Wypełnianie praw Bożych przez Chrystusa ( NT)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

krecik pisze: I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi."
[Gen 12;1-3 BW]

W kontekście tego tematu, warto zastanowić się nad Sądem w Ewangelii Mateusza 25. Uważam iż Sąd ten jest własnie w związku z zajmowaną pozycją w stosunku do Narodu Wybranego...
Oczywiście masz rację kreciku i wszystko co napisałeś jest zgodne z PŚ.

Mt 25,(44) Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? (45) Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. (46) I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Jezus Chrystus jest Królem Izraela i tu chodzi o Jego braci Żydów.Pan patrzy jak my ich traktujemy , gdy potrzebują pomocy.

Łk 1:32 bpd "Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. Da Mu też Pan Bóg tron Jego ojca Dawida."

https://www.youtube.com/watch?v=zA1NaAf_vj8#t=325

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 14:20 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Chrystus rozpoczął proces zmiany swoich uczni,od innych zasad niż prawo.
To bardzo niedorzeczne co piszesz bowiem Jezus przez cały czas powołuje się na słowo Boże zapisane w Pismach ST.

Mt 21:13 bw

Hbr 10:7 bt "Wtedy rzekłem: Oto idę - w zwoju księgi napisano o Mnie - aby spełnić wolę Twoją, Boże."

Łk 4:8 bpd "Jezus odpowiedział: Napisano: [Panu, Bogu twojemu, będziesz się kłaniał i] tylko [Jemu będziesz służył]."


J 6:45 bg "Napisano w prorokach: I będą wszyscy wyuczeni od Boga; przetoż każdy, kto słyszał od Ojca, a nauczył się, przychodzi do Mnie."


Mt 26:31 bw "Wtedy mówi do nich Jezus: Wy wszyscy zgorszycie się ze mnie tej nocy; napisano bowiem: Uderzę pasterza i będą rozproszone owce trzody."

Mk 1:2 bw "Jak napisano u Izajasza proroka: Oto posyłam anioła mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją."

Mk 7:6 bw "On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie."

Mk 9:12 bw "A On im odrzekł: Eliasz wprawdzie przyjdzie najpierw i wszystko naprawi; ale jakże napisano o Synu Człowieczym? Musi wiele ucierpieć i za nic być poczytanym."


itd

"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić." Mt 5:17 bt

Jezus wypełniał, tzn przestrzegał Prawa Bożego i wyjaśniał jak my mamy to robić wierząc w każde Słowo Boże, z miłości do Boga i bliźniego.

1J 5:3 nwt-pl "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"

1J 5:3 bp "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."


Kto nie przestrzega przykazań Boga Izraela ten służy obcemu bogu.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Można pisać teksty o innych tematach,a komentarze on innych i tak w koło,
Tylko co to zmienia?.
Listku,piszesz,że cała Biblia jest pożyteczna itd.i słusznie.
Tylko kiedy piszesz o przykazaniach,o potrzebie ich przestrzegania,to z Twoich postów wynika,ze ich znać nie chcesz,dlaczego?>Napisałeś
Kto nie przestrzega przykazań Boga Izraela ten służy obcemu bogu.
Tak,nie znasz przykazań.
Pozdrawiam.
Ponadto.
To bardzo niedorzeczne co piszesz bowiem Jezus przez cały czas powołuje się na słowo Boże zapisane w Pismach ST.
Listku.Powołuje się Jezus i wszyscy autorzy No.Testamentu,w pełni to akceptuje i ciągle o tym pisze.
Wymyślasz,problem.
Pogrubiłem,ten wyraz,dlaczego?.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:,piszesz,że cała Biblia jest pożyteczna itd.i słusznie.
Które przykazanie Boże jest dla Ciebie nie do wykonania, bądź za trudne ?

Pytam oczywiście o Prawo , które Bóg podał Mojżeszowi.

J 1:17 bp "Prawo zostało przekazane przez Mojżesza, łaskę zaś i prawdę otrzymaliśmy przez Jezusa Chrystusa."

Żydzi tak wypaczyli i poprzekręcali Prawo Boże ,że Jezus przyszedł wydobyć ludzi z ciemności.

Ps 119:105 bt "Nun Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Specjalnie pogrubiłem,dlaczego?.- omijasz przykazania Boże,lub nie chcesz ich znać?.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Pozdrawiam.Ata333.
Listek.
1J 5:3 bp "Na tym bowiem polega miłość do Boga, że wypełniamy Jego przykazania."
A jakie są Jego przykazania?.
Ten sam Apostoł pisze.
1Jana.3;23.
''A to jest przykazanie Jego,abyśmy wierzyli w imię Syna Jego,Jezusa Chrystusa i miłowali sie wzajemnie jak nam przykazał.''
Które to jest przykazanie Mojżesza?.
Dlaczego,są takie przykazania?.
Co,się stało?.
Pozdrawiam.





ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Pozdrawiam.Ata333.
pozdrawiam.. Chryzolicie.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:'A to jest przykazanie Jego,abyśmy wierzyli w imię Syna Jego,Jezusa Chrystusa i miłowali sie wzajemnie jak nam przykazał.''
Wierzyć w imię Syna Bożego to wierzyć w każde Słowo od Boga.

Ap 19:13 br "Miał na sobie szatę zmoczoną we krwi, a Jego imię brzmi: Słowo Boże!"

Które przykazanie Boże jest dla Ciebie nie do wykonania, bądź za trudne ?

1J 5:3 nwt-pl "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Krecik.
Skoro Abraham praojciec wszystkich wierzących otrzymał taką obietnicę jak ta poniżej, to uważam że jednak powinniśmy ich błogosławić czyli życzyć im dobrze. Czym innym jednak jest angażowanie się w sprawy polityki. Dzisiaj tak wielu ludzi z tego narodu słucha Szatana, lecz przyjdzie czas gdy CAŁY NARÓD SIĘ NAWRÓCI DO BOGA.

" I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi."
[Gen 12;1-3 BW]
Tak,dobrze myślisz,aby życzyć im dobrze i ich błogosławić.
Ponieważ jesteśmy chrześcijanami,ale czy życzyć dobrze Polakom czy Niemcom,to nie jest wskazane,czy tego zabrania moralność No.Przymierza? Nie.
Błogosławić,powinniśmy ludzi,za ich postawy,czyny,za rzeczy szlachetne,dobre,niezależnie kto z jakiego jest narodu.
Nie należy błogosławić bezwarunkowo,bo czyż należy błogosławić morderców,patologie itd.?.
Przytoczyłeś,piękną obietnice dana Abrahamowi.
Abraham jest wyróżniony, Bóg ma go bronić,ponieważ został Ojcem wszystkich wierzących,kiedy jeszcze nie było fizycznego nasienia Izraela.

Jeżeli jesteśmy z wiary,również jest naszym Ojcem,możemy być jego dziećmi i dziedziczyć obietnice,ponieważ tak uczy Sł.Boże.I co jest ważne nie potomstwo z jego linii genealogicznej,fizyczne dziedziczy obietnice,tylko duchowe.Jeżeli więc jest ktoś usprawiedliwiony z wiary z fizycznego nasienia,również dziedziczy obietnicę,wszyscy na jednakowych warunkach.
Jeżeli natomiast,ktoś myśli,że przez fakt fizycznego pochodzenia może dziedziczyć,to się myli.
Jan Chrzciciel do Saduceuszy i Faryzeuszy mówił.
Mat.3;9-10.
''niech wam się nie zdaje,że możecie wmawiać w siebie.Ojca mamy Abrahama,powiadam wam bowiem,że Bóg może z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.
A już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona,wszelkie więc drzewo,które nie wydaje owocu dobrego,zostaje wycięte i w ogień wrzucone.''

Do tego tematu zapraszam,na pierwszej stronie w'' Postaciach''-temat Abraham/
Teraz Pozdrawiam.[/i]

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Tylko co to zmienia?.
Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność .Jozue 1,8

Mt 5:19 bpd "Ktokolwiek zatem rozwiązałby jedno z przykazań, tych najmniejszych, i tak nauczał ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios, a kto by stosował i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."
- powiedział Jezus.

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... rzenid.pdf

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
1J 5
:3 nwt-pl "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"
Tak nie są uciążliwe.
Heb.7;12.
''Skoro bowiem zmienia się kapłaństwo,musi tez nastąpić zmiana zakonu.''
Heb.7;18-19.
''A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności.Gdyż zakon nie przywiódł niczego do doskonałości.''
Przykazania Mojżesza nigdy nie zostały nam dane do wypełniania,i nie będziemy z nich rozliczani.

Natomiast są nam dane przykazania i z których będziemy rozliczani i nie tylko z przykazań,ale z przymierza,które zawarliśmy z Bogiem przez J.Chrystusa,a które to zostało pokropione Jego krwią.Czyli mamy nowe przykazania i nowe przymierze.
Pozdrawiam.[/quote]
P.S.I to często przesypiamy,dlaczego?,ponieważ to jest Nowy Testament,dla niektórych jest on tylko zasłoną dymną.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 23:52 przez chryzolit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Przykazania Mojżesza nigdy nie zostały nam dane do wypełniania,i nie będziemy z nich rozliczani.
Bardzo się mylisz .Bóg podał Swoje doskonałe Prawo po to by człowiek je czynił a nie grzeszył przeciw Bogu. Grzech jest przestępstwem zakonu Mojżesza.

1 jan 3,(4) Każdy, co czyni grzech, ten i zakon przestępuje; albowiem grzech jest przestępstwem zakonu.

"Albowiem gniew Boży objawia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta." Rz 1:18 bt

Rz 7:12 bpd "Tak więc Prawo jest święte i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre." pisał ap Paweł.


Koh 12:13 bw " "Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka.""
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lip 2014, 0:01 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Czy myślisz,że zakon Chrystusa,którego poznać nie chcesz,jest zakonem grzechu?>
W Chrystusie i tylko w nim zasłona jest zdjęta,przy czytaniu Mojżesza,i tylko w nim potrafimy zrozumieć St.Testament.
Ale jeżeli odrzucamy autorytety Apostolskie,to szanse znikają.
Ile razy pisze,o tym ze prawo Mojżesza,było dane Izraelowi?.
Czy sadzisz,ze ktoś tego nie wie?. Że właśnie Bóg go dał Izraelowi.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Bóg Swoje Prawo podał przez Mojżesza, a Jezus przyszedł to Prawo dopełnić

Mt 5:17 bpd "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo lub proroków; nie przyszedłem znieść, ale dopełnić."

Dzięki Jezusowi wierzący otrzymali Ducha Św.który pomaga człowiekowi wypełniać doskonałe Prawo Boże .

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

Wszystkie słowa jakie powiedział Bóg są ważne.
Nie wyrzucaj ich chryzolit do kosza .

Ps.19,(8) Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha; świadectwo Pana niezawodne - poucza prostaczka; (9) nakazy Pana słuszne - radują serce; przykazanie Pana jaśnieje i oświeca oczy;



Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Jeżeli Apostołowie wspólnie wydali oświadczenie,czytelne i przejrzyste,odnośnie zakonu Mojżesza,to jeżeli go nie chcemy przyjąć,znaczy to że te autorytety odrzucamy,lub całkowicie je minimalizujemy.
A chrześcijaństwo to Jezus,a potem Apostołowie,którzy mówili w jego imieniu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”