Kto jest odpowiedzialny za zło tego świata?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:Lucyfer , jako najpiękniejszy z pięknych
... a to gdzie przeczytałeś!
efroni pisze:A że Lucyfer jest potężną , mocną, istotą duchową (był drugim po Bogu)
... skąd masz takie rewelacje :aaa:

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kto jest odpowiedzialny za zło tego świata?

Post autor: krecik »

eksplorator pisze:[center]Czy Bóg jest odpowiedzialny za zło tego świata?[/center]



Kto zatem jest odpowiedzialny za wprowadzenie w obieg zła na tym świecie? Skoro prawda pochodzi od Jehowy Boga (Jan 17;17), i jest synonimem 'dobra', to kłamstwo musi być dla niej w opozycji i musi być synonimem 'zła'! A kto według Biblii jest twórcą kłamstwa? Słowo Boże nie pozostawia w tym względzie żadnych złudzeń;
Szanowny Założycielu wątku, uważam że opacznie wnioskujesz...Sam Sobie odpowiadasz w tym fragmencie :
Człowiek, oprócz wolnej woli, wyposażony został przez Boga w wiele funkcjonalnych "narzędzi" i zmysłów do bezpiecznego rozwiązywania potencjalnych niebezpieczeństw. Jednym z takich zaszczepionych nam darów Bożych jest rozsądek!

Przykład ... jedzenie owoców jest bardzo dobrym sposobem na zdrowy tryb życia i pozytywnie oddziałuje na nasz organizm, ale czy zjedzenie naraz kilograma pomarańczy i kilograma winogron wyjdzie nam na dobre? Raczej nam zaszkodzi!

Woda jest nam niezbędna do życia, ale woda może tez zabić, kiedy nie będziemy zachowywać rozsądku podczas pływania.

Jedzenie nie ma na celu zaspokojenie głodu, ale dostarczenie niezbędnych składników, dzięki którym organizm prawidłowo funkcjonuje. Głód tylko nam o tym przypomina. Ale nadmierne, niekontrolowane spożywanie pokarmów jest czymś złym ... jest obżarstwem i traktowane w kategoriach grzechu (Przy 23;20,21 Fil 3;18,19).

Chodzenie jest naszym podstawowym sposobem przemieszczania się i darem od Boga. Potrafimy zachować równowagę, możemy dostosować swój krok do sytuacji panującej w terenie, ale czy bezpiecznym było by chodzenie po autostradzie pełnej rozpędzonych samochodów? Albo czy rozsądne jest chodzenie po kruchym, cienkim lodzie?

Takich przykładów, kiedy sami sobie możemy wyrządzić szkodę jest o wiele więcej. A co, jeżeli we wszystkich wymienionych przypadkach doznamy uszczerbku na zdrowiu? Będziemy za to winić Boga, że nie zareagował? Tak samo jak podczas szybkiej jazdy samochodem po wąskiej i krętej drodze my, i tylko my odpowiadamy za ewentualne skutki takiego postępowania, tak i Bóg nie jest winien żadnych złych skutków ubocznych naszego nierozsądnego postępowania.

Czy to, że Kain zabił swego brata Abla jest winą Boga? Czy to Stwórca człowieka zapoczątkował w Edenie zło, stając się zabójcą pierwszej pary ludzkiej, czy raczej "bóg tego świata", szatan (2 Kor 4;4) jest za to odpowiedzialny? Wyjaśnienie znajdujemy w Biblii;
Jednakże nie określiłbym tego jako zdrowy rozsądek lecz jako posiadanie wyobraźni lub jej brak. To czlowiek mający wolną wolę dokonuje wyboru czyje podszepty przyjmie i postąpi według nich. Zwalanie winy na "biednego" diabła jest niesprawiedliwe !
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

eksplorator

Re: Kto jest odpowiedzialny za zło tego świata?

Post autor: eksplorator »

krecik pisze:To czlowiek mający wolną wolę dokonuje wyboru czyje podszepty przyjmie i postąpi według nich. Zwalanie winy na "biednego" diabła jest niesprawiedliwe !
Właśnie chodzi o te "podszepty"!!!

Gdyby 'Szatan' nie "podszepnął" Ewie i przebiegle nakierował uwagę na urokliwe "zalety" drzewa poznania 'Dobra i Zła', ona pewno o tym by nie pomyślała!

To prawda, że to Ewa zerwała i skosztowała owoc, ale czy 'Szatan' nie był prowodyrem, i posługując się kłamstwem nie zmylił jej czujności?
Dlatego jest nazwany "Ojcem kłamstwa" ... on, nie Ewa!

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Re: Kto jest odpowiedzialny za zło tego świata?

Post autor: krecik »

eksplorator pisze:
krecik pisze:To czlowiek mający wolną wolę dokonuje wyboru czyje podszepty przyjmie i postąpi według nich. Zwalanie winy na "biednego" diabła jest niesprawiedliwe !
Właśnie chodzi o te "podszepty"!!!

Gdyby 'Szatan' nie "podszepnął" Ewie i przebiegle nakierował uwagę na urokliwe "zalety" drzewa poznania 'Dobra i Zła', ona pewno o tym by nie pomyślała!

To prawda, że to Ewa zerwała i skosztowała owoc, ale czy 'Szatan' nie był prowodyrem, i posługując się kłamstwem nie zmylił jej czujności?
Dlatego jest nazwany "Ojcem kłamstwa" ... on, nie Ewa!
Czlowiek ma ciągle wolną wolę i Ewa w Edenie też ją miała. Ale szatan chyba (tak sobie myślę) już stracił możliwość wyboru.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kto jest odpowiedzialny za zło tego świata?

Post autor: EMET »

krecik pisze:
eksplorator pisze:
krecik pisze:To czlowiek mający wolną wolę dokonuje wyboru czyje podszepty przyjmie i postąpi według nich. Zwalanie winy na "biednego" diabła jest niesprawiedliwe !
Właśnie chodzi o te "podszepty"!!!

Gdyby 'Szatan' nie "podszepnął" Ewie i przebiegle nakierował uwagę na urokliwe "zalety" drzewa poznania 'Dobra i Zła', ona pewno o tym by nie pomyślała!

To prawda, że to Ewa zerwała i skosztowała owoc, ale czy 'Szatan' nie był prowodyrem, i posługując się kłamstwem nie zmylił jej czujności?
Dlatego jest nazwany "Ojcem kłamstwa" ... on, nie Ewa!
Czlowiek ma ciągle wolną wolę i Ewa w Edenie też ją miała. Ale szatan chyba (tak sobie myślę) już stracił możliwość wyboru.
EMET:
Skoro mamy w Ks. Odsłonięcie dane Janowi [Apokalipsa] 20:1 - 3 napisane, co jest napisane, to i wiadomo, iż Szatan nie jest kimś takim, kto by ew. na 'zasadzie': "kto wie, kto wie; to się jeszcze dopiero okaże..." :-/ :-/ :bardzo_smutny: :bardzo_smutny:
Nie mamy nic w Biblii o tym, iżby zamiast "Szatan" ["przeciwnik", z hebr.] oraz "Diabeł" [z greki: "oszczerca"], jakieś inne szlachetne miana nosił, ów Szatan, właśnie on. :-|

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:
efroni pisze:Lucyfer , jako najpiękniejszy z pięknych
... a to gdzie przeczytałeś!
efroni pisze:A że Lucyfer jest potężną , mocną, istotą duchową (był drugim po Bogu)
... skąd masz takie rewelacje :aaa:
Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia eksploratorze a nie będziesz taki zdziwiony :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:
eksplorator pisze:
efroni pisze:Lucyfer , jako najpiękniejszy z pięknych
... a to gdzie przeczytałeś!
efroni pisze:A że Lucyfer jest potężną , mocną, istotą duchową (był drugim po Bogu)
... skąd masz takie rewelacje :aaa:
Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia eksploratorze a nie będziesz taki zdziwiony :-D
No to gdzie te wersety, abym nie był "zdziwiony"?

Przewertowałem różne przekłady Słowa Bożego, z posiadaną Biblią "Jakóba Wujka" z 1599 roku (dosłowny przedruk z 1898 roku) włącznie, i jedno co mogę stwierdzić i powtórzyć za tymi przekładami;
Fil 2;10,11 PNŚ "żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga, Ojca"
... nie ma tu mowy o żadnym innym, potężnym Synu Bożym!

Mało tego ... Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Heb 13;8 BT

A gdyby jeszcze i tego było mało ... niech sam Jezus powie, kto jest 'Pierwszy' zaraz po Jehowie Bogu ... czyli "drugi" w kolejności;
Obj 1;17 PNŚ A gdy go ujrzałem [... kogoś podobnego do syna człowieczego (13)], upadłem u jego stóp jak martwy. On zaś położył na mnie swą prawicę i rzekł: &#8222;Nie bój się. Jam jest Pierwszy i Ostatni,
Teraz Twoja kolej ...

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze: No to gdzie te wersety, abym nie był "zdziwiony"?
U Ezechiela , rozdział 28 , wersety od 12 do 17
U Izajasza , rozdział 14 , wersety od 12 do 14
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:
eksplorator pisze: No to gdzie te wersety, abym nie był "zdziwiony"?
U Ezechiela , rozdział 28 , wersety od 12 do 17
U Izajasza , rozdział 14 , wersety od 12 do 14
Sorry ... może wskaż mi gdzie jest napisane, że "Lucyfer , jako najpiękniejszy z pięknych" oraz "że Lucyfer jest potężną , mocną, istotą duchową (był drugim po Bogu")

... wiesz, może niedowidzę!
Ez 28;12-17 BT (12) Synu człowieczy, podnieś lament nad królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Pan Bóg: Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny. (13) Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie: rubin, topaz, diament, tarszisz, onyks, beryl, szafir, karbunkuł, szmaragd, a ze złota wykonano okrętki i oprawy na tobie, przygotowane w dniu twego stworzenia. (14) Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej, chadzałeś pośród błyszczących kamieni. (15) Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. (16) Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cię z góry Bożej i jako cherub opiekun zniknąłeś spośród błyszczących kamieni. (17) Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię na ziemię, wydałem cię królom na widowisko.

Iz 14;12-15 BT (12) Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? (13) Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego. (15) Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

eksplorator pisze:Sorry ... może wskaż mi gdzie jest napisane, że "Lucyfer , jako najpiękniejszy z pięknych" oraz "że Lucyfer jest potężną , mocną, istotą duchową (był drugim po Bogu")


Nie zawiodłeś mnie eksploratorze, ani na jotę :mrgreen:

Jak eksplorator podaje jakąś naukę której nie ma w Biblii, to mówi że jest ona między wierszami
(napisana białym na białym)
Jak ktoś głosi jakąś naukę której organizacja religijno-wyznaniowa eksploratora nie uznaje ,
a ma umocowanie w Biblii, to wtedy zawsze piszą ; wskaż mi gdzie to jest napisane ,
(czarnym na białym , dosłownie )

Prawda jest taka że podobieństwa się przyciągają a przeciwieństwa odpychają
I w myśl tej zasady jeżeli te same słowa bądź podobne słowa sa użyte w zdaniach czy fragmentach
to te zdania , fragmenty są ze sobą związane .
Podobnie jest z literami , jeżeli te same litery występują w słowach, to te słowa są ze sobą związane .

Ellen G. White to wiedziała (opisując dwie wojny niebiańskie) i ona nie miała z tym problemu że Lucyfer to najpiękniejszy z pięknych aniołów , "hetman" zastępów anielskich w Raju ,
który stał po lewej stronie Tronu (prawa była zarezerwowana dla Mesjasza , Syna Człowieczego , z czym ten wielki , potężny Archanioł nie mógł się pogodzić)
I dlatego ta potężna , mocna istota duchowa okazała nieposłuszeństwo wobec woli Bożej .
Ja , syn światłości mam się pokłonić Człowiekowi z gliny ?

Tak więc widzisz czarnym na białym, że zło tkwi w stworzeniu , w każdym stworzeniu .
A aktywuje go , uzewnętrznia, nieposłuszeństwo Bogu .
Tak było i w przypadku potężnego , pięknego , wysoko wyniesionego Archanioła , Syna Bożego
i tak było w przypadku Człowieka , którego Biblia też nazywa Synem Boga .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Ale czy ostatecznie miejsce Lucyfera nie łączy się z miejscem Syna Człowieczego Mesjasza? Przecież Gwiazda Poranna to Lucyfer a Jezus Chrystus to Gwiazda Poranna, czyli Jezus to Lucyfer?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Queza pisze:Ale czy ostatecznie miejsce Lucyfera nie łączy się z miejscem Syna Człowieczego Mesjasza? Przecież Gwiazda Poranna to Lucyfer a Jezus Chrystus to Gwiazda Poranna, czyli Jezus to Lucyfer?
Miejsce Lucyfera było po lewej stronie Tronu . Teraz zajmuje je Metatron .
Wg. tradycji judaistycznej , był on kiedyś Człowiekiem , siódmym patriarchą w dynastii synów Bożych , synów Adamowych (Człowieczych) i nosił imię Henoch .
Nazywany jest Aniołem Przymierza , Królem Archaniołów i Aniołów , Kanclerzem Nieba .
Z powodu dumy , wyniosłości , a w efekcie nieposłuszeństwa , Lucyfer to wszystko stracił .
(Ostatni /ze stworzeń , stworzenia z gliny/ będą pierwszymi)

Lucyfer w tekście hebrajskim występuje jako helel ben-szachar
Helel oznacza planetę Wenus a ben-szachar znaczy świetlisty syn poranka .
Gwiazda Poranna lub Jutrzenka to nazwa planety Wenus .
Gdy rano gwiazdy gasną (przygasza je światło Słońca) , ona jest ciągle widoczna .
Jeżeli w tym zestawieniu, Lucyfer jest planetą Wenus to Mesjasz jest Słońcem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

efroni pisze:Gwiazda Poranna lub Jutrzenka to nazwa planety Wenus .
Gdy rano gwiazdy gasną (przygasza je światło Słońca) , ona jest ciągle widoczna .
Jeżeli w tym zestawieniu, Lucyfer jest planetą Wenus to Mesjasz jest Słońcem .
Jezus o sobie mówi, że jest gwiazdą poranną:

Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida,
Gwiazda świecąca, poranna. Ap 22.16

o Słońcu nie wspomina i mówi jeszcze:

Ja świadczę
każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa,
to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia
i w Mieście Świętym -
które są opisane w tej księdze. Ap 22.18-19

a ja Mu wierzę.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Wschodzące Słońce jest gwiazdą świecąca, poranną przyćmiewającą swym blaskiem wszystkie gwiazdy , nawet Gwiazdę Poranną , Jutrzenkę (planetę Wenus)
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Nie. Słońce może spalić.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”