Jak Biblia może ci pomóc?

Dział, który przyczynia się do naszego duchowego rozwoju oraz prowadzi do refleksji nad tekstem biblijnym

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
19 paź 2021, 13:32
Bobo pisze:
19 paź 2021, 12:30
W czym to zrozumienie ci pomaga?
W określaniu priorytetów.

"Czy rady z Biblii są na czasie?
Po co w ogóle zaglądać do jakiegoś starożytnego źródła wiedzy w dobie nowoczesnych technologii?

Nauka i technika zmieniają się w zawrotnym tempie, ale czy zmienia się ludzka natura? Ludzie nadal chcą znaleźć sens życia, czuć się szczęśliwi i bezpieczni oraz mieć dobre relacje w rodzinie i wartościowe przyjaźnie" ... więcej na ten temat tu: "Czy Biblia nadal jest na czasie?"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
20 paź 2021, 5:55
Nieziem pisze:
19 paź 2021, 13:32
Bobo pisze:
19 paź 2021, 12:30
W czym to zrozumienie ci pomaga?
W określaniu priorytetów.

"Czy rady z Biblii są na czasie?
Po co w ogóle zaglądać do jakiegoś starożytnego źródła wiedzy w dobie nowoczesnych technologii?

Nauka i technika zmieniają się w zawrotnym tempie, ale czy zmienia się ludzka natura? Ludzie nadal chcą znaleźć sens życia, czuć się szczęśliwi i bezpieczni oraz mieć dobre relacje w rodzinie i wartościowe przyjaźnie" ... więcej na ten temat tu: "Czy Biblia nadal jest na czasie?"
Prawda jest na czasie zawsze i do końca.
Zawierają ją nauki ujęte w Nowym Testamencie.
Stary Testament to zbiór wierzeń plemiennych nie zbyt dużo mających wspólnego z prawdą Nowgo Testamentu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
20 paź 2021, 10:01


Zawierają ją nauki ujęte w Nowym Testamencie.
Stary Testament to zbiór wierzeń plemiennych nie zbyt dużo mających wspólnego z prawdą Nowgo Testamentu.

Ciekawe zatem, dlaczego Jezus dziesiątki razy powoływał się na Pisma Hebrajskie?

Mat 7:12 "„Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, sami też im czyńcie. Taki w rzeczywistości jest sens Prawa i pism proroków"

Ciekawe, dlaczego Jego uczniowie ciągle powoływali się na Pisma Hebrajskie?

Ef 2:20 "Jesteście budowlą wznoszoną na fundamencie apostołów i proroków, przy czym fundamentowym kamieniem narożnym jest sam Chrystus Jezus"

Dlaczego nie poszukasz forum, gdzie uznaje się tylko Pisma Greckie?

Rzym 15:4 "A przecież wszystko, co wcześniej napisano, napisano dla naszego pouczenia, żebyśmy dzięki wytrwałości i dzięki pocieszeniu płynącemu z Pism mieli nadzieję"

Siejesz wrogą propagandę niemającą żadnego umocowania w Biblii!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

c
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:36 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
19 paź 2021, 13:32

Jest opowieść o tygrysie i ośle. Ten drugi zawzięcie twierdzi, że trawa jest niebieska. Idą do lwa, który przyznaję rację osłu i karze tygrysa.
- Dlaczego? - pyta zaskoczony tygrys.
- Bo marnotrawisz czas na pozbawione sensu dyskusje z osłem, i jeszcze do mnie z tym przychodzicie.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:32 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Jak Biblia może Ci pomóc?

Depresja ... Co mówi Biblia?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
20 paź 2021, 12:30
Jak Biblia może Ci pomóc?

Depresja ... Co mówi Biblia?
Bzdety niestety!
Ksiega Hioba nie potwierdza, że posłuszny i prawy w dostatku żyć będzie.
Wladca tego świata bardziej doświadcza cierpieniem posłusznych i prawych, czego przykładem jest Hiob i Jezus.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 12:39 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

Szkoda, że już nie ma ratunku :cry:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
20 paź 2021, 12:39
Szkoda, że już nie ma ratunku :cry:
Dla ciebie?

Wladca tego świata bardziej doświadcza cierpieniem dobrych
i prawych, czego przykładem jest Hiob i Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

:animrumru: ... ze względu na lwa!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: efroni »

(2) (...)
Ponieważ człowiek był stworzony z dobrym początkiem i złym początkiem i wolnością wyboru to niewykluczona jest możliwość, że jakieś indywidualności będą dobrymi, a jakieś inne będą złymi. I w końcu złe powinny być odrzucone, a dobre zebrane razem i będzie uczyniona z nich jedna całość, dla której przeznaczony jest przyszły świat i odczuwane w nim prawdziwe dobro.

3) Prawo wolnej woli wymusza możliwość tego, że jakieś części ludzkiego rodzaju będą dobrymi, a jakieś inne będą złymi. To samo prawo wymusza tą samą możliwość także i w działaniach każdego oddzielnego człowieka. Możliwym jest, że wszystkie czyny jakiejś indywidualności będą dobrymi albo wszystkie będą złymi. A może być tak, że część z nich będzie dobrymi, a część będzie złymi.
I jest to jedna z przyczyn powstrzymujących wyżej wspomniane zebranie (zgromadzenie) doskonałych (sprawiedliwych), bowiem w jednym i tym samym człowieku mogą być dobre i złe strony. Przyjąć jednak tylko pod uwagę część z nich, a pozostałe odrzucić, nawet jeśli przyjęte pod uwagę stanowią większość, byłoby niesprawiedliwym sądem, bo przecież zgodnie z przyjętą praworządnością za wszystkie działania powinno być oddane (odpłacone). Za wielkie i za małe czy dużo ich jest, czy też mało, dlatego postanowiła Wyższa Mądrość rozdzielić tę zapłatę zarówno nagrodę, jak i karę na dwa okresy i na dwa miejsca.
Czyli, że wszystkie czyny będą rozdzielone na większość i mniejszość. Większość będzie sądzona oddzielnie w miejscu i w czasie odpowiednich dla nich. A mniejszość oddzielnie w miejscu i czasie odpowiednim dla nich. Jednak prawdziwa, właściwa zapłata i podstawowa jej część będą w przyszłym świecie i nagrodą będzie pozostawienie tego godnego człowieka w wieczności i przyłączenie do Błogosławionego na wieki, a karą odrzucenie jego od prawdziwego dobra i zniknięcie (zniszczenie), a sąd nad tym będzie zgodny z większością czynów.(podkreślenie moje)
Ale dla dobrych czynów grzesznika i dla niedobrych czynów sprawiedliwego w jakości mniejszości istnieje ten świat z jego sukcesami i porażkami. W nim otrzyma grzesznik zapłatę za mniejszość zasług, które u niego są, czyli dobrych czynów w formie sukcesów w tym świecie, a sprawiedliwy otrzyma karę za swoje grzechy w formie cierpień. (pogrubienie i podkreślenie moje)
Takim sposobem sąd nabierze ogólną ciągłość i pozostanie dla przyszłego świata to, co wypada temu doskonałemu stanowi, a mianowicie, że pozostaną tylko sprawiedliwi bez domieszki grzeszników pośród nich i w nich samych (w tych sprawiedliwych) nie będzie przeszkód, czyli grzechów dla przyszłego nasładzania, a grzesznicy będą odrzuceni i znikną bez tego, żeby pozostały w nich jakiekolwiek pretensje.

4) I jeszcze postanowił Błogosławiony w swojej dobroci pomnożyć szansę synów człowieczych na osiągnięcie celu, żeby istniał jeszcze jeden rodzaj oczyszczenia dla tych, dla których możliwe jest oczyszczenie, czyli dla tych, w kim zło bardzo się umocniło, ale nie na tyle, żeby wyrokiem dla nich było całkowite zniszczenie. Jest to oczyszczenie, ogół kar, z których najbardziej znaną jest sąd w gehinom.
Mamy tu na myśli ukaranie grzesznika według jego grzechów takim sposobem, że po otrzymaniu kary nie będzie na nim już więcej długu za złe czyny, które popełnił. (podkreślenie moje)
I będzie on mógł po tym otrzymać prawdziwe obdarowanie (prawdziwą zapłatę) za pozostałe swoje dobre czyny. I okazuje się, że dzięki tym karom realnie, faktycznie zniszczonych, tych odrzuconych będzie bardzo mało. Bowiem będą to tylko ci, w których zło umocniło się w takim wielkim stopniu, że nie możliwym jest znaleźć żadnym sposobem dla nich miejsca, żeby pozostali przy prawdziwym wynagrodzeniu i wiecznym nasłodzeniu. Takim sposobem sąd rozdziela się na trzy części.
Podstawowa jego część jest w świecie po wskrzeszeniu, jak my już wspomnieliśmy, ale są czyny, za które należy zapłacić wcześniej. Są wśród nich takie, za które zapłata będzie otrzymana w tym świecie, a są i takie, z które zapłata będzie w świecie dusz. Detale jednak tego sądu znane są tylko jednemu, prawdziwemu Sędziemu, bowiem On zna prawdziwą istotę czynów człowieka i ich skutków we wszystkich ich aspektach i detalach. On wie, za jakie z nich należy zapłacić w jednym czasie i jedną drogą, a za jakie w innym czasie i inną drogą.
My jednak znamy tylko drogi tego zarządzania w ogólnych zarysach, na czym ono jest oparte i wokół czego się obraca. Jak my wyjaśniliśmy celem wszystkiego tego jest zebrać wszystkich doskonałych, którzy będą godni wiecznego przybliżenia do Boga, niech będzie On Błogosławiony i żeby to było zakończone, jak należy, żeby okazały się potrzebne te wszystkie wstępne przygotowujące rzeczy, żeby przygotować zakończenie jak my już wspomnieliśmy.

5) Jeśli zagłębić się jeszcze bardziej w tę sprawę to będzie widać, że oprócz wyznaczenia kary za grzechy prawem i praworządnością, jak my wspomnieliśmy ma ona (ta sprawa) podstawę uzasadnienie jeszcze także i w istocie czy też inaczej w naturze człowieka.
My już wyjaśniliśmy, że dobre czyny umacniają w duszy i ciele człowieka doskonałość i wyższość z drugiej strony, złe czyny umacniają w człowieku mętność i uszkodzenie. Wszystko to w dokładnej mierze odpowiada czynom nie bardziej i nie mniej.
Sprawiedliwy pomnaża w sobie w wielkiej mierze świecenie i wyższość, ale z drugiej strony w nim może być jakaś domieszka ciemności i zmętnienia z powodu jego złych postępków. I cały czas, kiedy jest w nim ta domieszka nie jest on gotowy i nie jest on godny, żeby przybliżyć się i przyłączyć się do Boga. I dlatego w swojej wyższej dobroci Stwórca postanowił, żeby istniało dla człowieka oczyszczenie cierpieniem. (moje podkreślenie)
Właściwością cierpień jest oddalać w człowieku tą mętność, żeby on pozostał czystym i jasnym, gotowym do otrzymania dobra w odpowiednim czasie. Ilość cierpień niezbędnych dla oczyszczenia człowieka zależy od miary mętności, czyli miary zepsucia, którą człowiek nabył swoimi czynami i możliwym jest, że jedne tylko cielesne cierpienia nie będą mogły oddalić tego zmętnienia od człowieka i będą potrzebne dla niego cierpienia duchowe. We wszystkim tym jest wiele detali i niemożliwe jest dla rozumu ludzkiego objąć je wszystkie.

(Derech HaSZem)
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

efroni pisze:
21 paź 2021, 10:14

Ponieważ człowiek był stworzony z dobrym początkiem i złym początkiem i wolnością wyboru to niewykluczona jest możliwość, że jakieś indywidualności będą dobrymi, a jakieś inne będą złymi.

Rodz 1:31 "Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre (...)"

Czy 'Dobry' Bóg mógłby stworzyć coś złego? To niemożliwe! Twierdzenie, że Bóg stworzył człowieka z "dobrym i złym początkiem" jest nieprawdą i fałszuje obraz Boga. Stwórca jest jedyną istotą, którą cechuje wyłącznie dobro. W tym kontekście nawet Jezus, jako 'Stworzenie' (Kol 1:15) nie pozwolił, aby mówili do niego 'Dobry':

Mar 10:17,18 "(...) 'Dobry Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?'. Jezus odparł: 'Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga'"

„Jakże wielka jest jego dobroć!”
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
22 paź 2021, 7:17
efroni pisze:
21 paź 2021, 10:14

Ponieważ człowiek był stworzony z dobrym początkiem i złym początkiem i wolnością wyboru to niewykluczona jest możliwość, że jakieś indywidualności będą dobrymi, a jakieś inne będą złymi.

Rodz 1:31 "Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre (...)"

Czy 'Dobry' Bóg mógłby stworzyć coś złego? To niemożliwe! Twierdzenie, że Bóg stworzył człowieka z "dobrym i złym początkiem" jest nieprawdą i fałszuje obraz Boga. Stwórca jest jedyną istotą, którą cechuje wyłącznie dobro. W tym kontekście nawet Jezus, jako 'Stworzenie' (Kol 1:15) nie pozwolił, aby mówili do niego 'Dobry':

Mar 10:17,18 "(...) 'Dobry Nauczycielu, co mam robić, żeby odziedziczyć życie wieczne?'. Jezus odparł: 'Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry oprócz jednego, Boga'"

„Jakże wielka jest jego dobroć!”
Brawo DonCicio👏👏
Zgadzam się zupełnie z tobą.
Tylko jak obraz dobrego Boga możemy porównać do tego kogo opisywali Izraelici.
Pisali, że to Bóg kazał im iść i zdobywać profity tego świata kosztem zabijana innych.

Sam widzisz, że kłamali powołując się na wolę Bożą.
Czyli w ST jest dużo kłamstwa określającego istotę Boga.
Oni Boga nie znali lecz kształtowali Boga w swoich chorych wyobrażeniach czyniąc zło a nie dobro.
Dlatego Jezus mówiąc do kleru żydowskiego powiedział- Biada wam !
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak Biblia może ci pomóc?

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
22 paź 2021, 11:02
DonCicio pisze:
22 paź 2021, 7:17
efroni pisze:
21 paź 2021, 10:14

Ponieważ człowiek był stworzony z dobrym początkiem i złym początkiem i wolnością wyboru to niewykluczona jest możliwość, że jakieś indywidualności będą dobrymi, a jakieś inne będą złymi.

Rodz 1:31 "Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre (...)"

Czy 'Dobry' Bóg mógłby stworzyć coś złego? To niemożliwe! Twierdzenie, że Bóg stworzył człowieka z "dobrym i złym początkiem" jest nieprawdą i fałszuje obraz Boga. Stwórca jest jedyną istotą, którą cechuje wyłącznie dobro. W tym kontekście nawet Jezus, jako 'Stworzenie' (Kol 1:15) nie pozwolił, aby mówili do niego 'Dobry':

Brawo DonCicio👏👏
Zgadzam się zupełnie z tobą.
Tylko jak obraz dobrego Boga możemy porównać do tego kogo opisywali Izraelici.
Pisali, że to Bóg kazał im iść i zdobywać profity tego świata kosztem zabijana innych.

Jak zatem rozumiesz, że wkrótce Jezus zabije miliony niegodziwych ludzi? Czy będziesz umiała się pogodzić z tym, że Jezus będzie się mścił ??? Też będziesz Go oskarżała? Czy jesteś na tym poziomie, żeby móc to sobie wytłumaczyć?

2 Tes 1:7-9 "(...) Nastąpi to w czasie objawienia z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami - w płomieniach ognia. Dokona on wtedy zemsty na tych, którzy nie znają Boga, i na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. Zostaną oni skazani na wieczną zagładę i usunięci sprzed oczu Pana i jego wspaniałej potęgi"

... potrafisz to wyjaśnić, w jakim charakterze Jezus będzie zabijał miliony niegodziwych?

Podpowiedź daje Księga Kapłańska, szczególnie rozdział 18. Przytoczę ją w całości, żebyś wiedziała, dlaczego Jehowa osądził zdeprawowanych mieszkańców Kanaanu i sprawił, że Izraelici byli wykonawcami Jego wyroku:
Kapłańska 18:1-30 "Jehowa rzekł jeszcze do Mojżesza:2 „Powiedz Izraelitom: ‚Ja jestem Jehowa, wasz Bóg.3 Nie wolno wam postępować tak, jak się postępuje w ziemi egipskiej, w której mieszkaliście, ani tak, jak się postępuje w ziemi Kanaan, do której was prowadzę. Nie naśladujcie zwyczajów, których trzymają się mieszkańcy tych ziem.4 Macie wprowadzać w czyn moje rozporządzenia i moje ustawy. Ja jestem Jehowa, wasz Bóg.5 Przestrzegajcie moich ustaw i moich rozporządzeń, bo każdy, kto ich przestrzega, będzie żył. Ja jestem Jehowa.6 „‚Nikomu wśród was nie wolno współżyć z bliskimi krewnymi. Ja jestem Jehowa.7 Nie wolno ci współżyć ze swoim ojcem ani ze swoją matką. To twoja matka, więc nie wolno ci z nią współżyć.8 „‚Nie wolno ci współżyć z żoną swojego ojca, bo ściągniesz na ojca hańbę.9 „‚Nie wolno ci współżyć ze swoją siostrą — czy jest córką twojego ojca, czy córką twojej matki, czy urodziła się w tym samym domu co ty, czy gdzie indziej.10 „‚Nie wolno ci współżyć z córką swojego syna lub z córką swojej córki, bo ściągniesz hańbę na samego siebie.11 „‚Nie wolno ci współżyć z córką żony swojego ojca, dzieckiem twojego ojca, bo jest to twoja siostra.12 „‚Nie wolno ci współżyć z siostrą swojego ojca, bo jest to jego krewna.13 „‚Nie wolno ci współżyć z siostrą swojej matki, bo jest to jej krewna.14 „‚Nie wolno ci ściągnąć hańby na brata swojego ojca przez współżycie z jego żoną, bo jest to twoja ciotka.15 „‚Nie wolno ci współżyć ze swoją synową. Jest to żona twojego syna, więc nie wolno ci z nią współżyć.16 „‚Nie wolno ci współżyć z żoną swojego brata, bo ściągniesz na brata hańbę.17 „‚Nie wolno ci współżyć z kobietą i jej córką. Nie wolno ci współżyć z córką jej syna ani z córką jej córki. Są one z nią blisko spokrewnione. Jest to coś ohydnego.18 „‚Nie wolno ci się ożenić z siostrą swojej żony i z nią współżyć, dopóki twoja żona żyje.19 „‚Nie wolno ci współżyć z kobietą, gdy ma miesiączkę i w związku z tym jest nieczysta.20 „‚Nie wolno ci współżyć z żoną innego mężczyzny, bo staniesz się przez to nieczysty.„‚Nie wolno ci składać swoich dzieci w ofierze Molochowi. Nie wolno ci w ten sposób bezcześcić imienia swojego Boga. Ja jestem Jehowa.„‚Nie wolno ci współżyć z innym mężczyzną. Jest to coś obrzydliwego.„‚Mężczyźnie nie wolno współżyć ze zwierzęciem, bo stanie się przez to nieczysty. Również kobiecie nie wolno oddać się zwierzęciu. Jest to czyn niezgodny z naturą.24 „‚Nie stańcie się nieczyści przez żadną z tych rzeczy, bo przez wszystkie te rzeczy stały się nieczyste narody, które wypędzam przed wami.25 Ich ziemia jest nieczysta, dlatego sprowadzę na nie karę za ich grzech. I ziemia ta wypluje swych mieszkańców.26 Ale wy macie trzymać się moich ustaw i moich rozporządzeń i nie możecie dopuszczać się żadnej z tych obrzydliwości — ani wy, ani cudzoziemcy, którzy wśród was mieszkają.27 Bo wszystkie te obrzydliwe rzeczy robili mieszkańcy tej ziemi, którzy tam żyli przed wami, tak iż jest ona nieczysta.28 Jeśli wy jej nie skalacie, to was nie wypluje, tak jak wypluje narody, które tam były przed wami.29 Wszyscy, którzy dopuszczą się którejkolwiek z tych obrzydliwości, zostaną zgładzeni.30 Wywiązujcie się z obowiązków wobec mnie i trzymajcie się z dala od odrażających zwyczajów, które praktykowały wszystkie te narody, bo inaczej staniecie się nieczyści. Ja jestem Jehowa, wasz Bóg’”.
Takich obrzydliwości dopuszczali się mieszkańcy Egiptu i Kanaanu. Dziś sytuacja jest identyczna!

Niedługo sędzią i wykonawcą wyroków na współczesnym Kanaanie będzie Jezus, który usunie tysiące razy więcej niegodziwców z oblicza całej ziemi! Czy zdołasz zaakceptować tę decyzję?

Obj 6:2 "Wtedy spojrzałem i zobaczyłem białego konia, a na nim jeźdźca z łukiem. Dano mu koronę i wyruszył, żeby zwyciężać i odnieść ostateczne zwycięstwo"

Obj 19:21 "A pozostałych jeździec na koniu zabił długim mieczem, który wychodził z jego ust. I wszystkie ptaki najadły się ich ciałami do syta"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblijne studium”