Wypełnianie praw Bożych przez Chrystusa ( NT)

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Gal.5;24-25
''Jeśli według ducha żyjemy,według Ducha też postępujemy''

Ale chciałbym o tym co jest cielesne i co duchowe,w przekonaniu Pawła napisać,przywołując,
Gal.4;21-31. - zacytuje tylko niektóre teksty.
21w.
''Powiedzcie mi wy,którzy chcecie byc pod zakonem,czy nie słyszycie co zakon mówi?>
Napisane jest bowiem,że Abraham miał dwóch synów,jednego z niewolnicy,a drugiego z wolnej,lecz ten który był z niewolnicy według ciała się urodził,ten zaś,który był z wolnej,na podstawie obietnicy.
24w.
A to jest powiedziano obrazowo,oznaczają one dwa przymierza,jedno z góry Synaj,które rodzi w niewolę,a jest nim Hagar.
Hagar jest to góra Synaj w Arabii;odpowiada ona terażniejszemu Jeruzalem,gdyż jest w niewoli z dziećmi swymi.

Jeruzalem zaś,które jest w górze,jest wolne i ono jest matka naszą
[teraz Paweł przytoczył proroctwo],
28w.
Wy zaś bracia podobnie jak Izaak,dziećmi obietnicy jesteście.
Lecz jak ongiś ten,który się według ciała narodził,prześladował urodzonego według ducha,tak i teraz.
Lecz co mówi Pismo?
Wypędż niewolnicę i syna jej,nie będzie bowiem dziedziczył syn niewolnicy z synem wolnej.
Przeto bracia nie jesteśmy dziećmi niewolnicy,lecz wolnej.'
'

Można urodzić się według ciała i ducha,tak było z synami Abrahama,ponieważ to wydarzenie jest obrazem dwóch przymierzy,jedno rodzi w niewolę [góra Synaj].
Jeruzalem,ale to które jest w górze,jest wolne,dlatego jesteśmy dziećmi wolnej i dziedziczymy obietnice.
Jest to mowa jak Paweł napisał obrazowa,ale ona charakteryzuje te dwa przymierza.
Powinniśmy tedy postępować według Ducha,aby dziedziczyć obietnice,ponieważ syn niewolnicy nie dziedziczy z synem wolnej.
pozwoliłam sobie wytłuścić. aby wyłuszczyć to czego nie trzeba komentować..
przynajmniej taka mam nadzieje... ;-)

chryzolit pisze:Tak nie chcemy być,ponieważ jesteśmy jak Izaak dziećmi obietnicy i mamy nadzieje dziedziczyć obietnice,bo nasze przymierze urodziło się z wolnej a nie z niewolnicy.
Pamiętaj na Jeruzalem,ale na to które jest w górze.Listku.
Ata333-odpisałem tez za Ciebie,nie wiem czy dobrze?.
Chryzolicie nie tylko dobrze.. ale wręcz doskonale.. ;-)

pozdrawiam Cie serdecznie.. ;-)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2014, 23:37 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

krecik pisze: Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam nie ma już ofiary za grzech Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni drogą nową i żywą „
[Heb 10;7-9 i 14 oraz 18-20]
ten fragment w jednoznaczny sposob stwierdza.. ze nie chodzi tylko o grzechy przeszle jak sugeruje Listek..ale i te .. ktore popelniamy i popelniac bedziemy... ;-)

gdyby bowiem te przyszle grzechy mialy ciazyc wciaz na nas.. to ofiara bylaby jak najbardziej potrzebna.. ;-)

nasze grzechy te terazniejsze i przyszle sa usprawiedliwione z racji wiary w Tego.. ktory usprawiedliwia.. tak mowi Pismo.. ;-)
Listku ..a fe... ;-)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, 12:23 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jeśli po skorzystaniu z ofiary zagrzesznej Chrystusa Jezusa i odpuszczeniu grzechów, świadomie łamiesz Prawo Boże i nie pokutujesz ,to będą Ci policzone grzechy za całe Twoje życie. To nie są żarty .

Ezechiel 18, (21) A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: (22) nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. (23) Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego - wyrocznia Pana Boga - a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?

(24) A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu poczytany, ale umrze z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, 12:34 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:świadomie łamiesz Prawo Boże i nie pokutujesz , to będą Ci policzone grzechy za całe Twoje życie.
po pierwsze swiadomie tzn.. z premedytacja nie lamie .. ;-)

po drugie nawet jak nieswiadomie zgrzesze.. to sumienie... daje mi po "lapach" ..

mysle.. ze tak dziala sumienie kazdego.. kto ma Prawo Boze -Milosci zapisane w sercu.. ;-)

inaczej nie potzrebny bylby wstawiennik Duchowy w Niebie na wzor Melchizedeka.. ;-)

gdyby czlowiek wierzacy mial byc swiety jak sam Mistrz Jezus.. to ustanowienie wstawiennictwa byloby bezsensem.. ;-)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, 13:25 przez ata333, łącznie zmieniany 2 razy.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:mysle.. ze tak dziala sumienie kazdego.. kto ma Prawo Boze -Milosci zapisane w sercu.
Jeśli z serca wypełnia się wszystkie przykazania swojego Boga tak jak pokazał to Jezus to ma się pokój z Bogiem.

Jezus przyszedł by zaświadczyć o prawdzie, że każde Słowo, które powiedział Bóg jest prawdą i każde się wypełni tak jak Bóg tego chce.

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. Jan 18,37


"Poświęć ich w prawdzie Twojej, Słowo Twoje jest prawdą."- powiedział Jezus do Ojca
J 17:17 bgn

Nauka Ojca Tora jest prawdą Ps. 119,142, a Jezus ma ją w swoim wnętrzu. Ps 40

8 Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
9 Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu".


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Jeśli z serca wypełnia się wszystkie przykazania swojego Boga tak jak pokazał to Jezus to ma się pokój z Bogiem.
wszystkie tzn.. te zwiazane z milowaniem blizniego... ;-)

tu sie zgadzamy.. ;-)
ale niektorym niepotzrebne do tego Prawo wypisane na kamieniu..

wystarcza to wypisane przez samego Boga na sercu.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:wystarcza to wypisane przez samego Boga na sercu.
Bóg kocha człowieka. Podał dobre Prawo Mojzeszowi:

Powt.4, (8) Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję? (9) Tylko się strzeż bardzo i pilnuj siebie, byś nie zapomniał o tych rzeczach, które widziały twe oczy: by z twego serca nie uszły po wszystkie dni twego życia, ale ucz ich swych synów i wnuków.

i takie same dobre Prawo zapisał na sercach wierzących w Jego Słowo, w Chrystusa Jezusa.

Rz 7:12 nbg-pl "Tak, że Prawo jest święte, i przykazanie jest święte oraz sprawiedliwe i dobre."

Rz 7:14 bpd "Wiemy bowiem, że Prawo jest duchowe, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany jako niewolnik grzechowi."

ato333 to jest zawsze to samo ,doskonałe Prawo, które Bóg podał Izraelowi .Nie wątpisz przecież,że Bóg kocha Izraela odwieczną miłością.To Żydzi nie mieli wiary w Słowo od Boga i od niego odstępowali.
A Bóg jest wierny i czeka na każdego człowieka / żyda i nie-żyda/,że sercem będzie Mu posłuszny.

1Tm 2:4 bgn "który chce, aby wszyscy ludzie zostali wyratowani oraz doszli do znajomości prawdy."


Prawdą jest Jezus - Słowo Boże ,które jest od początku u Boga./ Jan, 1-2/
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:ato333 to jest zawsze to samo ,doskonałe Prawo, które Bóg podał Izraelowi .Nie wątpisz przecież,że Bóg kocha Izraela odwieczną miłością.To Żydzi nie mieli wiary w Słowo od Boga i od niego odstępowali.
A Bóg jest wierny i czeka na każdego człowieka / żyda i nie-żyda/,że sercem będzie Mu posłuszny.
nie chodzi tylko o Zydow.. ale Pismo wyraznie stwierdza,, ze samo Przymierze mialo braki.. i przez to nikogo nie doprowadzilo do sprawiedliwosci.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze: ale Pismo wyraznie stwierdza,, ze samo Przymierze mialo braki.
Wina była wyłącznie po stronie człowieka .

To cielesność człowieka, jego pożądliwość powodowała nieposłuszeństwo Prawu Bożemu..

Rz 8:7 bt "ponieważ dążność ciała jest wroga Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu. (8) A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. (9) Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.

Bóg wysłał Syna by zgładził grzechy ludzkie .Posłał dzieciom Ducha Bożego by pomagał wypełniać Jego przykazania, i co...?
Jeszcze nie wszyscy chcą być posłuszni choć mówią ,ze wierzą w Słowo Boże i zmartwychwstanie Jezusa itd.

Ezechiel 36,27) Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:To cielesność człowieka, jego pożądliwość powodowała nieposłuszeństwo Prawu Bożemu..
zeby cielesnosc naprawde umarla. cialo musi naprawde ulec materialnemu rozkladowi....

nasze nowonarodzenie.. to tylko symbol tego co ma sie zfinalizowac z chwila smierci..

gdybysmy reczywiscie mogli przeobrazic sie w duchowe istoty tu i teraz .. moglibysmy bez potzreby faktycznej smierci zyc wiecznie.. ;-)

i tak jak napisalam.. przemysl sprawe potzreby bezustannego wstawiennictwa u Boga duchowego arcykaplana.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ata333 pisze:zeby cielesnosc naprawde umarla. cialo musi naprawde ulec materialnemu rozkladowi....
Kol 3:5 bp "Uśmiercajcie zatem w ciele waszym to, co jest przyziemne: rozpustę, nieczystość, lubieżność, złą pożądliwość i żądzę nadmiernego posiadania, która jest bałwochwalstwem."

Duch ma moc zapanować nad ciałem.
Rz 8:13 bw "Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie."

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Ata333 - napisała.
nasze nowonarodzenie.. to tylko symbol tego co ma sie zfinalizowac z chwila smierci..
]1Kor.5;14-17.
''Bo miłość Chrystusowa ogarnia nas,którzy doszliśmy do tego przekonania,że jeden za wszystkich umarł,a zatem wszyscy umarli,a umarł za wszystkich,aby ci którzy żyją,już nie dla samych siebie żyli,lecz dla Tego który za nich umarł i został wzbudzony.
Dlatego już odtąd,nikogo nie znamy według ciała,a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała,to teraz już nie znamy.
Tak więc,jeśli ktoś jest w Chrystusie,nowym jest stworzeniem,stare przeminęło,oto wszystko stało się nowe.''


Takie nauczanie nie było znane we wcześniejszych wiekach,to są przykazania - nauka nowego przymierza.
Kol.2;11-13.
''w nim też zostaliście obrzezani obrzezką ,dokonaną nie ręka ludzką,gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego,to jest obrzezanie Chrystusowe.
Wraz z Nim zostaliście pogrzebani w chrzcie,w którym też zostaliście wespół wzbudzeni,przez wiarę w moc Boga,który go wzbudził z martwych.
I was,którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym,wespół z nim ożywił,odpuściwszy nam wszystkie grzechy.''

To jest nauka,duchowa,nie mająca nic wspólnego z cielesnym przekazem.
Dlatego proszę czytajmy ze zrozumieniem. ''Stare przeminęło oto wszystko stało się nowe.''
Pozdrawiam.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

chryzolit pisze:Ata333 - napisała.
Cytat:
nasze nowonarodzenie.. to tylko symbol tego co ma sie zfinalizowac z chwila smierci..
oczywiscie powinno byc Sfinalizowac..a nie Zfinalizowac..
za literowke przepraszam. ;-)

pozdrawiam Chryzolicie.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

2 Koryntian 5,17 Jeśli kto zatem jest jedno z Mesjaszem.nowym jest stworzeniem- stare przeminęło: to, co nastało jest świeże i nowe.

Ten werset dotyczy tylko stworzenia,stare umiera a z Boga rodzi się nowe stworzenie, A Słowo Boże jest niezmienne.


Iz 40:8 bp "Usycha trawa, kwiat więdnie, lecz słowo Boga naszego trwać będzie na wieki!"

Apostoł Piotr cytuje tu Tanach.

1P 1:24 kow "O nim to powiedziano: "Wszelkie ciało jest jak trawa, wszelka świetność jego jak kwiat polny. Trwa usycha i kwiat opada. Lecz słowo Pańskie trwa na wieki". A to jest słowo, które jako Ewangelię wam głoszę."


Apostoł Paweł pisze w Rz.10 :
1 Bracia, z całego serca pragnę ich (Żydów) zbawienia i modlę się za nimi do Boga. (2) Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu. (3) Albowiem nie chcąc uznać, że usprawiedliwienie pochodzi od Boga, i uporczywie trzymając się własnej drogi usprawiedliwienia, nie poddali się usprawiedliwieniu pochodzącemu od Boga. (4) A przecież Prawo prowadzi do Mesjasza, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy. (5) Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie. (6) Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? – oczywiście po to, by Mesjasza stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? – (7) oczywiście po to, by Mesjasza wyprowadzić spośród umarłych. (8) Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy.” bt Rz.10,1-8

Pierwszym faktem, jaki wynika z tego kontekstu jest to, że Usprawiedliwienie pochodzi od Boga. I nie ma innej możliwości, aby je otrzymać..
Paweł jasno podaje, że jeśli ktoś sam chce sobie wypracować usprawiedliwienie na podstawie wypełniania prawa Bożego, używając tu przykładu Żydów, to na pewno go nie otrzyma.
Prawo Boze dzięki jego wypełnieniu daje życie i to życie doczesne, które wypływa z błogosławieństw jakie można otrzymać, jeśli się je zachowuje. I przekleństw, jeśli się go nie zachowuje.Wypełnianie przykazań Boga nie jest środkiem do zbawienia, a jedynie jego wynikiem,owocem.Tora mówi o Mesjaszu ale także i o drodze Pańskiej.
Pawełl cytuje w tym miejscu tekst z V Mojż.30:14. Warto sobie przypomnieć kontekst tego, co Paweł cytuje, pomoże to nam lepiej zrozumieć intencje tego, co on pisze:

Ty znowu będziesz słuchał głosu JAHWE, wypełniając wszystkie polecenia, które ja tobie dziś daję. (9) JAHWE, Bóg twój, poszczęści tobie w każdym poczynaniu twej ręki, w owocach twego łona, przychówku bydła i płodach ziemi. Bo JAHWE na nowo będzie się cieszył ze świadczenia ci dobrodziejstw, jak cieszył się wyświadczając je twoim przodkom, (10) jeśli będziesz słuchał głosu JAHWE, Boga swego, przestrzegając jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; jeśli wrócisz do JAHWE, Boga swego, z całego swego serca i z całej swej duszy. (11) Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. (12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić. (15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. (16) Ja dziś nakazuję ci miłować JAHWE, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a JAHWE, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. (17) Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – (18) oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. (19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, (20) miłując JAHŁE, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.” B.T

Słowem, które ma być w ustach i na sercu każdego, o którym pisze Mojżesz i Paweł jest Tora - słowa życia od samego Boga /Dz.Ap.7,38 ; Powt.P 30,12 /.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
]1Kor.5;14-17.
''Bo miłość Chrystusowa ogarnia nas,którzy doszliśmy do tego przekonania,że jeden za wszystkich umarł,a zatem wszyscy umarli,a umarł za wszystkich,aby ci którzy żyją,już nie dla samych siebie żyli,lecz dla Tego który za nich umarł i został wzbudzony.
Dlatego już odtąd,nikogo nie znamy według ciała,a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała,to teraz już nie znamy.
Tak więc,jeśli ktoś jest w Chrystusie,nowym jest stworzeniem,stare przeminęło,oto wszystko stało się nowe.''
Słowa,które napisał Paweł,koncentruje się na czymś innym,niż piszesz Ty.
Tak,obrzezanie w Chrystusie,jest rewolucyjną zmianą,i tą duchowość należy przyjąć,a nie kombinować.
Kol.2;11-13.
''w nim też zostaliście obrzezani obrzezką ,dokonaną nie ręka ludzką,gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego,to jest obrzezanie Chrystusowe.
Wraz z Nim zostaliście pogrzebani w chrzcie,w którym też zostaliście wespół wzbudzeni,przez wiarę w moc Boga,który go wzbudził z martwych.
I was,którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym,wespół z nim ożywił,odpuściwszy nam wszystkie grzechy.''
Ponownie proszę czytać ze zrozumieniem.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dekalog”