Wizja stworzenia

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:Zgadnij co to znaczy że "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień" ?
To znaczy, że wszelkie zapisy biblijne są tak niejednoznaczne, że trudno je traktować poważnie.
Ten cytat można podważyć samą Biblią.

Jeżeli 1 dzień ( doba ) to jest 1000 lat, to w takim razie ;

PIERWSZY LIST JANA 2. 17 - 18. BIZTB.

'' I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. Dzieci, ostatnia to już godzina.

Zwracam uwagę na słowa ''ostatnia godzina''

Teraz liczymy.
Skoro doba ma 24 godziny, a oznacza 1000 lat, to znaczy, ze 1 godzina będzie miała lat 1000 : 24 = 41.6.
Wynika z tego, że 1 godzina oznacza w przybliżeniu 46, 6 lat.

List Jana był pisany załóżmy około 100 r. n.e.
Do tego 100 roku doliczamy teraz 46, 6 lat, czyli koniec miał nastąpić około 146 roku naszej ery.

Inny przykład.

Jezus był 3 doby w grobie.
Jeżeli 1000 lat to jeden dzień, to my żyjąc w 2015 roku musimy wierzyć, że Jezusowi minął dopiero drugi dzień w grobie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
BoaDusiciel pisze:
efroni pisze:Zgadnij co to znaczy że "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień" ?
To znaczy, że wszelkie zapisy biblijne są tak niejednoznaczne, że trudno je traktować poważnie.
Ten cytat można podważyć samą Biblią.

Jeżeli 1 dzień ( doba ) to jest 1000 lat, to w takim razie ;

PIERWSZY LIST JANA 2. 17 - 18. BIZTB.

'' I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. Dzieci, ostatnia to już godzina.

Zwracam uwagę na słowa ''ostatnia godzina''

Teraz liczymy.
Skoro doba ma 24 godziny, a oznacza 1000 lat, to znaczy, ze 1 godzina będzie miała lat 1000 : 24 = 41.6.
Wynika z tego, że 1 godzina oznacza w przybliżeniu 46, 6 lat.

List Jana był pisany załóżmy około 100 r. n.e.
Do tego 100 roku doliczamy teraz 46, 6 lat, czyli koniec miał nastąpić około 146 roku naszej ery.

Inny przykład.

Jezus był 3 doby w grobie.
Jeżeli 1000 lat to jeden dzień, to my żyjąc w 2015 roku musimy wierzyć, że Jezusowi minął dopiero drugi dzień w grobie.
To kolejny b. dobry przykład na na to że rozumiesz Biblię
tak jak czytasz , czyli wprost .
To kolejny b. dobry przykład , który podważa
Twoją wiarygodność jako głównego eksperta ds. Biblii na tym forum

Tamte "dni" (mogą to być fazy , ery , epoki)
niekoniecznie takie dni jak dzisiejsze dni .
Jeżeli napisano że "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień"
to nie znaczy że dokładnie to znaczy tak jak napisano
Raczej znaczy to , że dla Niego czas jest nie istotny .
Dla Niego , KTÓRY JEST ISTNIEJĄCY (IHVH) wiecznie , nie mający początku ani końca ,
10 miliony lat , to nawet nie jeden dzień .

Jeżeli napisano , że stworzył Człowieka na "obraz i podobieństwo" swoje
to to wcale nie znaczy że , On jest podobny do nas
a to znaczy że nie powinniśmy mierzyć Go swoją miarą ,
swoim rozumem , swoim intelektem , swoim widzi mi się
ani Jego , ani też dzieł których dokonał .

Te Boże słowa , te wizje , objawienia , zostały przedstawione człowiekowi
o ograniczonym umyśle i intelekcie przez kogoś o niepojętym ,
niezgłębionym intelekcie i mądrości a człowiek zapisał to ludzkimi słowami ,
językiem ludzkim , któremu to jezykowi brak słów by ten i emocjonalny i uczuciowy
i mądrościowy przekaz zapisać .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:Tamte "dni" (mogą to być fazy , ery , epoki)
niekoniecznie takie dni jak dzisiejsze dni .


Skąd o tym wiesz :?: Proszę o stosowny cytat, który wprost to wyjaśnia. Jak wymaga tego sytuacja to 1 dzień jest jak 1000 lat. W innych miejscach, kiedy z tego cytatu można uczynić bezsens, wtedy już nie ma takiego przelicznika, ale mogło to oznaczać fazy, epoki, ery :roll:

efroni pisze:Jeżeli napisano że "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień"
to nie znaczy że dokładnie to znaczy tak jak napisano
Raczej znaczy to , że dla Niego czas jest nie istotny .


Skąd o tym wiesz :?: Proszę o stosowny cytat, który wprost o tym mówi.

efroni pisze:10 miliony lat , to nawet nie jeden dzień .


Ho ho... pojawił się nowy przelicznik.

efroni pisze:Jeżeli napisano , że stworzył Człowieka na "obraz i podobieństwo" swoje
to to wcale nie znaczy że , On jest podobny do nas
a to znaczy że nie powinniśmy mierzyć Go swoją miarą ,
swoim rozumem , swoim intelektem , swoim widzi mi się
ani Jego , ani też dzieł których dokonał .


Skąd o tym wiesz. Proszę o stosowny cytat, który wyjaśniałby werset z Księgi Rodzaju.

efroni pisze:Te Boże słowa , te wizje , objawienia , zostały przedstawione człowiekowi
o ograniczonym umyśle i intelekcie przez kogoś o niepojętym ,
niezgłębionym intelekcie i mądrości a człowiek zapisał to ludzkimi słowami ,
językiem ludzkim , któremu to jezykowi brak słów by ten i emocjonalny i uczuciowy
i mądrościowy przekaz zapisać .
Cały problem w tym, że ten ktoś, jak Go nazywasz, narobił tyle błędów, że po wielokroć się zaplączesz, zanim rzeczowo, konstruktywnie to wytłumaczysz.
Tym samym jest to poważną poszlaką, że Ten, który to pisał, nie wiele ( jeśli w ogóle ) różnił się od tych do których pisał.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 14:56 przez RN, łącznie zmieniany 1 raz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

efroni pisze: Jeżeli napisano że "jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień"
to nie znaczy że dokładnie to znaczy tak jak napisano ...
...
Jeżeli napisano , że stworzył Człowieka na "obraz i podobieństwo" swoje
to to wcale nie znaczy że , On jest podobny do nas
I w tym właśnie problem, że coś napisano, a okazuje się, że to co napisano nie jest tym, czym wydaje się być.
Dzień nie jest dniem, podobieństwo nie jest podobieństwem.
Jak daleko to idzie ?
Może Bóg też nie jest Bogiem ?

Moja skromna opinia jest taka:
Jeśli nie traktuje się Biblii dosłownie, to - z uwagi na wielość możliwych interpretacji - dyskusja staje się bezcelowa.
A ponieważ dosłowne traktowanie nie jest do pogodzenia z rozumem, więc wygląda na to, że Biblii nie da się traktować ani dosłownie, ani niedosłownie.
Na tym wszystkim najlepiej wychodzą interpretatorzy, którzy wszyscy mają rację, choć każda z tych racji est inna :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Skąd o tym wiesz :?:
Z Biblii ;po to dał Bóg rozum człowiekowi by go używał
a nie , czytał tylko bezmyślnie to co napisano ,
myślę wiec wiem , myślę wiec JESTEM ,
a z uwagi na Jego niepojętą mądrość , wiem , że nic nie wiem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
Skąd o tym wiesz :?:
Z Biblii .
Jak z Biblii to podaj te cytaty :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

efroni pisze:
Skąd o tym wiesz :?:
Z Biblii ;po to dał Bóg rozum człowiekowi by go używał
a nie , czytał tylko bezmyślnie to co napisano ,
myślę wiec wiem , myślę wiec JESTEM ,
a z uwagi na Jego niepojętą mądrość , wiem , że nic nie wiem .
Jeśli Bóg dał ludziom rozum, to bardzo ułomny, bo bez umiejętności odróżniania dobra od zła.
Żeby posiąść tą umiejętność musieli sprzeciwić się Bogu.
No chyba że sprzeciwianie się Bogu jest właśnie przejawem działania rozumu ?
Chętnie zaakceptuję ten pogląd ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze:
Skąd o tym wiesz :?:
Z Biblii .
Jak z Biblii to podaj te cytaty :?:
Takie pytania ( Skąd o tym wiesz :?, Jak z Biblii to podaj te cytaty :?)
możne zadawać tylko człowiek który nie używa rozumu gdy czyta Biblię ,
taki widzi tylko czarne * na białym
a tym-czasem to właśnie z białego można "wyczytać" więcej
niż podaje czarne .

* czarne , to litery - to na wypadek gdybyś miał problemy
z odczytaniem znaczenia "czarne na białym"
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Proszę wpisać w Google temat''Biblia - zdumiewające fakty naukowe - LIFEconnect.''
polecam.
Również polecam książkę która jest zareklamowana w wstępie,tego artykułu.
Pozdrawiam.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Do tego artykułu "Biblia - zdumiewające fakty naukowe"
dodam i to że czytałem w necie lat temu kilka
o naukowym wyjaśnieniu potopu ( nie jestem w stanie podać linka) .

Mniej więcej chodziło o to że każda nowa planeta która będzie pełnić funkcję
taką jak Ziemia dla podtrzymania życia na niej po przez wodę światło , ciepło i
cykliczność (umieranie i odrodzenie, cykliczność pór roku) i zainicjowania
cyklu hydrologiczno-meteorologicznego , prędzej czy później
doświadczy tzw. oberwania chmury

Jadro ziemi to nie tylko silnik "produkujący" pole magnetyczne
ale i "piec" produkujący nieustannie wodę (oceany gorącej i zimnej wody
pod powierzchnią ziemi , cieki i żyły wodne , źródła wody nieustannie wypływające z ziemi )

Czytamy w Biblii że wtedy deszcz jeszcze nie padał , ludzie nie wiedzieli co to deszcz .
Chmury nie były jeszcze na tyle ciężkie by dały deszcz , te deszczowe chmury dopiero się formowały .

Są mity z tamtych czasów mówiące , że siedmiogłowy smok nawiedził ziemię i
runął do oceanu
Uczeni twierdzą że chodzi o potężną lodową kometę która w zetknięciu się z atmosferą
rozpadła się na 7 , potężnych części , warkocze ognia niczym głowy smoka
spadły do oceanu co spowodowało i ogromną falę tsunami i trzęsienie ziemi
w wyniku czego woda trysła i spod ziemi a i wyparowane ogromne ilości wody
spowodowały długotrwałe , intensywne deszcze tzw.oberwanie chmury .

Bóg wiedział co się stanie , wiedział że nadciąga kataklizm , dlatego
ostrzegł ludzkość ( 100 - 120 lat przed?) i podał sposób na to jak ludzkość może uniknąć zagłady
Kto usłuchał ? Jaka była reakcja ówczesnej ludzkości ?

Dziś jest podobnie .
Czytamy że jak było za czasów Noego tak będzie i w przyszłości
Ludzkość zmierza do samozagłady a Bóg podaje
sposób , metodę jak tego umknąć
Kto słucha ? Jaka jest reakcja ludzkości dzisiaj ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

RN pisze:Je¿eli bez s³oñca na ziemi by³aby temperatura minus 240 - 250 stopni, to jak ten Bóg przeprowadzi³ uprawê tak zmarzniêtej ziemi.
Doprawdy, czy Ty jeste¶ tak nierozumny, czy tylko szyderczy? Skoro na ziemi ¶wiat³o¶æ by³a ju¿ od pierwszego epokowego (a nie 24 godzinnego) dnia stwarzania, czyli ¶wiat³o¶æ od UNII GWIAZD (tylko ignoranci i szydercy jej nie dostrzegaj±), a Hiob stwierdzi³, ¿e w ¶rodku ziemi jest ogieñ, to jakie warunki cieplarniane musia³y panowaæ w trzecim dniu stwarzania, gdy otacza³ j± p³aszcz wodny? I w tych okoliczno¶ciach Ty szyderczo obni¿asz siê prawie do „0” bezwzglêdnego.

Tak wiêc ¶wiat³o¶æ ju¿ by³a, dlatego ro¶liny mia³y j± zapewnion± w trzecim dniu stwarzania. Kto tego nie dostrzega na podstawie sprawozdania ten jest nie tylko szyderc±, ale i to g³upim szyderc±. Nie dostrzegasz tego? Nie dostrzegasz, ¿e ta ¶wiat³o¶æ nie zniknê³a? Je¿eli patrz±c przez mêdrca szkie³ko i oko, widzisz ¶wiat tylko w proszku, to nie masz szans na co¶ innego ni¿ szyderstwa. Dopiero w czwartym dniu ¶wiat³o¶æ, zosta³a podzielona na czê¶ci, czyli na lokalne uk³ady gwiezdne (planetarne).

Ksiêga Hioba (38:6,7) odnosi siê do wcze¶niejszego okresu ni¿ czwarty dzieñ stwarzania:
Gdzie by³e¶, gdy zak³ada³em (zapocz±tkowa³em) ziemiê? Powiedz, je¶li wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczy³ jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozci±gn±³ nad ni± sznur mierniczy?

Zatem, kto zanurzy³ podstawki (filary), od kiedy uczy³ (instruowa³) mocnego wodza (rzuci³ kamieñ wêgielny, Efz. 2:20)

(7) Gdy gwiazdy poranne chórem rado¶nie siê odezwa³y (zjednoczone gwiazdy poranne zwyciê¿a³y, lub unia porannych gwiazd zwyciê¿a³a) i okrzyk wydali (wznosili okrzyk zwyciêstwa) wszyscy synowie Bo¿y? Hio. 38:4-7
Porankiem PRAPRZYCZYNY (Pocz±tku trwaj±cego 50 000 lat) jest okres od pierwszego do czwartego dnia stwarzania. To o gwiazdy takiego poranka tutaj chodzi. Gwiazdy poranne 24 godzinnej doby s± tylko pami±tk± z tamtego okresu czasu i wydarzenia.

Tekst Hio. 38:6 pokazuje, ¿e filary ¿ycia na Ziemi, takie jak zaprawa ziemi, woda, powietrze i ¶wiat³o¶æ) zosta³y zanurzone w jej g³êbiny (Ps 139:14,15), w których rozpoczê³o siê ¿ycie na niej. Tym mocnym wodzem, albo kamieniem wêgielnym jest S³owo (Logos) ¿ywota z Ew. Jana 1:1-5:
W nim (w Logosie) by³o ¿ycie, a ¿ycie by³o ¶wiat³o¶ci± (… cz³owieka). (5) A ¶wiat³o¶æ ¶wieci w ciemno¶ci, lecz ciemno¶æ jej nie przemog³a. J. 1:4,5
W tek¶cie tym jest napisane o pierwotnej ¶wiat³o¶ci ziemskiej, powsta³ej w pierwszym dniu stwarzania i nadal nieprzerwanie istniej±cej. ¦wiat³o¶æ ta w dniu czwartym, zosta³a podzielona na czê¶ci.

14. Bogowie zamierzyli kontynuowanie ¶wietlisto¶ci nieba Wszech¶wiata, podzielon± na czê¶ci w po¶rodku okresu czasu (dnia z Rodz. 1:3-5), w po¶rodku nocy (z Rodz. 1:2,4,5); kontynuacjê ZNAKU miejsca zgromadzenia (¶wiat³o¶ci ¶wiate³, UNII GWIAZD z Rodz. 1:3; Hiob. 38:7) dni/okresów czasów i lat/wieków;

15. kontynuacjê ¶wietlisto¶ci/(¶wiat³a, ¶wiate³) nieba atmosferycznego (na niebie atmosferycznym) ¶wiec±c± nad ziemi±. Sta³o siê tak:
Uczynili Bogowie ¶wiat³a wyró¿niaj±ce siê miedzy sob±: wielkie ¶wiat³o królestwa dnia; nieznaczne (s³absze, liche jak Ksiê¿yc i gwiazdy) ¶wiat³a królestwa nocy gwiazd.

rz±dz±ce dniem i noc±; dziel±ce (je) na czê¶ci w po¶rodku ¶wiat³o¶ci, w po¶rodku ciemno¶ci. I widzia³ Bóg, ¿e to by³o dobre.

Nie jest, wiêc prawd±, ¿e ¶wiat³o pochodzi tylko od S³oñca, które jest tylko jedn± z gwiazd. Od pierwszego do czwartego dnia, unia gwiazd nie by³a widoczna z Ziemi, wiêc pierwsze sprawozdanie nie informuje o niej, ale jej ¶wiat³o¶æ dociera³a do Ziemi, tak jak raniutko przed wschodem S³oñca. Nie wymy¶li³em sobie tej unii gwiazd, skoro jest o niej napisane w Hio. 38:7. Nie odpowiadam te¿ za niekonsekwentne my¶lenie deistów o sposobie przekazu, zawartego w S³owie Bo¿ym, ani za sposób dokonania t³umaczenia.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

RN pisze:
Pokoja pisze: Pi±te zrodzenie (pokolenie) nieba i ziem - Adam jajorodny i ¿yworodny
Czy Adam znosi³ jaja :?:
Chodzi o stworzenia jajorodne i ¿yworodne z pi±tego dnia stwarzania. troszeczkê wiêcej my¶l logicznie, a nie szukaj tylko pretekstu do kipienia szyderstwem.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Pokoja pisze:Doprawdy, czy Ty jesteś tak nierozumny, czy tylko szyderczy? Skoro na ziemi światłość była już od pierwszego epokowego (a nie 24 godzinnego) dnia stwarzania, czyli światłość od UNII GWIAZD (tylko ignoranci i szydercy jej nie dostrzegają), a Hiob stwierdził, że w środku ziemi jest ogień, to jakie warunki cieplarniane musiały panować w trzecim dniu stwarzania, gdy otaczał ją płaszcz wodny? I w tych okolicznościach Ty szyderczo obniżasz się prawie do „0” bezwzględnego.
Ziemia ma jądro, i co z tego? Tam temperatura wynosi 4000 K nawet teraz.
Pokoja pisze:Tak więc światłość już była, dlatego rośliny miały ją zapewnioną w trzecim dniu stwarzania.
Światłość nie może istnieć bez Słońca/ gwiazd. Gwiazdy powstały dnia czwartego. Nawet unia gwiazd, którą sobie wymyśliłeś (czymkolwiek jest), nie da takiego natężenia światła niezbędnego do fazy jasnej fotosyntezy.

Jaką masę miała unia gwiazd i w jakiej odległości była od Ziemi?

Pokoja pisze:Nie jest, więc prawdą, że światło pochodzi tylko od Słońca, które jest tylko jedną z gwiazd. Od pierwszego do czwartego dnia, unia gwiazd nie była widoczna z Ziemi, więc pierwsze sprawozdanie nie informuje o niej, ale jej światłość docierała do Ziemi, tak jak raniutko przed wschodem Słońca.
Żaden twór, nawet twór zwany "unia gwiazd", nie da Ci światła warunkującego istnienie doby. A ta była od pierwszego dnia. Dodatkowo do zaistnienia zjawiska doby niezbędny jest ruch obrotowy Ziemi, do którego niezbędne jest Słońce (a nie unia gwiazd).
Pokoja pisze:Chodzi o stworzenia jajorodne i żyworodne z piątego dnia stwarzania. troszeczkę więcej myśl logicznie, a nie szukaj tylko pretekstu do kipienia szyderstwem.
Słowo Adam odnosi się w Biblii zawsze do mężczyzny, człowieka, ludzkości lub konkretnie pierwszego człowieka. Raz jest użyte jako nazwa miasta (Joz 3: 16). Tak więc Twoje zdanie sugeruje, że Adam lub ludzkość była kiedyś jajorodna.

Co prawda cieszę się, że uznajesz teorię ewolucji, natomiast śmiem twierdzi, że nasi przodkowie na etapie jajorodności nie byli jeszcze ludźmi.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Słowo "adam" w Biblii odnosi się zawsze do człowieka

Adam אדם (Człowiek) - oznacza "podobny do Stwórcy"
(edome le Elion), "upodabniający się do Stwórcy",
to samodzielnie pracujący nad sobą , zmieniający siebie ,
człowiek (adam ) żeby stać się podobnym do swego Stwórcy .

Adam Riszon אדם הראשון , w tłumaczeniu na nasze to Pierwszy Człowiek ,
to dusza stworzona przez Stwórcę składająca się z właściwości czy też części (jak kto woli)
męskiej i żeńskiej ( podobnie jest z zarodkiem człowieka w łonie kobiety ;
jest i męski i żeński albo (jak kto woli) i nie męski i nie żeński
i jeszcze nie wiadomo czy będzie to dziewczynka czy chłopiec
, płeć dopiero potem się kształtuję .... i dlatego czasem
zdąża się człowiek mający ciało mężczyzny a ducha kobiety i odwrotnie)
, potem te części , właściwości , wyodrębnione ,
oddzielone przez Stwórce od siebie (gdy człowiek [adam] spał )
, stały się kobietą i mężczyzną .
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 11:34 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Adam znaczy 'czerwony"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”