Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Albertus pisze:Zawsze trzeba mieć nadzieję.
Nie wiem na co masz nadzieję, ale... myślę, że wpisując tyle postów, Listek też ma taką samą nadzieję, że w końcu będziesz podzielał Jego poglądy. Przez kilka lat niewiele mu się udało... ale zamulaniem forum bez dyskusji z Jego strony to dość żałosne...
Listek myśli, że bez dyskusji na forum dyskusyjnym cokolwiek osiągnie.
LIPA albo FANATYZM?
Albertus pisze:A poza tym piszę to może nie tyle na Listka, bo faktycznie trochę go już znam, ale na ewentualnych czytelników tej dyskusji.
Wątpliwa sprawa...
Niech sobie Listek pisze, byleby nie łamał regulaminu. Choć... czasem mam wrażenie, że...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wycieczki personalne moglbys sobie odpuscic,Bobo.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

"Cóż zatem? Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod Prawem, lecz pod łaską?

W żadnym razie!
Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie się jako niewolnicy w posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu się podporządkowujecie: czy to [niewolnikami] grzechu, i to prowadzi do śmierci, czy też posłuszeństwa - prowadzącego do sprawiedliwości?
Lecz Bogu niech będą dzięki, że gdy byliście niewolnikami grzechu, z [całego] serca przyjęliście ten rodzaj nauki, której zostaliście przekazani, (18) i po uwolnieniu od grzechu, staliście się niewolnikami sprawiedliwości." Rz.6,15-18

Albertusie,skąd Twoja błędna sugestia, że Michał Mazur to listek?

[ Dodano: 2020-07-08, 13:52 ]
booris pisze:moglbys sobie odpuscic,Bobo.
Każdy buntownik przeciw Prawu Boga atakuje tych.którzy chcą być posłuszni.

Rz 2:13 eib "Gdyż nie ci, którzy słuchają Prawa, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy je stosują, mogą liczyć na usprawiedliwienie."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Albertusie,skąd Twoja błędna sugestia, że Michał Mazur to listek?
Aha, czyli ten z filmiku to nie ty i tak się nazywa?

Nie wiedziałem, myślałem że to ty bo dość często puszczasz jego filmiki.Ale skoro je tak często puszczasz to chyba utożsamiasz się z jego wypowiedziami? To dlaczego on nie ma pejsów? A ty masz pejsy? 8-)

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:skoro je tak często puszczasz to chyba utożsamiasz się z jego wypowiedziami?


Uświęcanie przykazaniami Boga to jest proces dla człowieka,który wychodzi z Babilonu.
Cieszę się,gdy ktoś szanuje święta Ojca Niebieskiego i stosuje się do Jego instrukcji na wzór Mesjasza.

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Przykazań przestrzegamy z miłości do Boga i bliźniego, dla uświęcenia swego życia a nie dla zbawienia,które otrzymujemy darmo.

Efezjan 2,10" Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. "
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:skoro je tak często puszczasz to chyba utożsamiasz się z jego wypowiedziami?


Uświęcanie przykazaniami Boga to jest proces dla człowieka,który wychodzi z Babilonu.
Cieszę się,gdy ktoś szanuje święta Ojca Niebieskiego i stosuje się do Jego instrukcji na wzór Mesjasza.

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Przykazań przestrzegamy z miłości do Boga i bliźniego, dla uświęcenia swego życia a nie dla zbawienia,które otrzymujemy darmo.

Efezjan 2,10" Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. "
Aha! Czyli nie musisz przestrzegać wszystkich przykazań Prawa, tylko te które uważasz za istotne dla swojego uświęcenia. Tak?

A o tym które są istotne decydujesz ty?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Listek pisze:Uświęcanie przykazaniami Boga to jest proces dla człowieka,który wychodzi z Babilonu.
Cieszę się,gdy ktoś szanuje święta Ojca Niebieskiego i stosuje się do Jego instrukcji na wzór Mesjasza.

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Przykazań przestrzegamy z miłości do Boga i bliźniego, dla uświęcenia swego życia a nie dla zbawienia,które otrzymujemy darmo.

Efezjan 2,10" Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. "
Czyli znowu NIC nie wyjaśniłeś. Pytania są, ale nie udzielasz odpowiedzi.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:A o tym które są istotne decydujesz ty?
Nie Ty i nie ja tylko Duch Boży,który zawsze prowadzi do słowa Boga.

"Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali." Ezechiel 36,27

J 14:26 "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."

Mt 5:18 dos "Zapewniam was bowiem:
Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, nie przeminie ani jedna jota oraz ani jedna kreska Prawa - aż wszystko się stanie."

" Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu Duchów, które są przed jego tronem; (5) I od Jezusa Chrystusa, który jest wiernym świadkiem i pierworodnym z umarłych, i władcą królów ziemi. Temu, który nas umiłował i obmył nas z naszych grzechów swoją krwią; (6) I uczynił nas królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków"Ap.1
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 21:21 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:A o tym które są istotne decydujesz ty?
Nie Ty i nie ja tylko Duch Boży,który zawsze prowadzi do słowa Boga.

"Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali." Ezechiel 36,27

J 14:26 "Natomiast Opiekun, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem."
A w praktyce to jak to się odbywa?

Bezpośrednio otrzymujesz ten przekaz od Boga który określa które przykazania masz wypełniać a które nie?

Czy może uważasz że wszystkie powinieneś wypełniać?.

Jeśli nie będziesz konkretnie dopowiadać to nie będę cię dłużej męczył w tym temacie.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Czy może uważasz że wszystkie powinieneś wypełniać?.
Z miłości do Boga i bliźniego pragnę przestrzegać wszystkich przykazań jakie zawiera Biblia dla kapłaństwa w porządku Melchizedeka, z ofiarą doskonałą i Chrystusem jako Arcykapłanem.

"Temu, który nas umiłował i obmył nas z naszych grzechów swoją krwią; I uczynił nas królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków"Ap.1
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:Czy może uważasz że wszystkie powinieneś wypełniać?.
Z miłości do Boga i bliźniego pragnę przestrzegać wszystkich przykazań jakie zawiera Biblia dla kapłaństwa w porządku Melchizedeka.

"Temu, który nas umiłował i obmył nas z naszych grzechów swoją krwią; I uczynił nas królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków"Ap.1

Czy możesz wymienić te wszystkie przykazania jakie zawiera Biblia dla kapłaństwa w porządku Melchizedeka?albo dać odnośniki?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Czy możesz wymienić te wszystkie przykazania jakie zawiera Biblia dla kapłaństwa w porządku Melchizedeka?
Mogę.
Jednak nie wszystkie na raz.

"3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.... "

Czy chcesz któreś z przykazań omówić?
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:
Albertus pisze:Czy możesz wymienić te wszystkie przykazania jakie zawiera Biblia dla kapłaństwa w porządku Melchizedeka?
Mogę.
Jednak nie wszystkie na raz.

"3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.... "

Czy chcesz któreś z przykazań omówić?
Najpierw podaj wszystkie.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Najpierw podaj wszystkie.
To może po prostu przeczytaj całą Biblię, w której została wyłożona przez proroków cała wola Ojca Niebiańskiego.

Mt.7, 21" Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. "- mówi Chrystus.

2Tm 3:16 "Całe Pismo natchnione jest przez Boga i pożyteczne do nauki, do wykazania błędu, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"

Albertusie , wydaje się ,że będąc w Chrystusie nie masz wątpliwości w przestrzeganiu przykazań -" Nie będziesz zabijał" , czy "Nie będziesz kradł".
Proszę podaj ,które z przykazań wymienionych przez proroków budzą jakiekolwiek Twoje rozterki l bunt.Przecież Duch święty chce Ci je zapisać na sercu i dać wzrost w bojaźni Bożej, chce uczyć nas Bożej sprawiedliwości.

Efezjan 2,"19-22 "Tak więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,podczas gdy jego kamieniem węgielnym jest Chrystus Jezus, w którym cała budowa razem spojona wyrasta na święty przybytek w Panu, w którym i wy razem się budujecie na mieszkanie Boga w Duchu."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Aha. Czyli ty powinieneś przestrzegać jednak wszystkich przykazań zawartych w Prawie mojżeszowym.

To dlaczego nie odpowiadasz na pytanie - czy nosisz pejsy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”