Skad wziely sie dni tygodnia

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:O świętej nauce ( Torze) Boga mówi nie Jachu tylko Jezus w Ewangelii Jana 14,24 :
Jan. 14:24
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
(BW)

No i jak,czujemy się dobrze???

A Tora = Prawo/ Zakon
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jk 1:25
"Kto jednak wnika w doskonałe prawo wolności i według niego postępuje, nie jest już jedynie skłonnym do zapominania słuchaczem, lecz wykonawcą dzieła. Będzie on szczęśliwy, dzięki wypełnianiu go."
Jezus przedstawia naukę Ojca Niebieskiego i pokazuje jak ją wypełniać z głębi serca.

Mt.23,23
pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę
Nie chciałeś ofiary krwawej ani obiaty,
lecz otwarłeś mi uszy;
całopalenia i żertwy za grzech nie żądałeś.
8 Wtedy powiedziałem:
"Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
9 Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu
. Ps.40

Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Listek pisze:O świętej nauce ( Torze) Boga mówi nie Jachu tylko Jezus w Ewangelii Jana 14,24 :
Nauka zaś, którą ode Mnie słyszycie, nie jest moja, lecz Tego, który Mnie posłał - Ojca.
- powiedział Jezus Chrystus.
Listku. Powiedział Mojżesz, czy Jezus? Zdecyduj się!
Różnica bardzo istotna!

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listek pisze:Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.
Sprawdźmy zatem:

Mat. 22:40
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze: Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy
Dlatego trzeba wierzyć we wszystko co w Torze i u proroków, tak jak wierzył ap.Paweł naśladujący Jezusa.

Dz 24:14 .
Wierzę w to wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."
A zgodne z wiarą w słowa Boga mają być uczynki Bożego człowieka.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Henryk pisze:Powiedział Mojżesz, czy Jezus?
J 5:47 bw
"A jeśli jego [Mojżesza] pismom nie wierzycie, jakże uwierzycie moim słowom?
"- spytał Jezus.

Mt .23,23
omijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę.
- mówi Jezus.

J 1:17
"Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa."
Prorok Mojżesz spisał na polecenie Boga Prawo Boże, a Jezus nauczał i pokazywał jak je wypełniać w sposób doskonały z pomocą ducha Bożego.Dał wzór do naśladowania.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Treść podawanych tekstów,co innego,a Ty co innego.
I tak w koło.

Pozdrawiam.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hebr. 3:1-6
1. Przeto, bracia święci, współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa, posłańca i arcykapłana naszego wyznania,
2. Wiernego temu, który go ustanowił, jak i Mojżesz był wierny w całym domu Bożym.
3. Uznany On bowiem został za godnego o tyle większej chwały od Mojżesza, o ile większą cześć ma budowniczy od domu, który zbudował.
4. Albowiem każdy dom jest przez kogoś budowany, lecz tym, który wszystko zbudował, jest Bóg.
5. Wszak i Mojżesz był wierny jako sługa w całym domu jego, aby świadczyć o tym, co miało być powiedziane,
6. Lecz Chrystus jako syn był ponad domem jego; a domem jego my jesteśmy, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność i chwalebną nadzieję.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Za pośrednictwem Mojżesza Bóg dał nam Swoje święte Prawo, które określa grzech, czyli przestępstwo zakonu.Jednak samo prawo nie zbawia od grzechów.

Z Arcykapłanem Jezusem przychodzi chrzest duchem Bożym i zapisanie prawa Boga na sercu i umyśle wierzącego. Przychodzi moc, która może uwolnić od każdego grzechu. Hallelujah!!!

Dz 10:38
"Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Jachu - zacytował.
5. Wszak i Mojżesz był wierny jako sługa w całym domu jego, aby świadczyć o tym, co miało być powiedziane,
6. Lecz Chrystus jako syn był ponad domem jego; a domem jego my jesteśmy, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność i chwalebną nadzieję.

W tyn jednym zdaniu Apostoł określił rolę Mojżesza.
'' aby świadczyć o tym, co miało być powiedziane,
Czego wypełnieniem jest Jezus.
Lecz Chrystus jako syn był ponad domem jego; a domem jego my jesteśmy,

Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Listek pisze:Za pośrednictwem Mojżesza Bóg dał nam Swoje święte Prawo, które określa grzech, czyli przestępstwo zakonu.
Listku. Nie da się zrobić matury, kończąc edukację na przedszkolu.
Takim był Zakon, czy jak kto woli- Prawo dane za pośrednictwem Mojżesza.
Gal 3:24 kow "W ten sposób Zakon stał się naszym wychowawcą, któremu polecono, by nas zaprowadził do Chrystusa; wiara miała być źródłem naszego usprawiedliwienia."
Zakon zdziałał tyle, że człowiek dowiedział się iż jest jeden Bóg. Człowiekowi nie wolno kraść, mordować, pożądać rzeczy bliźniego, nakazywał szanować rodziców…
Było to oczywiście święte, Boże prawo.
Czy ktokolwiek uzyskał życie przestrzegając literalnie tego Prawa?
Wiemy, że nie znalazł się taki. Nie była to jednak wina Prawa. Lecz niedoskonałego człowieka.
I choć za nieprzestrzeganie niektórych przykazań była możliwość pokuty- przeproszenia- to i tak to Prawo nie przywiodło nikogo do doskonałości.
Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.
„Wychowany” Boży człowiek kieruje się jedynie tylko dwoma przykazaniami.
-Jachu już podał namiary na cytat!
Nie potrzeba nic więcej. W tych dwóch przykazaniach zawarte są wszystkie.
Powrót do Tory, to powrót do przedszkola, do mleka!
1Kor 3:2 "Karmiłem was mlekiem, a nie [stałym] pokarmem, bo jeszcze nie mogliście go [przyjąć], a nawet teraz jeszcze nie możecie;"
Hbr 5:13 "Każdy bowiem, kto żywi się tylko mlekiem, jest niewprawny w słowie sprawiedliwości, bo jest niemowlęciem."

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

chryzolit pisze:Cytat:
W Kol 2 napisał ,że Chrystus przybił list (z naszymi grzechami) ,a w Rz 6 dodał ,że przez to my umarliśmy w Nim i mamy teraz przestrzegać prawo.

Odwracasz sytuacje.
Ależ Ty kłamiesz.

Paweł tak pisze.
Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
W kontekście,czytamy.
kol.2;15.
''Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu,napoju,lub z powodu święta,lub nowiu księżyca,bądz sabatu.
Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych,rzeczywistością natomiast jest Chrystus.''
Paweł napisal o tym ,że w konsekwencji przebaczenia grzechów nikt nie może na podstawie mojego życia twierdzić ,że nie przyjąłem uspr. z łaski ponieważ jest to moja relacja względem Chrystusa.
O tym mówią następne wersy.O oskarżaniu ,a nie o prawie.

Takie słowo jak PRAWO tam nie występuje.
Przytoczyłeś kolejne teksty o prawie i połączyłeś je ponieważ tak Tobie pasowało.
Wers 13 mówi o grzechach ,nie o prawie.

Od czasów Chrystusa zbawienie staje się nie dzięki temu co robisz ani dzięki sprostaniu prawu dlatego więc na podstawie zachowania chrześcijanina (czy przestrzega świat żydowskich czy nie) nie można określić kto je przyjął ,a kto nie.
O tym pisał Paweł.

Zatem jeżeli chcesz przestrzegać świąt żydowskich - przestrzegaj je.
Nikt nie może na tej podstawie twierdzić ,że nie przyjąłeś łaski i uspr. z wiary i to Paweł napisał.
Paweł pisał o OSKARŻANIU , a nie o prawie.

Dlatego żaden człowiek nie może OSKARŻAĆ innego ponieważ Chrystus go usprawiedliwił.
chryzolit pisze:Przedstaw w którym miejscu Jan w swoim liście cytuje Mojżesza,lub wyraznie się na niego powołuje.?
Temu tematowi poświeciłem wiele dni rozmowy z Tobą.
Jan wypowiada się w oparciu o przykazanie Mojżesza z Kapł 19,18.
To zdołałem dowieść.

Uciekasz od prawdy zasłaniając się kłamstwem u innych.
Rozumiem ,że pomawianie innych o kłamstwo jest dyktowane brakiem dostatecznych argumentów.
Jeżeli Ty piszesz ,że Jan nie cytuje Mojżesza - to ja dziękuję za taką rozmowę.
Może inni się na to nabiorą.

Na siłę uciekasz od prawdy.
Jaki jest tego cel - podejrzewam ,że wiem ale nie wypada mi o tym tu pisać.
Widzę ,że aż dyszysz aby odpowiedzieć na każdy mój post dlatego staram się ograniczać odpowiedzi aby nie dostarczać pożywki.
chryzolit pisze:Obudz się adzient.
Czy przykazania Mojżesza pozwalają kłamać.?
Przecież mamy nowe prawo.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Jachu pisze: Listek napisał/a:
Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.


Sprawdźmy zatem:

Mat. 22:40
40. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
(BW)
Zastanów się do czego potrzebny jest fundament?
Czy można powiedzieć ,że fundament jest ważny mimo ,że NIC NA NIM NIE STOI?

Skoro dwa przykazania miłości są podstawą czegoś TO COŚ MUSI ISTNIEĆ,STAĆ NA TYM I BYĆ WAŻNIEJSZE OD FUNDAMENTU.
Tak ,jak budowla jest ważniejsza od fundamentu na którym stoi.

Nie wylewa się fundamentu aby tym samym zakończyć bodowę i nic na nim nie postawić.
Jachu pisze: Listek napisał/a:
Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.
Oczywiście.
Tak,jak fundament to za mało aby we wsi zaprowadzić edukację.

Dlatego Paweł powiedział ,że nie wiedziałby o pożądliwości gdyby nie prawo - D E K A L O G.
Zatem dwa przykazania miłości tego nam nie oznajmią.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Henryk pisze:ytat:
Dwa przykazania miłości z Tory Boga to za mało by wychować Bożego człowieka.

„Wychowany” Boży człowiek kieruje się jedynie tylko dwoma przykazaniami.
-Jachu już podał namiary na cytat!
Nie potrzeba nic więcej.
Paweł napisał,że Dekalog nadal jest potrzebny aby określać grzech:

"Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił: Nie pożądaj!"Rz 7,7
Henryk pisze:„Wychowany” Boży człowiek kieruje się jedynie tylko dwoma przykazaniami.
Gdzie jest napisane ,że tylko dwoma???
Ja czytam ,że są one podstawą CZEGOŚ WIĘKSZEGO.
Czy mam pominąć to "coś" większe ???
Nigdzie nie napisano ,że dwa przykazania unieważniają pozostałe prawo.
Pawel pisał - "wręcz przeciwnie" (Rz 3,31)

Poniżej Jakub zachęca do wypełniania dalszych INNYCH przykazań:

" Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. (11) Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu. (12) Tak mówcie i czyńcie"Jak 2

Podobnie Paweł:

"Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna. Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą:Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi.A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu dzieci swoich, lecz napominajcie i wychowujcie je w karności, dla Pana."Ef 6,1-4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”