Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

wybrana pisze:
efroni pisze:
RN pisze:Chodzi mi mniej więcęj o takie zapisy;
''Powiedział mu Jezus: Jeżeli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź i pójdź za mną''.

''Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim."
Jezus tak miał ponieważ w nim [w jego ciele] mieszkał Duch Boży .
Tak samo mieli apostołowie po zesłaniu Ducha Świętego
Tak samo mieli pierwsi chrześcijanie w których [w ciałach których] mieszkał Duch Boży [ Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał ]
Owszem chrześcijanie wspierali się, ale opowieść o Ananaszu i Safirze, to totalna i szkodliwa bzdura. Łukasz wykazał swoją przesądną Żydowska twórczosc. Tych zaszłości Żydowskich było w nim wiele, bo tak naprawdę nie słyszał Jezusa.
Pierwsi chrześcijanie wspierali się nawzajem nie dlatego że Łukasz wykazał swoją przesądną Żydowska twórczosc,
ale dlatego, że trwali w nieobłudnej miłości , którą do ich serc wniósł Duch Boży mieszkający w ich ciałach .
Taki sam rodzaj nieobłudnej miłości charakteryzował i Jezusa i apostołów [ apostołów po zesłaniu Ducha Świętego - przed zesłaniem było u nich z tym różnie]
A z tym rodzajem miłości , ani przesadna żydowska twórczość , ani zaszłości żydowskie nie miały nic wspólnego .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze:
booris pisze:
wybrana pisze:Bo chcieli, ale nie musieli
A pamietasz co Jezus powiedzial swoim uczniom,gdy ich wyslal by glosili?
Co?
"Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy."
Swoja droga to dosc zabawne ze ja,niewierzacy,wiem,a Ty nie.
To pouczenie jest dla uczniów, którzy mieli do spełnienia misję. Mówi ono, by uczniowie nie gromadzili dla siebie majętności, ale by żyli skromnie i byli przykładem, że nie ziemskie dobra są celem życia, ale wartości duchowe są celem, bo to co ziemskie niszczeje, a to co duchowe jest wieczne. To nie znaczy, ze jak jeżeli pracujemy uczciwie, to nie możemy mieć, tylko zeby to mieć, nie przysłoniło innych wartości - duchowych. Dla niektórych pieniądz staje się Bogiem.
Dokladnie tak jak piszesz.Jezus zabrania swoim uczniom zabierania ze soba jakiegokolwiek majatku.Wysyla ich boso i w jednym ubraniu.A skoro im to nakazuje,wynika to z jego woli,a nie z ich wyboru.A wiec musieli,a nie chcieli.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Amma zawsze powtarza, że celem ludzkiego życia jest oświecenie...

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=14102

Oświecenie jest sprawą ważniejszą niż przestrzeganie zasad wiary wyznawanej religii.
Mnie oświeca Energia Chrystusowa, która jest w moim ciele.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Krystian pisze:
RN pisze:Chodzi mi mniej więcęj o takie zapisy;
''Powiedział mu Jezus: Jeżeli chcesz być doskonałym, idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; a przyjdź i pójdź za mną''.

''Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim."
Rozumiem Cię RN,ale zwróć uwagę, że Pan Jezus mówił to do swoich uczniów za życia.
Gdy wiedział, że odchodzi, kazał swoim uczniom , kupić miecze
Tak wygląda scena z mieczem/mieczami, według Biblii Warszawskiej.


On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi. Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się. Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy.

Moim zdaniem nie do końca wiadomo w tym ujęciu o co chodzi z tymi mieczami.

1. Jezus każe tym co nie mają miecza, aby go zakupili
2. Następnie mówi o wypełnieniu proroctw na jego osobie
3. Odnosi się wrażenie, jakby zakup mieczy miał związek z wypełnieniem proroctw.
4. Uczniowie pokazują Jezusowi dwa miecze.
5. Jezus odpowiada '' wystarczy''.

Słyszałem głosy o tym, że ta scena ma być dowodem na Jezusa Mesjasza w postaci, jaką oczekiwali Żydzi, czyli postaci zbrojnej :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Bogu, przygotuj swą duszę na doświadczenie!
(2) Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia!
(3) Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! (5) Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia. (6) Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj!
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Skąd mam wiedzieć, że jestem nowo narodzony z Ducha?
Nowo narodzony człowiek kocha Boga i bliźniego. Po tym poznajemy ,że kocha, gdy przestrzega przykazań zawartych w Prawie Bożym, a unika grzechu.

1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."

Rz 13:9 "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj — i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie:
Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."

1J 3:4 "Każdy, kto popełnia grzech, łamie Prawo Boże"


Ap 14:12 "Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:Moim zdaniem nie do końca wiadomo w tym ujęciu o co chodzi z tymi mieczami.
Muszę to przemyśleć RN
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:Muszę to przemyśleć RN
Tym sposobem Jezus nie był pojmany wbrew swej woli, przemocą.
Miał czym się bronic On, czy też ci, co byli z nim.
Nie chciał. Kazał im zaniechać obrony. Musiało się wszystko wypełnić.
Tamte miecze świadczyły jedynie o tym, że mieli się czym bronić, gdyby chcieli.

Ale...
Po odejściu Jezusa apostołowie byli prześladowani, przestali żyć w pokoju.
Jednak Jezus nie miał na myśli literalnych mieczy.
Naszym mieczem jest miecz ducha.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Kol 2,14 Wymazał (...) list dłużny, (...) i usunął go, przybiwszy go do krzyża

[video]https://www.youtube.com/watch?v=zsvv-vWV7Zw[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:Tym sposobem Jezus nie był pojmany wbrew swej woli, przemocą.
Miał czym się bronic On, czy też ci, co byli z nim.
Nie chciał. Kazał im zaniechać obrony. Musiało się wszystko wypełnić.
Tamte miecze świadczyły jedynie o tym, że mieli się czym bronić, gdyby chcieli.
Widać, że ówczesną broń mieli uczniowie Pana Jezusa.
Henryk pisze:Ale...
Po odejściu Jezusa apostołowie byli prześladowani, przestali żyć w pokoju.
Jednak Jezus nie miał na myśli literalnych mieczy.
Naszym mieczem jest miecz ducha.
Pan Jezus zalecił po swojej śmierci, uciekać w góry, bo wiedzial, że taki jest wyrok na Jerozolimę.
Natomiast nigdy nie zabronil bronii nosić.
To jest wymysł CK.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Uświęcenie przykazaniami Ojca Niebiańskiego jest procesem, w którym wierzący uczy się żyć według instrukcji Boga zapisanej na jego sercu i w umyśle.

Dziecko Boże ma na swojej ręce i na swoim czole, między oczyma znak Boga.

Wj 13:9 "I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich"

Inni pracują na to by na ręce lub czole otrzymać znak bestii,gdyż nie chcieli przyjąć miłości do prawdy słowa Boga i nie chcieli żyć według nauki Ojca Niebiańskiego.

Ap 13:16 dos "Ono też sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy, otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole"

Chrystus prosił Ojca:
J 17:17 ubg "Uświęć ich w Twojej prawdzie. Twoje słowo jest prawdą."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Listek
Uświęcenie przykazaniami Ojca Niebiańskiego jest procesem, w którym wierzący uczy się żyć według instrukcji Boga zapisanej na jego sercu i w umyśle.

Dziecko Boże ma na swojej ręce i na swoim czole, między oczyma znak Boga.

Wj 13:9 "I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich"

Inni pracują na to by na ręce lub czole otrzymać znak bestii,gdyż nie chcieli przyjąć miłości do prawdy słowa Boga i nie chcieli żyć według nauki Ojca Niebiańskiego.

Ap 13:16 dos "Ono też sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy, otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole"

Chrystus prosił Ojca:
J 17:17 ubg "Uświęć ich w Twojej prawdzie. Twoje słowo jest prawdą."

Zapewne -sabat na czole i resztę przykazań na ręku. Nic nowego bo to nauka E.G.White a nie nauka Jehoszui. Jezus nigdy nie nakładał obowiązku czczenia sabatu nieobrzezanym i pozyskanym z narodów dla imienia Boga. Raczej skłaniał do nowego przykazania (aby się wzajemnie miłować).

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

bonhart pisze:Zapewne -sabat na czole i resztę przykazań na ręku. Nic nowego bo to nauka E.G.White a nie nauka Jehoszui. Jezus nigdy nie nakładał obowiązku czczenia sabatu nieobrzezanym i pozyskanym z narodów dla imienia Boga. Raczej skłaniał do nowego przykazania (aby się wzajemnie miłować).
Dokładnie. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

"Strumienie łez płyną z mych oczu, bo się nie zachowuje Twojego Prawa."


Ps 119:136

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
(17) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego,...., ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego....
..
"Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"

1J 5:3
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”