Wizja stworzenia

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:Ap 2:7 pau "Kto ma uszy, niech słucha, co Duch mówi do Kościołów. Zwycięzcy pozwolę jeść z drzewa życia, które znajduje się w raju Boga."
Piękna perspektywa. Jedząc z drzewa życia ,co 7 lat następuje w człowieku całkowita odnowa komórek.To możliwe i nie przekracza naszej wyobraźni.

Bóg wieczność zapisał w naszym wnętrzu.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

To nie czas jest fundamentem Stworzenia lecz Słowo Boże i wiecznotrwałe Niebiosa

Mat 16:3 eib "Rano mówicie: Zanosi się na deszcz — niebo zaczerwienione i robi się pochmurno. Z jednej więc strony potraficie wyciągać wnioski z wyglądu nieba, a z drugiej nie umiecie pojąć znaków czasu?"

Łk 16:9 eib "(9) I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."

Dni w "Rodzaju 1:5-31" były oddawane do dyspozycji Niebios po wcześniejszym stwarzaniu i uznawaniu Dobrymi

Rdz 1:1-8 eib "(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. (2) Ziemia zaś była bezładna i pusta. Ciemność rozciągała się nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód. (3) Wtedy Bóg powiedział: Niech się stanie światło! I stało się światło. (4) Bóg uznał, że światło jest dobre. Oddzielił je zatem od ciemności (5) i nazwał światło dniem, a ciemność nazwał nocą. Dokonało się to, gdy nastał wieczór, a potem poranek — dzień pierwszy. (6) Następnie Bóg powiedział: Niech pomiędzy wodami powstanie sklepienie i niech je od siebie oddzieli! (7) I tak utworzył Bóg sklepienie. Oddzielił w ten sposób wodę pod sklepieniem od wody nad sklepieniem — i tak się stało. (8) Samo sklepienie Bóg nazwał niebem. Dokonało się to, gdy nastał wieczór, a potem poranek — dzień drugi."

Niebiosa są ponad czasem, oprócz jednego dnia i godziny, ze względu na interwencję Węża

Ap 12:14 eib "I dano kobiecie dwa skrzydła wielkiego orła, aby uleciała na pustkowie, na miejsce, gdzie ją karmiono przez czas, czasy i pół czasu — z dala od węża."

Mat 24:36 eib "Tego dnia natomiast ani tej godziny nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn — tylko Ojciec."

Ap 21:5 eib "(5) I ogłosił Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko czynię nowym. Potem dodał: Napisz: Te słowa są prawdziwe i godne wiary."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:Łk 16:9 eib "(9) I ja wam mówię: Zjednujcie sobie przyjaciół pieniędzmi niesprawiedliwego świata, aby — gdy czas pieniądza przeminie — przyjęli was do wiecznych przybytków."
Czas przemijania pieniądza nadchodzi.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

radek pisze:"Rano mówicie: Zanosi się na deszcz — niebo zaczerwienione i robi się pochmurno. Z jednej więc strony potraficie wyciągać wnioski z wyglądu nieba, a z drugiej nie umiecie pojąć znaków czasu?"
Jak się słucha mediów głównego nurtu to ciężko się zorientować co dzieje się w świecie.
Niezależne telewizje też coś kręcą.
"Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom."
Amos 3,7
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wizja stworzenia

Post autor: radek »

Bóg oczekując czegoś od Adama, który doglądał ogrodu, począł go wzywać. Adam schował się ponieważ przeszkadzała mu nagość. Ze słów Boga wynika, że, Adam nie wiedział o nagości, przed tym zdarzeniem i że ktoś mu o nagości powiedział. Możemy wnioskować, że Niewiasta. Lecz Bóg pytanie o nagość potraktował retorycznie i skupił się na tym po co przyszedł, czyli skontrolowaniu pracy Adama, która została mu powierzona

I PAN Bóg zawołał na Adama, i zapytał go: Gdzie jesteś? On odpowiedział: Usłyszałem twój głos w ogrodzie i zląkłem się, gdyż jestem nagi, i ukryłem się. Bóg zapytał: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy zjadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść?
Rodzaju 3:9‭-‬11 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/gen.3.9-11.UBG

Także i wy, gdy zrobicie wszystko, co wam nakazano, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy. Zrobiliśmy to, co powinniśmy byli zrobić.
Łukasza 17:10 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/luk.17.10.UBG
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wizja stworzenia

Post autor: Queza »

radek pisze:
13 lip 2023, 20:29
Bóg oczekując czegoś od Adama, który doglądał ogrodu, począł go wzywać. Adam schował się ponieważ przeszkadzała mu nagość. Ze słów Boga wynika, że, Adam nie wiedział o nagości, przed tym zdarzeniem i że ktoś mu o nagości powiedział. Możemy wnioskować, że Niewiasta.
Nie ma zapisu, że Niewiasta jak sugerujesz, a jest napisane, że "otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy" Rdz3,7 obojgu naraz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wizja stworzenia

Post autor: radek »

Queza pisze:
14 lip 2023, 13:41
radek pisze:
13 lip 2023, 20:29
Bóg oczekując czegoś od Adama, który doglądał ogrodu, począł go wzywać. Adam schował się ponieważ przeszkadzała mu nagość. Ze słów Boga wynika, że, Adam nie wiedział o nagości, przed tym zdarzeniem i że ktoś mu o nagości powiedział. Możemy wnioskować, że Niewiasta.
Nie ma zapisu, że Niewiasta jak sugerujesz, a jest napisane, że "otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy" Rdz3,7 obojgu naraz.
Masz rację, ale zauważ, że oczy otworzyły im się i zobaczyli aż nagość. O nagości, jak wcześniej wspomniałem Bóg ich nie uczył, pomimo, iż technicznie byli nadzy. Tak czy inaczej o nagości pouczyła Adama Niewiasta. Nikt inny poza Bogiem nie miał większej wiedzy od Adama i nikt z Aniołów nie mógł go do niczego przekaonać, oprócz Tej, która jest jego częścią

Koran 2:30-33
30. I oto powiedzial twój Pan do aniolów: "Ja umieszcze na ziemi
namiestnika. " Oni powiedzieli: "Czy Ty umiescisz na niej tego, kto
bedzie szerzyl na niej zepsucie i bedzie przelewal krew, kiedy my
glosimy Twoja chwale i glosimy Twoja swietosc?" Powiedzial: "Zaprawde,
Ja wiem to, czego wy nie wiecie!"
31. I On nauczyl Adama wszystkich imion , potem przedstawil wszystkie
stworzenia aniolom mówiac: "Obwiesccie Mi ich imiona, jesli jestescie
prawdomówni!"
32. Oni powiedzieli: "Chwala Tobie! My nie mamy zadnej innej wiedzy
poza tym, czego nas nauczyles. Ty, zaprawde, jestes Wszechwiedzacy,
Madry!"
33. On powiedzial: O Adamie! "Obwiesc im ich imiona!" A kiedy Adam im
obwiescil ich imiona, powiedzial Pan: "Czyz wam nie powiedzialem? Ja
znam to, co skryte, w niebiosach i na ziemi, i Ja wiem, co wy
ujawniacie i co skrywacie."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Wizja stworzenia

Post autor: Queza »

radek pisze:
14 lip 2023, 15:00
Queza pisze:
14 lip 2023, 13:41
radek pisze:
13 lip 2023, 20:29
Bóg oczekując czegoś od Adama, który doglądał ogrodu, począł go wzywać. Adam schował się ponieważ przeszkadzała mu nagość. Ze słów Boga wynika, że, Adam nie wiedział o nagości, przed tym zdarzeniem i że ktoś mu o nagości powiedział. Możemy wnioskować, że Niewiasta.
Nie ma zapisu, że Niewiasta jak sugerujesz, a jest napisane, że "otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy" Rdz3,7 obojgu naraz.
Masz rację, ale zauważ, że oczy otworzyły im się i zobaczyli aż nagość. O nagości, jak wcześniej wspomniałem Bóg ich nie uczył, pomimo, iż technicznie byli nadzy. Tak czy inaczej o nagości pouczyła Adama Niewiasta. Nikt inny poza Bogiem nie miał większej wiedzy od Adama i nikt z Aniołów nie mógł go do niczego przekaonać, oprócz Tej, która jest jego częścią
Aż nagość - nie powiedziałabym, jak by zobaczyli nerki i serce to by było coś. Zgadzasz się ze mną? Nie widzę tego, bo dalej napierasz na Ewę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wizja stworzenia

Post autor: radek »

Queza pisze:
14 lip 2023, 19:18
Aż nagość - nie powiedziałabym, jak by zobaczyli nerki i serce to by było coś.
Przy silnych emocjach takich jak na przykład strach można dostrzec bicie serca. Natomiast działanie nerek daje o sobie znać poprzez wydalanie moczu. Ale nagość w sensie intymnym, nie była przez nich znana przed epizodem. Bóg ich tego wtedy nie uczył, uczył o tym przy innej okazji

Oto przychodzę jak złodziej. Błogosławiony, kto czuwa i strzeże swoich szat, aby nie chodził nago i aby nie widziano jego hańby.
Objawienie 16:15 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/rev.16.15.UBG
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Wizja stworzenia

Post autor: booris »

radek pisze:Ale nagość w sensie intymnym, nie była przez nich znana przed epizodem.
"(27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną(...) BT
Intymna nagosc byla im znana jak najbardziej.Wszak Bog,zaraz po stworzeniu prarodzicow,polecil im sie rozmnazac.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wizja stworzenia

Post autor: radek »

booris pisze:
15 lip 2023, 1:35
"(27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną(...) BT
Booris, piszesz o ludziach stworzonych "z wody". Ja chciałem rozwinąć fragment o ludziach stworzonych "z ducha"

I powiedział do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi siedzi nierządnica, to ludy, tłumy, narody i języki.
Objawienie 17:15 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/rev.17.15.UBG

Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z Ducha, jest duchem.
Jana 3:6 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/jhn.3.6.UBG
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Wizja stworzenia

Post autor: booris »

Z kontekstu dyskusji wynikalo,ze chodzi o Adama i Ewe,ktorzy nota bene,ani z wody,ani z ducha lecz z prochu zostali stworzeni.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wizja stworzenia

Post autor: radek »

booris pisze:
15 lip 2023, 14:29
Z kontekstu dyskusji wynikalo,ze chodzi o Adama i Ewe,ktorzy nota bene,ani z wody,ani z ducha lecz z prochu zostali stworzeni.
Apokalipsa Jana potwierdza, że stworzenie człowieka w szóstym dniu było z wody, ponieważ fragment, który podałem nazywa wody językami, a Bóg w szóstym dniu stworzył ludzi poprzez słowo - tak można wnioskować z opisu

Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i kobietą.
Rodzaju 1:27 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/gen.1.27.UBG

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
Jana 1:1 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/jhn.1.1.UBG

W przypadku drugiego stworzenia człowieka, można zauważyć, że człowiek ożył w momencie przekazania mu dechu życia

Wtedy PAN Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia. I człowiek stał się żywą duszą.
Rodzaju 2:7 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/gen.2.7.UBG

Uprzedzę pytanie o Wielką Nierządnicę. Otóż jej Bestia ma siedem głów, a drugie stworzenie człowieka odbyło się po siódmym dniu. Stąd stworzenie z szóstego dnia dotyczy ludzi nad którymi ma władzę Wielka Nierządnica. Co do ósmego dnia, to jego remont Bóg uzgadniał z Abrahamem, obiecując potomstwo w ósmym dniu każdemu godnemu tego mężczyźnie

A takie jest moje przymierze, które będziecie zachowywać, między mną a wami i między twoim potomstwem po tobie: Każdy mężczyzna wśród was ma być obrzezany. Obrzezacie więc ciało waszego napletka; to będzie znakiem przymierza między mną a wami. Każdy syn wśród was w ósmym dniu życia będzie obrzezany, każdy mężczyzna przez wszystkie pokolenia, tak narodzony w domu, jak i nabyty za pieniądze od jakiegokolwiek cudzoziemca, który nie pochodzi z twego potomstwa. Urodzony w twoim domu i nabyty za twoje pieniądze musi być obrzezany. A moje przymierze będzie na waszym ciele jako wieczne przymierze. A nieobrzezany mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, ta dusza będzie wykluczona ze swego ludu, bo złamała moje przymierze.
Rodzaju 17:10‭-‬14 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/gen.17.10-14.UBG
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”