Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Na specjalnie stworzonej ziemi , Bóg umieścił parę ludzką, która żyłaby wraz z potomstwem przez tysiące lat, gdyby nie złamała ona Prawa Boga.

Karą za grzechy czyli łamanie Prawa Bożego zawsze była, jest i zawsze będzie śmierć!



Pierwszą parę ludzi spotkała śmierć ,ale Bóg postanowił zbawić w Chrystusie potomstwo Adama i Ewy ,od odziedziczonej po rodzicach śmierci.

Dlatego mamy olbrzymie szanse na odzyskanie życia wiecznego tutaj na ziemi,oczywiście z pomocą ducha Syna Bożego.

Jeżeli chcesz żyć wiecznie, przestrzegaj Bożych przykazań na wzór Syna Bożego !

Objawienie 12:17 I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.


Cel Boga nigdy nie uległ zmianie.

"(1) Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści.
Nie wchodź w spółkę z bezbożnym, by być fałszywym świadkiem.
(2) Nie idź za większością, aby wyrządzić zło, i nie zeznawaj w sprawie, ulegając zdaniu większości, by naginać sąd.
(3) I nie okazuj przychylności ubogiemu w jego sprawie.
(4) Jeśli napotkasz błądzącego wołu swego wroga lub jego osła, musisz odprowadzić go do niego. (5) Jeśli zobaczysz, że osioł tego, który cię nienawidzi, leży pod swoim ciężarem, nie odmówisz mu pomocy. Owszem, masz mu z nim pomóc.
(6) Nie naginaj sądu twego ubogiego w jego sprawie.
(7) Trzymaj się z dala od nieuczciwej sprawy...."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Duchowa konsekwencja nad procedurami

Post autor: radek »

J 4:19-24 eib "(19) Panie — zauważyła kobieta — widzę, że jesteś prorokiem. (20) Nasi ojcowie na tej górze oddawali cześć Bogu; wy natomiast mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy to czynić. (21) Jezus powiedział: Kobieto, wierz mi, nadchodzi godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów. (23) Lecz nadchodzi godzina, a właściwie nadeszła, gdy prawdziwi czciciele będą czcili Ojca w duchu i w prawdzie. Takich właśnie czcicieli Ojciec sobie szuka. (24) Bóg jest Duchem, dlatego ci, którzy Go czczą, powinni to czynić w duchu i w prawdzie."

Koran 9:107
A jeśli chodzi o tych, którzy sobie przygotowali meczet dla sprzeciwu i niewiary i dla rozdzielenia wierzących, i jako zasadzkę na użytek tego, który przedtem zwalczał Boga i Jego Posłańca - to oni, z pewnością, będą przysięgać: "Chcieliśmy tylko tego, co najpiękniejsze!" O nich zaświadczy Bóg, iż są kłamcami.

Koran 8:2-4
Wierzącymi są tylko: ci, których serca drżą z przerażenia, kiedy wspomina się Boga; ci, których wiara się powiększa, kiedy są im recytowane Jego znaki - oni ufają swojemu Panu - ci, którzy odprawiają modlitwę; ci, którzy rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy - tacy są naprawdę wierzącymi! - Dla nich są przygotowane stopnie u ich Pana i przebaczenie, i szlachetne zaopatrzenie.

Koran 24:63-64
Nie nazywajcie Posłańca między sobą tak, jak nazywacie się miedzy sobą nawzajem. Bóg zna tych spośród was, którzy się wycofują ukradkiem, szukając schronienia. Niech się mają na baczności ci, którzy sprzeciwiają się Jego rozkazowi; żeby nie dosięgła ich jakaś niedola albo żeby ich nie dosięgła kara bolesna. Czyż nie?! Zaprawdę, do Boga należy to, co jest w niebiosach i na ziemi! On zna dobrze stan, w jakim się znajdujecie, i On zna Dzień, w którym ludzie do Niego zostaną sprowadzeni. Wtedy On obwieści im to, co oni czynili. Bóg jest o każdej rzeczy Wszechwiedzący!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Listek pisze:Na specjalnie stworzonej ziemi , Bóg umieścił parę ludzką, która żyłaby wraz z potomstwem przez tysiące lat, gdyby nie złamała ona Prawa Boga.

Karą za grzechy czyli łamanie Prawa Bożego zawsze była, jest i zawsze będzie śmierć!



Pierwszą parę ludzi spotkała śmierć ,ale Bóg postanowił zbawić w Chrystusie potomstwo Adama i Ewy ,od odziedziczonej po rodzicach śmierci.

Dlatego mamy olbrzymie szanse na odzyskanie życia wiecznego tutaj na ziemi,oczywiście z pomocą ducha Syna Bożego.

Jeżeli chcesz żyć wiecznie, przestrzegaj Bożych przykazań na wzór Syna Bożego !

Objawienie 12:17 I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.


Cel Boga nigdy nie uległ zmianie.

"(1) Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści.
Nie wchodź w spółkę z bezbożnym, by być fałszywym świadkiem.
(2) Nie idź za większością, aby wyrządzić zło, i nie zeznawaj w sprawie, ulegając zdaniu większości, by naginać sąd.
(3) I nie okazuj przychylności ubogiemu w jego sprawie.
(4) Jeśli napotkasz błądzącego wołu swego wroga lub jego osła, musisz odprowadzić go do niego. (5) Jeśli zobaczysz, że osioł tego, który cię nienawidzi, leży pod swoim ciężarem, nie odmówisz mu pomocy. Owszem, masz mu z nim pomóc.
(6) Nie naginaj sądu twego ubogiego w jego sprawie.
(7) Trzymaj się z dala od nieuczciwej sprawy...."
Listek wszystko co pochodzi z ziemi jest śmiertelne. Ciało ludzkie jest częścią ziemi i jest zewnętrzną częścią człowieka. Wewnętrzną częścią jest dusza ożywiona Duchem Bożym i ona jest nieśmiertelną.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:Listek wszystko co pochodzi z ziemi jest śmiertelne
Dlaczego Ty dyskutujesz z Listkiem?
On, chce prawo mojżeszowe, nam wprowadzić.
Jako Chrystianie, musimy, się temu bardzo, dać mu opór.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 10:13 przez Krystian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
wybrana napisała; Listek wszystko co pochodzi z ziemi jest śmiertelne. Ciało ludzkie jest częścią ziemi i jest zewnętrzną częścią człowieka. Wewnętrzną częścią jest dusza ożywiona Duchem Bożym i ona jest nieśmiertelną.
[center]Obrazek[/center]
Zewnętrzna częścią człowieka jest dusza, ożywiana Duchem Bożym - Energią Bożą, która wpływa najpierw do duszy, a z niej wpływa do ciała fizycznego.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Zewnętrzna częścią człowieka jest dusza, ożywiana Duchem Bożym - Energią Bożą, która wpływa najpierw do duszy, a z niej wpływa do ciała fizycznego.
Dusza jest śmiertelna.
Gdybyś, chociaz raz przeczytał Biblię, to byś o tym wiedział. :-P
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Listek
Na specjalnie stworzonej ziemi , Bóg umieścił parę ludzką, która żyłaby wraz z potomstwem przez tysiące lat, gdyby nie złamała ona Prawa Boga.
Do złamania Prawa Boga przyczyniły się gadzie istoty, które pojawiły się na Ziemi i zniewoliły ludzi. Ty też jesteś przez nich mocno zapieczętowany i mają do Ciebie różne podłączenia, aby Tobą kierować przez gadzi móżdzek. Gadzie istoty nie przestrzegały i nie przestrzegają Prawa Boga. Na YouTube jest bardzo dużo przykładów uwalniania ludzi z tych zniewoleń, przez które są choroby i niewyobrażalne cierpienia w różnych inkarnacjach na Ziemi. Jezus przybył, aby zniszczyć dzieła diabelskie, ale temu zadaniu nie podołał.

Pisze w Biblii jak ludzie mogą się wyzwolić z tych podpięć, pieczęci, blokad, itd, które zainstalowały ludziom gadzie istoty?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Krystian pisze:
ratao pisze:Zewnętrzna częścią człowieka jest dusza, ożywiana Duchem Bożym - Energią Bożą, która wpływa najpierw do duszy, a z niej wpływa do ciała fizycznego.
Dusza jest śmiertelna.
Gdybyś, chociaz raz przeczytał Biblię, to byś o tym wiedział. :-P
O nieśmiertelnej duszy pisała wybrana, a nie ja. Jeśli dusza przekroczy z grzechami tzw. masę krytyczną , jest przejmowana przez ciemną stronę. Oddzielona jest od niej Iskra Boża - Duch Boży i dusza jest zjadana przez gadzie istoty.

Bóg chce, aby ludzie poznali prawdę i nie ogranicza nikogo jedynie do Biblii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze: Duch Boży i dusza jest zjadana przez gadzie istoty.
Gdzie to napisano?
Ja myślę, że w twoim gadzim mózgu :-P
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Krystian pisze:
ratao pisze: Duch Boży i dusza jest zjadana przez gadzie istoty.
Gdzie to napisano?
Ja myślę, że w twoim gadzim mózgu :-P
Jak jest zapisane w moim, to i twoim. Zawsze możesz się zapytać tego mądrzejszego mózgu.
Gadzi móżdżek ma każdy człowiek. Myślisz, że gadzie istoty o tobie zapomniały? To skąd masz takie pochwały od Bobo?

[center]Obrazek[/center]
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ratao pisze:Jak jest zapisane w moim, to i twoim.
:s_luzak:
ratao pisze:Myślisz, że gadzie istoty o tobie zapomniały?
W Twoim mózgu na pewno są
ratao pisze:To skąd masz takie pochwały od Bobo?
Niddy Bobo mnie nie chwalił
On raczej mnie nie lubi :-P
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze: O nieśmiertelnej duszy pisała wybrana, a nie ja. Jeśli dusza przekroczy z grzechami tzw. masę krytyczną , jest przejmowana przez ciemną stronę. Oddzielona jest od niej Iskra Boża - Duch Boży i dusza jest zjadana przez gadzie istoty.
Nie zjadana, lecz pochłaniana przez gadzie istoty. Taka dusza o oddzielonej iskrze Bożej nie jest wstanie przemieścić się wyżej ku Światłu. Jest uwięziona na poziomie swojej ciemności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Dusza jest śmiertelna.
Nie. I czytaj coś więcej niż Biblię.
Krystian pisze:W Twoim mózgu na pewno są
Nie kpij. Zapoznaj się z literaturą tematu i wtedy oceń sam.
Nawet w Biblii wiele razy wymknęła się wiedza "paranormalna", trzeba tylko umieć szeroko patrzeć.
Jezus dawał wskazówki.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Jezus dawał wskazówki.
Nie Jezus, tylko Pan Jezus, chyba,ze jesteś z nim na ty.
wuka pisze:
wuka pisze:Nawet w Biblii wiele razy wymknęła się wiedza "paranormalna", trzeba tylko umieć szeroko patrzeć.
To zapodaj oczami szeroko rozwartymi :->
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Krystian pisze:Nie Jezus, tylko Pan Jezus,
Jak już nie wiesz czego się doczepić, to...oj, sprawdź sobie moje wpisy. Akurat tu umknęło mi PAN i pewnie w jakichś innych postach też znajdziesz to niedopatrzenie.
Krystian pisze: chyba,ze jesteś z nim na ty
:-/
To zapodaj oczami szeroko rozwartymi
Dwie dekady czytania PS i nie dostrzegałam..., a własciwie wypierałam to, co było oczywiste. Zmieniłam nastawienie i tadam...dostrzegam. Sam, tylko ty sam musisz chcieć, a potem już pójdzie, jak te konie po betonie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”