Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste
Więc, nie wypieraj.
Wyjdzie Ci na dobre. :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
wuka pisze:Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste
Więc, nie wypieraj.
Wyjdzie Ci na dobre. :-)
Wręcz przeciwnie. Straciłam 20 lat na zagłębianiu się i przecedzaniu wersetów.
Rozumiesz, że to był gwałt na rozumie i zniewolenie?
A może nie chcesz rozumieć? Nieważne.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
Krystian pisze:
wuka pisze:Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste
Więc, nie wypieraj.
Wyjdzie Ci na dobre. :-)
Wręcz przeciwnie. Straciłam 20 lat na zagłębianiu się i przecedzaniu wersetów.
Rozumiesz, że to był gwałt na rozumie i zniewolenie?
A może nie chcesz rozumieć? Nieważne.
Ale przyznaj się, czy czytanie Ewangelii nie zmieniło twojej percepcji myślenia w stosunku do wcześniej poznanych katolickich nauk?Czy to czytanie nie zapaliło ci lampki? Co ci pomogło, by uczynić zwrot?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Ale przyznaj się, czy czytanie Ewangelii nie zmieniło twojej percepcji myślenia w stosunku do wcześniej poznanych katolickich nauk?Czy to czytanie nie zapaliło ci lampki? Co ci pomogło, by uczynić zwrot?
Oczywiście, że zmieniło. Pogląd na dogmaty i nauki katolickie, w których przecież byłam wychowana, zmienił się całkowicie.
Inna sprawa, że ja nigdy pro-kościelna nie byłam. Wdzięczność mam do protestantów, że zachęcili mnie do czytania PS, jako całości. Do analizowania i czytania komentarzy. Jednak poszłam o krok dalej, bo ja już tak mam, że lubię jasne sytuacje i doszłam do wniosku, że cała ta religia to jedna wielka ściema. Przynajmniej pod względem opierania się na Biblii jako nieomylnego słowa bożego.Również wykładnia pawłowych nauk daje wiele znaków zapytania. I w końcu z nauk Chrystusa nie wiadomo co tak naprawdę zostało. W dodatku zakaz posiłkowania się inną wiedzą, innymi wartościowymi w równym stopniu, jak PS, pismami z innych religii (starszych niż chrześcijaństwo) ... to mnie odrzuciło, po prostu. No i ten cyrk z narodem wybranym...Jasne, tylko przez kogo wybranym i do czego? Pytań i wątpliwości namnożyło się, że hoho

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=IcgnaE72Qs8[/video]

Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości, w ogromie swego miłosierdzia wymaż moją nieprawość!
(4) Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego! (5) Uznaję bowiem moją nieprawość, a grzech mój jest zawsze przede mną.
(6) Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą, tak że się okazujesz sprawiedliwym w swym wyroku i prawym w swoim osądzie.
Ps.51


1J 5:3 "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Przynajmniej pod względem opierania się na Biblii jako nieomylnego słowa bożego.Również wykładnia pawłowych nauk daje wiele znaków zapytania. I w końcu z nauk Chrystusa nie wiadomo co tak naprawdę zostało. W dodatku zakaz posiłkowania się inną wiedzą, innymi wartościowymi w równym stopniu, jak PS, pismami z innych religii (starszych niż chrześcijaństwo) ... to mnie odrzuciło, po prostu. No i ten cyrk z narodem wybranym...Jasne, tylko przez kogo wybranym i do czego? Pytań i wątpliwości namnożyło się, że hoho
Zostań poganką/słowianką. Ale i tu też byłbym ostrożny. Poganie Majowie, lub Aztecy czy Inkowie też nie uznawali ani Biblii ani pism Pawła. Ae za to stosuj ich nauki. Może będzie ci lepiej, choć wątpię.
Głowę dam, że i tak do końca swoich dni będziesz szukać swojego miejsca na ziemi i będziesz (dopóki istnieją fora) pleść te swoje dyrdymały.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wybrana pisze:dusza ożywiona Duchem Bożym
Dusza rodzica może być usprawiedliwiona przez Ducha dziecka

Kpł 17:10-11 eib "(10) Ponadto zwrócę się przeciw każdemu, czy to z domu Izraela, czy spośród cudzoziemców mieszkających wśród nich, kto by spożywał jakąkolwiek krew. Kogoś takiego odetnę od jego ludu, (11) ponieważ dusza ciała ma siedlisko we krwi, a Ja dałem wam ją do składania na ołtarzu, w celu dokonywania przebłagania za wasze dusze, ponieważ to krew dokonuje przebłagania za duszę."

Ml 3:23-24 eib "(23) Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie dzień PANA — wielki i straszny! (24) On zwróci serca ojców ku synom i serca synów ku ojcom, abym, gdy przyjdę, nie musiał tej ziemi uderzyć klątwą."

Mat 19:14 eib "(14) Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios."

Mat 12:27 eib "Poza tym, jeśli Ja wyganiam demony za sprawą Beelzebula, to za czyją sprawą czynią to wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Rz 2:13 "Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni."


[video]https://www.youtube.com/watch?v=lm_NoTCDWzI[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Listek pisze:Rz 2:13 "Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni."


[video]https://www.youtube.com/watch?v=lm_NoTCDWzI[/video]
O! Listek wrócił.

I nadal bez pejsów.

Ale nadal z oskarżeniami wobec innych o niewypełnianie litery Prawa Mojżeszowego....

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Ps 19:7 ubg "Prawo PANA jest doskonałe, nawracające duszę; świadectwo PANA pewne, dające mądrość prostemu."

W nowym przymierzu mamy powszechne kapłaństwo z Arcykapłanem według porządku Melchizedeka Chrystusem.Jedynym pośrednikiem do Boga jest Chrystus, nie kapłani lewiccy ani czarni kapłani Baala.

1P 2:9 "Wy zaś jesteście ludem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem, który jest szczególną własnością Boga! Głoście więc wielkie dzieła Tego, który was wezwał z ciemności do swego przedziwnego światła!"

J.5,46-37 "Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał. A jeśli jego pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom?"- powiedział Chrystus .
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Czyli to Listek określa w jaki sposób powinniśmy wypełniać Prawo?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:w jaki sposób powinniśmy wypełniać Prawo?
W uczciwy sposób Albertusie.

Masz wolny wybór.

Pwt 30:19 eib "Wzywam dziś na świadków przeciw wam niebo i ziemię. Oto kładę dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz życie! Żyj ty i twoje potomstwo!"

Pwt.11,26" Oto dziś kładę przed wami błogosławieństwo i przekleństwo. (27) Błogosławieństwo, jeśli będziecie posłuszni przykazaniom PANA, swojego Boga, które dziś wam nakazuję. (28) A przekleństwo, jeśli nie będziecie posłuszni przykazaniom PANA, swojego Boga, i zboczycie z drogi, którą wam dziś nakazuję, aby pójść za innymi bogami"

Jk 1:25 dos "Kto jednak wniknął w doskonałe prawo wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą dzieła; ten będzie szczęśliwy w swoim działaniu."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Nie wiem czy to akurat ty powinieneś mówić o uczciwości bo z jednej strony głosisz ludziom że należy wypełniać Prawo według litery w tym na przykład obchodzić święta żydowskie i szabaty.

I zdaje się że na poparcie tej tezy cytowałeś kiedyś słowa Jezusa:

Mt5:17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.


A równocześnie pokazujesz się z ostrzyżonymi włosami i ogoloną brodą.

Czyż nie pokazujesz w ten sposób że masz w nosie przykazanie które zabrania obcinania włosów z boków głowy (ewentualnie boków brody)?

Czyli to ty sam decydujesz jak należy wypełniać Prawo, które przepisy zachowywać i w jaki sposób. To wynika z twojego zachowania.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Albertus pisze:Czyli to ty sam decydujesz jak należy wypełniać Prawo, które przepisy zachowywać i w jaki sposób. To wynika z twojego zachowania.
Orientuj się. Twoi poprzednicy z Listkiem wysmarowali 332 strony tematu nie dochodząc z nim do niczego.
Masz jakiś lepszy sposób niż inni, by zmusić listka do rzeczowej rozmowy?
Dwuznaczne odpowiedzi, niewiele mówiące wpisy itp.
To taki człowiek, który ma gdzieś twoje pytania czy kwestie.
Odpowie jakbyś nie zadał pytania a kwestii urwie łeb, cytując werset urwany z choinki. I tak strona po stronie.
Nie zniechęcam ale... szkoda czasu i atłasu. Podobnie jak z tom68.
Oszołomstwu mówię NIE!

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Bobo pisze:
Albertus pisze:Czyli to ty sam decydujesz jak należy wypełniać Prawo, które przepisy zachowywać i w jaki sposób. To wynika z twojego zachowania.
Orientuj się. Twoi poprzednicy z Listkiem wysmarowali 332 strony tematu nie dochodząc z nim do niczego.
Masz jakiś lepszy sposób niż inni, by zmusić listka do rzeczowej rozmowy?
Dwuznaczne odpowiedzi, niewiele mówiące wpisy itp.
To taki człowiek, który ma gdzieś twoje pytania czy kwestie.
Odpowie jakbyś nie zadał pytania a kwestii urwie łeb, cytując werset urwany z choinki. I tak strona po stronie.
Nie zniechęcam ale... szkoda czasu i atłasu. Podobnie jak z tom68.
Zawsze trzeba mieć nadzieję.

A poza tym piszę to może nie tyle na Listka, bo faktycznie trochę go już znam, ale na ewentualnych czytelników tej dyskusji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”