Jak Biblia może ci pomóc?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Bobo »

Wuka, zapewne byś tak chciała jak piszesz, tylko, że.... 0o co w Ewangeliach takie opisy sądu, kary, wyroków wykonywanych przez Jezusa, gdyby. jak piszesz miłosierdzie wszystko to anuluje. Masz bardzo błędne wyobrażenie o Jezusie. Miłosierny? Owszem. Czy dla wszystkich? Niekoniecznie. Czy oszczędzi każdego bez wyjątku?
Tego życzą sobie ludzie, którzy NIBY uznają, Jezusa, alewola żyć po swojemu.
To taka ułuda.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: BoaDusiciel »

Dajcie mi znać na priv jak już Jezus przyjdzie.
No to do później ...
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

Biblia może dużo pomóc.
Bardzo pouczające są słowa zapisane w I Liście Jana.

2:15
Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca.
2:16
Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.
2:17
I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki.

Ten świat nie jest priorytetem, bo nasza dusza musi się wznieść wyżej ponad ducha tego świata.
Czyli zyjac w tym świecie musimy doskonalić ducha przez życie w dobru i miłości mimo wszystko co nas spotyka. Wszelka pycha życia, to utopia bez większej wartości. Sława, chęć bycia lepszym od innych, to głupota. Trzeba się starać żyć z kulturą ale bez przesadnej spiny. Cenic to co się ma i dziękować Bogu za to.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Pobożne życzenia ludzi nie uratują im życia. Komuś może się wydawać, że wiara w Boga i Jego syna Jezusa są gwarancją życia wiecznego, ale sama wiara to za mało. Jeżeli wiem, że "mam kochać swojego bliźniego jak samego siebie" (Mat 22:39), ale jednocześnie akceptuję, jak cierpi na granicy i umiera, to tym samym manifestuję niechęć do niego jako cudzoziemcy (Kap 25:35 / PWT 27:19 / PWT 10:17,18). Hipokryzja będzie wtedy zagłuszała ich własne sumienia i uciekną się nawet do próby unieważnienia pism Hebrajskich, a wiara takiego, będzie przypominała trupa:

Jak 2:26 "Doprawdy, jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa"

Ileż nieprzychylnych, żeby nie powiedzieć wrogich słów padło przeciw uchodźcom tu na tym forum, a Bóg się temu przysłuchuje i ocenia, kogo zapisać w swojej 'Księdze Pamięci', a kogo usunąć:

Mal 3:16 „W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane w księdze pamięci

Te same osoby, zagłuszając swoje sumienia, wygłaszając górnolotne słowa o Bogu, jednocześnie oczerniając Go, mając w nosie słowa Jezusa, które cytował z Pism Hebrajskich:

Łuk 10:25-28 „A pewien znawca Prawa, chcąc wystawić Jezusa na próbę, wstał i zapytał: „Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”. On powiedział: „Co jest napisane w Prawie? Co w nim czytasz?”. Ten odrzekł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą, całą siłą i całym umysłem’ oraz ‚swojego bliźniego jak samego siebie’”. Jezus mu rzekł: „Odpowiedziałeś poprawnie. Rób to, a uzyskasz życie”

Najlepszym zagłuszaczem sumienia jest hipokryzja, więc zapewne przeczytamy niedługo, jak to „Jezus jest Milosierdziem dla swiata ... jest uosobieniem Bozej Milosci i usprawiedliwienia, przebaczenia i laski", w podtekście "róbta co chceta, Jezus i tak ci wybaczy". Tacy będą wkrótce przekonywać samego Jezusa: „przecież robiliśmy to w Twoich imieniu”! (Mat 7:21,22). Wtedy On im odpowie, że nigdy ich nie znał (Mat 7:23), i wykona na nich wyrok
(Mat 25:46 / 2 Pio 2:9).

Nie każdy, kto słyszy słowa Jezusa jest „roztropny”. Jest nim raczej ten, kto po ich „usłyszeniu” wprowadza „je w czyn”:

Mat 7:24 „Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, przypomina człowieka roztropnego, który zbudował dom na skale”

I tak, kiedy Jezus mówi, od czego zależy życie wieczne (Jan 17:3 / Łuk 10:25-28), Ci, którzy tylko słuchają, ale nie czynią, odpowiadają Jezusowi takimi słowami:

„Jahwe był tylko jednym z setek albo tysięcy bogów natury, którzy absorbowali uwagę i żądali czci od semickich plemion i narodów”

Jak 2:20 „Pusty człowieku, czy potrzebujesz dowodów na to, że wiara bez uczynków jest bezużyteczna?”
Ostatnio zmieniony 23 paź 2021, 10:12 przez DonCicio, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
23 paź 2021, 9:20


ał z Pism Hebrajskich:iara to za mało. Jeżeli wiem, że "mam kochać swojego bliźniego jak samego siebie" (Mat 22:39),
Łuk 10:25-28 „A pewien znawca Prawa, chcąc wystawić Jezusa na próbę, wstał i zapytał: „Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”. On powiedział: „Co jest napisane w Prawie? Co w nim czytasz?”. Ten odrzekł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą, całą siłą i całym umysłem’ oraz ‚swojego bliźniego jak samego siebie’”. Jezus mu rzekł: „Odpowiedziałeś poprawnie. Rób to, a uzyskasz życie”

To jest niewłaściwe, wręcz komiczne tłumaczenie. Tam jest słowo ''Pan'', a nie ''Jehowa''.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
18 paź 2021, 16:03


Rzym 9:19 "Tak więc komu chce, okazuje On miłosierdzie, a komu chce, pozwala zaciąć się w uporze"

To również jest niewłaściwe tłumaczenie.
W Przekładzie Interlinearnym nie ma czegoś takiego, że Bóg pozwala komuś zaciąć się w uporze i ten ktoś sam się zacina ( zatwardza ).
Tam nie ma słowa ''pozwala'', tylko wyrażnie ten werset jest oddany w ten sposób, ze to sam Bóg czyni kogoś zatwardziałym.
https://biblia.oblubienica.eu/interline ... version/TR

Ja wiem, że to jest bardzo niewygodny werset, niewygodne tłumaczenie, ale tak jest i trzeba się z tym zmierzyć, a nie dla lepszego samopoczucia jakąś fałszywą apologetykę lansować.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
23 paź 2021, 9:20
Pobożne życzenia ludzi nie uratują im życia. Komuś może się wydawać, że wiara w Boga i Jego syna Jezusa są gwarancją życia wiecznego, ale sama wiara to za mało. Jeżeli wiem, że "mam kochać swojego bliźniego jak samego siebie" (Mat 22:39), ale jednocześnie akceptuję, jak cierpi na granicy i umiera, to tym samym manifestuję niechęć do niego jako cudzoziemcy (Kap 25:35 / PWT 27:19 / PWT 10:17,18). Hipokryzja będzie wtedy zagłuszała ich własne sumienia i uciekną się nawet do próby unieważnienia pism Hebrajskich, a wiara takiego, będzie przypominała trupa:

Jak 2:26 "Doprawdy, jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa"

Ileż nieprzychylnych, żeby nie powiedzieć wrogich słów padło przeciw uchodźcom tu na tym forum, a Bóg się temu przysłuchuje i ocenia, kogo zapisać w swojej 'Księdze Pamięci', a kogo usunąć:

Mal 3:16 „W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane w księdze pamięci

Te same osoby, zagłuszając swoje sumienia, wygłaszając górnolotne słowa o Bogu, jednocześnie oczerniając Go, mając w nosie słowa Jezusa, które cytował z Pism Hebrajskich:

Łuk 10:25-28 „A pewien znawca Prawa, chcąc wystawić Jezusa na próbę, wstał i zapytał: „Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?”. On powiedział: „Co jest napisane w Prawie? Co w nim czytasz?”. Ten odrzekł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą, całą siłą i całym umysłem’ oraz ‚swojego bliźniego jak samego siebie’”. Jezus mu rzekł: „Odpowiedziałeś poprawnie. Rób to, a uzyskasz życie”

Najlepszym zagłuszaczem sumienia jest hipokryzja, więc zapewne przeczytamy niedługo, jak to „Jezus jest Milosierdziem dla swiata ... jest uosobieniem Bozej Milosci i usprawiedliwienia, przebaczenia i laski", w podtekście "róbta co chceta, Jezus i tak ci wybaczy". Tacy będą wkrótce przekonywać samego Jezusa: „przecież robiliśmy to w Twoich imieniu”! (Mat 7:21,22). Wtedy On im odpowie, że nigdy ich nie znał ([urlhttps://wol.jw.org/pl/wol/l/r12/lp-p?q=Mat+7%3A23]Mat 7:23[/url]), i wykona na nich wyrok (Mat 25:46 / 2 Pio 2:9).

Nie każdy, kto słyszy słowa Jezusa jest „roztropny”. Jest nim raczej ten, kto po ich „usłyszeniu” wprowadza „je w czyn”:

Mat 7:24 „Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, przypomina człowieka roztropnego, który zbudował dom na skale”

I tak, kiedy Jezus mówi, od czego zależy życie wieczne (Jan 17:3 / Łuk 10:25-28), Ci, którzy tylko słuchają, ale nie czynią, odpowiadają Jezusowi takimi słowami:

„Jahwe był tylko jednym z setek albo tysięcy bogów natury, którzy absorbowali uwagę i żądali czci od semickich plemion i narodów”

Jak 2:20 „Pusty człowieku, czy potrzebujesz dowodów na to, że wiara bez uczynków jest bezużyteczna?”
Przede wszystkim swoim życiem poswiadczany wiarę.
Jednak istnieje coś takiego jak mądrość życia. Jezus nie zadał byśmy stawali się głupcami. Byśmy nie dbali o swój dom i swoich najbliższych.
Dlaczego emigrant opuszcza swój dom kuszony lepszą perspektywą życia i idzie w inny kraniec świata, by zabrać komuś dom i zakłócić mir tego domu. To Łukaszenka i jego paskudy są zwodzicielami tych ludzi. Oszukują ich i okradają. Co innego uchodźcy wojenni. Takich trzeba wesprzeć i dać pomoc.
Jezus gdy zmarł Jego ziemski Ojciec miał 14 lat i był nastarszy w domu. Stał się on ojcem dla swoich braci I sióstr. Podjął swą misję w wieku 30 lat, gdy najmłodsza siostra miała 15 lat i tylko już ona mieszkała z matką. Ciężko pracował od najmłodszych lat,by być oparciem dla swojej ziemskiej rodziny. Taka postawa daje nam wzór, że trzeba wybierać priorytety które mają służyć dobru dla najbliższych a zwłaszcza dla rodziny. Nie jesteśmy wstanie całego świata zmienić i życia wszystkich ludzi, ale musimy się starać by wspomagać swoich najbliższych. Trzeba w swych wyborach również kierować się mądrością Nikt nie ma prawa siłą wydzierać się do mojego domu i pozbawiać mnie mojej własności. Mamy swoją ojczyznę, swoją wiarę, swoje przyjęte obyczaje, wartości, etykę, historię. Niech oni budują i kształtują swój dom tam gdzie było dane im się narodzić. Nasi ojcowie również budowali i kształtowali nasz dom płacąc za to wielokrotnie najwyższą cenę
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: efroni »

A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.

Dzień szósty , czyli wtedy gdy spojrzał na całość , na wszystko co stworzył i jak stworzył , wtedy powiedział wszystko jest bardzo dobre
Mówiąc inaczej, wtedy gdy spojrzał na całość tego co stworzył, powiedział ; jest tak jak chciałem żeby było, właśnie o to mi chodziło.

O wszystkim co stworzył Bóg przez Słowo powiedział „dobre”, ale nie powiedział tak o człowieku .
Potem (szóstego dnia) Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre.

I tu się kończy to co było uczynione przez Słowo i było dobre . Dalej czytamy tak:
A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.

O człowieku nie powiedziano : I widział Bóg, że był dobry.
I widział Bóg, że były dobre. Tak mówi Pismo o wszelkiego rodzaju istotach żywych, które wydała ziemia ; bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów .
Dlaczego widział Bóg, że zwierzęta były dobre a nie widział tego u człowieka ?

Zwierzęta kierują się instynktem i obdarzone takim a nie innym rozumem, nie wychodzą poza granice swego gatunku (czego nie można powiedzieć o człowieku)
Człowiek został obdarzony rozumnym rozumem (ze zdolnością do abstrakcyjnego myślenia) i wolną wolą i w równym stopniu może zwrócić się w stronę dobra jak i odrzucić dobro i to jest ten „zły początek” z którym został uczyniony człowiek i to jest powód dlaczego o człowieku nie powiedziano; I widział Bóg, że był dobry.
I to jest powód dlaczego Jezus powiedział (do człowieka) ; jeno Bóg jest dobry .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
23 paź 2021, 10:24
Co innego uchodźcy wojenni. Takich trzeba wesprzeć i dać pomoc.
No ale skąd wiadomo kto jest uchodźcą wojennym, skoro nikt ich o to nie pyta, tylko natychmiast wypycha z powrotem ?
A jeśli ktoś ucieka z Afganistanu, to nie trzeba mu pomóc ? W Afganistanie nie ma wojny, bo talibowie panują nad całym krajem. Ostatnio ucięli kobiecie główkę za uprawianie sportu. Wyłapują osoby, które współpracowały z Amerykanami, były np. tłumaczami. Sądzisz że po co ich łapią ?
Na granicy polsko-białoruskiej koczują również kobiety w zaawansowanej ciąży. Będą tam trzymane, aż urodzą ? A potem co, z powrotem do lasu ? Uważasz, że kobieta w ciąży wybiera się na tułaczkę bez istotnego powodu ?
To może lepiej od razu je zastrzelić, zamiast znęcać się ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Krystian »

Za nikczemne i obraźliwe wypowiadanie się o Jehowie Bogu, czego zuchwale się co krok dopuszczasz, eliminuję Cię spośród osób mile widzianych w dalszych dyskusjach. Niech Cię Jehowa i Jezus osądzą (1 Kor 5:13).

To ty Don cicio odpowiesz przed Bogiem Jahwe, wiem że to do mnie nie było, ale odpowiadam
Za to co mam w stopce.
Ty i wasza organizacja z Boga Najwyższego zrobiliście kłamcę.
Potem jak nie wyszło ubzdura liście sobie jakieś zazębiające się pokolenie.
Jeszcze nigdy proroctwo CK się nie sprawdziło.
Jak znasz takie - to zapodaj.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Bobo »

Piszcie o tym, jak Biblia może nam pomóc.
Krystian, to nie kolejny temat o ŚJ, o czym zlewnie marzysz. Jak będziesz ciągnął swój smród antyŚJ to cię znowu zablokuje.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”