
"(...) wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty. Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste". (Kpł 11,7-8)

Rozumiem, że świnki również nie jadacie?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Dżej pisze:Aha, w takim razie mam złe wieści dla wierzącego znajomego.
Raz krwawił mu nos i krew dostała się też do przełyku...
A z dziąseł czesto się krew dostaje do przełyku. :!:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rz.7,(25) Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu.

Rz.7(12) Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie

Albo wypełniamy przykazania Boże albo je lekceważymy.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Post autor: bartek212701 »

Marius Bienius pisze:W sobotę zjadłem kaszankę i była wyśmienita :-)
Lucyfer pisze:Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony.
(BW)
[/b]
Listek pisze: Z tego wynika jasno , że chrześcijanom nie wolno spożywać krwi.
"(...) wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty. Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste". (Kpł 11,7-8)

Rozumiem, że świnki również nie jadacie?
Jasne,że nie ! :-D niektórzy są nawet wegetarianami i czekają na identyczne warunki,jak w raju [bez jedzenia mięsa]
Obserwator pisze:
Dżej pisze:Aha, w takim razie mam złe wieści dla wierzącego znajomego.
Raz krwawił mu nos i krew dostała się też do przełyku...
A z dziąseł czesto się krew dostaje do przełyku. :!:
Panie W.Bednarski :-) bez jaj prosimy,taki powazny człowiek,a tak niepoważnie pisze. Polecam myć zeby :-) nie będą krwawić dziąsła.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 22:06 przez bartek212701, łącznie zmieniany 1 raz.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Listek pisze:Rz.7,(25) Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś - prawu grzechu.

Rz.7(12) Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie

Albo wypełniamy przykazania Boże albo je lekceważymy.
Jesz świnkę?
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Bartku, jak nie połykać to nie połykać.
Nie ma pamiłuj.
:-P
Chyba, że chodzi o świadome połykanie.
Kolega był świadom połknięcia krwi z nosa więc...
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Dżej, Ale to Twoja własna krew,wiec to twoja 'dusza' to nie jest przewinienie :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A co w powiedzieniem rodziców - to moja krew?
:-P
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Dżej pisze:A co w powiedzeniem rodziców - to moja krew?
:-P
a jak można "z mlekiem matki wyssać" pewne wartości?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy wolno chrześcijaninowi jeść kaszankę ?

Post autor: Henryk »

Marius Bienius pisze:Rozumiem, że świnki również nie jadacie?
Nie znają także smaku węgorza.
Pwt 14:10 bp "Wszystko zaś, co nie ma płetw i łusek, będziecie uważali za nieczyste: nie wolno wam tego jeść!"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”