Studium Listu do Rzymian

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Studium Listu do Rzymian

Post autor: Andrzej »

Zapraszam Was do udziału w studium biblijnym Listu do Rzymian. Bardzo chciałbym, aby jak najwięcej osób zainteresowało się tym bardzo ważnym listem. Proszę o pomoc w postaci Waszych przemyśleń, uwag i komentarzy. Już dzisiaj możecie zaglądnąć na BLOG pod adresem http://listdorzymian.blogspot.com, gdzie już pojawiły się kolejne rozważania. Obecnie jestem na ukończeniu szóstego rozdziału. Przekażcie tą informację swoim znajomym. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrego dnia z Panem Bogiem.

Ku zachęceniu:

„Chciałbym plastycznie wyjaśnić co nas czeka podczas czytania Listu do Rzymian. Wyobraźmy sobie człowieka, który studiuje akta jakiegoś procesu. Robi to z żywym zainteresowaniem, rzetelnie i z zapałem rozważa każde zdanie, każde słowo zapisane w leżących przed nim papierach. Z początku jednak nie angażuje się osobiście w to, co czyta. Jego zainteresowanie ma wymiar historyczny. I oto pewnego dnia człowiek ten nagle odkrywa, że jest to jego własny proces. W tych aktach chodzi o niego samego, o jego własną głowę. Teraz zaczyna je studiować zupełnie inaczej. Bada każde zdanie i próbuje dokładnie pojąć każde słowo, ale już nie z chłodną sumiennością naukowca, lecz z osobistym zaangażowaniem, wnikając w to, co mają mu do powiedzenia te stronice o decydującym dla nich znaczeniu.”

Werner de Boor

List do Rzymian w 365 dni
http://listdorzymian.blogspot.com

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Tego, co jest na Twoim blogu jeszcze nie czytałem. W wolnym czasie spróbuję.
Czekam z niecierpliwością na 11 rozdział.

Pozdrawiam
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Andrzej »

Szkoda, że mało osób z niecierpliwością nie czeka na 2, 5 czy 6 rozdział. Nie można Listu do Rzymian czytać od 11 do 11 rozdziału, czy znać kilka wierszy, najczęściej wyrwanych z kontekstu Listu, czy nauki apostolskiej jako całości.

Jordan
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2013, 13:54

Re: Studium Listu do Rzymian

Post autor: Jordan »

Andrzej pisze:Zapraszam Was do udziału w studium biblijnym Listu do Rzymian. Bardzo chciałbym, aby jak najwięcej osób zainteresowało się tym bardzo ważnym listem. Proszę o pomoc w postaci Waszych przemyśleń, uwag i komentarzy. Już dzisiaj możecie zaglądnąć na BLOG pod adresem http://listdorzymian.blogspot.com, gdzie już pojawiły się kolejne rozważania. Obecnie jestem na ukończeniu szóstego rozdziału. Przekażcie tą informację swoim znajomym. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrego dnia z Panem Bogiem.
Link nie działa!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jordan,uzyj linka ktory jest w ostatniej linijce postu.Andrzej zbyt blisko linka postawil przecinek i ten sie "przykleil".

Jordan
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2013, 13:54

Post autor: Jordan »

Ok. Już jest wszystko w porządku. Użyłem drugiego linka.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ciesze sie.Pozdrawiam tez. ;-)

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 36
Rejestracja: 01 lis 2011, 15:07
Lokalizacja: Dabrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Andrzej »

List do Rzymian jest jak puzzle z tysiąca elementów.
W wielu miejscach każde zdanie, fraza a nawet pojedynczy wyraz ma ogromne znaczenie.
Jesteśmy gdzieś w połowie naszej układanki.
Właśnie dochodzimy do końca ósmego rozdziału, w którym znajdujemy wiele ważnych,
skondensowanych prawd biblijnych.


W minionym tygodniu:

Ten zaś, który bada serca wie
Z tymi, którzy Go miłują...
Przeto, bracia święci,
współuczestnicy powołania niebieskiego
Mam upodobanie w słabościach
Jesteście wybrani z... i powołani do...
By Chrystus był w nas ukształtowany
Przyjdźcie do Mnie wszyscy

Zachęcam do czytywania rozważań Listu do Rzymian
i dzielenia się Waszymi przemyśleniami.

https://listdorzymian.blogspot.com/
https://www.facebook.com/List-do-Rzymia ... 116827547/

tessa

Post autor: tessa »

Rzymian 1 rozdział

18 Bóg wylewa z nieba swój gniew*+ na wszystkich bezbożnych i nieprawych ludzi, którzy w nieprawy sposób zagłuszają prawdę+.
19 Bo to, co można wiedzieć o Bogu, jest dla nich zupełnie jawne — On przecież sam im to wyjawił+.
20 Choć jest niewidzialny, to Jego przymioty — Jego wieczna moc+ i boskość+ — są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata. Można je dostrzec dzięki temu, co zostało stworzone+. Dlatego tacy ludzie są bez wymówki.
21 Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność+.
22 Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi
23 i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów*+.

Rzymian 3:18
„Bojaźni Bożej nie ma przed ich oczami”.

Apostoł Paweł pisze do chrześcijan w Rzymie list ,w którym objawia prawdziwego Boga .Boga tego i Jego przymioty można poznać po dziele stworzenia .Dziełem stworzenia jest między innymi człowiek.Ludzie ,którzy tłumią prawdę oddają cześć człowiekowi a nie Bogu,który stworzył wszystko.Tacy ludzie modlą się do obrazów,które przedstawiają człowieka dzieło stwórcze Boga.
Boga nikt nigdy nie widział ,dlatego nie można Go przedstawić na obrazie.
1 Jana 4:12
Boga nikt nigdy nie widział. Jeżeli dalej miłujemy się wzajemnie, to Bóg pozostaje w nas, a jego miłość zostaje w nas wydoskonalona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”