Aborcja - Debata ...

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Aborcja - Debata ...

Post autor: tom68 »

Aborcja - Debata ...

Czy Biblia definiuje kiedy możemy mówić o zaistnieniu człowieka w okresie prenatalnym? Czy aborcja to zabijanie człowieka? Czy są okoliczności kiedy można dopuścić aborcję? A co w przypadku gwałtu? Czy lekarz-chrześcijanin powinien informować kiedy zauważa jakieś nieprawidłowości?

https://youtu.be/VNJ93FR9BTY

Stanowisko Kościoła ADS w sprawie aborcji i kontroli płodności ...

Co do aborcji i antykoncepcji - istnieje w tej sprawie oficjalne stanowisko Kościoła ADS, a w ramach tego stanowiska - możliwość decydowania przez wyznawców w swoim sumieniu przed sobą i przed Bogiem :

https://adwent.pl/stanowisko-w-sprawie- ... plodnosci/
tom68

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: RN »

Biblia wskazuje na pewną hierarchię ważności co do rodzaju ludzkiego.
Mężczyzna jest ważniejszy od kobiety, a kobieta od płodu.
Kościół katolicki jest zupełnym hipokrytą, kiedy mówi, że jest przeciw aborcji, bo tak nakazuje mu ewangelia.
Nic takiego w ewangeliach nie ma. Nie tylko ST. ale nawet i Jezus mówi biada brzemiennym.
Nie tak dawno na jednym z prawicowych portali zamieszczono wypowiedż prymasa o tym, że kościół jest przeciw aborcji, bo tak nakazuje ewangelia.
Pod artykułem można było dawać komentarze, i ja z tej okazji skorzystałem, podając dwa fragmenty z Biblii bez słowa od siebie.
Po kilkunastu minutach moje komentarze zniknęły - prawdopodobnie administrator je wykasował.
Co ciekawe komentarze innych czytelników z różnymi wulgaryzmami pozostały.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: wuka »

Mam pytanie do tych, którzy śledzą ten temat w mediach. Dziś słyszałam takie coś, że te panie "od aborcji", tzn, te z zarządu tego ruchu, który powstał wokół szumu i strajków, domagają się i popierają aborcję do 9 miesiąca!? Nie chce mi się w to wierzyć, ale podobno na jakiejś debacie w telewizji to wyszło. Ja jestem w kropce, bo nie mam wiedzy w temacie. Czy ktoś oglądał jakąś debatę w tv, czy to prawda z tymi 9 miesiącami?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: Henryk »

"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
29 lis 2020, 19:40
Aborcja a Biblia
https://youtu.be/sg3nzAOMIWY
Dziękuję za link. Zaraz odsłucham.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: teska »

„Osłaniałeś mnie w łonie mej matki (...). Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki — w dniach, gdy się kształtowały i nie było jeszcze ani jednej z nich” (Psalm 139:13, 16).
Według Prawa Mojżeszowego osoba, która zaatakowała ciężarną kobietę, w wyniku czego zmarło jej nienarodzone dziecko, podlegała karze śmierci, ponieważ za odebrane życie zabójca musiał zapłacić swoim życiem (Wyjścia 21:22, 23). Oczywiście sędziowie mieli brać pod uwagę motywy oraz różne okoliczności (Liczb 35:22-24, 31).
Czy zatem nie warto postępować zgodnie ze swoim sumieniem wyszkolonym na Biblii? Według mnie warto.

„Dochowujesz wierności temu, kto jest wierny, z człowiekiem nienagannym postępujesz nienagannie” (Psalm 18:26, Edycja Świętego Pawła).

W innym fragmencie Biblii czytamy: „Bo Jehowa miłuje sprawiedliwość i nie opuści lojalnych wobec niego” (Psalm 37:28).

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Aborcja - Debata ...

Post autor: George »

RN pisze:
09 lis 2020, 15:13
Biblia wskazuje na pewną hierarchię ważności co do rodzaju ludzkiego.
Mężczyzna jest ważniejszy od kobiety, a kobieta od płodu.
Kościół katolicki jest zupełnym hipokrytą, kiedy mówi, że jest przeciw aborcji, bo tak nakazuje mu ewangelia.
Nic takiego w ewangeliach nie ma. Nie tylko ST. ale nawet i Jezus mówi biada brzemiennym.
Nie tak dawno na jednym z prawicowych portali zamieszczono wypowiedż prymasa o tym, że kościół jest przeciw aborcji, bo tak nakazuje ewangelia.
Pod artykułem można było dawać komentarze, i ja z tej okazji skorzystałem, podając dwa fragmenty z Biblii bez słowa od siebie.
Po kilkunastu minutach moje komentarze zniknęły - prawdopodobnie administrator je wykasował.
Co ciekawe komentarze innych czytelników z różnymi wulgaryzmami pozostały.
Widzisz RN, Bóg Najwyższy widzi problem w aborcji, zwróć uwagę na Przymierze jakie zawarł On już z Noem.

Dla Boga Izraela aborcja nie ma żadnego znaczenia, ten Bóg nienawidzi nawet nienarodzone dzieci, jak nam to Faryzeusz Paweł dokładnie opisuje.

Decyzja jest twoja pod którego Boga podlegasz, i którego Boga prawami się kierujesz.

Pozdrawiam
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”