Jak Biblia może ci pomóc?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Bobo »

Jak zwykle, obraza i kolejne przygaduchy... :-/
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
25 paź 2021, 20:40
Jak zwykle, obraza i kolejne przygaduchy... :-/
Jaka obraza?! Dajze spokoj. O co mam sie obrazac. Sam widzisz, ze jeden temat na forum ledwo zipie. O czy tu gadac? Ksiazki czytam. Po operacji jestem i przed kolejna. Bycze sie. Dawaj tematy to bedzie jakos razniej.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Jak Biblia może ci pomóc?

Biblia może nam wskazywać właściwy kierunek, jest jak latarka, która dobrze oświetla drogę. Pomaga nam dostrzec, co znajduje się przed nami, i podejmować mądre decyzje.

"Twoje słowo jest lampą dla moich nóg i światłem na mojej ścieżce" Ps 119:105

Zadaj sobie pytanie: co pisarz tego psalmu myślał o Biblii? ...

... a potem zadaj sobie kolejne: co ja myślę o tym, co napisał psalmista? Jak ja Ją postrzegam?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
26 paź 2021, 10:50
Jak Biblia może ci pomóc?

Biblia może nam wskazywać właściwy kierunek, jest jak latarka, która dobrze oświetla drogę. Pomaga nam dostrzec, co znajduje się przed nami, i podejmować mądre decyzje.

"Twoje słowo jest lampą dla moich nóg i światłem na mojej ścieżce" Ps 119:105

Zadaj sobie pytanie: co pisarz tego psalmu myślał o Biblii? ...

... a potem zadaj sobie kolejne: co ja myślę o tym, co napisał psalmista? Jak ja Ją postrzegam?
Nie do mnie pytania, ale i ja odpowiem, toć to forum publiczne. Pisarz tego psalmu myślał o Bożym Słowie. Nie mógł myśleć o Biblii, boć wtedy takiego czegoś nie było.
Jeśli natomiast Biblię rozumieć jako Pisma, to Jezus powiedział tak: (GDAŃSKA.1881 J5.39) Badajcież się Pism; boć się wam zda, że w nich żywot wieczny macie, a one są, które świadectwo wydawają o mnie.
Czyli Pisma nie są po to aby znaleźć życie wieczne, ale są po to aby znaleźć Jezusa. Znaleziony Jezus pomaga podejmować mądre decyzje.
Co do drugiego pytania, nie wiem co myślisz, ale wydaje mi się, że postrzegasz "Ją" (wywyższenie Twoje) literalnie jako Słowo. Ubóstwiasz "Ją " zamiast Niego=Słowo=Jezusa. Nie twierdzę, że tak jest, piszę, co mi się wydaje na podstawie tego, co piszesz Ty.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
26 paź 2021, 11:34
Pisarz tego psalmu myślał o Bożym Słowie. Nie mógł myśleć o Biblii, boć wtedy takiego czegoś nie było.

W Piśmie Świętym w ogóle nie występuje słowo 'Biblia'. Wiadome jest, że już od czasów pierwszych pięciu Ksiąg, natchnione pisma proroków oznaczają zbiór, bibliotekę, składających się ogólnie na Słowo Boże.

Pewne szczegóły sugerują, że Psalm 119 mógł ułożyć młody książę Ezechiasz (Król Judy w latach 745-717 p.n.e.). W czasach Ezechiasza musiał więc być spisany już 'Pięcioksiąg' Mojżesza, Księga Jozuego, Sędziów, Rut, obie Księgi Samuela, Księga Hioba, Połowa Księgi Psalmów, która spisywana była na przestrzeni 1000 lat, od Mojżesza, przez Dawida, Salomona, synów Koracha, Asafa, Etana Ezrachity (Ps 89).

Ta pokaźna już wtedy biblioteka świętych Pism musiała stanowić trzon, na który prawdopodobnie powołał się Ezechiasz, autor Psalmu 119:

"Twoje słowo jest lampą dla moich nóg i światłem na mojej ścieżce" Ps 119:105

Nieziem pisze:
26 paź 2021, 11:34
Jeśli natomiast Biblię rozumieć jako Pisma, to Jezus powiedział tak: (GDAŃSKA.1881 J5.39) Badajcież się Pism; boć się wam zda, że w nich żywot wieczny macie, a one są, które świadectwo wydawają o mnie.
Czyli Pisma nie są po to aby znaleźć życie wieczne, ale są po to aby znaleźć Jezusa. Znaleziony Jezus pomaga podejmować mądre decyzje.

Z kontekstu wynika, że sama znajomość Pism nie gwarantuje życia wiecznego. Jezus skierował te słowa do faryzeuszy i uczonych w Piśmie, którzy prześladowali Jezusa, pomimo tego, że wiedzieli, iż jest synem Bożym (Jan 3:1,2):

Jan 5:39 "Badacie Pisma, bo myślicie, że dzięki nim będziecie żyć wiecznie, a właśnie one świadczą o mnie"

Powracając do Twojego stwierdzenia, że „Pisma nie są po to aby znaleźć życie wieczne, ale są po to aby znaleźć Jezusa”, jest ono dla mnie trochę niezręczne, ponieważ to właśnie z Pism, i tylko z Pism, możemy dowiedzieć prawdy o Jezusie. Sam nam o tym powiedział w tym samym rozdziale Ewangelii wg Jana, tylko nieco wcześniej:

Jan 5:24 "Zapewniam was, że kto słyszy moje słowo i wierzy Temu, który mnie posłał, ten będzie żyć wiecznie i nie zostanie potępiony. Taki był martwy, ale teraz stał się żywy"

Dziś nie możemy usłyszeć Jego słów, ale możemy o nich przeczytać w Biblii.


Nieziem pisze:
26 paź 2021, 11:34
Co do drugiego pytania, nie wiem co myślisz, ale wydaje mi się, że postrzegasz "Ją" (wywyższenie Twoje) literalnie jako Słowo.

Załóżmy, że żyjemy w czasach, kiedy nie ma internetu, telefonów komórkowych i całej tej techniki pozwalającej przesyłać w ciągu sekundy wiadomości w dowolny zakątek świata. Są tylko, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, listy, jako jedyny sposób przekazywania informacji na odległość. Wyobraź sobie taki list, który po kilku tygodniach rozłąki otrzymuje zakochany od swojej ukochanej, która potwierdza w nim, że go kocha i tęskni. To tylko spisane na kartce słowa, ale ich wydźwięk wywołuje u odbiorcy motyle w brzuchu, a i przelewająca na papier te słowa jest wielce podekscytowana.

Słowo Boże nie jest tylko zwykłym zbiorem tysięcy słów. To list od naszego kochającego Ojca do nas, ludzi, których nas kocha i chce żebyśmy do Niego wrócili jako Jego dzieci i odwrócili się od zła. W tym właśnie celu posłał tu, na ziemię, swojego syna, żeby nam o tym powiedzieć:

Jan 3:16 „Bo Bóg tak bardzo kocha ludzi, że dał swojego jednorodzonego Syna, żeby nikt, kto w niego wierzy, nie zginął, ale mógł żyć wiecznie”

… dlatego właśnie uważam, że Słowo Boże jest żywe:

Heb 4:12 „Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą (...)”

Nieziem pisze:
26 paź 2021, 11:34
Ubóstwiasz "Ją " zamiast Niego=Słowo=Jezusa.

Myślę, że słowo „ubóstwiasz” jest w tym kontekście nieodpowiednie, ponieważ sugeruje, że „Ją”, Biblię, cenię ponad wszystko. Ponad wszystko cenię Jej autora, Boga Jehowę, a nie Biblię, jako książkę.

Ponadto, napisałeś, „Ubóstwiasz "Ją " zamiast Niego=Słowo=Jezusa”. Sam Jezus stwierdził: "Uświęć ich przez prawdę. Twoje słowo jest prawdą" (Jan 17:17) ... to słowa Ojca są 'Prawdą'. Jezus mówił tylko to, co mu Ojciec nakazał
(Jan 12:49).

Słowo „ubóstwiać” może znaczy, czynić kogoś swoim bogiem, a przecież w Biblii dziesiątki razy zostało napisane, że Bój jest tylko jeden – Ojciec Jezusa, do którego syn się modlił (Mar 12:32 / 1 Sam 2:2 / Ef 4:5,6)

Jeżeli wziąć pod uwagę definicję z SJP, ubóstwiać = „bardzo kogoś lub coś lubić, zachwycać się kimś lub czymś”, to jest oczywiste, że Jezus jest dla mnie niedoścignionym wzorem lojalności wobec Ojca i ludzi (Heb 7:26), jest najlepszym nauczycielem, jakiego ta ziemia nosiła (Jan 13:13), i królem z ramienia Jehowy (Łuk 1:32), któremu należy się ogromny szacunek i poważanie (2 Pio 1:17), ponieważ to Jemu Bóg powierzył zadanie przywrócenia wszystkiego do pierwotnego stanu (Dzie 3:20,21). Większego zaszczytu jak ten, nie dotapiało żadne inne stworzenie Boże (Kol 1:15 / Obj 5:9).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Jak Biblia może ci pomóc?

Trudno nieraz zapanować Ci nad emocjami? Może powodem jest towarzystwo, którym się otaczasz?

W takim wypadku Biblia radzi:

Przy 22:24 "Nie przebywaj w towarzystwie nikogo porywczego ani nie zadawaj się z nikim, kto łatwo wpada w gniew”

Kiedy przebywasz w towarzystwie ludzi porywczych, sam zaczniesz się do nich upodabniać, a wtedy:

Przy 29:22 "Kto łatwo wpada w złość, wywołuje konflikty, a kto jest skłonny do gniewu, dopuszcza się wielu przewinień”

W takim wypadku Biblia radzi:

1 Kor 15:33 „Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje

Lepiej otaczać się przyjaciółmi … choćby jednym, bo jak mówi Biblia:

Przy 17:17 "Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki"

Czy te rady nie są ponadczasowe i mądre, choć niektóre z nich mają 3000 lat? A to tylko jedne z setek rad, które zawiera ta Księga.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Dlaczego możemy zaufać Biblii?

Wielu historyków i archeologów potwierdza dokładność podanych w Biblii dat, wydarzeń czy postaci.

Ale jest jeszcze coś, co niejednego może zaskoczyć. Pod wieloma względami Biblia wyprzedzała swoje czasy, np. w dziedzinie nauki. Chociaż Biblia nie jest Księgą naukową, to zaskakuje informacjami z tej właśnie dziedziny.

I tak np. w Księdze Hioba 26:7 czytamy:

„Bóg rozciąga północne niebo nad pustą przestrzenią, a ziemię zawiesza na niczym

Dlaczego stwierdzenie, że ziemię „zawieszono na niczym”, jest zaskakujące? Przecież to jest oczywiste, że ziemia niejako wisi w powietrzu!

Dla nas jest to oczywiste, ale kiedy sobie uświadomimy, że tę informację zapisano w Biblii około 3500 lat temu, sprawa nabiera innego formatu.

Dlaczego? Ponieważ uczeni, tacy jak Izaak Newnton, zaczęli uświadamiać sobie ten fakt dopiero w roku 1687, czyli zaledwie 330 lat temu! Natomiast w Biblii, ta naukowo potwierdzona informacja, była zapisana w czasach Newtona już od ponad 3000 lat!

"Ziemia jest zawieszona na niczym"

To nie jedyne naukowo potwierdzone sprawozdanie zawarte w Biblii. Dopiero jakieś 200 lat temu uczeni w pełni zrozumieli, na czym polega obieg wody w przyrodzie. Ale w Księdze Hioba 36:27,28 informacja ta została podana już 3500 lat temu:

"On wyciąga w górę krople wody, z mgły tworzy deszcz. Potem deszcz wylewa się z chmur i spada na ludzi"

Czy informacje zawarte w Biblii mogli zamieścić ludzie niemający żadnego przygotowania naukowego? (Ps 111:7,8)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Czy ponadczasowe rady z Biblii mogą pochodzić od człowieka?

Dlaczego 3 milionowy naród Izraelski, wędrujący przez 40 lat po pustyni, nie dosięgła zaraza zagrażająca jego unicestwieniu?

Dlatego, że Bóg, dawca wszelkiej formy życia, zadbał, by sprawy higieny i kwarantanny były normą wśród Jego ludu?
Jak pokazuje historia, ci, którzy zaniedbywali te sprawy, płacili najwyższą cenę:

„Znaczenie higieny dla zdrowia zostało dostrzeżone dopiero w XIX wieku, wcześniej zaś normą były brudne i zaśmiecone ulice, zasiedlane przez duże ilości wszelkich zwierząt, roznoszących pasożyty groźne także dla człowieka. W takich warunkach choroby mogły się łatwo rozpowszechniać. Pod wpływem czarnej śmierci w 1377 w Dubrowniku powstała instytucja kwarantanny” (Źródło)


Czy aby na pewno „znaczenie higieny dla zdrowia zostało dostrzeżone dopiero w XIX wieku”?

Stwórca doskonale zdawał sobie sprawę, że 3 miliony ludzi, wędrujących po obszarze, gdzie występowały ekstremalnie wysokie temperatury, muszą przestrzegać szczególnych wymogów sanitarnych. Dopiero dziś uczeni zdali sobie sprawę, że te mądre rady dotyczące nieczystości, kwarantanny i pochówku, uratowały cały naród przed śmiertelną zarazą:

PWT 23:12,13 "Poza obozem macie wyznaczyć sobie ustronne miejsce, do którego będziecie wychodzić za potrzebą. Każdy z was ma mieć wśród swoich przyborów łopatkę. Kiedy wyjdziecie poza obóz, żeby przykucnąć i załatwić swoją potrzebę, wykopiecie sobie dołek, a potem przykryjecie swoje odchody"

Kapł 11:32-40 "Wszystko, na co by upadły ich martwe ciała, będzie nieczyste — czy to jakieś drewniane sprzęty, czy ubranie, czy skóra, czy wór. Jakikolwiek przedmiot, z którego korzystacie, powinno się zanurzyć w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. A potem będzie czysty. Jeśli któreś z tych martwych zwierząt wpadnie do naczynia glinianego, to wszystko, co w nim będzie, stanie się nieczyste. A samo naczynie stłuczecie. Wszelka żywność, która by miała kontakt z wodą z takiego naczynia, będzie nieczysta. Również każdy napój w takim naczyniu będzie nieczysty. Wszystko, na co by upadła padlina któregoś z tych zwierząt, będzie nieczyste. Czy to piec, czy palenisko — mają być roztrzaskane. Są nieczyste i pozostaną dla was nieczyste. Tylko źródło i cysterna na wodę pozostaną czyste, lecz każdy, kto by dotknął tej padliny, będzie nieczysty. Jeśli padlina tych zwierząt upadnie na jakieś ziarno przeznaczone do wysiania, będzie ono czyste. Ale jeśli na ziarno zostanie wylana woda i upadnie na nie coś z tej padliny, to takie ziarno będzie dla was nieczyste. „‚Jeśli zdechnie jakieś zwierzę przeznaczone dla was na pokarm, to kto by dotknął jego padliny, będzie nieczysty aż do wieczora. Kto by jadł tę padlinę, wypierze swoje ubranie i będzie nieczysty aż do wieczora. Również kto by wynosił tę padlinę, wypierze swoje ubranie i będzie nieczysty aż do wieczora"

Czy człowiek żyjący 3500 lat temu, bez odpowiedniej wiedzy epidemiologicznej i bakteriologicznej, mógł sam z siebie wydać takie ponadczasowe rozporządzenia? (Iz 48:17)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

A coś taki zdziwiony. Czy pierwsi ludzie Adam I Ewa żyli nieświadomie?
Nawet nie wyobrażasz sobie jakie istniały wielkie cywilizacje na ziemi kilka tysięcy lat temu. Miały one o wiele większą cywilizację niż to ujęto w Biblii.
Cywilizacja Majów, Cywilizacja terenów Mezopotamii I inne.
To co ty tu piszesz, wyraża twoją niewiedzę i ograniczoną formę pojmowania życia na ziemi.
Tak jakbyś nie wyszedł z epoki średniowiecza.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
29 paź 2021, 9:39
A coś taki zdziwiony. Miały one o wiele większą cywilizację niż to ujęto w Biblii (..) Cywilizacja terenów Mezopotamii I inne.

To co ty tu piszesz, wyraża twoją niewiedzę i ograniczoną formę pojmowania życia na ziemi.

Naprawdę mądre to, co napisałaś, więc poucz "człowieka średniowiecza" o tych "o wiele większych cywilizacjach niż to ujęto w Biblii", na przykład "Cywilizacji terenów Mezopotamii".
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
29 paź 2021, 10:14
wybrana pisze:
29 paź 2021, 9:39
A coś taki zdziwiony. Miały one o wiele większą cywilizację niż to ujęto w Biblii (..) Cywilizacja terenów Mezopotamii I inne.

To co ty tu piszesz, wyraża twoją niewiedzę i ograniczoną formę pojmowania życia na ziemi.

Naprawdę mądre to, co napisałaś, więc poucz "człowieka średniowiecza" o tych "o wiele większych cywilizacjach niż to ujęto w Biblii", na przykład "Cywilizacji terenów Mezopotamii".
W Biblii tego nie znajdziesz.
Musisz wejść w trochę szersze źródło wiedzy wykopaliskowo historycznej.
W średniowieczu tego nie wiedzieli.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
27 paź 2021, 7:34




Jan 3:16 „Bo Bóg tak bardzo kocha ludzi, że dał swojego jednorodzonego Syna, żeby nikt, kto w niego wierzy, nie zginął, ale mógł żyć wiecznie”

Ten werset tak brzmi:

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Tam jest wyraz "świat".

7
2889
κοσμον
kosmon
n_ Acc Sg m
świat
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: Bobo »

Greckie kosmos oznacza w tym przypadku świat ludzki. W j. greckim mamy aż cztery słowa, które można przetłumaczyć na świat, jednak każdy z tych światów ma inne znaczenie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
29 paź 2021, 14:05
DonCicio pisze:
29 paź 2021, 10:14
wybrana pisze:
29 paź 2021, 9:39
A coś taki zdziwiony. Miały one o wiele większą cywilizację niż to ujęto w Biblii (..) Cywilizacja terenów Mezopotamii I inne.

To co ty tu piszesz, wyraża twoją niewiedzę i ograniczoną formę pojmowania życia na ziemi.

Naprawdę mądre to, co napisałaś, więc poucz "człowieka średniowiecza" o tych "o wiele większych cywilizacjach niż to ujęto w Biblii", na przykład "Cywilizacji terenów Mezopotamii".
W Biblii tego nie znajdziesz.
Musisz wejść w trochę szersze źródło wiedzy wykopaliskowo historycznej.
W średniowieczu tego nie wiedzieli.

Jak mi mądrze poradziłaś, tak też „wszedłem w trochę szersze źródło wiedzy wykopaliskowo historycznej” i co znalazłem o „Cywilizacji terenów Mezopotamii”? Masz naprawdę "szeroką i wszechstronną" wiedzę, kiedy stwierdziłaś: „W Biblii tego nie znajdziesz”.

I jak tu słuchać „mądrych” ludzi?

Mezopotamia, gr. Μεσοποταμία, Międzyrzecze (źródło).

Biblia, odnośnie Mezopotamii, wspomina o rzekach Tygrys i Eufrat. „Stary Testament wspomina o Tygrysie jako o jednej z czterech rzek Edenu (Rodz 2:14), występuje tam pod imieniem Chiddekel (nazwa rzeki w języku hebrajskim biblijnym). Pozostałe to Piszon, Gichon, Eufrat” (źródło).

Ale … jak stwierdziłaś: o „Cywilizacji terenów Mezopotamii”„W Biblii tego nie znajdziesz” ... nieważne, że to było na terenie Mezopotamii! Mówisz, nie było, no to nie było!

Biblia, mówiąc o początkach cywilizacji, wspomina tylko o Nimrodzie, który był „pierwszym człowiekiem na ziemi, który zdobył wielką władzę” (Rodz 10:8) (Nimrod).

… ale twierdzisz, że o „Cywilizacji terenów Mezopotamii” Biblia "milczy" jak grób! ... nieważne, że Nimrod żył na terenie Mezopotamii! Mówisz, nie było, no to nie było!

Biblia wspomina też, że pierwszymi miastami królestwa Nimroda były: Babel, Erech, Akkad i Kalne, w ziemi Szinear (Rodz 10:10).

Babel (Babilon),
Erech (Erech / Uruk)
Akkad (Akad)
Kalne (Kalhu)
Ziemia Szinear czy Sumer – kolebka cywilizacji.

… ale twierdzisz, że o „Cywilizacji terenów Mezopotamii” Biblia nadal "milczy" ... nieważne, że te miasta były na terenie Mezopotamii! Mówisz, nie było, no to nie było!


Rodz 10:11 Z ziemi tej Nimrod udał się do Asyrii i zbudował Niniwę, Rechobot-Ir, Kalach 12 i Resen między Niniwą a Kalachem. Jest to wielkie miasto

Niniwa (akad. Ninūa)

… ale twierdzisz, że o „Cywilizacjach z terenów Mezopotamii” nic „W Biblii tego nie znajdziesz”. ... nieważne, że Niniwa to teren Mezopotamii! Mówisz, nie było, no to nie było!

I jak tu wierzyć "mądrym" wokół siebie:

1 Kor 3:19,20 "Bo dla Boga mądrość tego świata jest głupotą. Napisano przecież: „Bóg sprawia, że mądrych gubi ich własna przebiegłość”. Napisano też: „Jehowa wie, że rozważania mądrych są jałowe"


wybrana pisze:
29 paź 2021, 14:05
Miały one o wiele większą cywilizację niż to ujęto w Biblii.
Cywilizacja Majów, Cywilizacja terenów Mezopotamii I inne.

Nie będę dalej pisał o „Cywilizacjach z terenów Mezopotamii”, które w Biblii są najlepiej i najdokładniej opisane ze wszystkich pozostałych. „W Biblii więcej tego znajdziesz” ... wybrana
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Kontynuując wątek tematu: "Jak Biblia może ci pomóc?", dobrze byłoby zastanowić się nad trzema pytaniami:

1. Jaką nadzieję daje Biblia?

Księga ta nie tylko wyjaśnia, jakie są przyczyny problemów na świecie. Zawiera też dobrą wiadomość, że takie problemy są tymczasowe i wkrótce znikną. Obietnice z Biblii mogą zapewnić nam „przyszłość i nadzieję” (Jer 29:11,12). Już teraz pomagają radzić sobie z trudnościami i mieć pozytywne nastawienie. Mogą też zapewnić nam trwałe szczęście.

2. Jaką przyszłość obiecuje Biblia?

W Biblii czytamy, że w przyszłości „nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu” (Obj 21:4). Problemy, które sprawiają, że ludzie tracą nadzieję — takie jak bieda, niesprawiedliwość, choroby i śmierć — przestaną istnieć. Biblia obiecuje, że ludzie będą mogli żyć wiecznie w raju na ziemi.

3. Jak możesz nabrać zaufania do obietnic biblijnych?

Wielu ludzi ma nadzieję na coś dobrego, ale nie mogą być pewni, że ich oczekiwania się spełnią. Z obietnicami biblijnymi jest inaczej. Możesz nabrać do nich zaufania, ‛starannie badając Pisma’ (Dzie 17:11). W miarę poznawania Biblii sam zdecydujesz, czy możesz wierzyć w to, co ona mówi o przyszłości.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”